Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:09 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Закъснявам ли?  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано21.06.12 16:10



Привет на всички!


Днес бяхме на консултация и педито ни изнесе конско, че закъснявам със захранването. Въобще не ми се спореше, аз и без това всеки път се съгласявам с каквото каже, но си правя каквото аз си знам.

Детето ми навършва 7 месеца (без 3 дни) скоро, роди се здраво 3700, 51 см, навреме, кърмена доскоро, до момента не сме имали никакви оплаквания, не е боледувала, всички ваксини са сложени както си трябва. Започнах да я захранвам на 5 мес. и 20 дни със зеленчукови пюрета, всяко въвеждам за 4 дни, без пауза между тях - до момента тиква, картоф, тиквичка с ориз, морков, пащърнак, царевица - не е показала никакви реакции. Три седмици след старта на захранването вече започнах и плодови пюрета - давам ги следобед, за закуска към 16 часа, след следобедния сън. До момента съм въвела: ябълка, круша, слива и от днес - започвам банан.
На 7 месеца е 70 см.и 8 кг.

Режимът ни е следният:
- 6.30ч.: 180 мл. АМ след това спи докъм 8:30
- 10ч.:180 мл. АМ след това спи докъм 11:30
- 13:30ч.: Зеленчуково пюре 125мл., в което слагам 2-3 лъж.АМ, разтворени в малко вода (в дните, в които въвеждам нов зеленчук - давам последователно увеличаващи се лъжици и след около час пълно млечно хранене 180 мл.АМ, в дните, в които въвеждам нов плод - давам цяло пюре от тези, които вече яде както съм описала по - горе). Заспива към 14ч.докъм 16:30ч.
- 16:30ч.: плодово пюре 125 мл.
- 19ч.: 180мл. АМ
- 21:30ч.: 180 мл.АМ

Според мен - мога да отделя още малко време, за вкарване на нови плодове: поне още 3 - 4 вида преди да въвеждам нов тип храна, а на обяд да си давам вече въведените зеленчукови(реално от 12 дни въвеждам плодове). Педито твърди, че вече нямало време, трябвало каши да давам, че и следобедната закуска да е с тях, пюрето трябвало да мине на мястото на млякото в 10 ч.Жълтъци също, глутен трябвало да въведем и пр.

Вие какво мислите?
За какво да минава плод сутринта, като и без това след някой др.месец там ще има попара или др.закуска? За мен е по - логично да остане плод следобед, а кашите въобще не ги долюбвам, предпочитам да въвеждам първо месо, а каши най - накрая.Въобще, имам си мое усещане за това кое би било полезно за детето и въобще не мисля, че закъснявам, по - скоро ми се вижда, че ако и въведа ударно всичко това, най - много да отключим някой проблем.

Посъветвайте ме как да продължим с това захранване. Мерси предварително.



Тема Re: Закъснявам ли? [re: impulce]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано21.06.12 19:46



Определено вече трябва задъжитено да въведеш и 1/2 жътък там не си спомням през 2-3 дни май беше на обяд.
Обезатено трябва да започнеш да въвеждаш и по-малко месни пюрета май през 2 дни бяха...не си спомням точно.

На тази възраст на моята вече и давах и по мако кисело мляко понякога.
При моята малка щерка започнах да и давам попарка от 8 месец. и от там насетн еи жълтък ас еувеличава по 1...там ще питаш през колко дни:)

Не сте закъсняли , спокич...





Тема Re: Закъснявам ли? [re: impulce]  
Автор Xипoxoндa (непознат)
Публикувано21.06.12 22:48



При нас са малко по-различни нещата, затова няма да навлизам в подробности. Това, което според мен задължително трябва да се въведе навреме е месото. Всичко останало има толкова много вариации в различните страни, а децата си растат и са весели и щастливи.





Тема Re: Закъснявам ли? [re: Xипoxoндa]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано21.06.12 22:55




Мислих да го започна от 1 юли. Нов месец - нова мръвка!
Тогава реално ще сме вече в 8ми месец, а при хемоглобин 129, измерен на 6я мисля, че няма да е фатално да изчакаме още 10на дни. А пък за това време ще дам още 3и плода някъде..витамини..

Освен това - кашите!
Не зная дали са задължителни, но месото и млечните ми се виждат по - важни от разни там елди, киноа и пр. Гаче аз съм яла киноа..



Тема Re: Закъснявам ли? [re: impulce]  
Автор Xипoxoндa (непознат)
Публикувано21.06.12 23:14



Добре си е значи детето с железцето, няма повод за бързане.



