Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:29 17.05.24 
Политика, Свят
   >> България
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Защо ненавиждам седеcapите - 2нови  
АвторBulgarin (Нерегистриран)
Публикувано21.03.01 16:55



Moмчил (ентусиаст)


Предимно - Безлични, ниско интелигентни, продажни, некадърни, глупави, прости, тъпи, злобни и най-вече безпринципни!Последното
важи за всеки седераст, магаре или талибан!Но най ги ненавиждам, че и пет пари не дават за България и българския народ.

- седесарите могат да правят градове на истината, да се самозапалват, да палят и грабят държавна собственост, да чупят и рушат
символа на България - Народно Събрание, да съдят полицията, че си върши работата, да стачкуват масово, да се барикадират, да
плашат с граждански войни, да свалят вече в оставка правителства, и т.н. все действия, за които ще е малко да ги наречеш комуноиди, а
да им кажеш комунисти е обида за самата думичка, щото сред седесарите никога, а и никога няма да има идеалисти!

- седесарите се обявиха за християн-демократи, но сториха толкова злини на църквата ни колкото и техните съмшленици червените
кхмери не успяха за 40 години!При сините магарета бе регистрирана втора Православна Църква, от същите сатанисти, които се Haпиват
като бъчви и атакуват манастири и църкви и рушат имиджа на Православието!Да, пияните и невъзпитани попове са от шайката на
Инокентий сатаниста покровителствани от Гад Костов.Стигна се до абсурда в Приморие където под неизтрезнялите писъци на
седесарския кмет и обшина бе обявено искането на Приморската епархия да мине към Цариградската (гръцката) и докато миряните в
държавата недоумяваха какво става специално дойдоха пратеници на вселенския Патриарх и свиха сърмите и на президент и на
премиер заставайки решително зад Единството на Православната Църквa. Похвално е, че в Цариград има сериозни хора, които отдавна
са разбрали, за какво става дума вече 10 години и поставиха Православието над собствените си интереси.

- седесарите проглушиха света, че 45 години в България било лошо, едва се живеело и че комунистите били руски подлоги.За това пък
днес в България е прекрасен живота - няма безработица, строят се нови заводи и предприятия, селското стопанство цъфти и хората са
щастливи и доволни.Само дето цената на билетче за трамвая преди 10 години бе 6 стотинки, а днес щастливия гражданин се вози в
същия комунистически очукан от демокрацията трамвай за 30 стотинки.Странно нали? - особено е странно ОГРОМНОТО желание на
същите седесари всички ние да останем подлоги заменяйки господаря.Кривата сметка на седесарите е , че едно е биг брадър да ти е
Русия, съвсем друго прагматичните американци, за които съюз и приятелство са преходни неща тоест временен интерес. Най-пресен
пример Югославия и Македония.Особено ме притеснява желанието на Путю Стояноглу да подарява суверинитета на България всеки
път като се разходи до Америка. От друга страна само смях предизвиква у останалите страни в региона и Европа, че когато Вашингтон
пръдне София се насира.Интересно защо това не дразни върлите русофобски седесари? Отговор - защото са безпринципни!Днешните
управленци и техните лакеи и майките си биха продали, за да ни такова НАТО. В Македония почнаха да се усещат как бяха изиграни от
НАТО ... виж на изток от тях май са решили на всяка цена да подарят суверинитета на България, а нас българите да превърнат във второ
качество европейци!

Благодаря, но АЗ НЕ СЪМ СЪГЛАСЕН С ТОВА!Да си българин в такъв момент в чужбина хич не е лесно - всеки от комшиите те гледа и се
усмихва под мустак - как да обясниш на всичките, че правителството ти е съставено от бастардс, а народът от страх комуноидните
седесари да не го наречат случайно комунистически или ченгеджийски не предприма нищо!Мърша ли сме наистина?
В петък не бяхме ...

Изборите няма да решат нищо!Нужна ни е личност с енергичен и патриотичен екип на власт!А докато чакаме нека се гордеем, че сме
българи ...

Не отстъпвай пред бедата и върви право на среща й.

