Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:40 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема ПЪРВОКЛАСНИЦИ 2012  
Автор mona77 ()
Публикувано30.05.12 21:04



Здравейте,
Много отдавна не съм писала тук, но ми хрумна, че можем да подхванем тема за тазгодишните първолаци. Моята голяма дъщеря ще бъде в 41 ОУ Патриарх Евтимий София. Имах известни проблеми при записването, но за щастие всичко се нареди. Нямам представа за учителите там, така че ако има някой минал по моя път да сподели.
Сега вие сте наред - къде записахте децата си мнения за учители и полезни съвети.




Тема Re: ПЪРВОКЛАСНИЦИ 2012 [re: mona77]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано31.05.12 14:24



Привет и от мен!
Моята кукла ще е на есен живи и здрави и тя първи клас. Записах я в училището до нас с препоръка за учителката. Видя ми се много свясна жена, с темперамент като моето диваче :) След много проучвания и огледи стигнах до извода, че където и да запиша детето до 4-ти клас е все едно и също като материал.
Дано всичко да мине нормално, че аз май повече го преживявам отколкото тя





Тема Re: ПЪРВОКЛАСНИЦИ 2012 [re: Nasinda]  
Автор mona77 ()
Публикувано31.05.12 20:21



Оооооооо, днес имаше прощално тържество в детската и на мен честно казано ми стана малко мъчно.




Тема Re: ПЪРВОКЛАСНИЦИ 2012 [re: mona77]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано31.05.12 20:39



Тогава ви желая добър старт



Ще напиша някои неща, които добре помня:

- Купете 2-3 кутии с дебели цветни моливи и двойна острилка със съдържател (така че да не падат стърготините). Когато се изхаби моливът е добре детето да има от същия цвят, вече готов за ползване, ако може да не се занимава да остри в училище.


- Имайте предвид че всичко, което детето носи в училище, може да бъде загубено или подарено. Първокласниците имат доста информация за помнене и губят много вещи в началото.


- извадете на детето карта за библиотека. (моето има 2 карти за 2 библиотеки и се ползват активно)


- Осигурете светлоотразителна жилетка - ярко зелена, цялата облепена със отразителни ленти и фигури. През зимата, когато се стъмнява рано и слънцето изгрява късно е полезна.


- Още на първата родителска среща искайте списък с адреси и телефони на всички деца от класа. ( ако нямат списък, да бъде поръчан да се направи за всички родители)



- Научете структурата на училищното ръководство и училищната помощ и я обяснете добре на детето си.



Тема Re: ПЪРВОКЛАСНИЦИ 2012 [re: Deern]  
Автор mona77 ()
Публикувано31.05.12 21:59



Deern, благодаря ти. Точно такава идея имах като започнах темата. Ценни съвети.




Тема Re: ПЪРВОКЛАСНИЦИ 2012 [re: mona77]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано31.05.12 23:34



Привет и ние сме на есен с песен ... Тържествата минаха в детската, направихме снощи и прощално парти в един ресторант с учителки, деца и родители, много сълзи се проляха. Днес за последно бяха на детска и когато питах Ния как е прекарала, тя каза че много плакали, деца, учителки ... много тежка раздяла е била. Аз самата с очи на сълзи с ивзех довиждане с учителките ни дотук.
На есен сме записани дотук в 2 училища надявам се да ни приемат в 38-ми, но класацията излиза утре и още нямам информация. Където и да сме съм на мнението на Нас всичко е въпрос на късмет и до 4-ти клас навсякъде едно и също





Тема Re: ПЪРВОКЛАСНИЦИ 2012нови [re: jana]  
Автор mona77 ()
Публикувано01.06.12 08:37



38 училище не е ли Максим Горки? Чувала съм много добри отзиви за него. Стискам палци да се класирате.
Иначе наистина до 4 клас няма май какво много да се тюхкаме за училищата като такива, а по-скоро е важно учителите да са свестни, за да създадат любов към ученето в малките и евентуално да се отнасят към тях, като към индивидуалности, а не по един и същи начин. Дали не искам прекалено много?




Тема Re: ПЪРВОКЛАСНИЦИ 2012нови [re: mona77]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано01.06.12 09:20



Кой не иска най-доброто за детето си, всички на това се надяваме





Тема Re: ПЪРВОКЛАСНИЦИ 2012 [re: mona77]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано18.06.12 17:01



Привет девойки да избутам малко темичката я кажете как приемат новината за училище вашите първолачета? Моята в началото беше много въодушевена, но от известно време насам поне 1 път минимум на ден се реве з адетската градина и предстоящото училище, такова нежелание и такива крокодилски сълзи се леят .....

на мен пришки ми се появих ана устата да я убеждавам какъв кеф е там



Тема Re: ПЪРВОКЛАСНИЦИ 2012 [re: jana]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано19.06.12 08:42



Кеф, кеф - колко да е кеф

. Пробвай да смениш тактиката, може би има нещо, което я плаши, тревожи, озадачава - ако успее да го формулира с думи, може и да пребори нежеланието :).




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.