Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:10 28.09.24 
Политика, Свят
   >> България
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Zashto bulgarite ne protestirat...  
Автор ChristianVieri (1.CSKA)
Публикувано21.11.03 11:28



...sreshtu niskiq jiznen standart, ili oshte po-tochno kazano- sreshtu mizeriqta?
Edno priqtelche, koeto se wurna w bg naskoro, mi razkazwa kolko lesno bilo da se uprawlqwat prosti hora- i e dowolen w interes na istinata. Zashto dopuskate takowa neshto?Kakwo e towa owchedushie?



Тема Re: Сега че ти обясним, обаче и че тенови [re: ChristianVieri]  
Автор Гъцo (СЕЛЯНИН)
Публикувано21.11.03 12:19



замолим да задаваш още по-точни вапроси!

Българите не протестират от една страна защото са достатъчно интелигентни, за да знаат и усетат, че не стандарто у къщи е тва дека само им требе! И от друга страна, не протестират заштото са още по-сковани от страх от когато и да било!

На твойто преятелче му кажи, се не кефи толко баш те на таа мъка, оти мое и да е сбркал! И да си напне главуняко и да усети, че у БГето е точно обратното - прости, алчни, но много хитри бандюги "управлеват", по-точно издевателстват и безчинстват над умните, добри и прогресивни люде български! И тека е от векове, с малки проблесаци! У комунизамо они само намериа по-точна изява.

ТРИУМФ НА КОМУНИЗАМО - тва се случва сега на България! - "комунисто" става "капиталист" - от тва по-голем соцеален катаклизам, тури му пепел!!!

Zashto dopuskate takowa neshto?Kakwo e towa owchedushie? - питаш?!?!
А я че те питам тебе - зашто тва бе подпомогнато и от западо??? И от сите световни менторе по клбето???

И ич не е овчедушие. ДУХЪТ НА БЪЛГАРИНА ВРИ И КИПИ!!! Ами горкио, тоа умнио, клетнико дека е СЪХРАНИЛ МОРАЛО И ЦЕННОСТИТЕ, "будалата", неистово се блъска и тражи брод, се отърси от таа грозна чума дека го стиска за грлото! Он оште пази МИР, иска да е цивилизован у протеста си, нема и никаф опит у тва! Нема и кой да му покаже?!? Я скивай "синдикатите"?!? Они ли показаа цивилизованио протест, а?!

А ти друг път пробай да задаваш по-точни вапроси!


Гъ Цо - офчедушната истина

КВО Е ТВА?


Тема Re: Zashto bulgarite ne protestirat...нови [re: ChristianVieri]  
АвторSublime (Нерегистриран)
Публикувано21.11.03 12:50



Ще ти отговоря,краткo,както си си поставил темата- разкарай се!
Като излезнат да протестират, парите ще им да паднат от небето ли?
Българите се борят за оцеляването си! Ти,като си заминал, сега пускаш такива темички.Ами зщо не остана да протестираш? Сигурно вече си станал много мъдър, и задаваш въпросите си отвисоко!Всеки,замине и почне акъл да дава.Що не организираш един протест пред Посолството във Франция, да не спират АЕЦ-а?Нали живееш вив високо социално общество.Помогни с протест!А не с въпроси.
На приятелчето ти-ела му кажи като си дойде пак да покаже колко е умен да ме оправлява,щот съм прост!



Тема Re: Субли,нови [re: Sublime]  
Автор Гъцo (СЕЛЯНИН)
Публикувано21.11.03 13:11



само че ти споделим, че е ме те мене, ич оште не сам наясно с тао АЕЦ бе! Не за друго, ми оти знам чуе у таа историа са упрегнати най-яките менторе, ме ментарльосат! По тао башщ вапрос си признавам най.чистосрдечно колко сам прос начи! Даже ма е яд оти не мое се светнем еднаж за татъче! А?!

Питах оти гЛедам че се бараш светнат!




Гъ Цо - се не откЛониме от вапросо

КВО Е ТВА?


