Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:37 01.07.24 
Политика, Свят
   >> България
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Сега сериозно да попитамнови  
АвторЖeнcтвeнaтa (Нерегистриран)
Публикувано17.10.06 13:23



Буби, Ноазет, може би ще ви е трудно да ми отговорите, но попаднах на един много стар документ, по данни на историците, датира от 18ти век (поне е станал общественоизвестен тогава) - "Нов Завет на Сатаната" (т.нар. Библия на илюминатите) - откъс, от който ви представям сега:
''Първата тайна в хода на управлението на хората, това е овладяването на общественото мнение, при което е необходимо да се поставят раздори и съмнения, както и да се насаждат противоречия между хората едни към други по повод техните възгледи и така, докато не загубят окончателно ориентация за външното вмешателство докато самите те не се объркат и не решат, че най-добре е по политически въпроси изобщо да нямат собствено мнение.
....................
Втората тайна се състои в това, че начело се изкарват слабостите на хората, дотогава докато хората не спрат да се разбират един с друг. Преди всичко е нужно да се борим със силата на отделната личност,защото няма нищо по-опасно от нея. Ако тази силна личност притежава творческа духовна енергия посланието и може да достигне до милиони хора."
Питам ви сега - това не е ли философията, към която се придържа Вожда?! М? И вие кога точно я прегърнахте тази философия?

Но, заключението на илюминатската библия е интересно и, след като го прочетете, моля да ми отговорите, мислите ли, че ще постигнете заветната цел? Текстът е за илюминати, но вие, за по-лесно накрая сложете "Атака"

:
"Посредством завистта и войната чрез глад и разпространение на болести всички народи трябва да бъдат доведени до ситуацията, когато те не ще могат да видят никакъв изход освен този, който им се предлага: пълно подчинение на Илюминатите."

И не забравяйте, че текстът е исторически документ, че, за разлика от вас, Вожда чете много, че, пак за разлика от вас, мисли и, този път също като вас, е повярвал, че може да въплъти идеи от преди 5-6 века в съвременния живот!



Тема Re: Сега сериозно да попитамнови [re: Жeнcтвeнaтa]  
Авторhaha (Нерегистриран)
Публикувано17.10.06 13:32



... моля да ми отговорите, мислите ли, че ...

по-полека, много ги надценяваш, ще прегреят.



иначе вожда и сатаната (или слуга на сатаната)...? и него много си го надценила.



е, за разлика от вас, Вожда чете много, че, пак за разлика от вас, мисли и,

той вожда е като чучката в ония виц, дето "чукча не читател, чукча писател"...





Тема Хубаво де, ама на чукча в главата мунови [re: haha]  
АвторЖeнcтвeнaтa (Нерегистриран)
Публикувано17.10.06 13:38



все идеи за световна конспирация, за подчинение на масите и куп други лозунги.... та чукча и ги пише....
И едно нещо още, на което попаднах току-що, пак от същия този исдторически източник, което Вожда прилага безусловно, безапелационно и неотклонно: "Способността да се мисли самостоятелно трябва да бъде ликвидирана чрез вкарване на готови възгледи.

Духовните сили на хората трябва да бъдат подкопани чрез използването на куха демагогия. " Е, ХАХА, не мислиш ли, че Вожда твърде целенасочено се придържа към принципи на едно тайно общество отпреди близо 6 века? И как такъв човек, който живее много назад в миналото, мисли да управлява държава, която влиза в ЕС? Аз не бих избрала такъв човек за президент.



Тема Re: Хубаво де, ама на чукча в главата мунови [re: Жeнcтвeнaтa]  
Авторhaha (Нерегистриран)
Публикувано17.10.06 14:04



1. тези принципи (общо взето разделяй-и-владей-принципите във всяко отношение - размисъл/отношение м/у хората, брат-брата убива и т.н.) са ни известни много отдавна още от пребиблейски времена (дори), римляните и англичаните успешно са ги прилагали. Така, че те са изпитани многократно под най-различни форми и методи, което доказва, че човекът (особено по-тъпичките, които междудругото са мнозинство) лесно забравя и лесно се поддава наново на старите номера. Нищо ново под слънцето, така да се каже.
2. "вождът" преписва като "замЪян" (както казва един приятел), проблемът при вожда е, че той преписва неща и слага неща и постулати, които от птичи поглед се вижда, че си противоречат едно с друго. Не знам дали си преглеждала дебилните му напъни да изака книга.
3. и т.н. и т.н. много може да се изпише, но са малко тези, които биха имали полза от това. Ти например си наясно, че човекът е просто боклук, без да се налага да го анализираш, а кухите атакоиди, колкото и да ги убеждаваш в това, просто не зацепват и те заклеймяват за враг., В този ред на мисли - да методът на вожда е точно такъв, както на много други боклуци-преписвачи преди него. И както виждаш това действа, въпреки, че е старо като света. Добре си го преценила.

