Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:55 30.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Памперс и гърне / биберон  
Автор Xипoxoндa (непознат)
Публикувано22.05.12 17:19



Съжалявам, ако тези теми са обсъждани многократно, може пък за някой друг също да са актуални, затова да попитам.

Кои от вас почват отрано да сприятеляват фъстъците с гърнето (или вече са успяли)? Говоря за около седмия месец, респ. като се научат да седят без подкрепа. Как подхождате / подходихте?

Що се отнася до биберона... ще навляза в повече подробности. Мъникът (6,5 месеца) го ползва само за заспиване, но заспиването без него е напълно невъзможно. Даже, ако и двата биберона са в стерилизатора, е голяма драма, така жално реве и хълца и даже ми блъска ръката, ако я погаля. Навсякъде чета, че е "много по-лесно, отколкото предполагате", но не мога да намеря конкретен подход за отказване от биберон. Ако случайно имате опит, може ли да споделите, моля? Знам, че имам време, но това пристрастяване малко ме притеснява, особено като ме мрази така, когато й го няма скъпоценния биберон





Тема Re: Памперс и гърне / бибероннови [re: Xипoxoндa]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано22.05.12 23:24



Привет.


Ще следя темата за гърнето, а за бибите..по - добре биберон, отколкото палец. Защото него няма как да го скриеш или отучиш.
Аз забелязвам, че пчеличката, ако няма биберон - пъха кой и да е пръст в устата и си ги посмуква, докато заспи, но не настървено, няма предпочитания или пристрастност. Ако е много уморена, заспива и без биба - направо на активната гимнастика!
Напоследък дори приятно ме изненадва - аз давам биберон за заспиване, тя не го иска, плюе го, или си го вади с ръка и си го оглежда, но все още не и хрумва, че после може обратно да го захапе..
Мисля, че, ако е наистина уморена и и се спи - липсата няма да я спре да заспи колкото и да нервничи.
Пробвай да пийне малко вода и така ми се е случвало, цокне малко и направо заспи пиейки. Няма биба, няма нищо, а пак и е задоволен сукателния рефлекс донякъде.



Тема Re: Памперс и гърне / бибероннови [re: Xипoxoндa]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано23.05.12 10:42



Нищо насила не правех аз. Бях решила да се отдам на метода- когато е готова сама ще го направи и така и стана. Когато навърши точно 2г. 1м. едн асутрин сама си свали памперса и каза, че е голяма и няма нужда от него. Ототгава не съм имала проблем с изпускане. Пробвах да я слагам на 7-8 месеца, но това за мен си е мъчение да пишка и ака под час или да виси до посиняване на дупето на това гърне. Резултата беше истерия в момента в който видеше гърнето, дори не влизаше в банята ако то е там. Направо го махнах. Има една страхотна книг ав помощ на родителите "Изкуството да бъдеш родител" там точно се описва, че детето ако не свикне или плаче от гърнето да се остави да почине и след седмица две пак да се пробва, без да се привръща това във фикс идея, невероятна е и най-вече описва не какво ТРЯБВА да правиш, а като направиш това и това какъв е резултата, избора остава в твоите ръце. Та аз оставих детето само да си покаже кога е готово и прехода стана много бързо и лесно без аварии.
С биберона ние бяхме така. Заспиваше само с него и дори през нощта ако го изпусне се събуждаше с рев. Но на годинка и малко заради баби зъбелокарки и техните страхове със зъбките биберона го махнах отраз. Едната вечер го скрих и дотам, няма да те лъжа имахме 7-8 безсънни нощи, но бях непоколебима. Тя от своя страна замести биберона с денонощтно пиене на течности с шишето, но и това постепенно отшумя с времето.
Важното е каквото и да правиш да не тормозиш детето като го превръщаш в цел, защото ще се превърне без да се усетиш в проблем





Тема Re: Памперс и гърне / бибероннови [re: impulce]  
Автор Лaмa ()
Публикувано23.05.12 11:39



по - добре биберон, отколкото палец
Абсолютно съгласна.

Ох, твоя мъник е толкова разумен и уравновесен, все се изумявам колко са различни бебетата толкова малки! За съжаление нашия бонбон когато е много уморен изпада в истерия и ни се ядосва, вместо да си легне и да се опита да заспи. Аз й махам биберона, ако не го е изплюла сама, като заспи, но ето сега влизам при нея и го е налапала пак. Малко и жегата ни саботира, иначе спеше по-добре и не й трябваше докато спи. Ще видим...



Забравих да напиша - и това с водата съм го пробвала, в смисъл много често й предлагам така или иначе в тази жега: пие малко, после блъска шишето и пак се тръшка.

Редактирано от Лaмa на 23.05.12 11:47.