Тема Re: Субли,нови [re: Гъцo]  
АвторSublime (Нерегистриран)
Публикувано21.11.03 13:24



Здрасти Гъцо.
И на мен не ми е много ясно,но поне едно ми е ясно- всичко се върти около икономическите интереси,не толкова около безопасността.
Мъчат ни,а после ще им копуваме тока по 13 цента!Сега изнасяме за цяла Югоизточна Европа.

А към тази тема ще пусна един линк





Тема Re: Zashto bulgarite ne protestirat...нови [re: Sublime]  
Автор ChristianVieri (1.CSKA)
Публикувано21.11.03 13:30



Pogreshno si me razbrala. Daje i mnenie ne sum izrazil, prosto se uchudwam. Ama mi e mnogo smeshno kak horata w bg se prawqt na barowci. I oshte po-smeshno mi e kak picghite im se wruzwat- mnogo sa glupawi nashite jeni. Ili moje bi nqmat drug izbor???



Тема Re: Zashto bulgarite ne protestirat...нови [re: ChristianVieri]  
АвторSublime (Нерегистриран)
Публикувано21.11.03 13:42




Първо,аз съм МЪЖ!
Кой колкото акъл има,за толкова се връзва,или нещо такова.
На мен пък ми е смешно,като ги гледам как се връзват на чужденци, част от които са по-зле и от бг-алтернативата.Да,ама нали е Западо! И после, е ги по форумите,със големите претенций и приказки.Продават се, за стотинки.

А във връзка с темата ти, питам:

Колко от вас си правят труда да гласуват в посолствата, когато има избори в Бг?



Тема niama ni6toнови [re: ChristianVieri]  
Автор pirx (crazy diamond)
Публикувано21.11.03 13:47



stranno. Bg narodeca i tolkowa izterzan kato cialoi e zaet s oceliawaneto si i borbata sas stresa (za koeto sa mnogo winowni i mediite s cialata pomia deto balwat) 4e e stignal do prostia izwod 4e i da protestira ni6to niama da se promeni ili pone korenno.

May o6te si bereme plodowete ot komunizAma.

Sorry brat no naroda ne tolkowa prost kolkoto iskame da go izkarame. Lo6oto e 4e powe4eto po inteligentni hora se otwratuiha ot ob6testwenia jiwot i se pokriha koy w Bg koy nawan.
Apropo dolnia ti posting te pri4isliawam kam kam 4astta bugari to4no bugari abroad deto dobre 4e gi NEMA w Bgto

welcome my son, welcome to the machine


Тема Re: Zashto bulgarite ne protestirat...нови [re: Sublime]  
Автор ChristianVieri (1.CSKA)
Публикувано21.11.03 13:57



Az ne se prodawam za stotinki- purwo. Iskam da ti kaja che i w bg, i tuk se chuwstwam dobre. Doshul sum tuk ne tolkowa za da pechelq, kolkoto za da stana naistina chowek i dobur profesionalist i naj-weche da jiweq sred hora a ne sred prostaci. kakto i da e.
Ne sum glasuwal ot chujbina zashtoto ne mi e qsna sistemata kak satwa tochno. Qsno e, che trqbwa da se putuwa do Berlin- no- kum kogo da se oburna tam? Kakwo da naprawq, che da si pusna glasa? Prosto s moq i bez moq glas ot chujbina wse taq i zatowa reshih da ne si suzdawam izlishni razprawij.
Inache w Bg ne propuskam wuzmojnostta ako sum tam da glasuwam. Na poslednite izbori na koito glasuwah bqha tezi za prezident, glasuwah za Georgi Purwanow(na wtoriq tur), a na purwiq za Bogomil Bonew, kojto zagubi, a trqbwashe da specheli. kakto i da e. Hubawoto e che towa leke Petur Stoqnow weche ne e liceto na Bulagriq pred Ewropa.



Тема Re: Ти каем Кристянчонови [re: pirx]  
Автор Гъцo (СЕЛЯНИН)
Публикувано21.11.03 14:13



и мене ме ти малко лошо изненада! Ништо, я па че ти отговарам и нема ти се дуем! Че требе се васпитаваме един други! Бавно и с трпение!!! Явно нема друг начин!?! Ае





Гъ Цо - един мноо смел селски толерант

КВО Е ТВА?


