Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:43 21.06.24 
Политика, Свят
   >> България
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Изпускаш една тънка разликанови [re: няkoй]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано12.05.05 00:45



Знаеш ли, принципно си прав. Тук обаче нещата опират до това, кое хетеросексуалните са готови да приемат. Те казват "Не ми пречат гейовете, стига да не демонстрират, че са гейове", тоест, ако гейовете се преструват на хетеросексуални, държат се като такива, говорят за жени, коли и футбол и прочее, никой не ги закача. Ако един гей обаче говори за приятелия си, държи се с него за ръка и го води по фирмени събирания, тук вече видиш ли гейат демонстрирал сексуалната си ориентация и това било недопустимо.

Това, което ще стане в БГ, както е станало навсякъде в цивилизования свят, е че хората ще свикнат, че гейовете съществуват и имат същите права, както и хетеросексуалните. След 10 години никой няма да се обръща след две момчета, които се целуват на улицата и така ще е правилно...

Само за едно не съм съгласен - организациите са необходими. Гейовете трябва да знаят, че когато спрат да се крият и някой ги настъпи, ще има кой да скочи в тяхна защита. Ние спечелихме делото срещу СУ и макар част от хетерото да са се озлобили от всички простотии, които се изписаха по вестниците, то за нашата общност това беше ГОЛЯМА ПОБЕДА. Сега по голяма част от гейовете знаят, че ако има проблем, ние сме насреща и ще си търсят правата все по-често, докато в един момент просто никой няма да ги дискриминира и тогава няма да има и дела.



Тема Re: takiva kat tebe prosto 6te gi premahnemнови [re: bg]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано12.05.05 00:46



Мечтай си. Анонимко!



Тема а друг гей е бил?нови [re: mizrahi]  
Автормaлkия пeшo (Нерегистриран)
Публикувано12.05.05 08:29



А оная мърла дето ви сере по форума нея взехте ли е? или я изоставихте да плаче и да се чеше под поличката!?



Тема Re: Изпускаш една тънка разликанови [re: mizrahi]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано12.05.05 09:48



Принципа си е принцип, реалноста и е реалност Ми нека се целуват, нека се прегръщат и хората ще свикнат. Тука се получава зтворен кръг. Искат ама ги е страх а ги е страх, че ако искат може да им се случи нещо щото искат. И тогава за да оправдаят собствения си мързел си измислят врагове.

Готов съм да се хвана на бас, че ако направят това пред НДК, максимум да отнесат някоя псувня но никой няма да ги бие. Ако това се повтори, 10, 100, 1000 пъти на хората хич няма да им прави впечатление. Ама никой не иска да пробва. Голямата част от вашите хора са страхливи и предпочитат някой друг да им свърши мръсната работа.

В т.нар. "цивилозован свят" също има хомофоби и то какви Само че, там се вардят повече. Подвизите на WASP в Тексас и Пенсилвания? Редовните побоища над гейове в Германия?Да не говорим за кротките холадндци и датчани, дето редовно поотупват някой. В сравнение с това дето правят там, българите са направо цвете за мирисане

Организациите може и да са необходими. Но в България уви, първото което правят е да се чудят откъде да крънкат пари и с кой да си го мерят, коя организация е по-велика.

Делото в СУ? Не мисля, че е победа. По-скоро хората, с които контактувам смятат, че е начин за самореклама. Крайния резултат поне, който аз виждам са фрази от типа "Мамка им педерастка, и в съда са се намърдали", и от това съвсем незаслужено Биолчев придоби ореол на мъченик.



Тема Re: Изпускаш една тънка разликанови [re: няkoй]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано12.05.05 10:20



Не знам, въпрос на гледни точки предполагам. За Общността, делото беше победа. За хетеросексуалните - да, може и да има негативни раекции, но не много.
Интересното е, че хората в София наистина се оказват толерантни и то съзнателно толерантни.
Колкото до СУ - това определено не е самореклама. Никой не искаше да съди университета /аз съм го завършил ако щеш и заради това/, но просто не ни оставиха избор. Аз лично съм се срещал с Биолчев, 6 месеца всякакви организации му писаха, срещаха се с него и прочее, само че той е твърде "велик", за да признае, че е сгрешил... Това апропо може и да му коства ректорския стол, което няма да е загуба за никой...

