Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:41 28.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Втора бременностнови  
Автор Capa_ ()
Публикувано12.02.10 09:56



при жени около 40-те. Как е? Някакви съвети? Опитности?
Голямата разлика при децата от 18-19 години играе някаква роля?
Много въпроси, но ще се радвам на искрените ви отговори.





Тема Re: Втора бременностнови [re: Capa_]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано12.02.10 10:34




о!

давай смело и да не ти пука.
до 40 имаш време ехееее.
а за голямата разлика-със сигурност играе роля, а каква точно ще е може само да гадаеш.
има деца с малка разлика, а като пораснат не са си близки и обратното.

да ти кажа няма правила.
хайде, и да се похвалиш.

Думи, думи и нищо повече

Тема Re: Втора бременностнови [re: Пъpпъл]  
Автор Capa_ ()
Публикувано12.02.10 10:46



Малко ме е страх, но пък желанието да си родя момиченце е толкова голямо, че бих се подложила на всичко. Спомените ми от гледане на бебе са доста избледнели, но пък то е като карането на колело - не се забравя


Ще се похваля, разбира се, само да стане. Ще видим!



Тема Re: Втора бременностнови [re: Capa_]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано12.02.10 11:02



Браво за желанието ти!
Аз писах в друга тема - една приятелка роди 3-то дете на 40г. Разликата с най-голямото е 14г. Каза, че се гледат и разбират чудесно, много се грижел за бебчо-дребчо.
А в групата на сина ми има едно момченце, пак 3-то дете, едната му кака е на 22г. Майката ми е казвала, че каката го е отгледала с огромно желание.

Редактирано от tani4ka на 12.02.10 11:03.



Тема Re: Втора бременностнови [re: Capa_]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано12.02.10 12:52



поздравления за куража

. Имам съседка роди си момченце на 40 с каки на 21 и 12



Тема Re: Втора бременност [re: Capa_]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано12.02.10 13:00



Добре дошла сред нас.

Лека бременност, няма значение дали си на 30-40 или 50 за второ дете, решителността ти е похвална.

Hot stuff

Тема Re: Втора бременностнови [re: Capa_]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано12.02.10 13:39



Първата щерка родих н а23г., втората на 39г. и 6 месеца))

Втората бременност ми беше лека и приятна, и двете са родени по естествен начин))
С първата лежах например малко за задържане, втората не я усетих дето се казва



------------------------------------------------------------
Моето КА

Тема Re: Втора бременностнови [re: Capa_]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано12.02.10 18:48



Моя приятелка роди на 42. Единственото, което се различава от мен, е, че прави амниоцентеза. Но брат й е лекар и не искаше да поема рискове. Всичко останало съвсем нормално, сама се закара в болницата, роди естествено, въпреки че мислеше, че секциото ще е по-подходящо за възрастта. Кърми без проблеми. Децата засега се гледат и обичат. Разликата им е 16 години. Въобще не мога да кажа нищо лошо за начинанието! Само стискам палци!!!





Тема Re: Втора бременностнови [re: Capa_]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано12.02.10 20:13



... на последния детски рожден ден (

) на който бях имаше едно момченце на 4 г. и той беше на РД с леля си, която беше на 6 г.... ако това не те притеснява .... оказа се, че той е изтърсак... кака му е на 25 .

аз въобще не виждам проблеми нито в голямата разлика нито в това, че си се решила да си имаш момиченце... дори доколкото съм чела сблед 40 ставали основно момиченца ... така че стискам палци да стне!!!

а да... миналото лято срещнах жена на 43 с огромен корем, понеже бяхме по-дълго време заедно и аз гледах странно тя ми каза, че е свикнала, че не е болна а бремена... понежееее... малкия й син (на 19) отишъл да учи в софия при големия (на 22) и двамата със съпруга си останали сами и... понеже цял живот искала момиченце... и решили да си направят... и то взело че станало от първия път и наистина било момиченце... единствения проблем бил като ходела на женска консултация, че я натискали да ражда секцио заради възрастта, но тя се опъвала... роди нормално през август момиченце... да са живи и здрави всички, тая случка много ме беше потресла





тинтири-минтири

Тема Re: Втора бременностнови [re: Capa_]  
Автор Capa_ ()
Публикувано12.02.10 20:48



Благодаря на всички, много сте готини! Дадохте ми кураж, от който имах нужда.






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.