Тема Balgarina ne protestira.....нови [re: pirx]  
Автор Kontessa (непознатa)
Публикувано21.11.03 14:16



za6toto rezultata ot negovite protesti - pone ot 90 ta godina nasam e po4ti nula. Vinagi niakoi se vazpolzva ot situatziata.
Parvo iskam da se izvinia , 4e pi6a na latinitza, no imam problem s pc to. Moje pak niakoi da me obvini , 4e se davam mnenieto navsiakade, no tova si e negov problem, a i idvam v podkrepa na moi praiatel- Gatzo. :)
I taka- balgarina protestira, pone v Sofia, i kato vidia, 4e ni6to ne se promenia-prestana. Osven tova v provinciata horata gi e strah....Ostatak ot komunizma ili....ne znam...I taka, na koito ne mu haresva polojenieto, stava i se iznasia, koito ne iska- ostava i tarpi ili se oplakva. Po temata koi kakvo e napravil za Bg-niama6e nito edin seriozen otgovor......A po otno6enie na tova, 4e balgarskite jeni se prodavat za stotinki........Koi ne se prodava? zavisi za kakva kauza i na kakva tzena.....!
Po vaprosa za tarpelivostta na balgarina - obiknoveno v takiva situatzii se vazpolzvat po hitrite, tezi koito uspiavat da izpolzvat momenta i nehainostta na horata. Kakto ima edna prikazka: :"Dokato ima balatzi, 6te ima tarikati......"



Тема Re: Balgarina ne protestira.....нови [re: Kontessa]  
АвторSublime (Нерегистриран)
Публикувано21.11.03 14:25



Гъцо нема нужда от защита.
Тук се опитваме да дискутираме.
Българинът може да протестира,но трябва някой да го организира,все пак.
Я погледнете жалките синдикати...нещастни популисти!
Няма истински работнически синдикати в Бг!Само кръв пият, и са виснали на врата на работника.
A толерантност...наистина, това е нещото,което наистина желая да се случи!
Толерантност и взаимно уважение! Това ни липсва...



Тема a na tapanara deto e otworilнови [re: Kontessa]  
Автор pirx (crazy diamond)
Публикувано21.11.03 14:26



temata po powod jenite sam mu otgoworil ama se naprawi an tapa a gazeto ne6to se sardi na mene

welcome my son, welcome to the machine


Тема Vinagi li triabva niakoi da go organiziraнови [re: Sublime]  
Автор Kontessa (непознатa)
Публикувано21.11.03 14:59



balgarina.. ?
Tova, koeto tuk sa postignali sindikatite, a to nikak ne e malko, sa si go izvoiuvali sami. S otstoiavane na pravata na rabotniztire, sas sta4ki, protesti, i t.n,.Nikoi nagotovo ne gi e organiziral. Znaete li kakvi protesti ima6e tuk po vreme predi da zapo4ne voinata v irak, horata sami se organiziraha, vsi4ko jivo be6e po plo6tadite , izraziavaha mnenieto si navsiakade. a balgarina si stoe6e na topli4ko, s rakiikata i vintzeto pred televizora. "Aaaaa, tova e prekaleno dale4e ot mene, ..." Balgarina mu misli, kato mu doide do glavata......E, moje saseda da sa go ograbili ili prebili, ....no nali ne se slu4ilo na mene, i slava bogu.....
Tova se kazva grajdansko ob6testvo, kakto ne malko pati sme go komentirali tuk.
Taka 4e, tova, koeto horata na zapad ili sindikatite sa postignali - Te sa si go izvoiuvali. Kakto komentiraha vsi4ki, spokoistvieto i krasotat na gradovete , v koito jiveiat. ....Da , horata sa si zapazili pametnitzite na kultutata, sahranili sa gi i gi poddarjat. Da, i v Bg ima dosta krasota, i duh, i traditzii, no.....za6to vse o6te ne moje da stane priatno miasto za jiveene.....?