Така и не можах да разбера на какво отгоре е толкова надут. Ако беше нобелов лауреат по физика, химия или медицина, тоест да е помогнал истински на човечеството, шапка щях да му сваля а той какво - полска филология. Ха ха, ще падна от смях...всеки грамотен поляк сигурно ще го сложи в малкия си джоб, като опрем до полски език...

Но както и да е - просто не може да се допусне СУ да има официална хомофобска политика. Отговори ми честно - ако тебе те настъпят, какво ще направиш - ще изчезнеш със скоростта на "бит педераст" или ще настъпиш в отговор? Аз никога не отстъпвам - въпрос на характер, а ти?



Тема Re: Изпускаш една тънка разликанови [re: няkoй]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано12.05.05 10:21



А за това, че не им стиска си прав, но въпреки това, ще се престрашат. Някой ден. Когато знаят, че ако все пак им се случи нещо, някой ще с намеси в тяхна защита.



Тема predskazvam ti byde6teto, typakoнови [re: mizrahi]  
Авторbg (Нерегистриран)
Публикувано12.05.05 13:07



i ako ne se osyznaete - i gospod nema da vi pomogne



Тема Re: Изпускаш една тънка разликанови [re: mizrahi]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано12.05.05 13:15



За Биолчев няма какво да говорим. От време оно ми е антипатичен ама толкоз му е акъла сега. Ама в университет, дето слагачеството, подмазвачеството и гъзолизането, както и далавераджийството и разни други неща са практика то какво друго да очакваш? Седял съм в СУ 10 години и излязох с докторат и твърдото решение да не стъпя повече там

А до рекламата - ами реклама си е. Кой ли не зарахмахва това дело, чуха се "Ура победихме" и т.н. А то дори не е приключило. Гейовете в България може и да заживеят нормално някога. Но не, когато знаят, че някой ще им се притече на помощ. А когато сами стигнат до нивото да нямат нужда от помощ. Сами! Иначе и господ да слезе от небето няма да им помогне. Като се възнесе обратно ще се покрият в миша дупка, и там ще се сополивят и ще преживяват съвместно сладкото удоволствие да са жертви и да не носят никаква отговорност за нищо.

Това е разликата между хомосексуален и педераст. Единия иска и намира начин, знаейки че може и да пострада. Но го прави! А другия седи и се жалва и чака кой да му напълни гъза с човечета, та да поеме отговорността и за него.

Настъпвали са ме. Борил съм се. Но и съм бягал. От една циганска орда в едно малко градче, която беше решила да набие някой ей така от скука. Щяха да ме направят инвалид ей така, без да им пука за Декларацията за Правата на Човека и ЕС. "Отговорните фактори" ми казаха да не ги занимавам с глупости. Циганите били избиратели, разбираш ли! Имал съм сходни проблеми с турци, които искат в България да им се говори на турски. "Отговорните фактори" пак ми казаха да не ги занимавам с глупости. Избиратели били. Направих каквото мога, тези хора никога да не видят и един лев повече от това, с което се занимавам.

Хайде ти си трезвомислещ човек. Защо не уредите конкурс "Най-красива гей целувка" на Моста до НДК? Викнете телевизия, вестници и хора от вашата черга. Колко ще се осмелят? И ще има ли желаещи да ви бият?



Тема Re: Изпускаш една тънка разликанови [re: няkoй]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано13.05.05 00:08



Мда, конкурсът е добра идея :) Ще видим какво ще стане, но още е малко рано. Сега за сега сме почнали с кастинг за лица на нашия сайт, защото идеята е там да има снимки на реални хора в реални ситуации.

За моя изненада, отзовават се, постепенно и все повече...

Освен това пуснахме съобщение, че търсим доброволци преводачи от различни езици и пак за 1 ден поне 10 души ни писаха, така че, общността е готова, сам очака някой да я организира...

Так ач - ние сме тук и се надявам БГ да стане приятно място за живот за всички...



Тема Re: Изпускаш една тънка разликанови [re: mizrahi]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано13.05.05 09:46



Дай боже Ако уредите конкурс на открито, свирни да ходя да гледам сеир




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.