Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:02 23.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Малей, като ви чета:)нови [re: Deern]  
Автор Monica123 (ентусиаст)
Публикувано01.03.12 20:17



Извинявай много , но не всички си стоим в къщи то 10 годината възраст на децата.



Тема Re: Писна ми да готвянови [re: Monica123]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано01.03.12 20:36



не знам... май или 600 лв за дете. Зависи и от детската градина, различни са цените
Яслата беше 800 лв ама там ги хранеха поне


Редактирано от jensen-110062 на 01.03.12 20:37.



Тема Re: Малей, като ви чета:)нови [re: Monica123]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано02.03.12 10:18



Аз работя най-късно до 15 часа (регулярно, рядко се е случвало да остана до по-късно) Детските градини и занималните са до 16 часа.

Какъв е проблема? Това е пълен работен ден.



Тема Re: Писна ми да готвянови [re: bggal]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано02.03.12 11:24



На мен ми се вижда доста скъп в България, но пък и без пари да ми дават храна от там, не бих яла





Тема Не само ти се вижданови [re: _dexter_]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано02.03.12 11:56



а дефакто в България на МкДоналдс и на много вериги ресторанти и дори магазини ( като Пимки, Н&М, Зара и т.н. ) им се придава класа.

Последния път като бях в МкДоналдс, дъщеря ми искаше бургера да бъде направен както тук в Германия ( има разлика в сосовете и салатите в различните държави). Казах какво иска и ми излезе повече от двойно по-скъпо отколкото в Германия.

Веднъж се разходих сама в София и наминах при Зара. Не повярвах на очите си! В тези магазини имаше охрана и бяха създали някакъв имидж на нещо свръх престижно. В Пимки беше подобно.

За справка - в Германия същите тези магазини са за дрехи, които се купуват масово - и са главно за тийнейджъри, които имат ограничени финанси.
В Есприт дрехите не са съвсем накуп, но въпреки това е факт, че на касата съм с поне 10 парцалки т.е. пак масови.



Тема Re: Не само ти се вижданови [re: Deern]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано02.03.12 12:00



Е, не знам кой им придава класа на тези магазини, нито пък кое - само парцалки от полиестер и вискоза, направо ми настръхва кожата като ги пипна. Какво остава да си ги обличам..... За цените им пък не ми се говори - явно само те са белегът за престиж.
А за Макдоналдс и децата знаят, че е вредно да се яде от храната им

.



Тема Re: Не само ти се вижданови [re: _dexter_]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано02.03.12 12:07



Когато порастват, започват да схващат, че всичко има своето място.



Разбира се че не може да се живее с фаст фууд, но от време на време е допустимо. Както е допустимо термо бельото да е от изкуствени материали, тъй като е функционално - което важи за всяко функционално облекло.

Но нека децата израснат сами в тези схващания, за нас родителите е важно да познаваме пътя



Тема Re: Не само ти се вижданови [re: Deern]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано03.03.12 22:42



В БГ няма смисъл да се отварят скъпи магазини, защото ще фалират. Много по-изгодно е известни и утвърдени на запад марки, с добро качество, но с народни цени да се наместят в БГ пазар. И Гарниер тук са най-евтините продукти, а в БГ ги рекламират като кой знае кво. Нормално - това са ни възможностите. Но не съм съгласна че ниска цена обезателно значи лошо качество. Особено пък за деца няма никакъв смисъл да се купуват свръх скъпи и качествени дрехи и обувки, щото децата много съсипват. Да не говорим че след половин година ще умалеят та кел файда че съм купила здрави обувки, които иначе аз бих си носила с години. По добре по често евтинко и ново. То и без тва обикновено не личи кое колко струва по външния му вид. Оня ден една дружка се хвали, че купувала само най-скъпите обувки на детето си. Показах и обувките на моите и я питах: Колко мислиш, че струват? Тя каза Поне 100 лв. А ги бях взела от супера точно за 12.60 :))) (за Дания става дума за поясня). Ама на външен вид дори изглеждаха по добре от скъпите на сина и.




Тема Re: Писна ми да готвянови [re: _dexter_]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано04.03.12 09:55



Ми по мои спомени на моя рожден ден бяхме в някакъв ресторант - по едно ядене и по 1 бира беше над 100 долара сметката, седяхме не повече от час..това евтино ли е? В Ню Йорк в италианския квартал пък над 150..без никакви глезотии..според мен това не е евтино.
виж в магазина вси
чко е без пари...особено месо за готвене..тона са си мои впечатления...дрехи и в супермаркета без пари иначе на заведение е друга бира. Тогава бях умопомрачена от външния вид на американките...леле мале! Чувствала съм се лека като перце...може би масата се храни верно в макдоналдс или в едни такива заведения, чийто аналог според мен в бг би фалирал на 5-ия ден. Плащаш примерно 5-6 долара и ядеш на корем до припадък плюс безалкохолно, газирано естествено...примерно пица или китайско.

Редактирано от dessbess на 04.03.12 10:00.



Тема Re: Не само ти се вижданови [re: jensen-110062]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано04.03.12 11:30



Бих казала че в България е по-скъпо от в Германия. Така че не оправдавам всякакви шантажи на хората с неизвестни, но въпреки това надценени стоки.


п.п. Аз купувам якета и обувки на доказано качествени фирми. Дъщеря ми къса обувки от супера точно за 12.60 :))) за една седмица - точно, на втората трябва да има друг чифт. Мисля че това не си заслужава.

В последно време тя избира подчертано момичешки, което не задължително означава качествени.( Разбирай че Елефантен са бебешки, Джак Волфскин са твърде унисекс, а Скечерс са твърде спортни) Но като влезе изцяло в тийн -стила, нещата ще станат по-ясни и изборът също






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.