Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:35 24.06.24 
Политика, Свят
   >> България
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Не България за вас, а вие за България.нови  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано16.01.05 20:18



Здравейте.
Известен е призива на Джон Кенеди хората да се интересуват повече те какво могат да направят за страната си, отколкото страната им - за тях. Чувал съм същата мисъл перефразирана за България.
Искам да попитам вие какво правите за страната си? Мислите ли, че има дреболийки, на които ако всички обръщаме внимание нещата биха били по-добри. Аз например си хвърлям боклука в кошчето, плащам си пътуването в градския транспорт, когато пазарувам търся стоки с обозначен производител, гаранционен срок и т. н., а понякога се сещам и да си поискам касовата бележка.



Тема Re: Не България за вас, а вие за България.нови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автормoмъk (Нерегистриран)
Публикувано16.01.05 23:07



Браво на теб! Аз пък паркирам винаги така, че да има място и за другите, давам предимство когато съм без, не настъпвам в травмая, а ако го направя без да искам се извинявам и не се ръгам, хвърлям си и аз боклука само в кофите, не пускам чалга на съседите на 120 ДБ посред нощ, правя скандали на протвини бюрократи и взимам отношение по важни за страната ни въпроси както мога, гледам да пазарувам българско - за храна става въпрос и дрехи, макар че Ганьо Балкански обича да прави магарийки по празниците и да надува цените или да ти слага не дотам хубави плодове каквито изглеждат на предните редици и да ти пробутва разни долнокачествени стоки...
Но ще ти кажа, че държавата в лицето на темерути, идиоти и посредствени катили, нищо не прави за мен! Затова и аз не давам всичко, кото бих дал.



Тема Re: Не България за вас, а вие за България.нови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано17.01.05 20:25



Знаеш ли, преди няколко години бях в Швейцария, Цюрих, за няколко дни. Много бях впечатлен - там блестеше от чистота, хората бяха учтиви, шофьорите не бибиткаха и спираха на пешеходни пътеки. ТОгава се замислих, че това е толкова лесно да се направи и у нас, стига всички да си обещаят да се държат учтиво и да спазват законите и правилата, които сами са създали...

После си дойдох в България и илюзията свърши :)



Тема Re: Не България за вас, а вие за България.нови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор alanin ()
Публикувано17.01.05 21:42



Много ти се зарадвах на темата,човече. Абсолютно съм съгласна с тебе! Чакай да видим какво правя аз по въпроса:
-и аз се карам със самозабравили се бюрократи ( друг въпрос е, че като го правя, все се намират хора да ми кажат, че е крайно време да спра да "хвърча" и да се науча да мълча);
-усмихвам се на продавачките, не се блъскам по опашки, извинявам се,ако неволно блъсна или настъпя някого;
-твърдоглаво си купувам паста Астера,която харесвам, въпреки увещанията на продавачката, че Колгейт е по-хубава,защото е вносна:)
- докато бях емигрантка, измих колата на един познат, защото беше ужасно мръсна, а беше с българска регистрация и лепенка BG...;
-пак докато бях емигрантка, изписах дузина e-maili до БЧК, за да ги свържа с една ирландска болница, която искаше да дарява периодично еднократно използвани инвалидни колички (политиката на ортопедичното отделение на болницата е да не ги използва повторно). Не получих НИТО ЕДИН отговор от БЧК!!!!!.....



Тема Re: Не България за вас, а вие за България.нови [re: alanin]  
Авторбълrapин (Нерегистриран)
Публикувано17.01.05 22:58



Явно в БЧК са същите идиоти като в парламента и държавните служби



Тема Re: Не България за вас, а вие за България. [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор woland (messir)
Публикувано17.01.05 23:59



Защитавам гражданската си позиция. Когато бият някого, не се правя, че нищо не съм видял. Старая се да се държа с другите така, както искам те да се държат с мен.