Вергилий



Тема Re: Защо ненавиждам седеcapите - 2нови [re: Bulgarin]  
АвторДжecи (Нерегистриран)
Публикувано21.03.01 20:29



Подкрепям те



Тема Re: Защо ненавиждам седеcapите - 2нови [re: Bulgarin]  
АвторMOLB (Нерегистриран)
Публикувано21.03.01 21:40



sedesarite sa edni kompexirani komsomoltzi



Тема Re: Защо ненавиждам седеcapите - 2нови [re: Bulgarin]  
Автор unel (непознат )
Публикувано22.03.01 10:44



Пич, не можах да прочета цялото ти мнение, но и бегъл поглед е достатъчен, за да разбере човек за какво става дума. Знаеш ли обаче какъв ти е проблемът. Че възприемаш живота само от негативната му страна. Толкова много си написал срещу седесарите, че имам чувството, че само за това мислиш. И тъй като мислиш негативно, започваш да обръщаш внимание само на лошите неща, а доброто и хубавото започва да те заобикаля. И колкото повече мислиш, толкова повече се настройваш отрицателно. Много добре знаеш, че си напълно безсилен да направиш каквото и да било, за да промениш нещата, от които си недоволен. Именно тази мисъл най-много стресира. Човек се затваря в себе си и стова песимист и черногледец. А това е най-прекия път към личностна деградация. Всъщност този проблем не е само твой. Огромна част от българите мислят приблизително по този начин. Този начин на мислене се насажда непрекъснато и от медиите. Навсякъде новина номер едно е поредното убийство, безработицата, бедността, социалните и битовите проблеми. Не че тези неща не съществуват, но те ще съществуват винаги и повярвай ми не са проблем само в България. (В САЩ всяка седмица някой психопат избива дузина хора, но никой не ходи да протестира пред Белия дом и да иска оставката на правителството. Просто хората решават по друг начин проблемите си.) Тези проблеми ги има в България от 10 години по времето на всички предишни правителства. (Надявам се няма да оспориш това и да почнеш да ме убеждаваш, че по времето на Виденов е било много по-добре или недай боже по времето на Живков.)
Всъщност това, което исках да ти кажа е, че в България се случват и хубави неща. Ако се опиташ да обръщаш именно на тях повече внимание, просто ще се учудиш как животът ти ще се промени. Проблемите вече няма да изглеждат толкова черни и нерешими, а положителното мислене е продпоставка за намиране на решения, които иначе остават незабелязани. Силният негативизъм не предполага съществуването на някакъв добър изход.
Е, това е. Може да не се съгласиш с него, но то представлява една различна гледна точка от твоята. Ще бъде добре, ако го приемеш именно като такова и не решиш да отправяш лични нападки към мене, просто защото мисля различно.



Тема На мен също ми беше достатъчно да прочетанови [re: unel]  
АвторДжecи (Нерегистриран)
Публикувано22.03.01 15:27



първите два реда ,за да разбера твоята позиция.Негативизмът има винаги конкретни причини,това не е емоционален избор.След като повечето хора мислят така,значи причините са много сериозни.Никой не оспорва,че в Америка психопати избиват хора,там не се протестира така.Но какво ще кажеш за протестите в Сиатъл против глобализацията,какво ще кажеш за подобното убийство което стана мисля 1995 или 96,не мога да си спомня точно-тогава майка бутна двете си деца с колата в езеро,тогава също цяла Америка настръхна.Когато хората реагират така остро-значи причината е много сериозна.Аз изцяло подкрепям инициативата на таксиметровите шофьори,мисля дори,че ако за много неща реакцията беше подобна,негативизма сега нямаше да е такъв.Управляващите се мислят за недосегаеми това им е проблема,но идват избори...



Тема Re: На мен също ми беше достатъчно да прочетанови [re: Джecи]  
Автор unel (непознат )
Публикувано22.03.01 19:07



