Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:05 24.06.24 
Политика, Свят
   >> България
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Бабуните разклатиха имиджа на Гойко  
Автор NOASET (познат)
Публикувано07.09.07 07:02







Тема Re: Бабуните разклатиха имиджа на Гойко [re: NOASET]  
Автор Жopo Xyбaвeцa ()
Публикувано07.09.07 09:14



Тити е виновен за всичко.



Тема Re:АбЦЕлютно, само Тити ще да е виновника: [re: Жopo Xyбaвeцa]  
Автор NOASET (познат)
Публикувано08.09.07 06:16







Тема Re:ПреУриентацията на Гоце ааа Джордж: [re: Жopo Xyбaвeцa]  
Автор NOASET (познат)
Публикувано10.09.07 05:31







Тема Re:" Той е като Чаплин..."нови [re: Жopo Xyбaвeцa]  
Автор NOASET (познат)
Публикувано24.09.07 06:55



Слави Бинев пука балона Бойко

Кандидатът на АТАКА кани Борисов на двубой


Основната битка за кметското място в София ще бъде между Слави Бинев и Бойко Борисов. Това каза лидерът на АТАКА Волен Сидеров вчера на пресконференция, на която националистите обявиха кандидатурата на архонт Бинев за кмет на столицата.
Слави Бинев притежава качествата, които трябва да има един политик и управленец: последователност, точност, когато каже нещо, да държи на думата си. Притежава мениджърски умения, качеството да развива непрекъснато себе си и най-вече качеството да не лъже хората, заяви Волен Сидеров.
Кандидатурата на Бинев е типична за АТАКА, защото той знае как да преследва своята цел, посочи Сидеров.
Истинската битка за кметския пост в столицата ще бъде между Слави Бинев и Бойко Борисов, смятам останалите претенденти за фигуранти, които запълват местата, подчерта лидерът на националистите.
Борисов много често се представя като опозиция, но е четвъртият по власт в държавата. Той е част от статуквото, бе част от управлението НДСВ-ДПС, ограбило България по един много драстичен начин, допълни Сидеров и припомни, че сегашният кмет е бил част от управляващите и е сред отговорните за скандалните далавери с БТК, Енергото, концесията за магистрала "Тракия" и сделката с външния дълг.
Сидеров цитира изявление на Борисов пред в. "Труд", в което кметът признава, че ако не е била създадена партията ГЕРБ, АТАКА щеше да бъде първа политическа сила. ГЕРБ е измислена структура, за да се измести реалният феномен АТАКА, формацията на Борисов няма идейна основа и е сезонна мода, която ще отмине, добави лидерът на патриотите. Той подчерта, че издигането на Бинев е последователен ход на АТАКА, която от създаването си твърдо отстоява принципите на национализма.
Според Волен Сидеров на балотаж ще отидат Бойко Борисов и Слави Бинев. Кандидатът на АТАКА би трябвало в такъв случай да бъде подкрепен от Бриго Аспарухов. Сидеров призова всички останали кандидати, които нямат шанс да се доберат до балотажа да подкрепят претендента на националистите.
Слави Бинев заяви, че не прави разлика между ГЕРБ и БСП. ГЕРБ досега трябваше да кажат какво могат да направят в София, но не го сториха, смята кандидатът.
На въпрос лична ли е враждата между Слави Бинев и Борисов, евродепутатът каза: "Само при "Коза Ностра" нещата не са лични. Абсолютно лична е битката", категоричен бе Бинев. Архонтът посочи, че сегашният кмет се опитва да представи ежедневните си задължения като огромно постижение. "За мен ГЕРБ не съществува", подчерта Бинев, а за Бойко Борисов коментира: "За мен той не е Елвис Пресли, с какъвто го сравняват, а Чарлс Чаплин, защото може да изиграе всякаква роля. Ако толкова много му пречим, по-добре да си изгради нов град".
"Не е доблестно човек да не отговори на лошото", каза Бинев, цитирайки Конфуций. Така кандидатът на националистите отговори дали очаква компромати от Борисов и как ще отвърне на тях.
Бинев каза още, че листата на АТАКА за районни кметове и общински съветници за София ще бъде обявена в началото на следващата седмица.