И аз не знам за кашите, мисля, че си е гот някакъв въглехидрат. Някои са доста вкуснички: кус-кус с манго, оризова бисквита с круша, сухарче с праскова, овесена с ябълки, с пъпеш имаше една, мус от пъпеш и кайсии, мммм... Нашата будала не обича кус-кус, но иначе си ги изяжда, ние даже понякога се надяваме да остане нещо и за нас

Нашия лекар пък, понеже те са двама, така между другото ме посъветва детето да си взима от нашата храна, не било задължително да готвим отделно... Ако ядем месо, зеленчуци и картофи, само смеляме месото и готово. Целта все пак е да я приобщим към общата трапеза. То има резон, ама както казва мъжът ми, "нека да дойде той един път да я нахрани и тогава да видим дали ще мисли така". Тоя малък пумпал... Освен това аз обичам да имам някаква система и да знам какво правя.

Мисля, че всички тези супер различни методи на захранване служат най-вече за това да имаш някакъв алгоритъм и хранителен режим за детето си. Ако знаеш какво и колко му даваш и получава необходимите хранителни вещества, няма особено значение под каква форма ще го захранваш. Аз така си мисля, особено като слушам хора от различни държави колко различно е захранването навсякъде.

М/у др. ако й даваш изкуствено мляко двойка, то съдържа въглехидрати. Аз ползвам пре, но пък й давам каши. Плодовете също имат целулоза, етц. Вероятно под чертата, сметката излиза.



Тема Re: Закъснявам ли? [re: impulce]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано22.06.12 09:59



Здравей, при нас също беше малко по-различно. Първо беше преди 7г, второ педито ни е по-джаста праста и захранването почна към края на 2-рия месец със сокчета, 8 месец вече ядеше всичко и беше на млечна кухня, но сега модата е друга





Тема Re: Закъснявам ли?нови [re: impulce]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано22.06.12 11:38



И аз по4нах да захранвам детето ми на вьзрастта на твоето. Месо ве4е спокойно можеш да вьведеш, глутен сьщо. Виж, като майка на дете с алергия не смятам жьлтькьт за толкова голяма необходимост, има време за него, може и кьм годинката да се даде. Водихме дребното на спец-ка по храненето- най-ве4е заради мле4ната му алергия(както и кьм белтьк от яйце) и тогава тя не пропусна да спомене, 4е 4овек може спокойно да живее и без консумация на яйца, това не е храна от голяма необходимост.

Зьрните храни ги намирам за полезна храна, но нямам в предвид примерно грисена каша, а пьлнозьрнестите им варианти. За мен фаворити са овеса и просото(храна, която преди години в Европа е консумирана много, но е загубила своята популярност с времето)- много богати са на желязо и растителни белть4ини, просото е в пьти пове4е по-богато на желязо от спанака например, овесьт сьщо, но не колкто просото- то си е пьрвенец в това отношение. След време овесената каша може да се предлага под формата на овесени ядки.

Само да допьлня, 4е не виждам в какво толкова сте закьснели сьс захранването, добре си вьрвите, системите за захранване са само за ориентация.





Тема Re: Закъснявам ли?нови [re: impulce]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано22.06.12 12:12



За зьрнените храни писах ве4е в другия пост, като искам да добавя, 4е кашите не са само от типа на елдата и киноата- аз предпо4итам да давам такива, които са от зьрно, типи4но за нашите ширини. Елдата е особена на вкус, не на всеки се харесва- на моето дете например не му беше по вкуса, бях му купила и сухари от елда, сьщо не ги долюбваше, а и аз като ги опитах не бях вьв вьзторг.



Тема Re: Закъснявам ли?нови [re: jana]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано22.06.12 16:24




Честно казано, не зная дали е мода, или по - скоро детето си показва. Моето си обича най - много млякото още, така усещам, затова и не ми се бързаше, от другите неща си има вече и фаворити, но като цяло не приема твърде ентусиазирано новата храна. Тя и по принцип не е от най - ящните деца..което ме радва донякъде, защото и по темперамент не е от най - буйните и по - добре да не оливаме в храна, при положение, че си е спокойна и мързеливичка, тип съзерцател.
А не деен участник и шило в торба.



Тема Re: Закъснявам ли?нови [re: -Randi-]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано22.06.12 16:31



Овес и просо съдържат глутен, нали?


Мисля си, какво би станало, ако прескоча засега безглутеновите оризови, царевици..и направо дам глутенова каша?
Ами и аз не зная какво толкова сме закъснели - реално захранвам от 15.05, т.,е. за месец и малко съм въвела основните зеленчуци за възрастта + подходящи няколко плода за това време, имам едно изместено хранене - на обед, но не всеки ден, понякога пропускам и си яде млякото. Докато давам вече въведен зеленчук на обяд, следобед въвеждам нови плодове. Нов зеленчук въвеждам постепенно, малко преди обяд, после си и давам млякото, а следобед вече въведен плод..въобще струва ми се, че нещата напредват както си му е реда..
Може би, просто доки недоволства, защото не започнахме от 4 месец както тя пожела.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.