Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:58 28.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Канада
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Rabota v Torontoнови  
Авторdidi (Нерегистриран)
Публикувано12.05.02 22:47



Zdraveite,
V toronto sam ot ok. 3-4 meseza, immigrant. Zavar6ila sam business administration, s otli4en angliiski. Po4ti vseki den puskam resumeta, kadidatstvam za njakakva na4alna office pozicia, registrirala sam se i v 2 agencii za namirane na rabota, no dosega nito vednaj ne sam polu4avala otgovor na molbite mi. Znam, 4e nai-dobrija variant e njakoi v samata firma da te prepora4a za dadena pozicia, 4e online resumetata sa neblagonadezden na4in za namirane na rabota, no za momenta ne vizdam drug variant. Ste se radvam, ako najkoi drug, minal po tozi pat mi dade savet kak da postapja.
Blagodarja



Тема Re: Rabota v Torontoнови [re: didi]  
АвторPeter (Нерегистриран)
Публикувано12.05.02 22:52



Svarji se s Mr.Access - toi namira rabota po specialnostta na vsichki novodoshli bulgari v Canada i osobeno v Toronto za ima-niama 5 minuti.



Тема Re: Rabota v Torontoнови [re: didi]  
Автор access (obektiven)
Публикувано13.05.02 01:22



Mdaaaa
Mnogo interestno kak 5 mins led originalniat post bash nashiat chovek Petyrcho vednaga otgovoril a na sysedniat post 5 dni ne go vizda da otgovori;)) ama tova neise shte go preziveem ha ha
Sega vmesto da se pravia na interesn kato Petyrcho da opitam da ti pomogna s kakvoto moga po syshtestvo:
Access ne namira na nikogo rabota, ne e buro rabotna sila
No access ima dosta poznati bylgari koito s kazaneto si mezdu 2 sedmizi( e rekorda) i 2 meseza si namirat rabota PO SPEZIALNOSTITE.

Sega tuk niama magic trick...nito te znaia tochno kakvo si zavyrshila (business administration e prekaleno obshto) nito kolko znaesh English (ne znam kolko ti e "otlichen English-a) nito te znam kolko si dobra v profesiata si, nito kolko taia profesia se tyrsi v Canada, nito kolko opit imash v neia ta taka e trudno da ti dam polezen syvet.

Vse pak niakoi nai obshti polozenia shte ti kaza v zelanieto si da ti pomogna s kakvoto moga....