Тема Re: Е са ми се врътна у кратуняко!нови [re: Kontessa]  
Автор Гъцo (СЕЛЯНИН)
Публикувано21.11.03 15:10



Абе, понеже нали простите реишениа биле най па точните, оти да не предложиме нов клуб?! Ама с големи букви! Като моите у скобите дека са. Клуб дека да се посочва обекто на гражданскио протест, да се обосновава и да се организира! И я като един прос, да съм си наясно поради оти че е, дека, и с кОгО и срешту кОгО че е! Мое се спретне и интернацеонален текоф?! Оти е са Контессата като спомена синдикатите и ме ръчна у непочесаното. Понеже колко и да се праат Тренчеф и оня с големата гага и шкембак от кънъсъбъто, че са за народо, штом се прегърнаа, че имат да земат кога некой селянин ка менека фане та им поверва!

Ае, мое ли се напраска те текоф форум, а!?! - ПРОТЕСТ!!!


Гъ Цо - света селяниа ненабита

КВО Е ТВА?


Тема Re: Не ти се срдим бе!нови [re: pirx]  
Автор Гъцo (СЕЛЯНИН)
Публикувано21.11.03 15:15



Турнала ма е програмата одоле тебека.
Иначе мое спорим колко сакаш, че сме брали плодове некви на комунизамо! Нали вече ти казах, че он е у апогеьо си бе Пиркс!? Сега точно сме у неговио триумф! А стига и ти с теа плодове! Береме на бабите си изгорелите на слънце галоши, береме! А разбери се наепосле! Ае



Гъ Цо - як галош

КВО Е ТВА?


Тема Re: Balgarina ne protestira.....нови [re: Sublime]  
Автор distracted (непознат )
Публикувано21.11.03 15:58



Chekaite i az da kajem

Abe shto nekoi hora kato otpochvat tema ne se zemat u ryce i pyrvo da broiat do deset pa posle da pishat ili sled kato napishat nesho pone 1 pyt da go prochitat predi da skochat na butona SUBMIT.

Napisal nashia nesho ... ama zasho, kakva e prichinata, kakav e tochno sluchea ... ne kazva. Ne se pravi taka momicheta i momcheta, daite malko poveche info, obiasnete na horata i togava i diskusiata shte si bash po temata i nema da ima izcepki i zabejki po stranichni pitania. Pak i obidite i grubostite shte sa po-malko.

Bylgarino si protestira choveko, ama se bori za golio jivot a ne za novo DVD play-arche. Horata izlizat na ulicata koga stava vypros za zaplati, za novi anti-eko-prirodo-razrushitelni proekti. Ama bylgarino si go e i malko strah. Po staroto pokolenie ne e naucheno da se bori za pravata si i da protestira. Az samia imam problemi kogato triabva da se skaram s niakogo i da mu napravia zabelejka. Daje tuka mi se sluchi: edin policeman me nakara da otida do office mu na 70km da si vzema novite docs, a kato otidoh se seti che veche gi e pratil na adres. Te togava edin kolega me pita: "a ti skysa li mu topkite na tozi police". Emi .... ne neshe otgovora. A edin evropeec ili amerikanec vednaga bi napravil skandal: tova e zaguba na vreme, pari i prichineno neudobstvo, a az mylchah. E te zatova golema chast ot bylgarite ne protestirat, ne sme naucheni, che tea deka ni upravlevat sa tam zaradi nas, a ne za sebe si.
Ama ot druga strana .... moem da kajem, deka az se nauchih da ne im se shashkam, a gledam i oshte mnoooo bylgare sa stanali okomush i pyrve komiti i hich ne se davat na vlasta. Ta nali edin pensioniran advokat osydi dyrjavata za nepravilno vdigane na cenite na vodata (ili toka li beshe). Che to pochti vseki den v BG nekoi nekade rita sreshu ryjena i se bori, taka che .... shto si reshil che sme budali i ne protestirame?
I mu kaji na tozi tvoi poznat, che ako toi ne e tochen s bylgarite i te shte se dyrjat gadno s nego i nakraia shte go prekarat. Te taka ili inache shte se opitat da go prekarat, no ako e pich moje i da mu se razmine. Ama tova veche e druga tema.

are sys zdrave

ToTo - veche izvesten kato ... distracted :))



