Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:19 30.06.24 
Политика, Свят
   >> България
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема СТОЛИЧАНИ.ОТ СЕЛО.нови  
Авторhihi (Нерегистриран)
Публикувано28.03.04 14:11



Родом съм от провинцията - даденост, какво да се прави.
В село хора не останаха. Широко ни е. И на душите. Онзи ден, обедно време, отидох да си наскубя лапад и гледам, край табелата ,в края на село спряла кола. Една такава лъскава червена. Софийски номер. Край нея едни такива лъскави моми и те софийски. И те червени, зелени, жълти, облечени с всички цветове на дъгата. И с едни такива обувки, като моите цървули извити, само че с токчета. Поздравявам ги. Глеедат ме, като че ли съм пън. После видяха лапада, че като му скочиха, късат и дърпат. нещо за здравословно хранене говореха, ама аз продължих, че от колата излезе, една човекоподобна и ми изръмжа.
Бах мааму, викам си, кво им става на тия хора, сякаш не излязоха от село и те преди 60-70 години. Сякаш, като ходих в София през 30-те, края й не беше там където свършва "Витошка". Бах мааму, пари да ми дават в София няма да остана, ама ще ходя от време на време да праша "столичани" с чървулките си и миризмата на чесън, че да не забравят откъде са тръгнали. Щото никои не обича да му казват, че е от село. И по добре, че тъкмо свикнах сам да си преказвам, ако почнат да ми се завръщат, немога им насмогна на приказките.



Тема Re: СТОЛИЧАНИ.ОТ СЕЛО.нови [re: hihi]  
Автор METHOD (логистик)
Публикувано28.03.04 16:33



И какво искаше са кажеш с поста си?
Че имате интернет на село, ли?
Бас държа, че си пил три ракии в стаята си в някое общежитие и си слязъл да клубчето да напишеш за лапада
Не е грях да се родиш на село, грях е да си останеш селтак, със шибания си селски манталитет.
Всъщност винаги съм имал положително отношение спрямо хората от провинцията, но вече три години уча в УНСС и провинциалните ми колеги с всички възможни средства ме карат да ги намразя до гроб
Естествено има и изключениея, но те по-скоро потвърждават правилото "Не си вземай и котка от село"
Best Regards

Пролетарии всех стран соединяйтесь!


Тема Re: СТОЛИЧАНИ.ОТ СЕЛО.нови [re: METHOD]  
Автор Kykepa (-: Зевзек :-)
Публикувано29.03.04 07:52



У-тре
Н-осете
С-ъответната
С-ума

Поздрави

That's BULGARIA


It's yours! Love it!

Тема Re: СТОЛИЧАНИ.ОТ СЕЛО.нови [re: Kykepa]  
Автор METHOD (логистик)
Публикувано29.03.04 11:10



Носете, не ностете, аз съм що годе доволен, защото мога да работя докато уча и при това вадя не лоши пари
Нещо конструктивно по темата или си флудиш?

Пролетарии всех стран соединяйтесь!


Тема Re: СТОЛИЧАНИ. ОТ СЕЛО.нови [re: METHOD]  
Авторhihi (Нерегистриран)
Публикувано30.03.04 01:14



Най-интересното е, че и аз съм добил образованието си в гореспоменатото УНСС (за кмет вече искат висше) и по-големи Смотаняци от колегите си столичани не съм виждал, това без майтап. А на село Интернет вече има, слава богу, скоро ще ви пратя и местната страница, ще развивам селски туризъм, че то само от яйца и мляко не се живее.
Смешничко да се разделят хората на столичани и провинциалисти. Виж зодиите казват всичко. И кръвните групи.



Тема Re: СТОЛИЧАНИ. ОТ СЕЛО.нови [re: hihi]  
Автор ludomlado (оптимист)
Публикувано30.03.04 09:01



....спомням си следната случка от преди години: седим си и чакаме да дойде трамвая на спирката срещу халите, след дълго чакане най-после той идва и започва суматохата около слизането и качването в него. Най-накрая криво ляво успяваме да се наблъскаме в него и както обикновено една жена остава да виси на вратата и се моли на мъжа пред нея:
- Гражданино, ако обичате , хайде още малко навътре....
при което господина се обръща към нея, подсмихва се и казва:
- А, Госпожа, тука всички сме столичани, ама граждани няма .....

....не знам защо но тази случка остана завинаги в съзнанието ми.



Тема Абе вие хубаво сте се заприказвали туканови [re: ludomlado]  
АвторCoфиянeц (Нерегистриран)
Публикувано30.03.04 09:56



Но аз сега минах пеша през Студентски град-София.
И мога да ви кажа, ЧЕ ТАМ ЖИВЕЯТ СВИНЕ!!! Да абсолютни свине! Просто ме беше гнус да поглеждам настрани и гледах само в краката си.Гадните селяни са ебали мамата на всичко,до което са се докоснали.Отврат!Не мога да си представя да живея там,нито да съжителствам с такива хора,които,щом търпят тази кочина ми е ясно какво представляват! А иначе,като им увеличиха картите с три лева,задръстиха Цариградско.Ама не могат да се хванат и да си изчистят пред блока,СВИНЕТЕ! И аз бях допреди две години студент,та съм се нагледал на тъпи селски номера.Много са ми противни болшинството!
Айде свине,почистете си кочината,пък тогава се обяснявайте кой колко е софиянец!



Тема Re: СТОЛИЧАНИ. ОТ СЕЛО.нови [re: hihi]  
Автор METHOD (логистик)
Публикувано30.03.04 10:05



В какво се изразяваше смотаността на колегите ти столичани?
Просто питам, не се заяждам, питам

Пролетарии всех стран соединяйтесь!


Тема Re: СТОЛИЧАНИ. ОТ СЕЛО.нови [re: METHOD]  
Авторhihi (Нерегистриран)
Публикувано30.03.04 12:19



Подробно ще ти обясня. Първо, мисля е случайност, това че са от София. Глупаци има навсякъде. И друго, щом учиш в УНСС, мисля по-добре от мене знаеш, колко са смешни по-голямата част от пребиваващите там. Всъщност колегите ми са жалки, най-вече с това, че са толкова тъпи, че дори не знаят как да го скрият. То цялото УНСС е жалко, но това е друга тема.



Тема Re: Абе вие хубаво сте се заприказвали туканови [re: Coфиянeц]  
Авторhihi (Нерегистриран)
Публикувано30.03.04 12:37



Какво да ти обяснявам, мини през Лозенец и виж каква е кочина дори и там. Онзи ден видях на улицата една агнешка глава!!Това вече е свинско!Е, агнешко беше!!
И по-големи свине от софиянци в Студентски град, неможеш намери! Кочина, ама все там киснете. И най-гадното е че карате, като пълни простаци, каквито..........................................




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.