Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:14 21.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Писна ми да готвя  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано21.02.12 08:57



Има ли друга държава дето децата в детска и училище по правило си носят храна от вкъщи? И всяка вечер се готви нова манджа за баща им.
Писна ми, имам чувство че само с ядене се занимавам.




Тема Re: Писна ми да готвянови [re: jensen-110062]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано21.02.12 09:48



Наеми си готвачка и проблема ти е решен



...Продавам разкошно червено вино...

Тема Re: Писна ми да готвянови [re: Nasinda]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано21.02.12 14:23




В Америка не готвят! Ядат сухоежбини, сирена, и т.н. В микровълновата и така...е, тогава още нямаха деца..за обяд в бач се носи сандвич и туй то! А вечер след бач на тераската с питие и цигарка на сладки приказки ,вместо в кухнята...това съм видяла, това споделям...и по ресторанти естествено...
И аз откакто сме вкъщи заради тая пуста скарлатина издивях от готвене...мъжа ми е един щастлив човек!



Тема Re: Писна ми да готвянови [re: jensen-110062]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано21.02.12 16:49



За обеда на децата топла храна ли приготвяш ? Ако да, как се сьхраняват тези храни , в у4илището примерно?
На моето дете приготвям закуска, но обед имат топьл в градината. В у4илищата , доколкото знам, са сьс стол.

А за ве4ерното хранене- избери поне един ден, в който ще се прави лесна ве4еря(пе4ени сандви4и, готова храна, порь4ана храна, студена ве4еря- абе, което ви е по вкуса). Майка ми беше така едно време, петькьт тя не се ангажираше с никакви манджи и трапези- нещо лесно, бьрзо и приятно да е.



Тема Re: Писна ми да готвянови [re: dessbess]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано21.02.12 16:50



Кой е сьс скарлатина, Ани ли?



Тема Re: Писна ми да готвянови [re: jensen-110062]  
Автор *choky* (deeper_m)
Публикувано21.02.12 17:52



И тук - Канада, в училище за обяд децата си носят от къщи. И е желателно да е разнообразно (не може примерно само сандвичи цяла седмица, или само ориз

, че ще дойдат социалните на проверка!).
В градините им готвят обикновено за обяд...



Тема Re: Писна ми да готвянови [re: -Randi-]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано21.02.12 20:52



Уф, да...утре свършва карантината! Стискатйте ни палци, всичко да е наред и да не повтаря най - важното!





Тема Re: Писна ми да готвянови [re: dessbess]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано22.02.12 06:27



Аз на Саша и готвя за градината в която е сега. А преди пьк учителките готвеха в другата в която беше до преди няколко седмици. И двете са БГ разбира се, хахах!




Тема Re: Писна ми да готвянови [re: *choky*]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано23.02.12 10:16



Явно не си само ти многострадална





Тема Re: Писна ми да готвянови [re: jensen-110062]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано23.02.12 18:53



Предложи в училището децата да готвят сами. Обикновено имат детска кухня за това, в която е позволено децата да влизат.

В училището на дъщеря ми децата пазаруват и готвят сами - нещо дребно като картофена крем супа с кренвирши. Стоят до 13 часа там

От 13 до 16 отива в занималнята и там има сготвен обяд с много видове зеленчуци и ако някой не обича нещо, има право да остави 2 зеленчука.

През половината от дните дъщеря ми ходи в мкдоналдс или азиатците, защото не яде зеленчуци и предполагам че ги разпределя на приятелките си без никой да разбере.

Редактирано от Deern на 23.02.12 18:54.



Тема Re: Писна ми да готвянови [re: jensen-110062]  
Автор Monica123 (ентусиаст)
Публикувано23.02.12 22:32



Тов анаистина е много гадно !
Сори фор ю.
Готви поне през ден.Използвай купена готова или полу-готова храна.
Иначе си е чисто робство.



Тема Re: Писна ми да готвянови [re: bggal]  
Автор Monica123 (ентусиаст)
Публикувано23.02.12 22:34



Учителките готвят?????????