Тема Re: Нема го съдиме младежо!нови [re: distracted]  
Автор Гъцo (СЕЛЯНИН)
Публикувано21.11.03 16:44



Я оште колико глибоко прос бех на млАдИте годин, чек у маненкио мозак ма фаташе срамо! Чекайте ви раскажем за првио ми срам от "системата" - начи сичко почна от тва че бех възпитан от добри ора. Тва обаче пойде у неудобна посока и кога требеше ми дадат црвена връзка, казаа че на теквиа улигани не е им местото у текава димитровска организациа. Льеле колико ма е било срам! Па после оште толико поради тва че ма е било срам! После тва се пофтори и с комцомоло. Тогива баш имах известно намаЛение на срамо. Мноо срам натрупах, обаче па като те тоа, че се оказах лабав и не се удржах на протесто си докрай, друг текоф тежак немам.

Некога требеше се протестира докрай, докле се не сврши ФИНАНСОВАТА РЕВИЗИЯ на бекапето и дъкъмъсъто!!!!! И не требеше се давам толко лесно, кога мекеретата на десето, убеждаваха се не праат теквиа "крайни" исканиа, че тва е екстремизам и че стане некоа патаклама, да пострада младата смена на нацията!? Заштото студентските стачки не беа ча па толко контролируеми, колко им се сакаше на десе менторите!!! Е са, дека да протестирам, че бех текоф прос оптимист и съм си мислил, че съм краен песимист у онова време!?? Много ловко почесват тека нар. медии, младежкио мозък сега! - "стига вече с теа изтркани истории за комунисти и комсомолци бе!"!!! На они верно им стига. Са ви и пуснаа уж свободно. Елате ги скифтате как убаво им стигна у Швецариа, Ауфстриа, хъАмерика и дек ли ошти не!

А мене ми тегне срамо и сметам се изпротестирам един ден и самио мене си! Пред най-тъпата си проста простотиа си се изпротестирам! Ае....тиа дни па че ме занема.... и Слава Богу!


Гъ Цо - протесто на црвуло

КВО Е ТВА?


Тема Re: Е са ми се врътна у кратуняко!нови [re: Гъцo]  
Автор Kontessa (непознатa)
Публикувано21.11.03 18:56



Hahaha, stava , Forum PROTEST , DAVAI, .......:)Da go napravim........6te si protestirame - tochno, iasno i konkretno....!!!
Samo 4e, naistina ili samo na prikazki.....!?

struva mi se, 4e balgarina obi4a vsi4ko da mu se servira nagotovo.........ako moje niakoi da go organizira, ako moje niakoi da napravi vsi4ko.....E, da zavijdane na zapadnitzite, ama te sa si go napravili taka. Ako niakoi tragne da pravi ne6to 6te kazat: " Gledai go pa toia....!" Ako ne6toto ne stane-vikat, "Az nali ti kazah....",i toi obira kalaia.... ama ako stane - Vsi4ki si prisvoiavat zaslugite. Ili pak rezultata ot protestite, kakto sled 9 ti septemvri 44 ta, istinskite komunisti- po lagerite i zatvorite, ili izbiti, a koi se vazpolzva ot situatziata - tezi, koito uspiaha da se nagodiat. Koito e 4el georgi markov 6te se seti.......Ne iskam da obidia nikogo, prosto tova sa moi nabliudenia i imam pravo da si izkaja mnenieto. Ne kazvam, 4e vsi4ki balgari sa lo6i.....prosto tova sa faktite. Kakvo kato sta4kuvahme po plo6tadite - 89ta, ....zimata na 95-96ta ili 97ma be6e, ne si spomniam ve4e, kogato svaliha jan Videnos, ...e, pak niakoi se vazpolzva ot situatziata, i horata prodaljavat da jiveiat zle, po goliamata 4ast pone. .....6te kaje niakoi ....vie samo si raztiagate lokumi.....taka e ot edna strana, no pone ne mal4im....Az sam optimist vse pak za Bulgaria, smiatam , 4e bade6teto e i Europa i vra6tane nazad niama, kato razbira se si zapazim hubavite 4erti na balkanskata du6a i nrav.....:)
Haide sas zdrave....:)
Sre6ta na kluba PROTEST....KOGA?



