Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:27 28.06.24 
Политика, Свят
   >> България
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ В СОФИЯ! [re: Aйeз Ceдaй]  
Автор Capt.Vimes (член)
Публикувано08.03.04 23:20



Това с хвърлянето на боклуците е много неприятна работа. Ама явно така действа софийската атмосфреа(Кремиковци и т.н.).
Абе вие в Тар Валон как се оправяте с чистотата? По същия начин като с престъпността или прилагате специални мерки за това?



Тема Re: ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ В СОФИЯ! [re: gaga]  
Автор Capt.Vimes (член)
Публикувано08.03.04 23:30



Кога за последно си ходил/а на кино?" Колко често хората ходят на кино? Какво значение има, че в Павликени няма кино. На около 30-40км е В.Търново,където (предполагам) има кино. Качваш се на колата и си правиш една разходка, все пак не ходиш всеки ден на кино. А и нищо не пречи човек да живее в павликени и да рабори в Идеал-Стандарт например. И София не е толкова далеко.



Тема Re: ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ В СОФИЯ! [re: вapнeнчe]  
Автор Capt.Vimes (ентусиаст)
Публикувано08.03.04 23:34



На мен един преподавателят по география в университета ми(ни) показа една картта на Сан Стефанска България точно с цел да покаже,ч е София си е в цеентъра на България горе-долу. Колежката от Македония я нямаше по време на таззи лекция, как ли щеше да реагира на картата?



Тема Re: ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ В СОФИЯ! [re: Dobrata]  
Автор Kykepa (-: Зевзек :-)
Публикувано09.03.04 05:44



Ей хора защо за вас

провинциалист=простак, лош, злобен

Аз примерни 3 години съм живял в Студентски град
и мога да твърдя, че много добре си изкарвах с хората от провинцията!
Бих предпочел хората от провинцията като мен, отколкото софийските "копелуета", повечето от които едвам завършват средното училище!
А в Студентски град идват само заради хубавите и умни момичета, които са от провнцията или да се сбият с някои момчета от провинцията, но не съм сигурен кой кого бие?!?

Не забравяйте, че има провинциалисти и "провинциалисти"!!!
Ами аз съм 100% сигурен, че 50% на сегашните "копелуета" майка им и баща им или са от провинцията или от прилежащите села около София, което не ги прави кореняци софиянци!
Тъй като, ако си роден(или майка ти и баща ти са родени) в някакво съседно
на София село си мислиш, че си столичанин, здраве му кажи!

Столичанин си, ако НАЙ-МАЛКО майка ти и баща ти са родени в София, а не ти!!!

That's BULGARIA


It's yours! Love it!

Тема Re: ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ В СОФИЯ! [re: Kykepa]  
Автор METHOD (логистик)
Публикувано18.03.04 19:10



Добре де, как така реши, че хората от Сф, който наричаш сам "копелуета" (лаф, който се ползва в момента предимно в Ст. Град) едвам завършвали средното училище? Явно имаш обширни наблюдения над СОУ-тата в столицата
Мога да ти кажа, че софиянците, които ходят в този квартал, отиват заради "хубавите и умни момичета, които са от провнцията", поради лекото им поведение. Не е тайна за никой, че момичетата по общежитията са адски лесни
Не е правилно да си правиш такива глобални изводи, гледай конкретния случай, а не масата

Пролетарии всех стран соединяйтесь!


Тема Re: Kakvo li znachi "tolerantnost" ? [re: Burgas]  
Автор peshak ()
Публикувано19.03.04 00:20



bravo, dobyr otgovor. Az sym za i za muskatovata i za salatata A i kato roden sofiqnec i napolovina po poteklo sym nabliudaval horata po razli4nite krai6ta na BG...vseki si ima kusuri..6opite naprimer,osobeno tiq okilo sofiq ba6 korenqcite sa edno pleme ni se vodi ni se kara...maikata si trakat,golemi sa dryvnici, no ima i gotino hora , kakto navsqkyde...

Любимият ми звук е: Ъ?!?


Тема Re: Kakvo li znachi "tolerantnost" ? [re: Burgas]  
Автор peshak ()
Публикувано19.03.04 00:33



e ideqta za rakiqta e dobra ama tova 4e cqla BG izdyrja Sofiq ne e syvsm vqrno...istinata e 4e tova sys golemite ot4isleniq za stolicata e istoriq ve4e ot nqkolko godini...vse pak 1/4 ot BG a i otgore jivee v Sofiq i zatova tam vlizat nai mnogo pari sravneno sys vseki drug grad...a i az si ba4kam i si pla6tam danycite kato tebe, taka 4e nedei da me izdyrja6 finansovo molq ti se .

Любимият ми звук е: Ъ?!?


Тема Re: Kakvo li znachi "tolerantnost" ? [re: peshak]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано19.03.04 23:42



Брях!!! Много опасно става тука. Я ми споменете колко е населението на София. Аз се го броя около 1 млн - 1,2 млн. 1,2 Х 4 = 4,8. Кога обедяхме толкова ве?!
Не мога да не ти цитирам изказване на кмета Софиянски от миналата година. По-точно ще го преразкажа, щото не го помня наизуст. Та той казваше, че е време и държавата да поеме част от разходите за метрото. Изглежда това е проект, свързан с националната сигурност. Или съм гледал много филми.



Тема Re: ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ В СОФИЯ! [re: METHOD]  
Автор Kykepa (-: Зевзек :-)
Публикувано20.03.04 06:39



В отговор на:

"Не е тайна за никой, че момичетата по общежитията са адски лесни."

Казваш ми гледай конкретния случай, а ми казваш, че едва ли не всички момичета в Студ. град са леки??? Недей да поставяш всички под онбщ знаменател!!!
Ако аз дода с на баща ми или на брат ми с БМВ-то или там снещо лъскаво и с пари за една нощ, колкото хора изкарват за 1/2 месец и аз ще си мисля, че са леки!!! И аз да бях жена при вида на тази гледка веднага ставам лека, но всъщност леката жена си е лека поради тази причина и по куп още икономически причини !?! Но това е мисленето на леката жена.
Аз имам приятелки, които никога не правят такива леки изпълнения, а аз имам доста приятелки(не гаджета)! Само една съм виждала да прави такива изпълнения с нафукани келешчета дето на другата сутрин са един от всички, защото баща му е на работа с колата, а джобните за дискотека ще са чак след 1/2- един месец, не им знам бюджета! Вече как баща му изкарва тези пари е друга тема т.е. легално или нелегално!

Не ка те поправя!!!

Думата копеле е чисто софийски жаргон, както се обръщат един към друг хлапаците в София още от време оно, както в Пловдив-майна, в Плевен -дъге и т.н. Това имам в пред вид като казах копелуе!!!

А думата копелуе, която казваш се използвала в Студ. град(не знам, може и да се използва често?!?) идва от песента на Хиподил-"Скакауец", в която се използва думата копелуе, която пък от своя страна е иронично изпълнение на горе обяснения жаргон копеле.

Надявам се ме разбра ор къде идва копелуе и копеле от едно и също място само, че вече има 2 значения!

Поздрави

That's BULGARIA


It's yours! Love it!

Тема Re: ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ В СОФИЯ! [re: Dobrata]  
Авторшoшo (Нерегистриран)
Публикувано20.03.04 13:21



заповядайте в клуб политика,там ще обсъдим всичко свързано с приемането ни в НАТО а и доста други неща!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.