Тема Re: Памперс и гърне / бибероннови [re: jana]  
Автор Лaмa ()
Публикувано23.05.12 11:46



И аз съм абсолютно за умерения подход. Мисля да й представя господин гърне, като започне да седи по-стабилно, и, ако я стресира, да пробваме по-нататък пак. То в началото няма как да се пишка по график, просто да я сприятеля с идеята, че има и този вариант. Може пък и да й хареса. Тя като има играчки на всичко е съгласна. Искаше ми се да чуя отзиви как се е получило при други, които са пробвали.

От една година нататък предполагам, че е по-лесно с бибероните, защото може да се обясни на малките, имат и повече отношение към играчките за гушкане. Досега не се е събуждала да го търси, но, както писах по-горе, жегата много я мъчи и не може да спи.

Ние и без това всичко оставяме в нейни ръце

с малко помощ и засега добре върви, с изключение на биберона...



Тема Re: Памперс и гърне / бибероннови [re: Лaмa]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано26.05.12 10:00



И това ще мине, стъпка по стъпка ще се откажете от вредните навици. Ако не е много готова не бързай с махането на биберона, защото ако намери палеца тогава ще се видиш в приключение





Тема Re: Памперс и гърне / бибероннови [re: Лaмa]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано24.07.12 15:32



При нас се получи добре с баткото, когото сложих на гърне на 7 месеца тъкмо. Слагах до на гърнето за по 5- 10 минути в следните моменти:
1) преди лягане и след сън
2) след ядене
3) преди и след излизане

За да се заседи на гърнето му оставях играчки/четяхме книжки. След успешно изхождане следваше едно хубаво "браво на детето"


Резултат: преди да навърши годинка спря да ака в гащите, самият му организъм явно се беше нагодил да ги върши тези неща по определено време, не сме се насилвали. На година и 7 месеца махнахме памперса.

С малкия допуснах грешка и до сложих на гърне по-късно, на близо 9 месеца, когато точно пролазваше. Ами не го щеше и не го щеше това гърне - и как ще го иска, като точно в този момент му се движи, не му се стои на едно място. Прибрахме гърнето и го показахме пак като стана на година и половина - приеха се взаимно Памперсът махнахме много късно според мен - на 2 години и 2 месеца, под предлог, че чак тогава ще е лято. Но пък свикна за около седмица и покрай гледането от брат си към момента, 2 месеца по-късно, изобщо не ползва гърне - действа си директно на детската дъска на тоалетната.

Аз лично съм слушала много за теорията, че детето само щяло да си каже и покаже, но всички деца са различни и на този принцип има и 4 годишни деца с памперси, което ми идва малко в повечко . На мен лично не ми се струва нормално едно дете, което говори с изречения, да не е научено да контролира изхожданията си.

За биберона - свиркай си. Когато решиш да го махате или го изхвърляш или изрязваш силиконовата част (която се смуче), и обявяваш, че го е изяла баба меца, кучето, котката, мишката. Ще пореве някой и друг ден (за което следва предварително да си се подготвила психически) и след това ще сте без биберон.



Тема Re: Памперс и гърне / бибероннови [re: Kitten]  
Автор Xипoxoндa (непознат)
Публикувано01.08.12 16:36



Мерси за опита, нещо такова ми е нужно точно, въпреки че все повече се обезнадеждавам. Започнах да слагам фъстъка на 8,5 месеца, защото ми беше важно да седи стабилно, за едно гърне не си заслужава да се рискува гръбначния й стълб. Приема го много добре, ака почти винаги там, понякога я изпускам, няма как, но за акането имаме известен успех. На пишкането за съжаление още не мога да хвана ритъма - много наслуки действам, въпреки че общо взето като теб. След ставане, преди лягане, след хапване, след пийване голямо количество вода, след прибиране. Понякога успяваме няколко часа да ползваме един и същи памперс, но доста често тъкмо вече се е изпишкала.

Най-големия проблем при нас е, че на една година тръгва на детска градина (още ми е гузно за това, но няма да започвам тази тема), където със сигурност няма да я слагат на гърне. Без това съдействие ще бъде може би почти невъзможно. Ето с пишкането и твоят герой не е успял до първия рожден ден да се справи. Притеснявам се малко и имам нужда някой да ми разсее притесненията, но едва ли има някой с моя опит...

За биберона: щом си могла да обясниш така, значи децата са били поне на година, да разбирам? В смисъл, по-рано няма голяма надежда?

Аз напоследък малко се предадох за това, защото заспиването е все по-голяма борба: много е активна и развълнувана, играе колкото и да е скапана и не може да се успокои, почти е невъзможно без биберон.

Редактирано от Xипoxoндa на 01.08.12 16:39.



Тема Re: Памперс и гърне / бибероннови [re: Xипoxoндa]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано29.09.12 18:48



Ако на детето му е дискомфорт, много бързо ще се усети за гърне. За попораснало бебе към годинка говоря. Махнете памперса и ползвайте за известно време обикновена пелена. И обяснения, разбира се




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.