Тема Re:Изявление на Б.Б. по повод президентския вотнови [re: Жopo Xyбaвeцa]  
Автор NOASET (познат)
Публикувано24.09.07 07:03



Бойко Борисов: Където е Доган, там е победата "В България без Ахмед Доган и без ДПС не могат да се спечелят избори. Или там, където е Доган, там е победата." Това заяви столичният кмет и неформален лидер на ГЕРБ Бойко Борисов пред БНР по повод президентските изборите. Другият извод, който е направил Борисов за себе си, гласи, че "БСП има много възможности и инструменти - най-вече да сатанизира, когото иска, или да си прави този противник, когото може да победи". Борисов допълни, че за учредяването на ГЕРБ на 3 декември те внимателно трябва да анализират тези опасности. При откриването на обновения булевард "Скопие" в столицата той обясни, че Волен Сидеров е предпочитаният от БСП и коалицията кандидат, защото това му е таванът. "Както и да расте, Европа няма да му позволи да победи, дори и да направи чудеса", каза още столичният кмет. БСП показала, че може да си подбира и противниците, когато има нужда от противник, за да си го побеждава...






В "либертарианската" му програма от кръговете на мистър 10%, Божилов и пр.стоящи зад него влиза и подкрепа на Турция за ЕС.





Тема Re:"Борисов ни принуди да живеем в кочина..." [re: Жopo Xyбaвeцa]  
Автор NOASET (познат)
Публикувано24.09.07 07:33



Кандидатът на АТАКА за столичен кмет Слави Бинев: Борисов ни принуди да живеем в кочина


Слави Бинев е роден на 10 декември 1965 г. в София. През 1984 г. завършва Френската гимназия, а през 1990 г. Национална спортна академия, специалност тенис и бокс. Втората му специалност е журналистика.
В периода от 1987 до 1992 г. е многократен шампион по таекуондо у нас. През 1992 г. става европейски шампион по таекуондо.
От 2005 г. е избран за член на Изпълнителното бюро на БОК. От 2006 г. е председател на фонд "Признание" за подпомагане на български спортисти и треньори. Член е на управата на световната федерация по таекуондо.
На 3 януари 2007 г. в получава титлата "архонт" от Българската православна църква. На изборите през 2007 стана представител на АТАКА в Европарламента. Владее френски, английски, италиански и руски език. Слави Бинев е женен, баща на 5 деца.