а лафа за чукчата беше просто за сравнение - писателите, както знаем от биографиите им, са изчели доста книжки, преди да пропишат, но не и "вождът", той няма нужда да чете, той знае всичко, след като е прочел 2 тематични книжки. да обаче с малко четене човек рискува да си самопромие мозъка, ако много повярва на въпросните книжки. та и вождът май ще се окаже заложник на капан за глупаци заложен преди стотици години (във въпросните книжки).





Тема Re: Хубаво де, ама на чукча в главата мунови [re: haha]  
Авторджинджифил (Нерегистриран)
Публикувано17.10.06 14:15



Както се казва, от идеалиста до идиота е само една крачка или ... в конкретния случай 2 книжки





Тема Съгласна съм напълно с теб, но си задавамнови [re: haha]  
АвторЖeнcтвeнaтa (Нерегистриран)
Публикувано17.10.06 14:16



въпроси... от типа на след като, аджеба, е толкова голям моралист (както и привържениците му) защо си позволява да преписва (все пак плагиатството си е престъпление), след като е радетел за морал в поитиката, а оттам и в обществото, защо си позволява да не бъде морален, след като иска да е икона за пример, защо си позволява волни изцепки, до полуда, след като е много морален, отново се питам, защо не спазва общоустановените правила за съжителство с жена например - нямам нищо против съжителството на семейни начала, въпреки, че моят избор е бракът, но той нали е голям моралист? Защо поне не сключи брак? И куп други нищо незначещи въпроси за обикновен човек, но от огромно значение за един политик, особено за политик - кандидат за президент на европейска държава. Не съм си правила труда да му прегледам дори безсмислените писания, но ровейки се по темата за илюминатите и рицарите-тамплиери попаднах на статия за последните във вестника му и прочетох куп кухи глупости, които дори Дан Браун в книгите си, които не претендират за достоверност, а за най-чиста литература с всичките й похвати, не си е позволил да изтипоса. Така че - не, благодаря! И да ми подаряват Сидеровите писания - не ги ща, най-много да ги запратя към кофата за боклук с кеф!





Тема Искрено съм убедена, че хич не го вярвашнови [re: джинджифил]  
АвторЖeнcтвeнaтa (Нерегистриран)
Публикувано17.10.06 14:19



и ти самият, че Волен Сидеров е идеалист? Защото аз изобщо, ама изобщо не мога да повярвам, че има и една йота идеализъм във всичко, което прави, което говори.



Тема Re: Искрено съм убедена, че хич не го вярвашнови [re: Жeнcтвeнaтa]  
Авторджинджифил (Нерегистриран)
Публикувано17.10.06 14:32



Този тип е прочел и му се е харесала някоя и друга идея в книжките. Обикновено човек, като се запали по някоя идея, след това сяда да мисли, проектира, като как да я превърне в реалност и практика. Е, намират се и такива, които превръщат идеите в теории и илюзии. Нарича се опортюнист, нагаждач, на англ. ез. trimmer. Знаем ги от историята до какво довеждат техните теории...



Тема Така е и точно затова на такъв власт не се даванови [re: джинджифил]  
АвторЖeнcтвeнaтa (Нерегистриран)
Публикувано17.10.06 14:37



да си стои там в низините, да си копа въглищата и да си стои coal-trimmer, колкото си ще, ако изобщо става дори и за това



Тема Re: Сега сериозно да попитамнови [re: Жeнcтвeнaтa]  
Автор БУБИ (непознат )
Публикувано17.10.06 15:27



Аз съм чел Новия Завет - Евангелието на Матея,Марк,Лука и Йоан.
Не се интересувам от сатанински библии.
И се старая да спазвам 10-те Божии заповеди - първите две от които гласят:
1.Аз съм Господ,Бог твой,да нямаш други богове освен Мене.
2.Не си прави кумир и никакво изображение на оново, що е горе на небето, що е долу на земята и що е във водата и под земята,не им се кланяй и не им служи.

Така че тези сатанински писания не ме интересуват.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.