Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:40 18.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема За срь4ността на децатанови  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано23.04.12 10:59



И по-скоро ме интересува на каква вьзраст умееха сами да разкоп4ават и закоп4ават коп4ета? Знам , 4е и тук си има индивидуално развитие, но ми се иска горе-долу да придобия представа.



Тема Re: За срь4ността на децата [re: -Randi-]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано23.04.12 11:00



Ами Аля от мъничка, някъде между 3- 4 годинки. Ама тя от малка си е самостоятелна, така че.....



Тема Re: За срь4ността на децатанови [re: Nasinda]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано23.04.12 11:30



Моми4енцата по принцип са си по-4еврьсти

. Моето 4ове4е на 2 г. и 9 месеца може донякьде да се сьбли4а сам, да сьбува и обува обувки, но забелязвам, 4е девой4етата на неговата вьзраст са по-напред. Не 4е се повлиявам толкова от тези сравнения, само констатирам. Каквото е- такова.



Тема Re: За срь4ността на децатанови [re: -Randi-]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано23.04.12 13:02



Ния стана по-самостоятелна кат отръгна на детска естествено, там няма кой да ти обръща такова внимание и действат сами

. Има време ще се научи, особено като почнеш да му отказваш помощта ти хаха



Тема Re: За срь4ността на децатанови [re: jana]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано23.04.12 14:53



И Яна се понаучи като тръгна на градина, даже ме изненада с едни копчета, аз дори не се бях замисляла, че е време да започне да се оправя сама. При нас проблемът е друг - може, но не иска. Все някой трябва да помага, а като откажем, следват гръцки трагедии....... Просто не знам къде греша





Тема Re: За срь4ността на децатанови [re: _dexter_]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано24.04.12 00:52



Малкият ходи на градина, по половин ден, но не сьм забелязала скок в самостоятелността му- това, което може ве4е, е плод на моите усилия.
Декстьр, като не иска и прави трагедии от това, помагайте- няма да е ве4но в тази фаза. Моето дете е по-малко от твоето и не си пада по самостоятелните изяви- все мама да помогне, дори се е нау4ил да ме тьрси за всяко неизбьрсано сопол4е или сълзи4ка, както се изразява сам.

Хем ми е забавно, хем ми идва нанагорно понякога.



Тема Re: За срь4ността на децатанови [re: -Randi-]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано24.04.12 08:24



На мен вече ми е притеснително. Опитвам се да разбера защо го прави и да си призная това, което мисля, не ми харесва съвсем. Все едно не иска да порасне. А внимание не й липсва, за да търси допълнително.
Но може и ние да сме виновни :). Та затова започнахме корекция - усилено я насърчаваме да върши сама неща, които може. И гледам се справя прекрасно - да се покатери на шкафа за дъвка, да си донесе дрехи, да си налее вода, да се измие. Вече много внимавам за всяко нещо - по-добре да се опита и да не успее, отколкото да се откаже без проба :).
Ранди, няма много връзка с твоя въпрос, но исках да споделя :).



Тема Re: За срь4ността на децатанови [re: -Randi-]  
Автор galia71 (стар клубар)
Публикувано24.04.12 09:04



честно казано съм позабравила, но Дени от малка е доста по-самостоятелна. По мен забелязвам, че на моменти не съм ги оставяла сами да се оправят защото все се бърза за някъде и предпочитам нещата да се случват по-бързо. Така пък децата усещат, че мама е винаги е на разположение.

. А и днешните майки мисля, че сме доста по-обгрижващи, може би тормозени от мислълта, че все нямаме време за децата. Вече с поотрасналите деца според мен трябва повече да се внимава най-вече когато тръгват на у-ще. Мама да оправи раницата, мама да се сети за куп неща, които ще ми трябват и т.н.



Тема Re: За срь4ността на децатанови [re: galia71]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано24.04.12 11:52



Аз гледам Аля да я оставям да се справя сама, защото имаше един период мислех за 100 неща и всички чакаха на мен! С възрастта почнах и аз да забравям

и въведох ред. Имаше един много показателен случай: По Великден пътувахме и Аля я напече слънцето с думите:
- Защо не ми взе моите очила, сега слънцето ми пречи.
Аз й отговорих, че който иска да не му пече да се грижи за това и следващите пъти, това й е първа грижа. С много други неща така се получава. Не мога да си представя на 6 г аз да й тичам зад дупето - аз считам това за правилно!



Тема Re: За срь4ността на децатанови [re: Nasinda]  
Автор galia71 (стар клубар)
Публикувано24.04.12 14:23



това с очилата и ние с Борис го имаме много пъти като сценка



на Борис първата му забележка беше, че е без пособия по немски език и от тогава е много внимателен с оправянето на раницата




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.