Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:44 02.06.24 
Политика, Свят
   >> България
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ В СОФИЯ!нови  
Автор Dobrata (добричка)
Публикувано14.02.04 05:50



Аз съм родена в София /не е заслуга, просто е даденост/, но се подсетих от по-долу темите за нещо, което ми се споделя с вас. Един ден /тогава работех на ъгъла на "Шишман" и "Гр. Игнатиев"/ по обед си вървях към площад "Славейков" за да си търся сандвич. Пред мен две жени /прилични на вид, с прически и добре облечени/ нещо си говореха и аз, без да искам, ги чух. Едната казваше на другата: "Ти чудо ще направиш, по корем ще се влачиш, но - детето ти в София трябва да остане!" Подминавайки ги, а и много потресена от чутото, спомням си, че се обърнах и им казах: "Е, писна ни на нас, софиянци, претъпкани сме, не ви ли е срам?" Едната майка ме изгледа само кръвнишки и ми каза:"Ти ли ма, гражданко на жълтите плочки, ти ли ще ми кажеш?" .... Отминах, разплаках се в душата си, но агресията на провинциалистите не забравих! Не са виновни - знам, но и аз не съм виновна да търпя безобразията на идването им трайно в София. Спирам дотук с мисълта, че ще ми отговори някой, дори и да ме обиди, нека чуем мнения!

ДОБРОТО ВИНАГИ ПОБЕЖДАВА!

Редактирано от Dobrata на 14.02.04 05:57.



Тема Re: ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ В СОФИЯ!нови [re: Dobrata]  
Авторceltic (Нерегистриран)
Публикувано14.02.04 15:07



Sofia i vseki grad v Bulgaria prinadlejat va vsichki bulgari. Komunisticheskiat feodalizum svurshi i niama da se vurne nikoga. Razbiram zashto nekudurnitsite si spomniate za 'grajdanstvata' s nostalgia no ne razbiram kak ne vi e SRAM da si go priznavate.



Тема Re: ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ В СОФИЯ!нови [re: Dobrata]  
Автор Gia ((former njakoj))
Публикувано15.02.04 04:06



Ami az vijdam samo edna "agresija" v tazi glupava sluchka, i tja e tvojata.



Тема Re: ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ В СОФИЯ!нови [re: Dobrata]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано15.02.04 05:13



Иван Иванов,
Упсала, Швеция

Dobrata,
АЗ ЩЕ НАПЪРЧА 15 САНТИМЕТРОВИЯ СИ КОЛ ПОД ТЕБ ПРИ ПОЛОЖЕНИЕ ЧЕ СИ В ОБИКОЛКАТА НА БЮСТА НАД 90 И НЕ СИ МНОГО ДЕБЕЛА!!! АКО МАРДЖА НА ОРГАЗМА ТИ Е ( СА ) 5 МИНУТИ ГАРАНТИРАМ ТИ ЕДНОЧАСОВА ТВЪРДОТА И 12 ОРГАЗМА!!!



Тема Re: ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ В СОФИЯ!нови [re: Dobrata]  
АвторCoфийckи (Нерегистриран)
Публикувано15.02.04 17:03



Ти освен че си тъпа, си и ЛОША...



Тема Re: ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ В СОФИЯ!нови [re: Dobrata]  
Автор Aлaдин (търпелив)
Публикувано16.02.04 00:50



Аз мисля че провинциализма е особено поведение на хората, което се изразява преди всичко в особеното им самочувствие че са родом от определено място (град, село). Другото наименование на това е "местен патриотизъм". Смисъла на това е да изпъкнат сред обкръжението си чрез местораждането си.
Особен вид провинциализъм е желанието да се живее в някой известен, голям, западен град (Лондон, Париж, Ню Йорк...), като начин на човешка реализация. В този смисъл в България има още доста провинциалисти ...

Всичко българско и родно -
любя, тача и милея.


Тема Re: ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ В СОФИЯ! [re: Aлaдин]  
АвторCoфиaнeц (Нерегистриран)
Публикувано16.02.04 15:18



Разбирам те Добра.Аз също мразя селящината в София.Арогантни,мизерни шушумиги!
Виж ги как се разкрякаха веднага.Да го духате бе.Кво ми мекате и кекате на всяка крачка! По-добре се изкъпете!Деба кировете.
Това е комплекса на провинциалиста и мижатурското мислене!Дръжте се СОФИЯНЦИИИ, не се давайте на селянията!!!



Тема Re: ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ В СОФИЯ! [re: Dobrata]  
Автор Bvlgari (bvlgari)
Публикувано17.02.04 02:53



А бе ти от кибичене в Клуб Политика виж к'ви започна да ги плещиш...

Esse quam videri ignotum per ignotius in aeternum.
Bvlgari


Тема Re: ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ В СОФИЯ! [re: Dobrata]  
Автор Devil Doll (Just A Devil)
Публикувано17.02.04 19:59



И с какво са те засегнали жениците? С какво е претъпкана София? С боклуци? С "провинциалисти"? Българка ли си? Не сме ли всички ние българи? България само в София ли е? Само ти ли си човек? Само ти ли имаш права?
Не те ли е срам?



Тема Re: ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ В СОФИЯ! [re: Devil Doll]  
АвторHose (Нерегистриран)
Публикувано17.02.04 21:44



Иска ми се приятел,в които и град да отида хората да са свежи и приятни.И богати,тогава няма да се делим на тва и онова....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.