Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:24 24.06.24 
Политика, Свят
   >> България
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Горд съм, че съм Българин!нови  
Автор Ювиги ()
Публикувано06.05.00 00:50



Знаете ли, че правили проучване в Европа, за това "Коя нация е най-шовинистично настроена?". От кои хора, най-често се чували фразите: "Радвам се, че съм роден такъв!", "Ако другите бяха, като нас, светът щеше да е по-добър" и т.н. И резултатите са: 1-во място - АВСТРИЯ 2-ро място............... - БЪЛГАРИЯ .... ... ... последно място - ГЕРМАНИЯ -поради комплекса им насаден от нациското минало. Интересно нали? Това го прочетох в българската страница на Дойче Веле http://www.dwelle.de/

Тема Горд съм, че съм Българин!нови [re: Ювиги]  
Автор Бял Равнец ()
Публикувано06.05.00 18:43



Слушай сега какво аз ще ти кажа. Най-шовинистично настроената държава е Англия. Като доказателство да се увериш в това ще ти послужи информация за отношението и към страни, с които е била по някакъв начин обвързана през последните 150 години от историята и.

Тема Горд съм, че съм Камерунец!нови [re: Бял Равнец]  
Автор Камерунец ()
Публикувано07.05.00 13:02



Не плямпай глупости. След САЩ Англия е най-пъстрата в етническо и културно отношение цивилизована държава. В Лондон има почти толкова джамии колкото и църкви. Ако това наричаш шовинизъм, здраве му кажи. А иначе шовинизмът, патриотизмът и национализмът са най-големите бичове за човечеството. Как можеш да се гордееш с нещо, което не зависи от тебе? Все едно да кажеш, че си горд, че имаш две очи или десет пръста. Същото е да се гордееш, че си българин, албанец, англичанин или камерунец. Със същия успех можеш да се гордееш, че си левскар, чорбар, нефтохимиковец или велбъждец. Голем праз!!! Ако все пак се гордееш с нещо, вземи за показатели културното ниво на народа си, литературата, изкуството и т.н. Да не влизаме в излишни пререкания, но по тези показатели съвсем не сме сред водещите в Европа. "Прауд ту би камеруниън", както би казал външният министър на Камерун.

Тема Горд съм, че съм Камерунец!нови [re: Камерунец]  
Автор Николай ()
Публикувано07.05.00 13:36



"В Лондон има почти толкова джамии колкото и църкви. Ако това наричаш шовинизъм, здраве му кажи" Стига глупости,бе камерунец!Мислеш се за универсален,всичко знаеш и можеш,ама не знаеш и не можеш,защото си празен"папагал". Преди време,известната Маргарет Тачер,обяви война на мюсюлманските си фанатици.В Англия живеят 4 мил. мюсюлмани от ирански и пакистански произход.Та те именно решиха да изпълняват повелята на айятолах Хомейни и да убиват писателя Салман Руджи за книгата му "Сатанински строфи".В."Обзървър" прави проучване сред тях,пита ги:какво ви е отношението към Салман Руджи,те масово отговаряха:да се убие.Питат студент по право в Кембридж,от ирански произход,роден в Англия,с английско гражданство.Той също отговаря:С.Р. рябва да бъде убит ,защото оскверни нашата религия."Обзървър" му казва:ти учиш право и знаеш ,че в Англия смъртната присъда не съществува.Не,та не,нашето момче продължава да си твърди своето.Тогава желязната лейди реши,че трябва да се разправя безкомпромисно с тях.Вика ги поименно в полицията и ги кара да декларират писменно мнението си:да се убива ли или не С.Р.Ако човекът е "за",не му дават работа.Та Маргарет започна и да обмисля в парламента крути мерки:просто отнемане на английското гражданство и изхвърляне от страната.И го павеше,с желяжна ръка.Няма"шовинизъм",няма"човешки права" има само свещенните национални права и спокойствие в страна си на английските лордове.И сега,да не мислиш ,че Блеър не го прави,прави го та пушек се дига,но това не му пречи да играе и чудесната роля в англо-американския кралски театър в защита на човешките права на други народи,като например косоварите,или "предотвратяване на хуманитарни катасрофи". Така,че англичанинът не се спира пед нищо да съхрани своята национална сигутност.Какво,че има джамии в Лондон.Да не би в България да има по-малко джамии.Само,че ние не сме англичани.

Тема Камерунец, интелигентен човек изглеждаш...нови [re: Камерунец]  
Автор Hit-ър П@ър ()
Публикувано07.05.00 17:20



...ама май само изглеждаш. Я виж какви глупосдти си написал: "А иначе шовинизмът, патриотизмът и национализмът са най-големите бичове за човечеството." Какво общо има шовинизмът с патриотизма бе момче? Какъв бич за човечеството беше Вазов? Ами Левски, Ботев, Гоце? Разни келеши седнали да бръщолевят приказки за "граждани на света". "Космополити", дето искат да са граждани на света, понеже си мислят, че така могат да скрият простичкия факт, че са никои, че не струват пукнат грош... Не може. За да си гражданин на света, трябва да си НЯКОЙ. Уважавай се за да те уважават. А да се уважаваш означава и това, да обичаш своя род и родина, да си патриот сиреч. Това ли е бич за човечеството бе приятел? Ако има друг бич освен шовинизма то това е нихилизма. Когато се гордея, че съм българин се гордея с това което СЪМ и с това, че принадлежа на народ постигнал значително повече от много, да не казвам от почти всички други народи. Имал съм възможността да се сравнявам с хора от много страни и континенти и да установя, че нито са по-умни, нито са по-добри нито по-възпитани (нито по-красиви ако щеш). Защо да не се гордея с това което съм? Ако някой страда от комплекси за малоценност това си е негов проблем. Имал съм възможност да срявнявам историята на моя народ с историята на много други. Няма друг такъв народ като българския, просъществувал хилядолетия без да се загуби. Няма друг народ, който да е създал не по-малко от пет държави през последните 2 хиляди години и винаги да е оцелявал. Няма друг такъв народ, който да е местил държавата си и да е създавал цивилизация след цивилизация. Няма. Няма друга държава на картата на европа която да носи името си непроменено с хилядолетия. Защо да не се гордея тогава с това, че принадлежа към българския род? В историята на човечеството е имало много цивилизации. Идвали са и са си отивали. И Римляни и Китайци и Гърци. И всички са се смятали за вечни. И когато са били в своя апогей, останалите са им изгеждали като диваци. За културното ниво на народа говориш. Културното ниво на народа е променлива величина. Днес е високо утре е ниско. Хайде да говорим за културните достижения на народите, а? Ама в историческа перспектива , а не в моментна. Впрочем споменавайки за културното ниво на народа, случайно да ти е известно, че над 20% от жителите на най-развитата съвременна държава - САЩ са неграмотни?