Тема Re: Писна ми да готвянови [re: -Randi-]  
Автор Monica123 (ентусиаст)
Публикувано23.02.12 22:36



Мдааааааа и аз съм така + поне още един ден от седмицата



Тема Re: Писна ми да готвянови [re: Deern]  
Автор Monica123 (ентусиаст)
Публикувано23.02.12 22:39



Хехех, става дума за малки деца:))))))

b] училището на дъщеря ми децата пазаруват и готвят сами -
И как става този номер с пазаруването???
Вместо да учат годят на пазар, че после ин остава време и да готвят????



Тема Re: Писна ми да готвянови [re: Monica123]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано23.02.12 22:51



Тя е на 8, като беше в детската градина също готвеха, можеше да бели краставица и да реже, и да маже филии и да презполови хлебче.


В училище имат задължителна занималня. Часовете са до 11.30, седят до 13 часа там и после отиват в занималнята (тези които са в занималня) до 16 часа.

Така че има време да пазаруват, а и те не готвят всичко, което са купили, остава и за другия ден.


п.п. И са разделени на групи и се редуват да готвят.

Редактирано от Deern на 23.02.12 22:52.



Тема Re: Писна ми да готвянови [re: Deern]  
Автор Monica123 (ентусиаст)
Публикувано23.02.12 23:11



Много интересно.Да си намаже филия обаче не го считам за готвене.



Тема Re: Малей, като ви чета:)нови [re: jensen-110062]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано24.02.12 22:32



То в БГ си е направо рахат бре:)
Закарваш детето в детската градина в 7,30-8 часа и си го вземаш в 18 часа. Ако остава до по-късно има дежурна група:)
Никакво ядене не се носи, имат си там човекохраноден



В училище също-има си столове и безплатни закуски. Даваш му на дечко там да си има 2 лева за всеки случай, има и лафки.

Никифин, напълно те разбирам...обзема ме безпокойство, само като те чета...не знам, ама ти е бая напрегнато. Пази се все пак, щото живота е пред теб...щади се.



Тема Re: Писна ми да готвянови [re: bggal]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано24.02.12 22:38



Това за частна детска градина ли става дума или държавна?

...и то в БГ?...нещо не ми се връзва



Тема Re: Малей, като ви чета:)нови [re: LlRA..]  
Автор Monica123 (ентусиаст)
Публикувано25.02.12 02:44



Да, точно така е, и добре, че поне някой го осъзна.
Детските градини в Бг са много хубави , да не говорим колко да евтини.........



Тема Re: Писна ми да готвянови [re: Monica123]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано25.02.12 06:05



Да




Тема Re: Писна ми да готвянови [re: LlRA..]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано25.02.12 06:06



Под БГ имам впредвид Бьлгарски, а не в БГ. Частна, разбира се.




Тема Re: Малей, като ви чета:)нови [re: Monica123]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано25.02.12 10:27



При тези изисквания на майките, така излиза.

В източна Германия политиката относно децата е била много сходна с тази на България и се счита че е много по-подредена и структурирана.

Обаче тук идва желанието на жените да са майки и активно да участват в отглеждането на децата, а не държавата да отглежда данъкоплатци и да ги възпитава от 7 до 18.30 часа, след това да гледат Педя Човек по държавната ТВ в 19 часа и да си легнат.



Тема Re: Писна ми да готвянови [re: dessbess]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано27.02.12 11:47



щото в Америка е безобразно евтино да се яде в ресторант




Тема Re: Писна ми да готвянови [re: -Randi-]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано27.02.12 11:51



това (с разновидности разбира се) правя за детската всеки Божи ден щото така правят всички



Иначе тук всяка вечер се яде топла манджа - мамата на мъжа ми така го свикнала и той си иска. И да е различно. Рядко яде остатъци - аз ги ям ако случайно съм си в къщи за обяд - и от преднив ечери, и от деца от чинии и от детска и... станала съм свиня. Има камара ядене, ама не го щат, а ме карат да им правя ново глезочите




Тема Re: Писна ми да готвянови [re: *choky*]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано27.02.12 11:52



и тук така. Само дето и в градината не готвят. Имаше предложение по едно време ама повечето родители гласуваха против и предпочетоха децата им от вкъщи да си носят






Тема Re: Писна ми да готвянови [re: Deern]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано27.02.12 11:54



имат всеки месец един ден готвене в детската - децата участват в готвенето също и после си го ядат. За което плащаме всеки месец допълнително




Тема Ми недейнови [re: jensen-110062]  
Автор пayлинa дeл вaлиe (член)
Публикувано27.02.12 11:54



Аз у дома съм заявила, че не ме влече готвенето, и никой не ме кара



За носенето на храна от къщи ти съчувствам. Странно ми е, че поне в детската не осигуряват



Тема Re: Писна ми да готвянови [re: jensen-110062]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано27.02.12 12:48



Вижда ми се странно че правиш закуската вечер, след като децата си легнат, че ядеш остатъците от храната и че им даваш шоколадови десерти за училище, че не режеш морковите на пръчки и че храната е опакована във фолио.

