Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:08 02.07.24 
Политика, Свят
   >> България
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Ще предадем ли земята си в ръцете на чуждоземците?нови  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано30.04.05 08:46



Една съвсем реална ситуация: мой приятел иска да закупи земя в еленския балкан където да постави началото на музикална школа за талантливи деца. Мястото е прекрасно, предбалкан, красоти неземни. Но местните отказват да продават, защото се носят слухове за англичани, които ще изкупуват масово къщи и земя в района на двойни цени ала с неясни намерения.

Кажете какво вие ще направите: ще подкрепите ли възраждането на България, като продадете/дарите земята си за това или ще предадете родната ни земя в ръцете на чуждоземците срещу хартийките им, за да се разпореждат един ден като господари с децата ни?

Ние дължим земята на прадедите ни, които са я бранили, загивайки в битките с единствената мисъл, че завещават свободна земя на децата си. Какво ще питат нашите деца един ден, ако минават покрай планини и долини оградени с ограда и надписи "ЧАСТНА СОБСТВЕНОСТ. ВЛИЗАНЕТО ЗАБРАНЕНО."? Виждал съм това с очите си! Вижте

Хубавите планини зад мен са частни, до хоризонта и там влизането е забранено с глоба и дори затвор, табелите изрично го напомнят. Можеш само да им се любуваш от пътя. От лявата ми страна се намира , която също беше частна. И така десетки километри. Налагало ми се е да пропътувам 150 км. за да намеря земя, където да се разходя свободно. Смятате ли, че тези хора ще се поколебаят да направят това и с родната ни земя?

Това вече се случва в селата около Търново, където бедни англичани от социалните си пенсии 1500-2000 лв. на месец (800 евро=1600 лв. е най-ниската пенсия в Англия, равняващи се на нашата 60 лв.) купуват къщите и земите ни и българите им прислугват и им се кланят, за да изкарат някой лев.



Тема Re: Ще предадем ли земята си в ръцете на чуждоземците? [re: Людмил]  
Авторбълrapин (Нерегистриран)
Публикувано30.04.05 12:44



Това е безумие Човешката алчност няма граници и ще унищожи света Ганьо Балкански е алчен и със слугинска психика - ето това ще ти кажа



Тема Re: Ще предадем ли земята си в ръцете на чуждоземцнови [re: бълrapин]  
АвторDLCl (Нерегистриран)
Публикувано30.04.05 13:36



нищо не може да се направи щом хората с нетърпение чакат да продават. Чрез фирми и поставени лица ще се търгува ако се наложи. Дори и да се приеме някаква забрана.
България вече стана известна в Европа с възможностите за забогатяване от търговия с недвижима собственост, а с приемането ни е ЕС съвсем ще се разчуе и няма отърване.
Все си мисля обаче, че търговията ще е само с цел препродажба и бързо ще отшуми (като се повишат цените няма да има голяма сметка). Не вярвам в някое забравено от бога (и инфраструктурата) село да дойдат чужденци да живеят. А ако дойдат и пооправят и околността и инфраструктурата какво лошо има? Пък и никой не спира Българите да купуват другаде.



Тема Re: Ще предадем ли земята си в ръцете на чуждоземцнови [re: DLCl]  
Авторнaшeнчe oт ceлo (Нерегистриран)
Публикувано30.04.05 13:44



аз знам вече доста англичани, които са се нанесли тук, и то точно из селата



Тема да вземете я!нови [re: Людмил]  
Авторбaбa (Нерегистриран)
Публикувано03.05.05 07:20



Унучето ми, я сам стара и болна!
я сам на 81 годйнй и дека викам моята земя е 3 декара 4та категориа.
унучето ми дека пенсията дека сам работила у ТКЗСто - 83 леа!
как со тая пенсиа ше плащам данак на земята?
унучето ми, ТКЗС то ми взеа 3 крави и два бика. они върнааа само земета.
Я деца немам, оти партизани ги убили в име на народа!
унучето ми: давам си земята за една планиска виличка в австрийските апли апак била тя и 30 кавадрата!
Оти я да не моа да живея там след две години?
Оти само англичани ща идват!? А язека? Како да я браним тая държава?
Како сам получила от тати? Дека не ми върнаа 3те крааи?
дека си много прост!



Тема дека и язе речувам тако!нови [re: бълrapин]  
Авторбaбa (Нерегистриран)
Публикувано03.05.05 07:20



оно не знае на кое место живурка!



Тема Re: да вземете я!нови [re: бaбa]  
Автор kem.kem. (любоп.бърборко)
Публикувано03.05.05 12:11



Я "бабата" да стяга куфарите и да си бега още сега у Алпите, да си купи виличка 39 кв и да си живурка там, да не чака тия две години, че дотогава я камилата, я камилара...............................

Продавай "бабо" докато има все още хистерия на българския имотен пазар, че като приемат страната в ЕС, цените ще се сгромолясат.................

А, алпийските страни никому не са поставили условие да не купува, щом си е
скътал парички за виличка, пазарът на имотите е свободен за всички и никой не се плаши като нашего брата българина, че ще му изкупят страната..........................



Тема дека унука ми сложи енетнови [re: kem.kem.]  
Авторбaбa (Нерегистриран)
Публикувано03.05.05 20:40



и язека са контактувам по Кюто со един дедо у алпите. Дека вика чекай още 2 години после ша живеем! дека дедото никак не се срахува че ако седне на ебмеве планините зад него ша са на графиня гулденбургова. Дека язе искам си кравите! те не ми ги дадоха! Ша ходя да доя австрийска! дека мислите че там нема крави ли? Има и в швейцарио има! нищо че са лиляви!



