Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:55 25.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Тема Болки в кореманови  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано14.05.12 10:13



Мацки помагайте .... От известно време Ния се оплаква то болки в корема. Като беше по-малка бяха всеки път преди ходене по голяма нужда, след това отшумяваха, понеже като дете беше супер запечена аз го отдавах на това. Водях и преди година и половина някъде при проф. Бранков завеждащ детската коремна хирургия в Пирогов, прегледа я и каза, че болките идват от неизпразването на чревцата и по-точно дебелото, защото Ния определяше болката под пъпчетов центъра. Оттогава чат пат се оплаква, че я боли. Болката не е силна защото си извършва обичайните нещица непритеснявана, болката изчезва за няколко минутки, но я има. Дали са газове, дали нкакъв вид колит незнам. Има моменти в които с месеци не се оплаква, после има 1-2-3 седмици в които всеки ден или през ден по 1 път на ден най-малко ми отчита, че я наболявало и отшумява за минутки. дайте акъл къде да я водя, не познавам гастроентеролози, болката е централна незнам проф. Бранков навремето изключи апендисит ... ама не ми се ще да я оставям така





Тема Re: Болки в кореманови [re: jana]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано14.05.12 10:42



Едно дете от групата на Яна е по същия начин, оплаквало се често от болки в корема. Бяха я водили на гастроентеролог и й имаше нещо на коремчето, но не помня точно какво, някаква бактерия май. Хронифицирало било, защото детето се оплаквало от около година, явно не са били сериозни болките, за да чакат толкова. Бяха им назначили лечение. Отделно майката беше ходила и на хомеопат с диагнозата, но там вече не знам какво стана.
Не ти помагам много, но гастроентеролога ми се струва задължителен.



Тема Re: Болки в кореманови [re: _dexter_]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано14.05.12 11:10



Да, но ако може някой да ме насочи към добър т.е. изпитан





Тема Re: Болки в корема [re: _dexter_]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано14.05.12 11:11



тя се оплаква от доста време, бактерии няма защото са правени чревни изследвания и от детската и миналата година когато бяхме в инфекциозна .... а и преди това си ги имаше същите оплаквания





Тема Re: Болки в кореманови [re: jana]  
Автор **deeper** (член)
Публикувано14.05.12 21:35



Янче,

Няма да помогна много, но ...Петър често се оплаква от болки в корема..Водих го на какви ли не доктори, на няколко пъти събираме по 10 човека в спешното, защото така го боли, че чак плаче...Правиха му какви ли не изследвания - нищо. Последно го изпратиха на рентген, където се установи, че не се "изхожда" достатъчно като ходи по голяма нужда (няма проблеми със запек и т.н., но все бърза да става...и явно това е причината...). Но съм забелязала, че го боли основно при "промени" в живота му. Първо започна, когато се роди сестра му. После, когато неговия приятел от градината тръгна на училище. После, когато в градината дойде бебе, на което "другарката" обръщаше повече внимание...После, когато сестра му тръгна с него на градина....Не знам дали и каква връзка има, но съм склонна да вярвам, че поне при него е на психологическа основа


Доста се бяхме ошашкали...но при положение, че след изписаните му разхлабителни, уж за да се "изчисти"...пак нямаше ефект....
Дали при Ния няма нещо подобно?!
Просто споделям.....



Тема Re: Болки в кореманови [re: **deeper**]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано15.05.12 09:58



Да има го този проблем със запека още от малка, откакто свалихме памперса и оттогава има затруднения с ходенето по голяма нужда. Вчера я заведох при педито, след обстоен преглед - опипване на корема, сложи и слушалки върху коремчето, огледа хубаво лигавицата и езика в устата, както и кожата на детето на лицето доста старателно, категорична е, че всичко това е от образуване на газове. За нея просто в момента липсва някой чернодробен ензим за разграждането на храната както трябва и оттам тя ферментира и се образуват газове. Предписа ни мезимфорта 3х1 на ден, както и биогая. За нея няма нищо притеснително и масово децата била на този хал. Тя дори и да има болка, както вече казах не й пречи просто я отбелязва, коремчето не седи твърдо, отделно тя доста често забелязвам отделя газове тичайки до тоалетната ... болката отминава за минута-две и не е остра прорязваща, а просто явно като дискомфорт. Сега ще пробвам 10-ина дни на това лечение пък ще видим. Днес в детската като я заведох учителката ме пита какво стана вчера на лекаря, споделих й диагнозата и тя каза, че е нормално и много често го среща при дечурлигата. Искренно се надявам да нямаме проблеми повече, защото наистина си е притеснително едно такава болка, а и майките сме склонни да поставиме доста черни диагнози





Тема Re: Болки в кореманови [re: jana]  
Автор galia71 (стар клубар)
Публикувано16.05.12 08:58



Сега вече мога да ти пиша, защото си по-спокойна

. При Боби също го имаше този проблем точно във възрастта на Ния и малко преди това. Точно същите оплаквания и личната ни каза абсолютно същото.

Сега пак се оплаква понякога, но минава бързо.



Тема Re: Болки в кореманови [re: jana]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано16.05.12 15:19



Яни, Симона също се оплаква често от болки в корема, но най-често са свързани с някакви емоционални "тегоби" или когато има скок в израстването. Слагаме топъл компрес и отминава. С изхождането не сме имали проблеми обаче.
стискам палци всичко бързо да се оправи при Ния.





Тема Re: Болки в кореманови [re: galia71]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано17.05.12 13:38



Ами аз честно казано съм спокойно щом не е остра болка и не е т.нар. хирургичен корем, откъдето идват естесвено и страховете. Появява се сега пак, отшумява отново бързо, висиме доста време в тоалетната докато не дойде резултата .... знам ли и аз вече, гледам какво яде, избягваме някои храни без личната да е казала по моя преценка и така надявам се да се справи с това по-бързо, че не е много комфортно като цяло



Тема Re: Болки в кореманови [re: surfline]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано17.05.12 13:39



Да има такъв вид неврозен стомах които с еполучава при деца недотам показващи емоции и преживяващи тихичко нещата по свой си начин. Мерси все пак






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.