Това са разликите с тези при мен и ми се струва че дребни неща ти идват в повече, ти помисли защо.

п.п.Готвя отделно за детето и за мен, обичаме различни неща, тя яде много месо. Винаги готвя само за едно ядене.
Aз ставам сутрин и докато се облече детето имам време да направя закуски и даже да си направя кафе. Тя е готова за 15 мин с обличането и миенето, а аз ставам 40 мин преди да излезем.

Слагам закуската в пластмасова кутия, има такива с детски мотиви и разделена за отделните неща. Винаги режа зеленчуците на пръчици, даже и мъжЪТ започна да яде много здравословно



не съм снимала закуската, но изглежда така:
Отделения за зеленчуците се изваждат, хляба е отдолу.





Тема Re: Ми недейнови [re: пayлинa дeл вaлиe]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано27.02.12 19:22



то и мен не ме заставят. Ако не направя сам си прави с демонстративно недоволство. И си е прав човека, и аз трябва да правя нещо в тази къща. Само измрънках че ми е писнало






Тема Re: Писна ми да готвянови [re: Deern]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано27.02.12 19:37



На мен пък ми се вижда странно, че за теб е странно всичко, което правят другите хора по различен от твоя начин. Разбира се че ще са загънати нещата, щото са различни и ще се омешат вкусовете и ще се изпомаже всичко. Те тука загъват в алуминиево фолио и децата реват и аз така да им правя щото гледат от другите ама аз мисля, че алуминят е вреден и затова с найлонче, не че е много по-полезно, ама хартията за сандвичи заема много място, така е най-добре за мен.
Рязането на парченца за мен е префирия, пък и децата не искат нарязани.
Не можеш да сравняваш твоето дете с моите. Не само щото моите са 3 и са малки, а и щото съм забелязала, че твоето дете по начало си е лесно за гледане. И аз правя закуска сутрин понякога, но стресът ми е прекалено голям. Моите деца не искат (не че не могат) сами да се обличат, и ако искам да идат на време на детска и на училище всичко ние с баща им трябва да свършим за да можеш после да си ходим по нашите си задачи и да функционира ежедневието.
Разбира се, че ще ям остатъци - те са толквоа много че ако не ги ям половината храна ще заминава на болкука - а аз уважавам храната и труда си достатъчно за да не го изхвърлям на боклука.
Едва ли ще разбреш кво ти говоря, щото си от типа, които си мислят че те и техните деца са еталон и който не е като тях е ненормален. Но ако беше тук, свидетел на обстановката, дори ти щеше да ме разбереш, освен че щеше да научиш че има много различни неща на тоа свет, които ти не си била забелязала, защото може би не си пожелала.




Тема Re: Писна ми да готвянови [re: jensen-110062]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано27.02.12 21:07



Веднага заподозрях че това, което правиш, има защо да го правиш.

Мисълта ми беше (специално за времето за обличане) че ти си човека, който определя стандарта, а не децата. Това е хубаво че хапват цели моркови, аз например трудно се навивам да ям цял морков, за дъщеря ми да не говорим, тя е още по-зле в тая част и ако храната не е направена лесна за ядене, не я яде или само я нагризва.
( помисли дали имаш това явление с твоите или наистина им е много храната)


п.п. Децата се учат да се обличат сами на 3 години. Помня как взимах дъщеря ми от градина, тя беше в най-дългата група до 16 часа, аз сядах на пейката и чаках 15-20 мин докато си обуе обувките и си събере дрехите и каквото има да облича. Възпитателките много ми се радваха като чуят че тя мрънка за обувките, а аз й казвах " Спокойно, аз имам време да изчакам сама да се обуеш"





Тема Re: Писна ми да готвянови [re: jensen-110062]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано27.02.12 23:11



Ники, заблуждаваш се. Изобщо не е евтино според мен...



