Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:36 28.06.24 
Политика, Свят
   >> България
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема ХЕИ глоби наглия репортер от НОВА ТВнови  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано07.01.05 20:22



Днес гледах как ХЕИ инспекторката, придружена от полицаи взе данните на наглия репортер от НОВА Тв, който миналия път се направи на интересен и отказа да й даде личната си карта, за да му съставят акт и нагло запали цигара във ведомственото кафе на ХЕИ.

От Нова тв естествено лаят срещу това, но срамотата е за тях и техния репортер - да се налага ХЕИ да му праща полицаи а онзи най нагло да продължава да се заяжда, това го има само в БГ, защото на Запад хората си пишат законите, за да си ги спазват, а не за да ги нарушават най нагло. Затова те са това което са и ние също...Аз ако бях на полицаите щях да го арестувам за оказване на съпротива и за хулиганство и да го пратя няколко денонощия в ареста, да му дойде акъла.

Браво на ХЕИ!



Тема Re: ХЕИ глоби наглия репортер от НОВА ТВнови [re: mizrahi]  
Автор Dark Mind (in love)
Публикувано08.01.05 01:59



Не си гледал внимателно. Служителката на ХЕИ, дори и с полицаите зад гърба си, пак не е съставила акт на репортера, макар че видни бяха усилията й. Била му е отправена "покана" да се яви в ХЕИ, за да му съставят и връчат акта. Това чух аз в късните новини на Нова телевизия.

А и не виждам защо това те радва, след като показва абсолютната безпомощност на инспекторите на ХЕИ. Смяташ ли, че за някой обикновен гражданин, оказал съпротива, ще се притече половината РДВР?



Тема Re: ХЕИ глоби наглия репортер от НОВА ТВ [re: Dark Mind]  
АвторSli (Нерегистриран)
Публикувано08.01.05 13:27



Така е!!! Тя сама се излага по този начин. В първото предаване надали някой я е запомнил. А сега с тези полицаи направо се издъни. В крайна сметка репортера искаше да покаже пропуските в този закон. И е напълно прав - например контролите в автобусите са ми искали и на мен паспорта. Обаче кой ще им го даде :))))



Тема Re: ХЕИ глоби наглия репортер от НОВА ТВнови [re: Sli]  
Автор Dobrata (добричка)
Публикувано08.01.05 21:25



Освен това тя бе докарала цели седем полицаи и пак не успя да му състави акт. Полицията ще трябва само за ХЕИ да работи май.

ДОБРОТО ВИНАГИ ПОБЕЖДАВА!


Тема Re: ХЕИ глоби наглия репортер от НОВА ТВнови [re: Dobrata]  
Автор dma (irq)
Публикувано08.01.05 23:22



Трябва да се излезе с лозунг "По ченге на пушач, а може и две" . А ние след това ще излезнем с крилатото "Ние сме на всеки километър и така, до края на света".




There's no place like 127.0.0.1


Тема Re: ХЕИ глоби наглия репортер от НОВА ТВнови [re: Dark Mind]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано09.01.05 00:35



Знаеш ли, в САЩ например, за такова поведение от страна на журналиста, щяха да му треснат много, ама много сериозна глоба, общесвено полезен труд и дори затвор.

Впрочем, поведението му напълно покрива състава на престъплението Хулиганство по НК, защото показва явно пренебрежение към реда на държавно управление. Този човек трябва действително да отиде на съд, защото с наглостта си показва не слабостите на закона а подигравка с целия правов ред. Какво ще стане ако всеки почне да прави на пук като малките деца?

Нова тв казаха, че не са му съставили акт, но аз не съм сигурен. Освен това, поканата е задължителна, след като му е връчена надлежно. Така е даже по зле за него, защото ако не отиде да си вземе акта, ще го смятат редовно връчен, а той ще изтърве сроковете да го обжалва. Накрая просто ще му се изтупат със публичен изпълнител и ще му приберат колата :)

Самият факт, че държавните органи в БГ изглеждат толкова жалки, че всеки може да прави каквото си иска поставя под съмнение идеята, че живеем в Демократична страна. Когато в една държава всичко се решава чрез рушвети, а разни лумпени могат да правят на маймуни 7 полицая и когато журналистите подстрекават хората към публично погазване на закона, това вече ми мирише на сериозни проблеми...

Преди време бях в Швейцария. Там например хората си спират на пешеходните пътеки и чакат да мине човекът, без да му свиркат или да се нервят. Не видях кьорав полицай наоколо, но хората си имат закони и си ги спазват, не заради палката, а заради общото благо...Ние за съжаление няма да ги стигнем никога :/



Тема Re: ХЕИ глоби наглия репортер от НОВА ТВнови [re: Sli]  
Автор Dark Mind (in love)
Публикувано09.01.05 02:32



На мен ми стана жал за жената, защото фактически тя няма никаква вина за поведението си. Просто се опитва да си изпълнява задълженията. Разбираш ли, ако беше някой човечец друг - да си затвори очите и да се откаже от разправии по-нататъшни, но след като знае, че това ще бъде излъчено по телевизията... няма смисъл сама да понесе цялата вина, базирана на собственото й нехайство.

Според мен, по-добре щеше да се получи със скрита камера.



Тема Re: ХЕИ глоби наглия репортер от НОВА ТВнови [re: dma]  
Автор Dark Mind (in love)
Публикувано09.01.05 02:35



Да взаимстваме от "Опасен чар" - пушач, милиционер, пушач, милиционер...



Тема Re: ХЕИ глоби наглия репортер от НОВА ТВнови [re: mizrahi]  
Автор Dark Mind (in love)
Публикувано09.01.05 02:51



Помниш ли (и гледал ли си) репортажа пак на Нова телевизия, в който журналист влезе съвсем необезпокояван с оръжие в министерството на външните (дано не се бъркам) работи?
Същата история се получи и сега. Не вярвам репортерите да си нямат друга работа, освен дразнене и разиграване на органите на реда. Но, когато някой приема такъв закон, то мисля, че трябва и да е подготвен да реагира адекватно в случай, че съзре нарушаването му. А репортажа показа точно това - че липсва каквато и да била подготовка от страна на ХЕИ, полиция и т.н. Ами те всички бяха като ошашавени! Имах чувството, че се чувстваха виновни за това, че трябва да упражнят властта си. Фарс, откъдето и да го погледнеш!

Мисля, че т.нар. от теб лумпени, си позволяват подобно поведение спрямо органите на реда точно, защото знаят, че всичко така или иначе се решава с рушвети и пр. не твърде законни методи. Но това е само мое мнение, а и много ще разширим темата.



Тема Re: ХЕИ глоби наглия репортер от НОВА ТВнови [re: mizrahi]  
Автор mireto:) (истинска)
Публикувано09.01.05 10:04



хаха кво браво на ХЕИ...браво на репортера бих казала !
просто доказа, че тва е поредния недомислен закон...както много такива в държавата ни !





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.