1) STANI ot dumeto si (izviniavai za direktniat izraz) nedei povtaria greshkata na Petyrcho koito nie nashiat forumen spezialist kak da tyrsi rabota bez da se mrydne ot tiah ;-)). Ta stani izlez navyn, nabelezi firmi okolo teb otgovariashti na spezialnosta ti opita ti i t.n. i idi LICHNO pitai i iskai da govorish (ili pone da ti kazat imeto i telefona na Human Resources ili na shefa na syotvetniat odel v koito iskash rabota. T.e. ostavi tia internet resumeta i gluposti masa hora pisaha tuk che tova se iztyrka veche i NE RABOTI.
2) V zavisimost v koia spezialnost ti sedni na neta i opitai da namerish profesionalna organizazia (na schetovoditeli li shte e, na engineers li shte e na kakvoto shte da e vinagi ima takava) ta nameri ya vlez v site im,. viz tam registrirani members (t.e. tova sa firmite koito se zanimavat tochno s tova v koeto ti se predpolaga si zpezialist) i atakuvai taka direktno vsiaka firma koiato iskash ama veche znaeiki adresa, imeto na choveka ,. tel, fax, e mail i t.n. taka usiliata ti shte sa mnogo po polezno poharcheni.
3) Opitai da zavyrzesh t.n. NETWORK....t.e. kryg ot canadzi vlez mezdu tiah,. diskutirai nuzdite si s tiah, tova e NAI DOBRIAT nachinz a tyrsene na rabota...ili kakto niakoi head hunters kazvat tyrseneto na rabota e "Network, Network i pak NETWORK"
4) Sledi vestnizite i drugi piblikazii za razlichni job fairs i drugi podobni meropriatia i uchastvai v tiah s up to date resume LICHNO. Te sa bezplatni za hora kato teb tyrseshti rabota i mngoo rabotodateli idavt tam zashtoto imat konkretna nuzda ot niakoi. Toia metod ne e losh no shte sreshtnesh goliama konkurenzia.
5) Hodi na BG zurkva nedelia, zapoznai se tam s kolkoto moze po veche hora syzdai i taka kontakti i pitai koi kyde kakvo raboti dali ne znae za svobodni mesta koito biha bili v tvoiata sfera. VNIMAVAI mnogo obache chast ot bylgarite moze da ti izigraiat opasni nomera taka che govoris tiah no i vnimavai.
6) Dokato sedish bez rabota se OBRAZOVAI cheti finansovi publikazii. TYova koeto si zavyrshila v BG kato Business Administration nai veroiatno niama mnogo obshto s tova koeto se praktikuva v Canada. Taka che bez da te natapiam nadolo ti kazvam ne hvyrkai mnogo navisoko a bydi realna v sposobnostite si.
7) Opitai da idesh na niakoia Co-op programa ima takiva se predlagat v Toronto. Tam po spezialnosta si. Na kraia te te prashtat da rabotish kato dobrovolez za 3-4 meseza bez pari no taka dobivash taka zenniat "canadian experience' i svikvash s canadskoto obshtestvo i hora. Ako naistina si tolkova dobra kolkoto pishesh rabotodatelia shte te ozeni i shte ti predlozi pozizia sled tia 3 meseza.
8) Da te predupredia izbiagvai toia negativizym deto se shiri v niakoi v toia forum./ Canada ne ti dylzi na teb nishto. Ne ti dylzi da ti nameri rabvota dokato ti sedish u vas. Ne ti dylzi nikakvi polzi. Ti si taia koiato dylzish na Canada za chance koito ti e dala da doidesh da se razvivash v taia strana. Taka che ostavi nastrana filosofiite zapretni rykavi i deistvai. Tyrseneto na rabota e full time job. Raboti se ot sutrin do veche che i noshtem, i ne samo po neta

Moze i drugi preporyki da ti dam no i tia sa dobri za start. Ne zabraviai syshto che nikoi ne zapochva ot shef na firmata. Osobenno ako si imgrant i haber niamash kak operira canadskoto obshtestvo. Uchi se v dvizenie, poseti seminari i drugi takiva , uchi se kak se pishe dobro resume i cover letter (i tuk e pylno s liks na taia tema) i taka.....po malko hlenzane i tyrsene na izvinenia za nespehite ti, po evche rabota vyrhu sebe si, po veche optimizym i mnogo ama mnogo inat i borbenost. Nedei chaka nagotovo. Nikoi niama da ti podnese chervenoto kilimche da minesh po nego.

Mezdu drugoto ne pishesh za kakvi 'nachalni pozizii " si kandidatstvala no Toronto e pylno s rabota za nachalo.....za zeni pyk kolkoto iskash....kato gledam vseki e slozil "help wanted" taka che ako ne si virish mnogo nosa rabota ima...e da za nachalo ako ne mozesh da si namerish s "business administration-a si" to nameri neshto vremenno da pochnesh i se oglezdai posle...No da ti kaza bez da ti znam tochno obrazovanieto i opita edva li shte mozesh da administrirash canadzite na 4-iat mesez otkakto si doshla tuk
Taka che raboti da stignesh dotam...tuk mnogo horata ne gi interesuva kakvo si zavyrshila niakyde si a KAKVO MOZESH da svyrshish tuk v Canada za tochno taia firma.


