Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:54 28.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Канада
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема edno/dvuposochen biletнови  
Авторjenka (Нерегистриран)
Публикувано02.08.02 16:17



zdravejte,
niakoi znae li slednoto neshto: planiram da zamina da ucha v kanada v dve-godishna programa. iskam da si kupia ednoposochen bilet zashtoto ne sam sigurna dali v ramkite na edna godina shte se pribiram. kazaha mi ot trvel agentsiata che moze da imam problemi po letishtata s ednoposochen. taka li e? da riskuvam li ?

mersi



Тема Re: edno/dvuposochen biletнови [re: jenka]  
Автор access (obektiven)
Публикувано02.08.02 16:25



da vyzmozno e da imash problemi. Dali da riskuvash niama koi osven teb da reshi.
Obiknovenno s ednoposochen bilet idvat samo horata idvashti kato novozaselvashti se permanent residents . Dori mnogo aviokompanii otkazvat da ti izdadat one way ticket ako niamash imigrazionna visa ili canadski pasport.
Taka che dobre pomisli dali si struva riska. Pyk i prez tia 2 godini sigurno i bez tova shte ti se priiska da si idesh na vakanzia v BG vmesto da sedish tuk zialo liato bez da ima kakvo da pravish ta taka mozesh da opolzotvorish bileta si.
S ednoposochen prosto syzdavash vpechatlenie che idvash za da ostanesh i tova naistina moze da ti navleche problemi.

Uspeh


Canadian news & chat

Тема Re: edno/dvuposochen biletнови [re: access]  
Автор The Pilot (Dismayed)
Публикувано02.08.02 16:27



Oshte na letishte Sofia niama da te kachat Border officerite.
POne az taka znam.

Редактирано от The Pilot на 02.08.02 16:30.



Тема Re: edno/dvuposochen biletнови [re: access]  
Авторjenka (Нерегистриран)
Публикувано02.08.02 16:31



Razbiram, ama za men ne pravi smisal da byda v 2-godishna programa a da si kupia bilet koito vazi za edna! Plus tova, pri polezenie che zaminvam da ucha, gledam da spestia veski $, nali taka. ami ako moiat student autorization e za 2 godini., pak li she ima problem?



Тема Re: edno/dvuposochen biletнови [re: jenka]  
Автор access (obektiven)
Публикувано02.08.02 16:42



po vecheto student visi i dokumenti sa za nad 1 godina poneze ucheneto trae tolkova. No az pone ne znaia niakoi student da e trygnal ot BG s one way ticket. Prosto s takyv sm se nabivash v shamarite i kazvash "Kumcho Vylcho ela iziaz me". Razberi che one way ticket po svoia harakter predpolaga tochno tova koeto ti iskash da dokazesh che ne zelish. a imenno da ne se vyrnesh obranto.
Taka che ne e mnogo umna idea. Pyk dokolkoto znam niakoi companii mislia predlagat i dvugodishni bileti za studenti mozesh da proverish za tova. A i kakto ti pisah vseki znae che studentite ne uchat liatoto i tia 3 meseza te dori niamat pravo mislia da ziveiat v obshtezitiata si ta obiknovenno togava si hodiat koi otkydeto e doshel. Kakto i da e de neka niakoi po skorsohen student da si kaze mnenieto no samiat fakt che tolkova bylgari hodiat da uchat v North America i vseki otiva s dvuposochni bileti triabva da ti govori neshto. Ako te otivat taka (niakoi uchat po 4-5 godini) zashto za teb tova e problem? Te syshto iskat da spestiat pari nali?
Ne za da sporia a samo da ti pokaza che argumentite ti ne sa mnogo stabilni za pred niakoi immigration officer na letishteto naprimer.
Pyuk nakraia kakto ti pisah chovek sam si reshava dali i kolko risk da poeme nali?

Uspeh


Canadian news & chat

Редактирано от access на 02.08.02 16:43.



Тема Re: edno/dvuposochen bilet [re: access]  
Авторjenka (Нерегистриран)
Публикувано02.08.02 16:57



uff. sigurno si prav. naj-veroiatno shte si vzema dvuposochen.
prosto moiata logika e che ako e ok az da hodia na 2-godishna programa to togava bi triabvalo da e ok az da sam tam 2 godini, nali. after all, kato ti iskat da imash dostatachno pari NA MESETS propuskat da izvadiat vakantsiite. malko dvoen standart spored men. no taka ili inache prez tselia mi protses na kandidatsvane veche sam se prevarnala v krotko mishle koeto se podchiniava na golemite loshi bureaucrati. ta she go preglatna.
blagodaria ti za saveta.



Тема Ne gi slushai tiaнови [re: jenka]  
АвторA (Нерегистриран)
Публикувано02.08.02 17:03



ne ti triabva RT shtom programata ti e 2-godishna. ne riskuvash absolutno nishto, nikoi niama da ti iska nikakav bilet za vrashtane - t'va sa BG legendi, a tia deto ti govoriat nikoga ne sa bili studenti (pone v canada)

az ucha v US i sam pristignal tuk s OW, i vsichkite mi priateli sashto - otkade pari za RT? Bilet za vrashtane se iska samo ot turistite, zashtoto te ne mogat da ostanat poveche ot 30 dni (za US)

ako ne viarvash, pishi edin e-mail do intl. otdel na univ. te shte ti kajat



Тема Re: Ne gi slushai tiaнови [re: A]  
Авторjenka (Нерегистриран)
Публикувано02.08.02 17:09



...az si misleh dali da ne pitam konsulstvoto



Тема Re: Ne gi slushai tiaнови [re: jenka]  
Авторinfo (Нерегистриран)
Публикувано02.08.02 17:14



Stiga gluposti! Niama nikakv problem da se patuva s ednoposochen bilet! Az lichno patuvah s takav ochte prez 1995 i biah sas studentska visa navremeto.



Тема Re: Ne gi slushai tiaнови [re: jenka]  
АвторA (Нерегистриран)
Публикувано02.08.02 17:15



e, v konsulstvoto nikoi niamja da iska da si gubi vremeto s teb, i sigurno niama da ti otgovoriat.
pishi e-mail na intl. otdel na univ (ne moje da niama takav), te 100% shte ti otgovoriat.

I ne plashtai nishto predvaritelno, pls





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.