- Г-н Бинев, защо решихте да се кандидатирате от АТАКА за кмет на София?
- Моето поведение винаги е било атакуващо и винаги съм завирал пръст в раната, там където хората обикновено са казвали, че няма как да се справят. Моето поведение е повече от атакистко, не за друго, а защото това наистина са беззащитните хора, хората, които са готови да застанат и да посрещнат проблемите, и да се борят за тяхното отстраняване. Клиентелистите или тези, които са склонни да се въртят около крачетета на победителите на деня, са в ГЕРБ. В АТАКА са именно хората, които са склонни, независимо от това дали ще победят или ще спечелят, да се хвърлят в битката. Това характеризира хората на АТАКА, това ме мотивира да се кандидатирам.
Много са причините, поради които аз наистина съм направил този завой в живота си. Смята се, че ако човек остане един и същи за 10 години през живота си, значи не е правил нищо тези 10 години. Аз винаги съм се включвал там, където има "мутри". Там, където забележа някой, който не взима отношение по тяхното поведение, винаги съм бил на линия да се съпротивлявам срещу всичко това. Виждам, че в момента няма ясно отчитане на едно изключително мутренско и грозно поведение, което мен изключително много ме дразни и се учудвам как всичко това се допуска да бъде изкарано пред очите на хората.
- И вас ви мислят за "мутра" много хора...
- След като ти гледаш в хората, напълно нормално е и те да погледнат в теб. Ще го кажа и по български: Като се бориш с прасета, напълно нормално е и да се пооцапаш малко. Аз дори съм решил, ако спечеля изборите в София, при всички случаи Бойко Борисов не трябва да се притеснява. Аз ще му предложа да поеме PR-а на софийска община, защото той това изключително добре го върши. Ако парите не му стигат, между другото, ще му дам и вечерна работа. Смятам, че софиянци могат много трудно да бъдат излъгани с празнословия, с празни думи.
Смятам, че хората които налагат този образ стават двойно виновни. Не искам моят син да прилича на един стойкаджия, аз не искам моята дъщеря да харесва стойкаджии. Особено кухи. Всички политици също са виновни заради това, че си траят. Може би на тях така им липсва самочувствие или социална подготовка, за да могат да застанат срещу един такъв човек, който се държи като бай Ганьо, който се държи изключително грозно и просташки и това сигурно ги шашка и влудява, но те нямат практика, за да застанат срещу всичко това.
- Веднага ще ви кажат, че Борисов може да е всякакъв, ама свърши работа. Ето, пуска езеро, асфалтирал е 450 000 кв. м, започнал е процедура за завода за боклук.
- В цялата тази история явно не само ни мислят за идиоти, но и ни обиждат на идиоти. Единствените неща, които се опита да направи кметът към момента, претърпяха абсолютно фиаско. Той праща по 21 човека да обясняват на 200-те или 300-те хиляди души, които минават по Цариградско шосе, че на булеварда нищо му няма. Ясно е, че като застанеш там и се раздрусваш. Това беше единственият здрав булевард в София и след като го ремонтираха, му разгониха фамилията. Друг е въпросът, защо имаме концентрация единствено и само върху жълтите павета. Защо? По една единствена причина. Защото там ще се забележи по най-добрия начин какво се върши. Всички ремонти се извършват през деня, за да се види каква работа се върши. Което е безумно. Всички ремонти трябва да се вършат през нощта. Извинението е, че било много скъпо. А кое е евтино - нервите на софиянци или бензина, който те изразходват по светофарите? Аз дори се чудя понякога дали кметът не е сключил договор с някой мобилен оператор. Защото човек като закъснее половин-един час навсякъде, нормално е да започне да звъни като див. Ние губим страшно много пари и няма какво да се лъжем по този въпрос.
- Има ли нещо лично между вас и Бойко Борисов?
- Напротив, аз вече казах - даже съм готов да го наема на работа. Истината е, че всичко е лично на този свят. Лично е това, което ние плащаме като столичани, лично е кочината в която живеем, лично е това, че той ни занимава с проблемите, с които трябва сам да се справи.
- Има ли конфликт между Слави Бинев и Бойко Борисов? Да сте имали конфликт по бизнес линия преди време?
- Опазил Бог. Всички хора, които имат работа в София, имат проблеми с Борисов. Не за друго, а защото той по никакъв начин не можа да се разбере какво зависи от него и какво не зависи от него. Аз, ако съм на мястото на президента, по начина на неговото поведение, ще му казвам поне по 50 пъти да прави лицеви опори. Не мога да разбера защо никой от хората, които имат власт, не си позволяват да се държат по начина, по който той предизвиква да се държи човек. За мен това е непонятно. Няма нищо лично, погледнато от гледна точка на това като личност.
- Ще вадите ли компромати в тази кампания, както подозират анализатори и настоящият кмет?
- Самокомпрометират се хората, които се опитват да наложат този образ. Какви компромати да вадиш за човек, който като си отвори устата, всичко е компромат. Какви компромати да вадиш за човек, който е ходещ компромат. Какви компромати да вадиш за него?! Всяко едно действие е компромат. Като погледнеш от 6-те пъти отваряне на "Ариана", което е безумно, от оправянето на боклука, всяко едно действие. Той затова толкова много усилия хвърля в своя личен имидж, защото няма какво да се говори за него. Работата трябва да говори за него. А тя няма какво да говори за него.
Борисов ползва общината като бащин двор и като възможности за разплата. Дори чувам, че ще се отплаща на някои хора и с общинските листи.
- Какво е политическото противопоставяне между ГЕРБ и АТАКА?
- Едните са в управлението от 6 години, другите сме само в опозиция.
ГЕРБ са част от четворната коалиция и не са опозиция. АТАКА е единствената опозиция в страната. Ние сме срещу цялата държавна система. Опозиция не е да си кмет или шеф на полицията и в продължение на 4 години или да си кмет и да ползваш общината абсолютно противозаконно, като пиар на своята партия.
- Ясно е, че основният опонент е сегашният кмет Бойко Борисов.
- Трябва да се знае нещо много важно. Опонентът не е враг, който трябва да убиеш или унищожиш. От мен няма никаква злоба към сегашния кмет. Той е един объркан човек, който за жалост всички ние се опитваме да излекуваме с това да му даваме непрестанно нещо, което той наистина желае и затова се сърди. Той или се кара на някой, или непрестанно някой му е виновен за нещо. Едно от двете, трябва човек да си избере.
- Борисов твърди, че освен вас, Тити Папазов ще бъде основен конкурент в говоренето на глупости срещу него?
- Ако това са глупости, по-добре той да каже умните неща. Разбира се, че неговите неща ще бъдат по-умни, защото аз съм заглушаван много дълго време. Аз имам почти същия проблем, който имах и с Жоро Илиев. Затова ще ми бъде интересно, ако Борисов случайно падне в момента, как ще се провали целият проект ГЕРБ. Веднага след като убиха Илиев, лека му пръст, хората които бяха с него започнаха да се състезават кой знае повече по въпроса. Дори и за старите неща, които аз не знаех.
- Ще участвате ли в реденето на столичната листа на АТАКА?
- Разбира се. По простата причина, че аз си залагам името за тези хора, ще направя всичко възможно да подберем тези хора, които наистина защитават интереса на софиянци. Защото трябва да се знае, че националистите най-много обичат дома си. Именно по тази причина смятам, че ние сме най-подходящи за всичко това. Няма да има нито един глас загубен, тъй като ще има страшно много хора, които ще влязат като общински съветници и те ще защитават този интерес, независимо кой ще бъде кмет.
(Интервюто е излъчено по БНТ,
поместваме го със съкращения)








