Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:27 04.06.24 
Политика, Свят
   >> България
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Бе не беше омраза, не беше чудо!нови  
АвторСв. Скромни (Нерегистриран)
Публикувано17.09.00 08:24



Снощи гледаме откриването на Олимпиадата по телевизията. Американската телевизия. Точно когато да влезе българския олимпийски отбор - точно тогава пресекоха за реклами. Точно за една страна! Защото завършиха с Британски нещо-си. И след рекламата започнаха с Канада. Точно с България непоказана!

Да кажеш - случило се. Така се резнала рекламата! Да, обаче не! Предаването беше запис. Американците (NBC) имаха избора да накъсат записа с реклами - но да продължат без да изпускат покритие. Или да "пропуснат".

Още повече, че от както гледам олимпиади в САЩ, до сега НИТО ВЕДНЪЖ не е бил показан българският олимпийски отбор. И това не е просто приумица на местния ТВ канал. Да кажеш, че ние не виждаме българите - но в Чикаго ги виждат, примерно. Не. Цяла Америка не ги вижда. Защото предаването е национално!

Помня кога Попангелов стана трети на ски. По олимпийските новини показаха първия, втория, и четрвъртия. Не третия, българин. Като пример. Измежду много, много други!

Егати анти-българската омраза, егати чудото!

Още ли ви баламосват с "голямото внимание" на САЩ към България?



Тема Това истина ли е?нови [re: Св. Скромни]  
АвторMomchil (Нерегистриран)
Публикувано17.09.00 10:33




Че нито веднъж досега не са показали българския олимпийски отбор по време на откриването на Олимпиадите?

Св., аз съм ти отговорил във форум "вашето мнение", а и в Политика пуснах вчера мнение, но никой не му обърна внимание. Да ти призная подозирам, че това целенасочено, защото като си припомня по време на Косовската криза, в една карта не видях България, в един коментар освен онзи за сбъркалата ракета в Горна Баня.Странно, и да ти кажа гаврата е пълна, защото наистина цяла Америка не видя Българския тим!

Аз вече пратих мейл на NBC и само дето не съм ги псувал в мейла.

Е уважение



Тема Отг: Бе не беше омраза, не беше чудо!нови [re: Св. Скромни]  
АвторAussie (Нерегистриран)
Публикувано17.09.00 13:02



Evala na Avstraliiskata televisia - ne prekasna cialoto otkrivane s reklama Osven tova zabeliazah che orkestara svireshe nacionalna muzika ot povecheto darzavi kato izlizaha i sviriha bulgarska muzika kato izleze Bulgarskiat otbor.

Dopulnitelno, tuk pokazvaha reklami predi i po vreme na olimpiiskite igri s razlichni svetovno izvestni sportisti da podignat duha na haselenieto da otide da gleda olimpiiskite igri. Edna ot reklamite beshe posvetena na Bulgarki shtangist, srebaren medalist ot predishni olompiadi.
Az sam dovolen, zashtoto v Australia ima mnogo malko Bulgari i mnogo hora i ne sa chuvali za Bulgaria.



Тема Отг: Бе не беше омраза, не беше чудо! [re: Aussie]  
АвторМомчил (Нерегистриран)
Публикувано17.09.00 22:05




Браво на австралийците!



Тема Отг: Бе не беше омраза, не беше чудо!нови [re: Св. Скромни]  
АвторBorislav (Нерегистриран)
Публикувано18.09.00 20:34



Tova ne e neshto novo. Obsqzdal sqm go s drugi bqlgari predi mnogo godini. Niamam predstava zashto e taka. Edin poznat kazvashe, che e zaradi voinata, no az ne mislia che tova e prichinata. Rumania i Ungaria biaha sqshto na stranata na Germania, no otnoshenieto kqm tiah e sqvsem drugo. Neshto se e sluchvalo, niakoga, koeto ne se znae. Niakoi niakade e poosral rabotite i tova shte da e bilo sled 9/9/44, zashtoto az pomnia, che imashe amerikanski pomoshti ot USA vednaga sled voinata.