Haide zelaia ti uspeh...i ako iskash pomosht konkretno za neshto shte triabva da dadesh mnogo po veche info ot tia 5 reda deto si napisala ;)))

Uspeh

(Hei i na maitap malko....da ne se okazesh ti da si Petyrcho?!!?))) niama losho de az otkoga mu kazvam da stane ot dupeto si i smeni profesia i gradyt ta toku viz me poslushal i sega se iziaviava s nov zenski nick i sam se pita i sam si otgovaria ha ha ha.
Razbira se tova na shega , no vodi se ot gornite prinzipni neshta i svirni kato si namerish rabota da pocherpish i men i Petyrcho



Тема Re: Rabota v Torontoнови [re: access]  
АвторPeter (Нерегистриран)
Публикувано13.05.02 02:20



Vidia li che ti nameri vednaga rabota, az ti kazah...



Тема Re: Rabota v Torontoнови [re: Peter]  
Автор access (obektiven)
Публикувано13.05.02 02:52



Abe az i za teb namerih....daze niakolko
Ama ti ne gi shtesh davash go neshto kato "glaven direktor"
Glaven direktor na cluba na NEGATIVISTA v Ottawa .
E te po kyshtite tam edva li minavat da moliat za rabota;-))

Uspeh



Тема Re: Rabota v Torontoнови [re: access]  
Авторdidi (Нерегистриран)
Публикувано13.05.02 04:05



Blagodarja ti, access, za savetite. Ozenjavam nai-malko vremeto, koeto si otdelil, za da dade6 mnenieto si - az to4no tova i tarseh. Pyk dano naistina da imam uspeh, pojelavam go i na vas s Peter.



Тема Re: Rabota v Torontoнови [re: didi]  
Автор access (obektiven)
Публикувано13.05.02 05:27



Vsichko dobro i na teb

I naistina pusni edna belezka v foruma sled vreme kato si stypish na krakata. Shte e polezno za horata idvashti sled teb

Uspeh



Тема Re: Rabota v Torontoнови [re: didi]  
Автор1OO-тe биpи (Нерегистриран)
Публикувано14.05.02 18:56



Привет,

няколко идеи.

1. Резюмето - трябва да е много добро. Няма смисъл да изпращаш каквато и да е хартия - загуба на време. На много новодошли българи съм видял резюметата и почти няма случай да не е необходима преработка. Ако имаш нужда някой да ти го погледне - кажи.

2. 2 агенции? - ти се шегуваш - като стигнеш към 20 се обади отново...

3. Ако нестава изобщо - замисли се да се запишеш да учиш наново - хората дават заеми за тази цел. Ако не друго ще си създадеш контакти.


Успех!



Тема Re: Rabota v Torontoнови [re: didi]  
Авторsasho (Нерегистриран)
Публикувано21.05.02 22:17



Az sum ot 7 mesetza v Toronto, zavurshil sum reklama v shtatite, i az ne moga da si namerja rabota. Prosto javno nikoi ne naema v momenta. Mislja che maikata mu e s targeted resumeta. Namirash choveka, pishesh mu na nego, sreshtash se, i taka. Az sum hodil na 20-na informational interviews, i pone napravih super networking. Ot Workopolis mai nishto ne stava, shtoto i tam puskat vsichki koito za bez rabota + vsichki novi imigranti kato nas... Ti kude si zavurshila business adm?

sasho



Тема Re: Rabota v Torontoнови [re: sasho]  
Авторdidi (Нерегистриран)
Публикувано22.05.02 01:10



zdravei sasho, az sym u4ila v BG, no po programa na US-institut i obu4enieto mi e bilo izcialo na angliiski,
re6ih, 4e i tuk trjabva da zapi6a ne6to da u4a /dori samo za certificat, no Can/ i tova 6te e sledva6tata mi stupka,
ako iska6, ostavi si icq #, da se 4uem, pozdravi




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.