Какво означава,че определени хора протестират против глобализацията. Светът със всеки изминат ден става все по-глобален. И не защото някой е решил, а защото ако това не се случи, ще означава застой и връщане назад. За да се развива една икономика, на нея са й необходими все нови и нови пазари. В противен случай настъпва спад на продажбите, спад в печалбите, фалити на фирмите, масова безработица. За това ли трябва да се протестира срещу глобализацията? Светът е поел в тази посока и никой не може да спре този път на развитие (както стана с социалистическата революция, която се опита да промени хода на историята и знаем как завърши този експеримент, за съжаление с милиони разбити съдби). Протестът срещу глобализацията е същият като борбата на римската империя с християнството. Сам знаеш кой победи. Хората винаги са се съпротивлявали на новото и ще продължават да се съпротивляват, докато някой ден не осъзнаят, че всичко срещу което са се борили е било една илюзия и че единствените губещи са те. Когато за първи път компютрите започнаха да навлизат масово в бита, четох много статии срещу тях. Как не можели да мислят, как децата нямало да се научат да пишат правилно, как ограничавали мирогледа на хората и хиляди други глупости. Само че компютрите се развиха и благодарение на тях сега ние си пишем с теб и знаем един за друг. Компютрите се превърнаха в най-лесният начин на комуникация, който свързва хората, а не ги разделя. Компютрите и информационните технологии са основата на световната глобализация и е абсурдно да се мисли, че някой би могъл да се прибори с тях. И повярвай ми тези млади хора, които сега протестират един ден ще разберат, че са се борили с вятърни мелници, но тогава просто тяхната младост ще е отминала. Ще бъдат просто възрастни, уморени хора без бъдеще, без илюзии и без мечти, разбрали че са загубили битката на своя живот.
По отношение на протестите. Да, и в Америка протестират, и то много повече, отколкото всякъде другаде, но проблемът е, че не това е основната тема на медиите. Защото и те зная, че отрицателното отношение към живота се отразява на икономика, което пък в крайна степен рефлектира върху жизнения стандарт. Защо мислиш САЩ постигнаха този безпрецедентен десет годишен икономически растеж. Защото хората се интересуват много повече от работата си, от бизнеса си, от собствения си живот, ако искаш, отколкото да обвиняват за всичко правителството си. И в Америка има страшно много бедни хора (спрямо техните стандарти, разбира се), но никой не обвинява никого за собственото си нещастие. Да си чул някой да е избягал от САЩ или от Западна Европа? Докато в България голяма част от хората чакат държавата да се погрижи за тях. Тя нещо да направи. Тя да намали цените, тя да им намери работа, тя да им осигури кредити, тя да развие капиталовия пазар. И никой не осъзнава, че държавата това са хората, които живеят в нея.
В никакъв случай не искам да кажа, че не виждам проблемите в страната. Много проблеми има още за решаване в тази държава. Но те няма да се решат с оплакване и хленчене. Това е нашата родина. За добро или за лошо. И няма друга. Тя е такава, каквито сме ние. Доколкото си спомням ти завършваше бележката, на която ти отговорих с патриотични възгласи. Само не мога да разбера как точно възприемаш патриотизма. Патриотизмът преди всичко е работа. Упорит труд, независимо в каква насока, стига да е градивен. Според теорията на мениджмънта едно от основните неща за всеки успех е личната мотивация на човека. Ако всеки очаква само най-лошото, ако всеки гледа не той да е добре, а на другият да му е зле, това в никакъв случай не е някакъв изход. Българите заминали в чужбина успяват не защото са най-добрите, а защото знаят как да работят. И никой не им пречи да се развиват, а напротив -помагат им. Докато в България е точно обратното. Не може да бъдеш мотивиран, когато отвсякъде те залива информация за насилие, когато основната новина е поредното убийство, а не например успехът на някоя фирма или на някой учен и т.н.
Общо взето не исках да влизам в спор с тебе и да ти доказвам колко не си прав, но за съжаление май така се получи. Всеки има право на своето мнение. Но според мен по-добре е наистина да погледнеш света с други очи. Не през розови очила, а по-скоро да откриеш, че съществуват и добри неща. Опитай се да ги видиш и няма да повярваш на промяната, която ще се случи с теб. Може би не веднага, но тя неминуемо ще дойде. И заедно с нея мотивацията за работа и усещането за нещо хубаво, което предстои. А то наистина предстои. От нас зависи когоа то ще дойде и колко дълго ще го чакме.



Тема Чудесно мнение! [re: unel]  
Автор kakata (еее, там някоя)
Публикувано22.03.01 20:59



Всяка крайност в емоции, привързаност или ненавист е вредна. Аз по-скоро съжалявам хората, които не са спосолбни да изразят една своя мисъл, а рецитират заглавия от вестници, лозунги и транспаранти, независимо от идеята, която са прегърнали.
Настина сред така наречените "седесари" процента на хора с напълно промито съзнание е по-голям. Но и в другия лагер има доста такива, уж техни антиподи, а абсолютно идентични зомбирани нещастници.



Тема Пич, темата съм я писал в отговор нанови [re: unel]  
Автор Moмчил (ентусиаст)
Публикувано23.03.01 01:48



друга тема и не съм отговорен, че някой я е харесал и пуснал в "България"!Нямаше нужда от тази сърцеразбиваща лекция; да, така е - песимист съм и ненавиждам талибаните, седесарите и днешните управляващи в този настоящ момент!Ако си един от тях съжалявам те. Не го приемай като нападка, а като откровение.