Тема za skromni, i ostanaliteнови [re: Св. Скромни]  
АвторCalifornian (Нерегистриран)
Публикувано19.09.00 07:14



Za pruv put vijdam tozi forum, i otkrivam mnogo interesni i liubopitni facti. Chovek moje mnogo da nauchi tuk. Shto se otnasia do Olympics, ako na istina si mislite che americancite ne pokazaha BG narochno i go viarvate.......nachi ne ste na red. Ako si mislite che America pravi kakvoto i da bilo sreshtu druga darjava ot omrza a ne ot ikonomicheski interesi nachi ste mnoooooogo nazad.
Te daje ne znaiat kade e BG, vinagi ia svurzvat s Russia i poviarvaite mi, niamat absolutno nishto protiv ili za nas. I mene me fana iad che ne ni dadoha otbora ama...... A tova che davat samo sebesi e viarno i malko nechesno spriamo chujdi grajdani jivushti v US e viarno no ne e ot nikakvi chustva.



Тема Едно дърво гора не прави.нови [re: Californian]  
АвторСв. Скромни (Нерегистриран)
Публикувано19.09.00 08:20



Прав си, по принцип. Ако говорим за отделна случайност. Но моят опит е вече от 22 години. Един път случайност, втори път... Ако беше въпрос на интереси, защо такива биват търсени - и намирани - все по такъв усукан начин, че България да е потърпевша?

Нямам против ако България бъде отписана. И за добро, и за лошо. Но България не е отписана. Щом е за лошо - винаги е дебело вписана, че и подчертана.

Все едно. Всяко чудо за 3 дни. Но горчилката остава. Помня преди години имаше "Вечер на България" в Университета на Калифорния - Лос Анжелес. Държаха речи Сол Полански, шефката на Американския т.нар. Университет в България, и български т.нар. дипломати. Освиркахме Полански, заради нагли анти-български изказвания... После събраните в залата бяхме питани колко от нас са посещавали България наскоро. Цялата зала вдигнахме ръце. Бяхме питани кой е писал писмо до американски политик на тема България. Само аз вдигнах ръка.

За други малцинства, реакцията щеше да бъде: "Как може хора, харчили поне по Д1000 за екскурзия до България да не пуснат марка за Ц29 за писмо до сенатор или конгресмен? Защо тези хора се чустват така отчуждени - или отритнати - от американската политическа система?" Това щеше да е само-анализ за правителственото отношение към други малцинства. А реакцията към българското малцинство? Ами вие ако не пишете и не вдигате шум, защо да ви обръщаме внимание? Практически с тези думи...

Та виждаш от къде идва моята реакция. От дългогодишни наслойки. Иначе ми се иска, ама много ми се иска, да беше прав.



Тема Отг: za skromni, i ostanaliteнови [re: Californian]  
Авторkoy (Нерегистриран)
Публикувано19.09.00 08:28



Sveti, v tozi red na misli mozhe bi ne e zle da poglednesh dneshniya broy na New York Times i da vidish koy e glavniyat geroy na edna statiya posvetena na tova, koeto te narichat, nay-starata profesiya. Pone da byaha se potrudili da razberat, che imeto Pavlika ne e bylgarsko ime. Mozhe bi syshto ne e zle da poglednesh i posledniya broy na Newsweek posveten na rasovite problemi v Amerika. Tam yasno e posocheno, che ne mnogo otdavna e syshtestvuvalo razbirane v obshestvoto tuk (v USA), che horata ot Iztochna Evropa ne sa tochno byala rasa. Politicheskata korektnost sega iziskva tova stanovishte oficialno da ne se priema. Kakvo e istinskoto polozhenie, obache, e mozhe bi tema za analiz.



Тема do skromni (pak)нови [re: Св. Скромни]  
АвторCalifornian (Нерегистриран)
Публикувано19.09.00 09:25



Iavno i dvamata s tebe jiveem v LA, ne te znam koi si i kvo pravish, no az nikoga ne sam imal problem na rasova ili etnicheska osnova. Osobeno v LA, kadeto seki e sekuf samo ne i amerikanec (ako izobshto ima takova neshto kato amerikanec), takiva problemi ne mogat da vazniknat. Otivash v DMv, indiec, mexicanec, govoritelia na LA county Sheriff Dpt.-- Boris Nicolov (poznai kuf e) i tnt. ne mi se izbroiava. America e sastavena ot chujdenci i osobeno LA. Za razlika ot zapadna evropa, tuk sa mnogo po gostopriemni.



Тема Отг: do skromni (pak)нови [re: Californian]  
Авторkoy (Нерегистриран)
Публикувано19.09.00 09:48



Californian, na pryv pogled e tochno taka kakto kazvash, no, struva mi se, Sveti zagatva za nyakoi dylbochini, za koito se iziskva malko po-vnimatelno nablyudenie.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.