Тема Re:Гоце поискал пълно отразяване на Гойко. [re: Жopo Xyбaвeцa]  
Автор NOASET (познат)
Публикувано24.09.07 17:45



Гоце свика медийния слугинаж на инструкция за изборите

Президентът поискал пълно отразяване на ГЕРБ и Борисов

Инструкции коя партия как да бъде отразявана на местните избори е дал Георги Първанов на ръководствата на медиите от столицата и провинцията. Това разкри журналист, присъствал на срещата с Гоце през уикенда. Според неговата информация спявката при президента е била ръководена от зам.-главната редакторка на в. "Труд" Светлана Джамджиева. Държавният глава е поискал от медиите да отразяват напоително всяка изява на Бойко Борисов и партия ГЕРБ, която беше създадена под негово давление. Информацията, че Първанов е изисквал от медиите да възпяват ГЕРБ е стигнала до ушите и на Сергей Станишев. Премиерът спешно свикал най-близкото си обкръжение, за да обсъдят новата ситуация на предателство в червените редици. Преди седмица той и Румен Овчаров заявиха, че Бриго Аспарухов ще води агресивна кампания по време на битката за кметския стол в столицата. Върху генерал Аспарухов обаче на момента беше спусната плътна медийна пелена, като неговите изяви не се отразяват по никакъв начин. Вместо това портретът на Борисов грее от всяка вестникарска страница, а задъхани репортажи по радиото и телевизията съпровождат всяка негова стъпка. Вчера БСП-ръководството е обсъдило какво поведение да предприеме, за да парира по-нататъшните стъпки на президента за сриване имиджа на столетницата. Стари партийни кадри с влияние се ангажирали лично да говорят с Първанов и да го убедят да не предава София. Те обаче са скептични за резултата. Синът на главната редакторка на в. "24 часа" Венелина Гочева - Георги Гочев е сред основателите на младежката организация на ГЕРБ и в същото време е пръв приятел със сина на президента. Синът на главния редактор на в. "Труд" Тошо Тошев - Радослав Тошев пък е сред водачите в листата за общински съветници на ГЕРБ. Което означава, че ВАЦ-овите вестници ще градят имиджа на Борисов за сметка на останалите кандидати за кметове, коментираха от "Позитано" 20.





