Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:09 21.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: Писна ми да готвянови [re: jensen-110062]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано27.02.12 21:07



Веднага заподозрях че това, което правиш, има защо да го правиш.

Мисълта ми беше (специално за времето за обличане) че ти си човека, който определя стандарта, а не децата. Това е хубаво че хапват цели моркови, аз например трудно се навивам да ям цял морков, за дъщеря ми да не говорим, тя е още по-зле в тая част и ако храната не е направена лесна за ядене, не я яде или само я нагризва.
( помисли дали имаш това явление с твоите или наистина им е много храната)


п.п. Децата се учат да се обличат сами на 3 години. Помня как взимах дъщеря ми от градина, тя беше в най-дългата група до 16 часа, аз сядах на пейката и чаках 15-20 мин докато си обуе обувките и си събере дрехите и каквото има да облича. Възпитателките много ми се радваха като чуят че тя мрънка за обувките, а аз й казвах " Спокойно, аз имам време да изчакам сама да се обуеш"





Тема Re: Писна ми да готвянови [re: jensen-110062]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано27.02.12 23:11



Ники, заблуждаваш се. Изобщо не е евтино според мен...



Тема Re: Писна ми да готвянови [re: dessbess]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано27.02.12 23:27



не съм била ама така съм чувала от много хора




Тема Re: Писна ми да готвянови [re: Deern]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано27.02.12 23:32



казах ти, че моите МОГАТ да се обличат. Просто се офлянкват и не искат. А аз определено нямам време да чакам - няма да си зарежа училише и мъжа ми работа за да седим да ги чакаме. Аз знам начин да ги науча на ред ама е забранен. Тия тъпаци забраняват да си възпитаваме децата и после и на нас и на тях им излиза през носа. Ама така е като са прости, нека видат баба си сега, като са свикнали на датски роботчета и си мислят, че всички деца трябва да се възпитават като датските.




Тема Re: Писна ми да готвянови [re: jensen-110062]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано28.02.12 10:03



. А аз определено нямам време да чакам - няма да си зарежа училише и мъжа ми работа за да седим да ги чакаме. Аз знам начин да ги науча на ред ама е забранен.

Приоритета ти да спиш 30мин повече за сметка на развитието на децата, което показват, мисля че не е премерен добре.

Скоро пак имах среща с една българска жена, възпитаваща детето си по малко по-различен начин, който включваше доста темперамент в игрите и във възпитанието на ред. (смачкване на детската личност, детето обслужва главно интереса и вниманието на родителя- като се опитва да го впечатли)

Това дете сега е на 3 г, но ако това отношение и среда не се променят и детето израстне над тази форма, мога да гарантирам че в по-късна възраст ще се счита за хиперактивно.


Това което видях като отношение и принцип не е здраво, не допринася за самостоятелното индивидуално развитие.



Тема Re: Писна ми да готвянови [re: Deern]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано28.02.12 23:19



Приоритета ти да спиш 30мин повече за сметка на развитието на децата, което показват, мисля че не е премерен добре.

От къде го измисли този приоритет

1. Аз ставам в 5 за да уча, да пия кафе и да се приготвя.
2. Как сметна че 30 мин по-рано ставане са достатъчни децата ми да пожелаят да се облекат.
3. Няма да ги лиша от сън като ги дигна часове по рано за да имат повече време да ме тормозят и въртят на пръста си.
4. Правила в гледане на деца НЯМА. Всяко дете си показва как да се гледа и всички деца се гледат различно. Ама като имаш само едно, като си мислиш, че то е най-нормалното на света като и се заблуждаваш, че ти си най-кадърната майка е нормално да не ги знаеш тези елементарни нещица, които не се учат от книги и слухове, а най-добрият учител - животът - учи на тях. Стига да схващаш какво иска да ти каже




Тема Re: Писна ми да готвянови [re: NikiFin]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано29.02.12 10:04



Дали спиш, учиш или пиеш кафе, е все тая. Мисълта ми беше че правиш всичко друго, но не и да направиш децата функциониращи човеци.

Аз наистина не разбирам защо едно 3 годишно дете трябва да бъде хранено от майката с лъжица и да бъде обличано от нея.

Та аз му дадох нож и вилица и то се справяше задоволително добре за възрастта си, дори беше гордо от това.
Другото изумление беше, че майката държи да не се омаже, но иначе да бъде хранено или да яде с лъжица! Защо? Когато едно дете се научи да борави с приборите, то става все по-добро и се маже по-малко. Ако бъде хранено с лъжица, нпма никакво развитие в този аспект!


п.п.Подобни случки преди време беше накарало дъщеря ми (като беше по-малка) да мисли че всички в България са хаоти и на нея би трябвало да й е позволено да се държи така

Сега е по-голяма и на дневен ред е личната граница. Тя разбира че хората нямат защита на границата и се възползва максимално от факта.



Тема Re: Писна ми да готвянови [re: jensen-110062]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано01.03.12 03:36



McDonalnds навсякьде е евтин.




Тема Re: Писна ми да готвянови [re: bggal]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано01.03.12 15:37



Имам предвид евтино за американските стандарти. Там всеки може всеки ден сутрин, обед и вечер да яде навън. В Дания това е невъзможно за средностатистическия датчанин.




Тема Re: Писна ми да готвянови [re: jensen-110062]  
Автор Monica123 (ентусиаст)
Публикувано01.03.12 20:13



Колко е цената за фул таиме детска градина ?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.