"Този начин на мислене се насажда непрекъснато и от медиите.Навсякъде новина номер едно е поредното убийство, безработицата, бедността, социалните и битовите проблеми."

Интересно защо смяташ, че ако се насаждат красиви, но неверни неща и се надUват сини балони хората няма да продължат да страдат, а убийствата да се увеличават?Според мен медийте не "насаждат" - просто в такова време живеем и ако си зарием главата като щрауса ще става все по-зле.

"Не че тези неща не съществуват, но те ще съществуват винаги и повярвай ми не са проблем само в България."

Вярвам ти, но какво се прави по тези проблеми?Бездействието на правителството е просто подсъдно!И повярвай ми грозната картинка ще става все по-грозна и красивите думи само ще я гримират временно - нищо повече.Туморът така се разпростял, че дори и да режем няма бързо да се оправим. Но ако не режем ще става все по лошо.

(В САЩ всяка седмица някой психопат избива дузина хора, но никой не ходи да протестира пред Белия дом и да иска оставката на правителството. Просто хората решават по друг начин проблемите си.)

В САЩ никой няма да ходи да протестира пред Белия дом - не се излагай!Това става само в случай на национални проблеми (младежките протести в края на 60те и началото на 70те) или при хуманитарните мисии на САЩ по света (протести на Балкански американци срещу агресията в Косово). Обикновено американците протестират писмено или физически пред губернатора си и всичко се приема естествено.Критиките, които губернатора отнася от хора и медии са нещо обичайно, защото те са за доброто на гражданите; разбира се и тук има доста примери да се дадат как често американците некадърно си решават проблемите, но сега говорим за граждански позиции и ролята на неправитеслвени медии.

"Тези проблеми ги има в България от 10 години по времето на всички предишни правителства."

Не точно!Днес е по-зле от всякога!Още повече, че това правителство пое отговорността да не повтаря грешките на предишните правителства и да се справи с престъпността и мизерията ..., която по правило бе приписана като черна точка на Виденов, Беров и Луканов. Поправиме ако бъркам.

(Надявам се няма да оспориш това и да почнеш да ме убеждаваш, че по времето на Виденов е било много по-добре или недай боже по времето на Живков.)

Не е хубаво да се надяваш.
зависи в какво отношение ще сравняваме управлението на Виденов и това на Костов или който и да е друг!При Виденов имаше и позитивни неша особено в икономическо отношение през 95` година.
При Живков определено за масата хора бе по-добре икономически отколкото при когото и да е друг управленец след него!За да стигнем Брутния вътрешен продукт пер капита от 89` да речем (да не говорим за този през 79`) ще са ни нужни десетилетия бъхтане. Не забравяй, че говорим за различни системи на управление и икономика.

"Всъщност това, което исках да ти кажа е, че в България се случват и хубави неща."

Hапомняш ми Де Ниро във "Фенът", "Positive things happen to positive thinkers" - казваше на сина си. Спомняш ли си как свърши Де Ниро?
Знам че се случват, но лошите като количество и качество просто ги закриват тотално.

Да, Айс Ти викаше "дифрент пипъъл - дифрент ъпиниънс" - надявам се, че и ти ще приемеш мнението ми като такова.

Не отстъпвай пред бедата и върви право на среща й.

Вергилий

Тема Неповторима четка!нови [re: kakata]  
Автор Moмчил (ентусиаст)
Публикувано23.03.01 01:54



Иначе съм 100% с теб!



Не отстъпвай пред бедата и върви право на среща й.

Вергилий

Тема Re: Защо ненавиждам седеcapите - 2нови [re: unel]  
Авторkan Tervel (Нерегистриран)
Публикувано23.03.01 14:34



Stiga s tezi svine i SDS i BSP vse sa edni i sashti...BOLSHEVIKI....sega mangaleto Ivancho Kostov provejda genocit na belite hora v Balgarija....predava ni na pedalite ot NATO..i dne zaevi edva li ne makedoncite/koito sa si chisti balgari kato gi izkapesh/ da posreshtat kopeletata shipteri s hljab i sol?!Trjabva da se sloji krai na sinjo-chervenija bolshevizam..i da zajiveem kato hora....no koi shte posochi patja....naroda e obezveren,no ne jelae poveche da go upravljavat tezi bokluci i da jivee taka!!!!Da jivee Balgarija,smart na tiranite!!!!!!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.