Тема e to samo tova ni ostanaнови [re: Ювиги]  
Автор ot ruse ()
Публикувано07.05.00 18:32



ama izglegda kato -"Na gol tumbak-chifte pishtovi"../pone na men taka mi izglegda/.........aa ne i emigracia v Kamerun...

Тема Горд съм, че съм Камерунец!нови [re: Николай]  
Автор КАМЕРУНЕЦ ()
Публикувано07.05.00 21:23



Бре, какви неща може да научи човек из мрежата. Значи в Лондон има някакво полуфашистко правителство, което гони всеки, който реши да изрази свободно мюсюлманските си възгледи. Тия от Европейския съюз нещо пак са заспали. Един австрийки дуче само говори какво би направил с чужденците и му свиха сърмите, а Маги Тачер и Тони Блеър едва ли не правят концентрационни лагери и хвърлят мюсюлмани в газовите камери или най-малкото ги лишават от граждански права и ги депортират, но Европа нехае и дори вестник Монитор не е забелязал тези прояви на ксенофобия. Между другото, Велокобритания си остава най-пъстрата в етническо и религиозно отношение европейска държава и е на светлинни години пред Франция и Германия. Не е случайно, че тя си остава страната с най-либерално законодателство за предоставяне на политическо убежище. Забрави да споменеш, че освен четирите милиона мюсюлмани, там има и още няколко милиона будисти, хиндуисти и т.н. Другарю, от много висене по конгреси и партийни събрания човек може да слънчаса, но тъй като жегата все още не е прекалено голяма, бих предположил, че основният ти източник на информация е агенция ЕЖК (Една жена каза). Или вероятно прилагаш изпитания метод: Една леля на шурея беше преди две години в Англия за две седмици, та тя ми каза какво е положението там. Толкоз по въпроса за фашистките изстъпления на антинародното британско правителство. Интересно ми е какво би си помислил, ако видиш в центъра на София някой да носи тениска на която да пише: "Горд съм, че съм албанец" или "Горд съм, че съм румънец." Хе, хе, ние в Камерун сме първи по интелигентност в Африка, но все още нашият външен министър не се е сетил да ни раздаде такива фанелки, за да се фукаме пред павианите, пигмеите и руандийците. Не че и ние си нямаме шовинисти и патриоти, ама сега сме по-заети с писане на учебници за двувековното френско робство и с проекти за преминаване от латиница на кирилица.

Тема Горд съм, че съм Камерунец!нови [re: Камерунец]  
Автор Ювиги ()
Публикувано07.05.00 22:34



Стига ба Камерунец..."Бичове на човечеството!". Защо се подаваш на англосаксонската пропагандна машина за промиване на мозъци. Те тия глупости и говорят, защото е къде по-лесно да имаш народ, който бачка без да се замисля. По този начин, те "приравняват" на всички останали. Не ти ли прилича на идеите на комунизма? Защото, ако мислиш за Хитлер и убитите евреи, не бива да забравяш и Англо-Бурската война, в която същите тези англичани, които се "отвращават от зверствата", са подлагали бурите на, далеч по зверски мъчения и са ги тъпкали в по-строги концентрационни лагери. Потърси просто информация за Boer War в Южна Африка по мрежата. Те тия глупости за шовинизма и национализма ги бръщолевят, без да ги вярват. Защото, ако Клинтън не му дреме дали е американец или камерунец, и вземе да изръси "А, бе к`ъв 4ти Юли, к`ва Независимост, въобще не ми дреме, защото аз не съм шовинист и не ме интересува, че съм американец", то веднага ще му подпалят задника. Обаче, учи останалите малки народи, да казват това. Толкова е прозрачна тази работа...как пък не я виждаш и защо повтаряш, като папагал, тъпотиите, дето ги говорят с най-голямото си лицемерие? То е смешно...

Тема Горд съм, че съм Камерунец!нови [re: Ювиги]  
Автор ex-Pesho ()
Публикувано08.05.00 05:56



"Клинтън...веднага ще му подпалят задника. Обаче, учи останалите малки народи, да казват това." Хайде сега, свободни съчинения - същия този Клинтън цитира пред Александър Невски - "O, неразумни юроде поради що се срамиш да се наречеш болгарин." А в този форум разни медицински уроди побързаха да го оплюят затова че ни нарекъл юроди...

Тема Камерунец, интелигентен човек изглеждаш...нови [re: Hit-ър П@ър]  
Автор Топалски ()
Публикувано08.05.00 09:48



Не се заяждай с мамуна!Мамуна скоро паднал от клона.Мамуна (камерунска) се научил говори български... Браво на мамуната!


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.