Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:03 18.05.24 
Политика, Свят
   >> България
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: ОБЕДИНЕНИЕ на България и Македониянови [re: Flavio Briatore]  
Автор Ghanima (Мис Моралистка)
Публикувано23.12.10 13:34



От толкова питания не съм ли висока за това или онова и чути характеристики за кандидат-танкисти заключих, че тука преобладават мъже с танков ръст.
Правилно ли съм преценила, Флавио?

***
пол - Ж

*Подпис*


Тема Re: ОБЕДИНЕНИЕ на България и Македониянови [re: Sl8r]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано24.12.10 00:02



Аз съм "ЗА".


Мислим, всички против може да се преодолеят, за всичките "ЗА".

Аз съм на една осма македонка, на една осма шопско, на една осма, гъркиня. Другите части не ги знам, не са ми ги обяснили ма и това ми стига да кажа "ДА".

Мен ако питате, грешка е само да се делим. Дайте да се обединим.


За съжаление, не всички мислят, че могат да слушат кръвта си.


Моят отговор идва повече от кръвта и семейството ми. Виждам, че не за всички е така.

За мен Македония е българската болка. За мен няма значение името. Това е един народ.


Пука ми каква фамилия ще нося, шопска или македонска. Нали им нося кръвта. Какво, че фамилията се носи от мъжкото, по традиция. Гаче ли аз не нося същото като брат ми, та нямам право да си предам името на децата си.


За мен няма разлика, има омраза, насаждана насилствено.




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: ОБЕДИНЕНИЕ на България и Македониянови [re: !Roxana!]  
Автор atd112 (новак)
Публикувано27.12.10 21:07



Който му харесва Македония да ходи там, заради тая пуста Македония България губи много по-хубавата Тракия.



Тема Re: ОБЕДИНЕНИЕ на България и Македониянови [re: Sl8r]  
Автор The giver and the taker (добър човечец)
Публикувано04.01.11 01:17



За да стане това, първо трябва да се премахнат медиите, които се финансират от Сърбия и пропагандират антибългарски лъжи ежедневно. Ако не знаеш в Македония има само 2 български кабелни канала - Планета и Балканика. Няма БНТ, няма нищо...

Пропагандата там е изключително силна и учи хората да мразят българите и да обичат сърбите. Тези спекулации са започнати от гърците и сърбите и по-нататък продължени само от сърбите още от времето на Стефан Стамболов и Фердинанд Сакскобургготски.

Падне ли сръбската пропаганда, в най-добрия случай до 10 години Македония ще е готова за присъединяване към България.

------------------------------------------



Тема съгласен съм че не трябва...нови [re: inkk]  
Автор putnik (непознат )
Публикувано18.01.11 23:28



като доказателство можете да разгледате този линк
http://on.net.mk/default-MK.asp?ItemID=23983AB1C2A7EB4B9063012202EE4CBC

Ще се въздържа от коментари. Всеки сам може да си прецени реалността.
Странно е, че хората там не считат за нормално да поставят позитивни рубрики, да дават възможности за коментари и прочее. Доволни са да оплюват.

И със съжаление искам да кажа, че клуб Македония в дир.бг е ревностно заключен за свободно писане и изказване на мнение, докато във всички други клубове това е възможно. Надявам се администраторите там да узреят най-после за демокрацията !



Тема Re: ОБЕДИНЕНИЕ на България и Македония???нови [re: Sl8r]  
Автор УйнaПeнa ()
Публикувано13.02.11 11:34



който с нас се е обединявал, не е прокопсал. Най-фрапиращият пример: ПРИСЪЕДИНЯВАНЕТО НА ИЗТОЧНА РУМЕЛИЯ - чрез него ние губим цялата ОДРИНСКА И БЕЛОМОРСКА ТРАКИЯ... Първата се населва от турците, емигриращи от България, а втората остава са утешение на един и половината милиона анадолските гърци след етночистката в резултат на Гръцко-турската война 1919-1924 г.

Най-малкото, което може да се случи при обединяване на Македония и България е загубата на Тетовската и Скопската части от Македония в полза на Шиптария и създаване на два самостоятелни турски анклава (подобни на Косово) на територията на днешна България... Струва ли си този риск и многогодишните раздори, които ще последват?

Редактирано от УйнaПeнa на 13.02.11 11:39.



Тема Re: Гугъл вече предприе мерки за обединениетонови [re: Sl8r]  
Автор 2299 (българин)
Публикувано01.03.11 16:28



вече предприе първите стъпки



Тема Re: Гугъл вече предприе мерки за обединениетонови [re: 2299]  
Автор УйнaПeнa ()
Публикувано01.03.11 18:07



И в обратна посока:



сите Македонци = всички българи





Тема Re: Гугъл вече предприе мерки за обединениетонови [re: 2299]  
Автор Triglav Zmei (gorianin)
Публикувано01.04.11 16:42



Колкото съществува банатски език, толкова съществува и македонски език. В българския език съществуват три книжовни норми и македонската е една от тях. Скоро Google може да пуснат и преводач от родопски на граовски например.

Да не оставим неодрусана слива в нашето село! (лозунг в АПК)


Тема Абсурднови [re: Sl8r]  
Автор TCNQ ()
Публикувано26.04.11 18:31



Няма и грам основание за такова обединение, ние сме различни и няма смисъл да се насилваме да сме едно.
Ако гледаме икономически, ние сме изостанали, но макетата са 20 години назад поне - ние да ги теглим??? Откъде накъде?
Ако се гледа етнически - младите са антибългари, а другите са албанци. Македония така или иначе няма да я има на картата след 20 години.
Ако се гледа географски - за чий са ни тези чукари? Ни море в повече, нииищо! Гърция има много по-правилна политика към тях, ние има да се учим!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.