Тема Re: Писна ми да готвянови [re: dessbess]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано27.02.12 23:27



не съм била ама така съм чувала от много хора




Тема Re: Писна ми да готвянови [re: Deern]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано27.02.12 23:32



казах ти, че моите МОГАТ да се обличат. Просто се офлянкват и не искат. А аз определено нямам време да чакам - няма да си зарежа училише и мъжа ми работа за да седим да ги чакаме. Аз знам начин да ги науча на ред ама е забранен. Тия тъпаци забраняват да си възпитаваме децата и после и на нас и на тях им излиза през носа. Ама така е като са прости, нека видат баба си сега, като са свикнали на датски роботчета и си мислят, че всички деца трябва да се възпитават като датските.




Тема Re: Писна ми да готвянови [re: jensen-110062]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано28.02.12 10:03



. А аз определено нямам време да чакам - няма да си зарежа училише и мъжа ми работа за да седим да ги чакаме. Аз знам начин да ги науча на ред ама е забранен.

Приоритета ти да спиш 30мин повече за сметка на развитието на децата, което показват, мисля че не е премерен добре.

Скоро пак имах среща с една българска жена, възпитаваща детето си по малко по-различен начин, който включваше доста темперамент в игрите и във възпитанието на ред. (смачкване на детската личност, детето обслужва главно интереса и вниманието на родителя- като се опитва да го впечатли)

Това дете сега е на 3 г, но ако това отношение и среда не се променят и детето израстне над тази форма, мога да гарантирам че в по-късна възраст ще се счита за хиперактивно.


Това което видях като отношение и принцип не е здраво, не допринася за самостоятелното индивидуално развитие.



Тема Re: Писна ми да готвянови [re: Deern]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано28.02.12 23:19



Приоритета ти да спиш 30мин повече за сметка на развитието на децата, което показват, мисля че не е премерен добре.

От къде го измисли този приоритет

1. Аз ставам в 5 за да уча, да пия кафе и да се приготвя.
2. Как сметна че 30 мин по-рано ставане са достатъчни децата ми да пожелаят да се облекат.
3. Няма да ги лиша от сън като ги дигна часове по рано за да имат повече време да ме тормозят и въртят на пръста си.
4. Правила в гледане на деца НЯМА. Всяко дете си показва как да се гледа и всички деца се гледат различно. Ама като имаш само едно, като си мислиш, че то е най-нормалното на света като и се заблуждаваш, че ти си най-кадърната майка е нормално да не ги знаеш тези елементарни нещица, които не се учат от книги и слухове, а най-добрият учител - животът - учи на тях. Стига да схващаш какво иска да ти каже




Тема Re: Писна ми да готвянови [re: NikiFin]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано29.02.12 10:04



Дали спиш, учиш или пиеш кафе, е все тая. Мисълта ми беше че правиш всичко друго, но не и да направиш децата функциониращи човеци.

Аз наистина не разбирам защо едно 3 годишно дете трябва да бъде хранено от майката с лъжица и да бъде обличано от нея.

Та аз му дадох нож и вилица и то се справяше задоволително добре за възрастта си, дори беше гордо от това.
Другото изумление беше, че майката държи да не се омаже, но иначе да бъде хранено или да яде с лъжица! Защо? Когато едно дете се научи да борави с приборите, то става все по-добро и се маже по-малко. Ако бъде хранено с лъжица, нпма никакво развитие в този аспект!


п.п.Подобни случки преди време беше накарало дъщеря ми (като беше по-малка) да мисли че всички в България са хаоти и на нея би трябвало да й е позволено да се държи така

Сега е по-голяма и на дневен ред е личната граница. Тя разбира че хората нямат защита на границата и се възползва максимално от факта.



Тема Re: Писна ми да готвянови [re: jensen-110062]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано01.03.12 03:36



McDonalnds навсякьде е евтин.




Тема Re: Писна ми да готвянови [re: bggal]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано01.03.12 15:37



Имам предвид евтино за американските стандарти. Там всеки може всеки ден сутрин, обед и вечер да яде навън. В Дания това е невъзможно за средностатистическия датчанин.