Тема Re:Б.Б. трябва да бъде спрян... [re: Жopo Xyбaвeцa]  
Автор NOASET (познат)
Публикувано24.09.07 19:09



Б. Борисов да бъде спрян в похода му към властта!
Велизар Енчев


Неведоми са пътищата на човешката алчност. Още по-неведоми са помислите на българската олигархия. Вече 17 години тя благо ни говори за пазарно стопанство по европейски модел, докато присвоява неприватизираните средства за производства. 17 години бароните на българския капитализъм ратуват на думи за нов социален климат, но на практика унищожават средната класа.
Един от видните барони на престъпния преход носи името Бойко Борисов и се кичи с генералски пагони. Ако той прочете тези редове, сигурен съм в едно - ще се подразни, че не изписваме цялото му звание "генерал-лейтетант". Суетата на Борисов е пословична. Той не крие, че цял живот е мечтал за генералски лампази. Но когато получи първата си генералска звезда като главен секретар на МВР, веднага проплака, че в министерството му имало генерали с повече звезди. Така жадният за власт Борисов публично даде заявка за нови пагони. Само този дребен факт е достатъчен, за да направим психологически портрет на нашия герой, който седма година шества по телевизионните екрани като новия месия.
Впрочем Б. Борисов има още една страст, за която подопечните му медии избягват да тръбят - любовта към парите. Неистовата любов към многото пари. Бившият бодигард на Тодор Живков и Симеон Сакскобургготски премина като метеор през вътрешното министерство, оставяйки неизвестни около десетките трупове по софийските улици. За тези показни убийства западната преса писа, че не са разкрити именно по времето на главния секретар Бойко Борисов. Но и това убийствено откритие не спря шеметната му кариера към върховете на властта.
След като тройното правителство го освободи от МВР, Борисов се кандидатира за столичен кмет и очаквано спечели престижното място. Казвам "очаквано", защото той имаше тоталната подкрепа на продажната новинарска гилдия и защото изтерзаният от заблуди народ провидя в персоната му новият избавител от мизерията. Кой плати тази медийна манипулация и не беше ли външен спонсорът?
Две години след кметстването на Б.Б. можем да направим следната нечистоплътна равносметка: София е по-мръсна от всякога, никой не говори за строежа на Завод за преработката на боклука, столичната смет се извозва до... Пловдив и Карлово, братята Гайтански изгодно продадоха на външен инвеститор фирмите за чистота "Волф" и "Дитц" срещу стотици милиони, като преди това осъдиха кметството за 10 милиона лева...

