Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:33 05.07.24 
Българи извън България
   >> Българи в Канада
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Какво бихте учили?нови [re: @@]  
Авторf.r.e.e (Нерегистриран)
Публикувано18.06.02 01:03



Malko se poizhvurli tuka.



Тема Re: Какво бихте учили?нови [re: f.r.e.e]  
Автор @@ (песимист..)
Публикувано18.06.02 01:19



Ne, ne sam... Njakoi pravjat i pove4e... ne kazvam, 4e im e leka rabotata, naprotiv, a i kabineta struva dosta, no dohodite im se dvijat v tazi zona, ako rabotjat za sebe si....65 K e verojatno zaplatata na zabnite higienisti, a njakoi moje i da ne ja haresat, de da znam.... Vseki slu4aj, ne si kanete zabolekarkata na ve4erja, ako ne pravite pone kolkoto neja.....



Тема Re: Какво бихте учили?нови [re: @@]  
Автор kanadets ()
Публикувано18.06.02 01:27



200-300K pravi praktikata (kabineta) na edin zabolekar. Ot tiah toi si plashta naem, oborudvane, materiali, zaplati na sestra i/ili receptionist i t.n. Tova koeto mu ostava na samiiat zabolekar e samo chast ot tezi 200-300K. Ne znam tochno kakva chast, no triabva da e 6-tsifrena suma, inache naistina ne e mnogo na smetka. 65K i na mene mi se vijdat malko, ama kato se ima vpredvid, che e chista zaplata, plius che e darjavna rabota, ako ima benefiti i bonusi ... moje i da ne e tolkova zle....



Тема Re: Какво бихте учили?нови [re: kanadets]  
Автор @@ (песимист..)
Публикувано18.06.02 01:50



I pri zabolekarite e kato navsjakade - zavisi kolko si dobar... Za 6-cifrenata suma sam saglasen, samo deto ne zapo4va s 1-ca...E, moje bi njakoja po-gladna godina..A za 65 k verojatno 6te raboti samo njakoj, na kojto mu trjabva staj po specialnostta, ina4e ne vjarvam...Abe kakvo li ne stava, ima hora s kanadski PhD rabotjat za sme6ni zaplati... Javno koj kakto ja naredi...Ama ti bi li oti6al na evtin zabolekar ?



Тема Re: Какво бихте учили?нови [re: @@]  
Автор kanadets ()
Публикувано18.06.02 02:56



Na zabolekarite, dokolkoto znam, ne im triabva da trupat staj po spetsialnostta za da zapochnat rabota - vseki si ima sobstven kabinet. Ta kato go kazah tova i se zamislih ... koi li v Canada shte predlaga rabota na zabolekar sreshtu zaplata ?!?

F.R.E.E., taia obiava deto si ia vidial za 65K, siguren i si, che e za zabolekar. Shtom e kam politsiiata, da ne e za niakakav drug vid Dental spetsialist, naprimer deto opoznavat izgorelite po zabite ili neshto podobno ??



Тема Re: Какво бихте учили?нови [re: f.r.e.e]  
Автор P.R.N. (fellow)
Публикувано18.06.02 03:25



Не знам как е в Канада, но не ми се вярва да е по-зле от Нова Зеландия - за 65К със сигурност обявата ще виси още дълго време там. Реални суми са 130-170К (дори ако си нает на работа, а не е твой кабинета). За по-малко едва ли ще намериш зъболекар.
PRN



Тема Re: Какво бихте учили?нови [re: kanadets]  
Авторf.r.e.e (Нерегистриран)
Публикувано18.06.02 06:36



Vse pak gledah objavata s edno oko zashtoto ne me interesuva. Interesno mi e samo kak moje da se smjata oborota kato zaplata. Ako njakoi sluchaino ne znae, materialite i oborudvaneto na kabinet spored iziskvanijata struva s puti poveche ot obuchenieto ti. Taka che daite da si govorim za "chisti pari". Onija 300 K i nagore....mai sa samo vuobrajaemi.
Eto objavata kopirana po-dolu.Ako njakoi mi kaje pak che tova e rabota "za praktika" .....abe jiv i zdrav - i az ti jelaja takava "praktika"







Job Profile
Advertisement number: 42841
Title: Dentist (51U) (NOC: 3113)
Terms of Employment: Permanent, Full Time, Shift
Salary: $6,800.00 Monthly for 40 hours per week, Bonus, Other Benefits
Anticipated Start Date: As soon as possible
Location: London, Ontario (50 vacancies)
Skill Requirements:
Education: Completion of university, Other: Doctor of Dentistry required.
Credentials (certificates, licences, memberships, courses, etc.): Licensure by provincial or territorial authorities, National Dental Examining Board of Canada Certification
Experience: Other: Must be licensed to practice in Canada.
Languages: Speak English, Speak French, Other: Must be functional in one of Canada's two official languages.
Work Setting Experience: Armed Forces
Other Information: You will join the Candian Forces as a commissioned officer. Initial contract is for 9 years. Starting salary is approx $6800.00/mth plus a one time signing bonus of $25,000 for qualified applicants. Full Med/Dent benefits. Employment is not in the local area and will vary nationally/internationally approx every 3 to 5 years. Good communication and leadership skills required. Must be a Canadian citizen between the ages of 17 and 46



Тема Re: Какво бихте учили?нови [re: f.r.e.e]  
Автор P.R.N. (fellow)
Публикувано18.06.02 07:20



Значи $81500 на година + бонус. Само да отбележа няколко неща:

1. Канадската армия не е най-щедрия работодател (сам разбираш че за тях зъболекаря е просто един от многото хора на които плащат заплата, без да вземат пари от държавата или от частни фондове за всяка манипулация). Нещата на частно са доста по-различни

2. Това е заплата за 40 часова седмица. Няма лекар, който да работи 40 часа на седмица (нормално са 56, къде изработени, къде не, но overtime-a си е част от пакета), освен това се плащат разни други неща като "availability allowance", "teritorial service allowance" и прочие. Тези добавки обикновено увеличават заплатата с около 50% (говоря сериозно, това е всъщност начина лекари и зъболекари да получават много повече от останалите с подобна квалификация, не това че са платени кой знае колко повече на час)

Много ще ми е интерсно колко време ще стои тази обява (особено след като им трябват 50 човека, ако съм разбрат правилно) - сигурен съм - години.

P.R.N.

Редактирано от P.R.N. на 18.06.02 07:22.



Тема Re: Какво бихте учили?нови [re: P.R.N.]  
Автор evilharkon (Pulse24 TV)
Публикувано18.06.02 22:03



daite niakoi web site na Uni za televizia kadeto moje da se uchi.
az mislia che za cameraman ili digital editor niama da imam problemi da rabotia.
kakvi sa zaplatite v TV biznesa.

Редактирано от evilharkon на 18.06.02 22:04.



Тема Re: Какво бихте учили?нови [re: evilharkon]  
Автор kanadets ()
Публикувано18.06.02 22:24









Za zaplatite ne moga da ti pomogna, sorry.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.