Тема Re: Писна ми да готвянови [re: jensen-110062]  
Автор Monica123 (ентусиаст)
Публикувано01.03.12 20:13



Колко е цената за фул таиме детска градина ?



Тема Re: Малей, като ви чета:)нови [re: Deern]  
Автор Monica123 (ентусиаст)
Публикувано01.03.12 20:17



Извинявай много , но не всички си стоим в къщи то 10 годината възраст на децата.



Тема Re: Писна ми да готвянови [re: Monica123]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано01.03.12 20:36



не знам... май или 600 лв за дете. Зависи и от детската градина, различни са цените
Яслата беше 800 лв ама там ги хранеха поне


Редактирано от jensen-110062 на 01.03.12 20:37.



Тема Re: Малей, като ви чета:)нови [re: Monica123]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано02.03.12 10:18



Аз работя най-късно до 15 часа (регулярно, рядко се е случвало да остана до по-късно) Детските градини и занималните са до 16 часа.

Какъв е проблема? Това е пълен работен ден.



Тема Re: Писна ми да готвянови [re: bggal]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано02.03.12 11:24



На мен ми се вижда доста скъп в България, но пък и без пари да ми дават храна от там, не бих яла





Тема Не само ти се вижданови [re: _dexter_]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано02.03.12 11:56



а дефакто в България на МкДоналдс и на много вериги ресторанти и дори магазини ( като Пимки, Н&М, Зара и т.н. ) им се придава класа.

Последния път като бях в МкДоналдс, дъщеря ми искаше бургера да бъде направен както тук в Германия ( има разлика в сосовете и салатите в различните държави). Казах какво иска и ми излезе повече от двойно по-скъпо отколкото в Германия.

Веднъж се разходих сама в София и наминах при Зара. Не повярвах на очите си! В тези магазини имаше охрана и бяха създали някакъв имидж на нещо свръх престижно. В Пимки беше подобно.

За справка - в Германия същите тези магазини са за дрехи, които се купуват масово - и са главно за тийнейджъри, които имат ограничени финанси.
В Есприт дрехите не са съвсем накуп, но въпреки това е факт, че на касата съм с поне 10 парцалки т.е. пак масови.



Тема Re: Не само ти се вижданови [re: Deern]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано02.03.12 12:00



Е, не знам кой им придава класа на тези магазини, нито пък кое - само парцалки от полиестер и вискоза, направо ми настръхва кожата като ги пипна. Какво остава да си ги обличам..... За цените им пък не ми се говори - явно само те са белегът за престиж.
А за Макдоналдс и децата знаят, че е вредно да се яде от храната им

.



Тема Re: Не само ти се вижданови [re: _dexter_]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано02.03.12 12:07



Когато порастват, започват да схващат, че всичко има своето място.



Разбира се че не може да се живее с фаст фууд, но от време на време е допустимо. Както е допустимо термо бельото да е от изкуствени материали, тъй като е функционално - което важи за всяко функционално облекло.

Но нека децата израснат сами в тези схващания, за нас родителите е важно да познаваме пътя



Тема Re: Не само ти се вижданови [re: Deern]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано03.03.12 22:42



В БГ няма смисъл да се отварят скъпи магазини, защото ще фалират. Много по-изгодно е известни и утвърдени на запад марки, с добро качество, но с народни цени да се наместят в БГ пазар. И Гарниер тук са най-евтините продукти, а в БГ ги рекламират като кой знае кво. Нормално - това са ни възможностите. Но не съм съгласна че ниска цена обезателно значи лошо качество. Особено пък за деца няма никакъв смисъл да се купуват свръх скъпи и качествени дрехи и обувки, щото децата много съсипват. Да не говорим че след половин година ще умалеят та кел файда че съм купила здрави обувки, които иначе аз бих си носила с години. По добре по често евтинко и ново. То и без тва обикновено не личи кое колко струва по външния му вид. Оня ден една дружка се хвали, че купувала само най-скъпите обувки на детето си. Показах и обувките на моите и я питах: Колко мислиш, че струват? Тя каза Поне 100 лв. А ги бях взела от супера точно за 12.60 :))) (за Дания става дума за поясня). Ама на външен вид дори изглеждаха по добре от скъпите на сина и.