Тема Re: Мноо жалим, че баш са немамнови [re: Kontessa]  
Автор Гъцo (СЕЛЯНИН)
Публикувано22.11.03 15:18



никво време за текваа дискусиа! Контессо, мнооо те молим, направи го тва предложение там на местото му! Мое и ништо да не стане, ма поне че скифтаме! Ае





Гъ Цо - градината не чека, брзам

КВО Е ТВА?


Тема Re: Zashto bulgarite ne protestirat...нови [re: ChristianVieri]  
Авторjk (Нерегистриран)
Публикувано04.12.03 02:50



Za6toto polza nqma,"Ku4etata si laqt,kervana si varvi"



Тема Re: Zashto bulgarite ne protestirat...нови [re: ChristianVieri]  
Автор Дeмoн (левак)
Публикувано05.12.03 01:23



Извинявай ама не се сдържах пред глупостите ти, който наплеска тук и си обра крушите нанякъде. Човек като каже "А" следваи да казва "Б" от време на време ама на теб тая логика май ти е чужда. Нали си печен, "оспел", там, богат, културен... Бе ти не беше ли жена помежду другото? Спомням си те от един друг форум. Та както и да е, по темата сега:
Ние ли не протестираме бе? Ние палехме партийния дом, ние скачахме, ние мятахме павета по маскирани ченгета, ние чувахме трясъка на палки по полицейски щитове, ние, разбра ли бе, мършо?
Правихме го и пак ще го правим, защото тука някои гъзолизци забравят че българина гласува с паве по парламента.
Щото някой като теб обръщат гръб на майка на баща, отиват уж за пари, за да избягат от мизерията, за да не бъдат роби, но точно това намират. Знаеш ли защо? Защото са роби, защото са заченати роби и роби умират.
А протестирай така както ние тука, там където си. Ей днес 50 човека затвориха един булевард тука заради незаконен строеж.
Ама не, като ти скръцнат със зъби и опашлето веднага между крачката, нали. Гушкаш паспортчето с визичката като отроче на собствената си злочеста участ от която не можеш да избягаш, в която сам се вкара, за която не можеш а обвиниш никой, нали.
Е, както и да е, ти си един от тия хора за които терористите нямат никакви угризения - просто защото не ви възприемат за хора, а за добитък, за роби. Плебс гаден. И ще ми даваш акъл тук а? От позицията на що?
Кой е прост бе? Тоя дето се скъсва от работа тук да издържа две деца с 200 евро ли бе? Мама ти скапана! ми кво бе да седне да мре ли? Нихилистичен форумар такъв овчедушен сълзливо милозлив!
Хората в БГ се правели на баровци ли бе?
Да ти кажа ли че преди месец и половина в БГ бе регистрирано дружество с капитал 37 милиарда долара,а? Факт! А за жените, ич не са глупави - тях роби не им трябват да бачкат за по една минимална и да им държат гладни децата.
А по въпроса за избора - избор няма френде, роб си роден и роб ще умреш, ако ще и да се казваш Пеньо от Полски Тръмбеш или Симеон Сакс Кобургготски.
И повярвай, в крайна сметка се продаваш точно за стотинки, робе. Там си за да станеш човек казваш? Откога това зависи от мястото, бе заспо? Простаци сме тука до крак щото ти е проста логиката, щото каквото повикало такова се обадило. Иначе за други сме "сине", "приятелю", "тате", "съкровище", но не и за теб.
Не мога да повярвам че точно ти ми говориш за овчедушие! От Германия - най овчедушната държава и нация в света, може би след американците, ама те не са и нация дори.
Истината е не че не ти се е искало да създаваш разправии ами те е мързяло, не те е грижа, еня или както там го помниш. Личното моето мнение е че на хора като теб трябва да им бъде отнемано правото на глас и на гражданство. Не виждам мястото ти в БГ - ти си точно за мястото в което си.
Не мога да повярвам че използваш думи като леке по отношение на президент - какъв да е, е избран и то от максималния брой гласували до момента. Гласували обаче такива като мен, не като теб.
Ай сиктир, мий баварски обори мама ти робска




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.