Тема Re: Не България за вас, а вие за България.нови [re: woland]  
Автор saragur (непознат)
Публикувано18.01.05 14:14



Като каза това за биенето на някого, се сетих, че като бях изкуфял тинейджър и с моите съученици се чудехме само каква простотия може да направиме. Решихме веднъж да разиграеме тятър късно вечер на спирката на рейсовете до нашето училище което се намира в Младост. Да се направиме че 2 от моите съученици ще ме изгърбят на спирката и ще ми свалят якето, просто искахме да видиме точно това за което ти говариш, дали ще се получи, демек дали хората ще се правят на ударени.
Та една вечер зимата тъмно, но рано към 19 часа със вече готов сценарий, аз отивам на въпросната спирка. Имаше поне 20 души, защото хората се прибират от работа по-това време. Заставам аз там, паля цигара и започвам да чупя стойки, демек правя се на дупенце и тарикатче. След 1 мин. по сценарий се появяват 2-мата мои съученици застават до мен и започват на леко висок глас (така че да се чува от всички на спирката, но не прекалено висок, така че да не събуди съмнения), да ми говорят: Абе къв си ти бе? Нещо на много голям тарикат се правиш! Много ти е скъпо якенцето! А на всяко изречение аз им отговарям, така че уж да ги ядосат отговорите ми. Хората на спирката почнаха да се оглеждат, през едно око да наблюдават какво става. Накрая разиграхме същинската сцена от тятъра, започнаха да ме "бият" аз да се "съпротивлявам" и да викам за помощ към хората от спирката. Определено моного добре го играехме тоя момент и не можеха да ни разконспирират. Но от 20 души на спирката никой нищо, само седят и гледат и то гледат уплашено, със страх в очите, но никаква реакция, а имаше мъже, голями мъже, уж истинки като ги гледаш, но точно те бяха най-уплашените от всички и никаква реакция, а ние бяхме някви пубери на по 16 години и на по 1 шамар живот. В един момент обаче една едра и здрава бабичка с 2 огромни турби на ръце, явно се връщаше от пазар, остави турбите си, затича се застрашително към нас, за да ме отърве от "биячите" ми, беше готова да ги набие и викаше като се приближаваше: Я да оставите момчето, че като ви почна аз вас.
Е от 20 души, между които много здрави-прави мъже, за мен се застъпи само една бабичка.



Тема A PROVERJAVASH LI ZA KAKVO HAR4AT DANACITE TE?!?!нови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Авторbg (Нерегистриран)
Публикувано18.01.05 15:54



ako ne proverjava6 - ni6to ne pravi6

tva koeto si opisal go pravi vseki normalen 4ovek, i po tattovo vreme pyk vsi4ki go pravehme EEEE - kakyv e rezultata - 60 lv pensia pri okolo 100 lv vnasjani vseki mesec -

4akam comment filosofe - ama ne dyrven comment



Тема Re: Не България за вас, а вие за България.нови [re: saragur]  
Автор woland (messir)
Публикувано18.01.05 15:56



Все така става за жалост, наистина. Е, обаче ако всички се скатаваме по ъглите, когато стане опасно, как после ще можем да се погледнем в огледалото? И именно сега - ако искаш, погледни в другата тема "Има ли нацисти в България?" - когато хора като тези си развяват байряка, а народа се скатава. Аз съм националист, като за мен национализма означава любов към родината, а не омраза към човека. А родината включва всички нас - гражданите й. Правя това пояснение, за да стане ясна разликата с шовинистите, за които а първо място е омразата към този или онзи.



Тема STIGA PISA GLUPOSTI BE !!!нови [re: mizrahi]  
Авторbg (Нерегистриран)
Публикувано18.01.05 15:57



KOI ZAKONI HORATA TUK SAMI SA SYZDALI ???

ve4e ti napravih razjasnenie, za6to zakonite ne se spazvat - AMI ZA6TOTO SA POREDNITE KONYUNKTURNI PISANIA, te za tova!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.