Тема Re: Писна ми да готвянови [re: _dexter_]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано04.03.12 09:55



Ми по мои спомени на моя рожден ден бяхме в някакъв ресторант - по едно ядене и по 1 бира беше над 100 долара сметката, седяхме не повече от час..това евтино ли е? В Ню Йорк в италианския квартал пък над 150..без никакви глезотии..според мен това не е евтино.
виж в магазина вси
чко е без пари...особено месо за готвене..тона са си мои впечатления...дрехи и в супермаркета без пари иначе на заведение е друга бира. Тогава бях умопомрачена от външния вид на американките...леле мале! Чувствала съм се лека като перце...може би масата се храни верно в макдоналдс или в едни такива заведения, чийто аналог според мен в бг би фалирал на 5-ия ден. Плащаш примерно 5-6 долара и ядеш на корем до припадък плюс безалкохолно, газирано естествено...примерно пица или китайско.

Редактирано от dessbess на 04.03.12 10:00.



Тема Re: Не само ти се вижданови [re: jensen-110062]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано04.03.12 11:30



Бих казала че в България е по-скъпо от в Германия. Така че не оправдавам всякакви шантажи на хората с неизвестни, но въпреки това надценени стоки.


п.п. Аз купувам якета и обувки на доказано качествени фирми. Дъщеря ми къса обувки от супера точно за 12.60 :))) за една седмица - точно, на втората трябва да има друг чифт. Мисля че това не си заслужава.

В последно време тя избира подчертано момичешки, което не задължително означава качествени.( Разбирай че Елефантен са бебешки, Джак Волфскин са твърде унисекс, а Скечерс са твърде спортни) Но като влезе изцяло в тийн -стила, нещата ще станат по-ясни и изборът също





Тема Re: Не само ти се вижданови [re: Deern]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано04.03.12 13:17



Ами явно твоите обувки от 12.50 са с по лошо качество от моите, щото и моите деца много късат ама вече 3 месеца си ходят с евтините обувки и освен че са омръляни друго им няма. така че понякога си заслужава. Мисля че тия мушамените обувки много лесно се късат ама в случая става дума за трикотажни зимни боти и на тях няма кво толко да им се случи явно.
Затова пък бях купила скъп космонавт на Теди и голям с цел да си го носи и др година и вчера видях че неясно как му е направил много дупки по крачолите и ватата е на път да излезе.
И да, не само в Германия, навсякъде е по евтино от тук. Осве това тук има много малък избор на стоки и като ида в голям магазин за обувки да търся пантовки за Ева (понеже в супера точно сега нямат евтини пантофки, а спешно трябва да се купят) и видя точно 3 модела, които и подхождат и би харесала, и от тези 3 модела само от един имат нейния номер и аз съм принудена в крайна сметка да платя 65 лв за нищо и никакви пантофки за детската.
В Германия има много по голям избор, а за Франция па да не говорим




Тема Re: Писна ми да готвянови [re: dessbess]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано04.03.12 13:28



точно такива заведения имах предвид, ето, 6 долара си е направо без пари. А че в Америка има и свестни ресторанти, предлагащи нормална храна за по солидна сума съм 100% сигурна.




Тема Re: Не само ти се вижданови [re: jensen-110062]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано04.03.12 14:31



3 месеца за тези обувки е чудесно. Дъщеря ми ги къса, не защото обувките са некачествени, а защото тя така носи обувки. Ако са здрави и не се скъсат, но кожени, ги износва отгоре над пръстите, ожулва ги, докато кожата се махне.
Последния път си избра кожени ботуши, кафяви с бродирана глава на кон. Бях много скептична, защото бяха скъпи, а не познавах марката. Както и да е, купих ги, ожули ги отгоре, но те имат някакъв друг устойчив слой под кожата. Но преди 2 седмици гледам на единия точно на кожата отзад до петата дупка, в която могат да влязат 2 пръста. Не мога да разбера как става тоя номер.

Сега носи пак нови ботуши, защото времето още е за ботуши. Това е 3тия чифт тази година. Първия беше подарък от бабата, много ги хареса, но ги носи 2 седмици.



