Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:39 05.07.24 
Българи извън България
   >> Българи в Канада
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Professional Engineering of Ontarioнови  
Автор wenn (wenn)
Публикувано17.06.02 22:49



Уважаеми клубари някой да е минавал през процедурата на гореспоменатата организация.
На мене ми предстои и се интересувам какви пречки има по пътя на това начинание.
Аз съм Машинен Инженер и съм завършил Университета в Русе.
Благодарско предварително .
P.S. По принцип съм запознат със официалните условия интересуваме това което не го пише в официалните страници.
Wenn



Тема Re: Professional Engineering of Ontarioнови [re: wenn]  
Автор @@ (песимист..)
Публикувано18.06.02 01:44



Spored men golemijat problem e da napravi6 kanadskijat staj po specialnostta ( iskat pone edna godina ). Ina4e mnogo zavisi kolko to4no priravnitelni izpita 6te ti nazna4at....Akademi4nata spravka 6te ja iskat direktno ot VTU-to, 6te ti trjabvat poznati ot Bg da dvijat ne6tata, ina4e ne vjarvam da se opravi6. Ami uspeh, ne e lesno da se u4i na darti godini, no si struva...



Тема Re: Professional Engineering of Ontarioнови [re: @@]  
Автор wenn (wenn)
Публикувано18.06.02 02:13



Какво означава стаж по специалносста - има вероятност да започна като механик в едно предприятие. Това ще ми се води ли като стаж или искат да е свързано с инженерна работа - това с стажа малко не ми е ясно .
За дипломата имам я и академичната справка ми е готова.
Искал ти документи за стаж и референции от България.
И откъде мога да намеря материали да се подготвя за изпита.
Мисля че приравнителни изпити няма да се наложат защото един приятел получи Initial assesstment на същата диплома като моята.



Тема Re: Professional Engineering of Ontarioнови [re: @@]  
Автор kanadets ()
Публикувано18.06.02 02:17



".. 6te ti trjabvat poznati ot Bg da dvijat ne6tata .."

Absoliutno zadaljitelno. Moi poznati minalata godina si hodiha do BG spetsialno za da organizirat izprashtaneto na akademichna spravka ot universiteta do konsula na profesionalnite injineri na BC.

Kanadskiia staj ne e fatalen. Ako go niamash, se registrirash parvonachalno kato In-Trainee (ili neshto podobno, ne si spomniam tochno termina), a sled kato go napravish, poluchavash palnata registratsiia.



Тема Re: Professional Engineering of Ontarioнови [re: kanadets]  
Автор wenn (wenn)
Публикувано18.06.02 03:42



Значи борбата продължава но пък е интересно.
Благодаря за съветите ще съм благодарен ако ме свържете с хора които са приключили процедурата.
wenn@abv.bg
wenn96@yahoo.com
ICQ 160300907



Тема Re: Professional Engineering of Ontario [re: wenn]  
Автор @@ (песимист..)
Публикувано18.06.02 18:33



Govorim za injeneren staj 'under supervision of P.Eng.'...Ako e svarzano s profesijata, no ne e na dostata4no nivo, mogat da priznajat njakakav procent, ne sam siguren. Diplomata - hubavo, no akad.spravka njama da ja vzemat ot teb - 6te trjabva da se izprati ot universiteta v BG DIREKTNO do tjah. Ne sam 4ul da priravnjat diploma bez pone 3 do 9-11 profesionalni izpita+ ethics+250 na CBT..Govori6 za izpit, no sam siguren, 4e njama da e edin, osven ako ne izkara6 njakakvo tuka6no obrazovanie..I da popitam, za da sam siguren, 4e govorim za edno i sa6to, ti za P.Eng li se bori6, ili za professional engineering technologist, za vtoroto ne6tata sa dosta po-lesni..



Тема Re: Professional Engineering of Ontarioнови [re: wenn]  
Автор kanadets ()
Публикувано18.06.02 20:48



Ne sam zapoznat konkretno s protsedurata v Ontario. Tova koeto znam e za BC, no predpolagam, che sa dosta blizki:
Tova kakvi izpiti shte darjish, shte ti kajat sled kato podadesh molbata i sled kato poluchat akademichnata spravka ot universiteta ti, t.e sled kato ti napraviat vaprosniia Initial Assessment. Predvaritelno nikoi ne moje da ti kaje kolko izpita shte darjish.

Izpita po Etika e zadaljitelen za vsichki, kanadtsite sashto go darjat. Podgotovkata za nego stava ot spetsialno knijle, koeto te shte ti dadat.

Profesionalnite izpiti sa razdeleni na niakolko grupi. Ako triabva da darjish profesionalni izpiti, ti davat pravo na izbor. Primerno, kazvat ti, che triabva da dadrjish 1 izpit ot Grupa 1, 2 izpita ot Grupa 2 i 1 izpit ot Grupa 3. No triabva da podadesh dokumenti za registratsiia, za da sedne niakoi da ti napravi otsenka na obrazovanieto i staja i da ti kaje konkretno na tebe kakvo shte ti iskat. Te shte ti izpratiat instruktsii kakvo tochno triabva da napravish. Bi triabvalo da ti dadat i napatstviia kakva literatura da polzuvash za podgotovka.
V BC, ako niamash kaknadsko obrazovanie, ili obrazovanie ot priznat universitet (v US ili UK), zadaljitelno darjish pone 2-3 profesionalni izpita. Edinstveniia variant da ne darjish profesionalni izpiti e, ako imash 10+ godini staj kato injiner.



Тема Re: Professional Engineering of Ontarioнови [re: wenn]  
Авторchovechka (Нерегистриран)
Публикувано21.06.02 19:45



Ne sam sigyrna, zashtoto informazijata mi e ot '95 godina, no ako imash kanadski Masters (po spezialnostta), ili balgarski Ph.D, sashto ne darzish profesionalni izpiti.



Тема Re: Professional Engineering of Ontarioнови [re: chovechka]  
АвторPlamen (Нерегистриран)
Публикувано22.06.02 00:26



Az gi podadox predi 3meseca ,Otgovorixa mi che shte napraviat assesment na obrazuvanieto i poiskaxa zavereni prevodi ot kanadski PEO che orginala na BG e ednakav s prevoad, edna balgarka poznata PEO mi gi potpechata s neiniat pechat che sa viarno prevedeny i az im gi varnax, oshte gi assestvat?!(3 sedmicy)
Taka che e razlichno. Az tuka rabotia ot 5god. kato engineer a sam ViK ot VIAS i imam 15 godini stag v BG, sega sam na 44godini (ostariaxxxxxxxxxxxxxxxxx bratia)
Taka che derzaite!!!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.