Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:53 16.06.24 
Кучета
   >> Булдог
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема tursya si Bulldog  
Авторrafael (Нерегистриран)
Публикувано17.10.01 14:31



Zdraveite,
nyakoi zane li ot kude i srestu kolko moga da si kupya Enlish Bulldog



Тема Re: tursya si Bulldogнови [re: rafael]  
Автор222 (Нерегистриран)
Публикувано18.10.01 11:17



ako se svurjesh s kluba shte ti trejat glavata - okolo 500 $ no pone shte ti priznayat rodoslovieto



Тема Re: tursya si Bulldogнови [re: 222]  
Авторrafael (Нерегистриран)
Публикувано18.10.01 16:07



da be yasno .... NO az nyamam namerenie da go vodya po izlozbi !!!!!



Тема Re: tursya si Bulldogнови [re: rafael]  
Автор222 (Нерегистриран)
Публикувано19.10.01 09:10



тогава си приготви между 200 и 300 $ - не съжелявай че ги даваш - кучетата са страхотнир особоне ако живееш в маломерен апартамент - няма по-добър вариант
знам го от собствен опит




Тема Re: tursya si Bulldogнови [re: rafael]  
АвторValeri_peev (Нерегистриран)
Публикувано19.10.01 10:43



Zdraveite,
Az znam otkade mojete da si vzemete, zashtoto gi proizvejdam. Tova koeto e napisal 222 e dosta neinteligentno. Imam predvid za otrqzvaneto na glavata. V kluba se proizvejdat veche izkluchitelno kachestveni kucheta i tova mojeshe da se vidi na klubnata ni izlojba na 15.09.2001 sas sadia Les Cotton sobstvenik na Aldridge Bulldogs. Potarsete v mrejata neshto za nego za da razberete koi e toi v sveta na bulldog. Ako si vzemete kuche ot tezi "evtinkite" shte vi izleze mnogo po-skapo sas sigurnost. Ima mnogo takiva sluchai, kogato se kupuvat kucheta bez namerenie da se vodqt na izlojbi no po-kasno tova se promenq. Razlikata v cenite ne e golqma. V kluba kuchetata sa v ramkite ot 350$ nagore v zavisimost ot kucheto, no tuk stava duma naistina za BULLDOG. Nagledal sam se na sluchai kogato nqkoi si kupuva "evtino" kuche i posle kato zastane do nqkoe ot nashite kucheta se pita tova sashtata poroda li e. Moqt savet e predi da si kupite kuche se zapoznaite s porodata i ogledaite vsichki variqnti i NE BARZAITE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

VSE PAK EDNO KUCHE SHTE JIVEE S VAS OKOLO 10 GODINI.
Ako moga da vi bada ot polza mojete da me namerite na tel. 088/661372



Тема Re: tursya si Bulldogнови [re: 222]  
Авторrafael (Нерегистриран)
Публикувано24.10.01 19:37



suglasen sum i ti blagodarya za pomosta /222/
viz az haresvm tova kuce, ne si go kupuvam s cel "proizvostvo"..... nyamam zelanie da hodya po izlozbi ili na parad s nego.!!!
a i oste povece za suma ot 500 $ !!!!!!! ta az da ne si kupuvam bengalski tigur be !!!!haide nesto si se pooburkal VERVAI mi, pic za 600$ ste si go vnesa ot cuzbina ot klub Bulldog a tam vuprosa dali e rasov Bulldog vuobste ne se postavya pod vupros .... za 100$ v bulgaria ste ti izkarat dokument, ce vsusnost kotkata na susedite ti e porodisto pony!




Тема Re: tursya si Bulldogнови [re: rafael]  
АвторValer_Peev (Нерегистриран)
Публикувано25.10.01 13:04



Рафаелчо, нещо ти си се пообъркал. Въобще не ме интересува с каква цел ще си купуваш и какво ще си купуваш. Опитвам се да помогна на хората да не повтарят грешките, които аз съм допускал преди. "ОТ ЧУЖБИНА" не винаги значи хубаво куче, а за 600$ със сигурност означава че кучето ще прилича точно на руските мутанти за които спомена 222 и които и аз не понасям. Ако пък си толкова комплексиран че да си вадиш и документ за безпородното куче и то за 100$ тогава ме извини. Пък ако просто нямаш такива пари за куче си купи тигър. Те на тигрите малко им паднаша цените напоследък.



Тема Re: tursya si Bulldogнови [re: Valer_Peev]  
АвторRady (Нерегистриран)
Публикувано26.10.01 16:01



с интерес проследявам този спор - всеки си е прав от своята гледна точка - аз имам от т. нар. "евтинки" булдоци и присъствах на посочената изложба само за оценка на кучето, тъй като майката е с черна окраска и родословието на моето куче не се признава от клуба.
г-н Пеев е прав дотолкова доколкото трубва добре да се помисли за какво ти трябва кучето - ако ти трябва само за един прекрасен член на семейството тогава наистина няма смисъл да се набутваш, но ако все пак имаш възможност, то тогава те съветвам да си внесеш някое добро куче - просто в България за съжаление не са повече от 5 линиите от които се произвеждат качествени кучета.




Тема Re: tursya si Bulldogнови [re: Rady]  
Автор222 (Нерегистриран)
Публикувано10.11.01 16:20



abs. sam saglasem - osobeno vav razka s "monopola" kojto e nalojol gpspodin Peev - prosto taya poroda may nyama da se razviva v BG - taka che potyrsi si kasmeta v chujbina priyatelche



Тема Re: tursya si Bulldogнови [re: 222]  
АвторValeri_Peev (Нерегистриран)
Публикувано11.11.01 14:31



И аз съм абсолютно съгласен за монопола, особено ако монопол означава да си скъсваш задника от работа за тия кучета. Ако означава 10 години да не се отказваш да РАЗВЪЖДАШ, въпреки невероятните трудности с развъждането на породата. Да не спираш въпреки че в продължение на 6 години не можеш да произведеш живо куче. Да си оставяш от всяко родено кучило най-хубавото ЖЕНСКО куче, а не да си оставяш това което не си успял да продадеш.
Някои ми говори за монопол.
Смях!!!!!!!!!
Готов съм да споделя "монопола" си с всеки който има желание да развъжда породата.
И какво значи монопол? Да произвеждаш най-добрите кучета ли?
Ами станете и вие монополисти.
Аз дълги години не исках да имам мъжко куче за да не ме обвиняват че го натрапвам. Сега имам едно което е внос от Америка и изобщо , ама изобщо не държа някой да си пуска женските на него.
Или може би монопол означава че има някакви правила и те трябва да се спазват и то от всички без изключение, а най-вече от мен? Ако е така то пак съм най-големия монополист и ако има по голям от мене нека пръв хвърли камък по мен.
И няма никакви 5 линии. Има някакви кучета с които се опитваме ако не да подобрим то поне да не развалим породата. Във връзка с развитието на породата все пак смея да твърдя , че тя се развива у нас и това се видя именно на изложбата.
Трудно ми е да споря с хора, които не са компетентни и само подхвърлят злобни бележки, скрити зад псевдоними. Готов съм винаги да говоря и ако трябва да споря с всеки който се интересува от породата. Готов съм и да помагам на всеки, но само при едно единствено условие-това да става в рамките на Правилника за развъждане на Клуба.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.