Тема Re: Не само ти се вижданови [re: jensen-110062]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано06.03.12 00:16



Никифин, аз не дьржа на скьпи , маркови детски дрехи, даже и с дрехи втора употреба нямам проблем(стига да са в прили4но сьстояние), но обувките гледам да са от по-скьпите, обикновено подметките им са по-меки, изработката е по-добра- правя си тези изводи покрай обувките, които аз нося- скьпото обикновено е по-доброто, по-удобното. Не 4е не сме имали и евтини варианти, но като цяло с обувките гледам да не правя компромиси.



Тема Re: Не само ти се вижданови [re: -Randi-]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано06.03.12 10:01



Аз съм по същият начин .... дрехите не са толкова важни колкото обувките. Имам си любими марки, качествени и за обувки давам супер много пари не само за Ния, но и за нас. Виждала съм изкривени крака от неудобни обувки и си имам обица с това компромис не правя.





Тема Re: Не само ти се вижданови [re: jana]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано09.03.12 18:04



съгласна съм ама просто няма да купя възможно най скъпите обувки на дете, което знам че ще ги спардалиса за нула време. Не че не мога да си го позволя, просто не си падам да върша глупави и безсмислени неща




Тема Re: Не само ти се вижданови [re: jensen-110062]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано09.03.12 18:33



Съмнявам се че ще ги повреди, но щом могат да носят дълго всякакви обувки и нищо им няма на краката е ок. Ако им са неудобни със сигурност ще кажат.

Човек винаги държи на определени и различни неща.
Дъщеря ми като чака за урока по математика в училище, слага всичко на пода в коридора, съблича си якето, постила го на пода и се настанява върху него.
Вчера валеше доста тук, като отидох да я взема , тя ми разказа че в междучасието заваляло дъжд и тя се скрила под една тенис маса на двора. Отдолу имало кал/мокър пясък и тя разбира се си постлала якето. каза че било цялото кално и мокро, но тя отишла в тоалетната и го избърсала с хартия и после го оставила да съхне.

Като ми разказа всичко това, аз си представих как би могло да изглежда якето й. Като го видях - нямаше нито едно петно!!! Имаше малко пясък в качулката и ръкавите, но го изтръсках, даже не съм го прала



Редактирано от Deern на 09.03.12 18:34.



Тема Re: Не само ти се вижданови [re: Deern]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано09.03.12 23:26



Аз като бях дете си бях изкривила навътре всички обувки. Ама на нищо не приличаха. Майка ми, понеже толко и акъла, все ме обвиняваше, че нарочно го правя. А според мен просто обувките си бяха скапани, а аз май имам дюстабан и те. Ама днешно време или са ми се оправили стъпалата или са се научили да правят обувки и от 5 клас не ми се е случвало да си изкривя обувки.
Някои смятат че е най-послезно да се ходи бос защото развива най-правилно мускулатурата на стъпалата. Ортопедичните обувки едва ли не били вредни щото са прекалено удобни и не изискват никакви усилия, а следователно и тренинг на мускулите




Тема Re: Не само ти се вижданови [re: jensen-110062]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано10.03.12 00:12



Хм не съм чувала подобно нещо за ортопедичните обувки, но и аз знам само за какво служат, нищо повече. Ходенето бос наистина е полезно, дори често приятно



п.п. Подобно изкривяване на обувки може да стане ако си носила дебели чорапи и стъпалото ти не е могло да влезе и да се намести хубаво в обувката. Достатъчно е само веднъж да си обула обувките с неподходящи чорапи и те остават криви и изкривяват крака.



Тема Re:нови [re: jensen-110062]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано11.03.12 13:44



За първото, да - тук. Е, има частни детски градини със собствен готвач и родителите не се занимават с храната на малчуганите, но в общинските не е така.
Всяка вечер нова манджа за бащата ... Не знам, там е до семейство.



Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re: Не само ти се вижданови [re: Deern]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано12.03.12 11:09



мда, възможно е да е това, щото само с калци ме караха да ховя и кракът ми беше пресован вътре в обувката и измръзнал въпреки вълнените чорапи, щото така е стиснат, че няма как да се оросява




Тема Re: Не само ти се вижданови [re: jensen-110062]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано13.03.12 00:24



"Някои смятат че е най-послезно да се ходи бос защото развива най-правилно мускулатурата на стъпалата. Ортопедичните обувки едва ли не били вредни щото са прекалено удобни и не изискват никакви усилия, а следователно и тренинг на мускулите"

Това и аз сьм го 4ула/4ела.
Наследствеността не играе ли някаква роля при дюстабанлиите?