Говорим ли за личния бизнес на Б.Борисов, там нещата са много по-ведри. Приятелката му Цветелина Бориславова изгодно изтъргува СИБанк, продавайки през 2005 г. мажоритарния пакет на исландския милиардер Тор Бьорголсфон, оценяван на поне 300 милиона лева. След това именно през тази банка стана препродажбата на Българската телекомуникационна компания от офшорката "Вива Венчърс" на корпорацията на исландеца. Колко е спечелила от тази сделка Бориславова, само може да се гадае. Неслучайно първата среща на Борисов след избирането му за столичен кмет бе с въпросния милиардер, придружаван при появата му в кметството от... Цветелина Бориславова. Не се ли наричаше това "порочен конфликт на интереси".
Тогава у мен се роди едно коварно съмнение - дали пък Борисов и сие не е таен собственик на част от пакета на БТК? Същата БТК, която носеше милиарди на бюджета и плащаше пенсиите на пенсионерите, днес пълни касите на незнайни исландски, британски и американски финансови акули. А може би и на български такива?!
Големите си финансови удари Б.Б. направи преди да стане столичен кмет. Още като главен секретар охранителната му фирма ИПОН пое охраната на всички обекти на Лукойл. Защо точно Борисовата фирма получи тлъстия пай от руската баница, след като през ден коленичи пред американските неоконсерватори и германските десни и приветства американските бази в България? Вероятният отговор на този смущаващ въпрос е един - Москва не за първи път плаща на погрешни хора, в погрешно време и на погрешно място. Пък и руската олигархия и Кремъл невинаги действат в синхрон, когато преследват интересите си в чужбина.
През 2004 г. СИБанк внезапно започна трескаво изкупуване на компенсаторни книжа на скромната цена от 20-30 стотинки. Само след няколко месеца стана ясно защо банката е започнала подобна операция - правителството реши част от БТК да се приватизира с компенсаторки. Естествено, цената на изкупените от банката компенсаторни бонове скочи няколко пъти и мина границата от 1 лев. Така въпросната банка спечели десетки милиони.
Лично аз се питам: Дали Цветелина Бориславова не е знаела предварително за това решение на правителството? Дали нейният мъж не е получил по неведоми пътища информацията за БТК, струваща милиони?...
През 2005 г. публично изнесох тези свои съмнения в централната преса. СИБанк ми отговори, че е "изкупила компенсаторките като активен участник на свободния пазар, като цените на компенсаторните инструменти са били определени на принципа на търсенето и предлагането".
И още един въпрос зададох през 2005-а на могъщата банка: Защо точно тя обслужва милиардите на Националния осигурителен институт /НОИ/, Здравната каса, КАТ и "Топлофикация"-София? Впрочем, не беше ли Б.Б. главен секретар на МВР, когато парите на КАТ отидоха в тази банка?
Тези дни официално се говори, че Бориславова ще продава своя дял в банката /25 процента/ на нов спекулант. Но не трябва ли преди да стане най-богатата жена в България, тя да отговори на серия от въпроси: Кой й даде банката, която преди десет години бе в ръцете на синьото правителство? Защо точно тя и нейни приближени получиха тази банка? Случайно ли е, че именно тази финансова институция "върти" големите пари на държавата? Сигурен съм, че този текст ще вбеси Бойко Борисов. Героят на нацията не обича да пада и сянка на съмнение върху името му. Съветвам го обаче да не спори с мен по какъвто и да е начин. И нека прочете още веднъж разкритията за него от авторитетното американско издание "Конгрешънъл куотърли".
Ако след тези редове софийските избиратели пожелаят този човек да ги управлява още 4 години, нека гласуват за него. Но да не забравят - един път се прави грешен избор на избори по невнимание или глупост. Повтори ли се грешката на общинските избори, никой няма да има правото да се оплаква от ужасния живот в столичните гета и от мизерното си битие на столичен парий. Защото богатите патриции от калибъра на Борисов ще станат още по-богати, още по-дръзки, още по-опасни.
В случая изходът е само един - БОРИСОВ ТРЯБВА ДА БЪДЕ СПРЯН В ПОХОДА КЪМ ВЛАСТТА, ЗАЩОТО НИ ЧАКАТ НОВИ 700 ДНИ НА ИЛЮЗИИ И ИЗМАМИ.





Тема Re:Прозрачно е, че Гойко играе за Доган... [re: Жopo Xyбaвeцa]  
Автор NOASET (познат)
Публикувано24.09.07 19:25



Прозрачно е, че Бойко играе за Доган


Всеки обикновен български гражданин може да прогледне отвъд границите на евтината медийна манипулация и да види катастрофата, към която ни води тройната коалиция. Те много хитро и незабележимо се опитват да разпределят държавата на сфери на влияние, като разделят извлечените ползи помежду си. Най-пресният пример са местните избори, които се задават. София е тикната в ръцете на Бойко Борисов, пословичен лакей на управляващите. В замяна на това той отказва да се присъедини към общата кандидатура за кмет на Кърджали, като по този начин разводнява гласовете на недоволните от турското управление там и донася нова изборна победа на Доган и останалите антибългари. Да спрем тази лудост!

Георги Ефтимов, София






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.