Тема нещо си се заблудил, пичнови [re: Людмил]  
Автор Kroger (progressive)
Публикувано04.05.05 01:04



Споко бе, пич. Без паника. Аз съм в САЩ в момента. И тук е като в Канада. Частната собственост е неприкосновенна. Но това го е имало навремето и в България. То не е чуждо за българина. Много българи са били еднолични собственици на цели гори.

Освен това не си прав, че всичко ще стане частно. Нацоналните паркове си остават държавна собственост. Никой няма да ти пречи да се разхождаш. България е малка държава, и няма да ти се налага да пътуваш много. Освен това, в България има развит транспорт (не като в САЩ) и дори не ми е необходима кола за да ида на почивка където и да било. Всичко ти е на една ръка разстояние. Тези два фактора привличат много чужденци да идват у нас.

Ако България успее да се възползва от тези предимства, тя ще стане най-предпочитаната дестинация за туризъм на Балканския полуостров. Единственото условие е у нас да се оправи инфраструктурата.

Преди около два месеца, имах официално запитване какво е положението с превръщането на "Перперикон" и тракийските гробници около Казанлък в археологически забележителности, достъпни за чужду туристи. Много американци искат да дойдат и да видят с очите си гробиниците на тракийските царе, и светилището "Перперикон" край Кърджали. Проблемът е, че нашите умници кметове, още се бавят с програмите за развитие на тези места. Нямаш представа, колко силен е интересът на чужденците към тези обекти. България може само да спечели от това.

В момента България е в жестока конкуренция с Турция и Гърция относно туризма. Ако щеш ми вярвай, турците вече почти сме ги настигнали. Преди 6 месеца бях на пътуване из Турция и минах през "Кушадасъ", най-известния турски морски курорт. По-лошо място за почивка на море не бях виждал до сега. Най-свестният турски курорт е Бодрум, намиращ се точно на границата между Средиземно и Егейско море. Това е място, което е пълно с англичани, скандинавци, и немци. Лятно време, официалният език е английски, макар че джамиите вият по 5-пъти на ден. Аз се познавам с много турци. Нито един не се е оплакал, че се чувства като прислуга. Хората са любезни, много приятни и винаги си добре посрещнат. Особенно се радват на българи. Викаме си "комшу, комшу". Наш къв кеф.

Разказвам ти всичко това за да разбереш, че България неможе да остане затворена държава. Колкото България става по-популярна на запад, толкова по добре за нас самите.

И понеже се правиш на много знаещ (нали си в Канада)

Отговори ми на следните въпроси:

1.Защо може един руснак или българин да си купи земя и къща във Флорида, а един американец да неможе да си купи същото у нас?

2. Не виждаш ли, че голяма част от земята в България пустее? Никой не я обработва. Цели полета плодородна почва у нас стой и ерозира.

3. Понеже незнаеш, да ти кажа, че автобусите от София за Мадрид са пълни с българи търсещи нелегално работа в Испания или Холандия. Ходят да берат маслини, портокали и да отглеждат лалета в парници. Цели български села, барабар с кмета, са избягали в Западна Европа. При това положение, нашите села опустяват, както и земята около тях.

Проблемите не ги създават чуждоземците, а ние самите. Чуждоземците, те са само туристи, от които ние трябва да печелим.



Тема Re: нещо си се заблудил, пичнови [re: Kroger]  
Авторбълrapин (Нерегистриран)
Публикувано04.05.05 08:37



Според мен ти си заблуденият пич Въобще не ме интересува кои мафиоти или хора с пари изкупуват земята в Канада или САЩ - не мисля да ходя да живея там. България по разположение е много апетитно парче, както и по климат и природа. Едно е да бъде превърната в туристическа атракция и дестинация, а съвсем друго - в стока за разпродажба на чужденци с пари - независимо дали са мафоти или не! Моите деди не са си проливали кръвта за нея за да я разпродават сега безобразно безскрупулните и алчни политически курви И освен това България беше превърната в пустееща и бедна именно от същите тези идиоти и зарди това 1 млн. напуснаха страната, за да търсят какво и да е препитание из чужбина. Такива безродни типове като теб да си траят най-добре. Стой си я САЩ или където и да е на майната си и си купувай там земя на воля.

А до колко е неприкосновена частната собственост у нас можеш да прочетеш от този материал:
РУСЕ. Циганска фамилия с 10 деца прекара 6 месеца в луксозна вила в с. Дряновец. Собственикът й разбрал, че къщата му е станала катун чак на Великден, когато заедно с жена си и двете си деца отишъл в селото за празниците. Шефът на русенския клон на БТК инж. Кръстев едва не получил инфаркт, щом видял 9 ромчета, повечето без гащи, да щъкат по райграса. Десетото, което се родило през януари във вилата, пък било в скута на майката. Тя ловко обръщала наденички на семейното барбекю. До него на хамак в двора блажено се полюшвал главата на семейството.
"Христос Воскресе, чичо!", посрещнали циганетата собственика на вилата. "И ний сме христиени, бе човек, недей да бесуваш така", разправял бащата, докато отварял кованите порти пред ладата на Кръстеви. Те обаче не смогнали да я паркират на обичайното й място, защото там вече имало 2 конски каруци.
След първоначалната разправия ромът предложил да купи вилата за 5000 лв. на вноски от по 100 лв. месечно. Кръстев отказал. Понеже в селото няма полицейски участък, той се съгласил да преговаря с местния цигански тартор. Той влязъл в положението на собственика. Стоварил няколко тояги върху самоуправника. Платил в брой сметките за вода от последните 6 месеца. Разпоредил на катуна "веднагически" да дезинфекцира вилата и да се изнесе от нея. Освен това обещал лично да охранява имота срещу 5 лв. месечно.
Диляна Иванова





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.