Тема Re: Писна ми да готвянови [re: jensen-110062]  
Автор Monica123 (пристрастен)
Публикувано14.03.12 02:04



Едно ядене е към 12-15 $ .Като сложиш и задължитеният типс - 18% - една вечеря за 2-ма с по една бира е към $50 в средна ръка ресторант.

На мен не ми се вижда евтино като да се ходи всеки ден.



Тема Re: Не само ти се вижданови [re: -Randi-]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано15.03.12 23:20



сигурно, но не познавам друг в рода преди мен дюстабанлия.
А сега Давид е доста зле като го гледам




Тема Re: Писна ми да готвянови [re: jensen-110062]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано20.03.12 04:35



Абе баш всеки да яде навьн всеки ден не ми се вярва да може...




Тема Re: Писна ми да готвянови [re: _dexter_]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано20.03.12 04:36



Сьгласна

Пьк и както сьм на 90 дневната диета отново...




Тема Re: Не само ти се вижданови [re: Deern]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано20.03.12 04:39



Така е за голямо сьжаление, аз като изпращам дрехи (подарьци) на братовчеди на децата от GAP да кажем, по $50 на дете са супер за хубав тоалет, а в сьщото време когато ми изпращат неща от БГ за Саша от хубави скьпи магазини в мола, не им знам имената, че не си ходя често, но и аз като бях за 60 лева почти неможех да сьбера тоалет...

направо ижасяващо!




Тема Re: Не само ти се вижданови [re: jensen-110062]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано20.03.12 04:44



Не сьм сьгласна, евтино или скьпо всеки сезон ще купуваш нови като децата ги израстват дрехите, няма да обличам детето ми като за наводнение само защото сьм дала много пари за тоалета й. А, аз лично не купувам дрехи на Саша от магазини в които не бих си купила аз нешо за себе си нишо, че и умаляват и т.н. А пьк за обувки предпочитам да дам малко повече, но да са й удобни отколкото да й правят ранички по крачетата и да мрьнка постоянно, защото имам такива наблюдения от обувките които сьм й взимала за по евтино един или два пьти...




Тема Re: Не само ти се вижданови [re: -Randi-]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано20.03.12 04:47



Да, аз сьщо ще взема дрехи от приятелка като ми даде, нямам нищо против стига да ми хареса, всичко сьбирам






Тема Re: Писна ми да готвянови [re: dessbess]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано20.03.12 04:49



Хахахахаххаха, сетих се като ходех на времето на гости на моя мьж с Мисисипи, и се чувствах като фото модел там






Тема Re: Не само ти се вижданови [re: bggal]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано20.03.12 21:14



никога не съм купувала неудобни обувки, да не говорим па да правят рани. А за израстването на дрехите - нормално е на дете дреха да му е или малко голяма или малко малка. Нито е грозно, нито пречи на някой. Никой не купува дрехи по мярка на дете най-малкото щото след пране дрехите се смаляват.
Наясно съм че всички тези красиви, скъпи и уж качествени детски фринтифлюшки са правени с цел някой да си напълни гушата. Ами от мен няма да си я пълни, па да видим кво ще ни стане като си купуваме по-евтини дрехи






Тема Re: Не само ти се вижданови [re: bggal]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано20.03.12 22:10



В GAP има блузки по 60 лв, дънки по 80....


Само като се сетя, какви са реалните цени, а по аутлетите да не говорим...плаче ми се!
Аз пазарувам почти само от и - бей. Така за смешни пари купувам неща, които ми харесват. И все нови. Последно взех на Ани страхотни черни маратонки на Умбро за 15 лв, чистак нови, в кутия даже!



Тема Re: Не само ти се вижданови [re: dessbess]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано21.03.12 07:15



Сигурно за по големи деца има и по скьпи, аз взимам на братовчедките на децата и над $35 не сьм виждала, говорим само в детският магазин. Иначе дьнки, мьнки....без коментар, но са им много удобни и хубави, поне според мен.




Тема Re: Не само ти се вижданови [re: dessbess]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано21.03.12 10:35



Дес, аз този сайт непрекъснато го подминавам, ама трябва да му обърна явно внимане


Колко е доставката до България?

...Продавам разкошно червено вино...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.