Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:52 21.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: Писна ми да готвянови [re: LlRA..]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано25.02.12 06:06



Под БГ имам впредвид Бьлгарски, а не в БГ. Частна, разбира се.




Тема Re: Малей, като ви чета:)нови [re: Monica123]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано25.02.12 10:27



При тези изисквания на майките, така излиза.

В източна Германия политиката относно децата е била много сходна с тази на България и се счита че е много по-подредена и структурирана.

Обаче тук идва желанието на жените да са майки и активно да участват в отглеждането на децата, а не държавата да отглежда данъкоплатци и да ги възпитава от 7 до 18.30 часа, след това да гледат Педя Човек по държавната ТВ в 19 часа и да си легнат.



Тема Re: Писна ми да готвянови [re: dessbess]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано27.02.12 11:47



щото в Америка е безобразно евтино да се яде в ресторант




Тема Re: Писна ми да готвянови [re: -Randi-]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано27.02.12 11:51



това (с разновидности разбира се) правя за детската всеки Божи ден щото така правят всички



Иначе тук всяка вечер се яде топла манджа - мамата на мъжа ми така го свикнала и той си иска. И да е различно. Рядко яде остатъци - аз ги ям ако случайно съм си в къщи за обяд - и от преднив ечери, и от деца от чинии и от детска и... станала съм свиня. Има камара ядене, ама не го щат, а ме карат да им правя ново глезочите




Тема Re: Писна ми да готвянови [re: *choky*]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано27.02.12 11:52



и тук така. Само дето и в градината не готвят. Имаше предложение по едно време ама повечето родители гласуваха против и предпочетоха децата им от вкъщи да си носят






Тема Re: Писна ми да готвянови [re: Deern]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано27.02.12 11:54



имат всеки месец един ден готвене в детската - децата участват в готвенето също и после си го ядат. За което плащаме всеки месец допълнително




Тема Ми недейнови [re: jensen-110062]  
Автор пayлинa дeл вaлиe (член)
Публикувано27.02.12 11:54



Аз у дома съм заявила, че не ме влече готвенето, и никой не ме кара



За носенето на храна от къщи ти съчувствам. Странно ми е, че поне в детската не осигуряват



Тема Re: Писна ми да готвянови [re: jensen-110062]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано27.02.12 12:48



Вижда ми се странно че правиш закуската вечер, след като децата си легнат, че ядеш остатъците от храната и че им даваш шоколадови десерти за училище, че не режеш морковите на пръчки и че храната е опакована във фолио.

Това са разликите с тези при мен и ми се струва че дребни неща ти идват в повече, ти помисли защо.

п.п.Готвя отделно за детето и за мен, обичаме различни неща, тя яде много месо. Винаги готвя само за едно ядене.
Aз ставам сутрин и докато се облече детето имам време да направя закуски и даже да си направя кафе. Тя е готова за 15 мин с обличането и миенето, а аз ставам 40 мин преди да излезем.

Слагам закуската в пластмасова кутия, има такива с детски мотиви и разделена за отделните неща. Винаги режа зеленчуците на пръчици, даже и мъжЪТ започна да яде много здравословно



не съм снимала закуската, но изглежда така:
Отделения за зеленчуците се изваждат, хляба е отдолу.





Тема Re: Ми недейнови [re: пayлинa дeл вaлиe]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано27.02.12 19:22



то и мен не ме заставят. Ако не направя сам си прави с демонстративно недоволство. И си е прав човека, и аз трябва да правя нещо в тази къща. Само измрънках че ми е писнало






Тема Re: Писна ми да готвянови [re: Deern]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано27.02.12 19:37



На мен пък ми се вижда странно, че за теб е странно всичко, което правят другите хора по различен от твоя начин. Разбира се че ще са загънати нещата, щото са различни и ще се омешат вкусовете и ще се изпомаже всичко. Те тука загъват в алуминиево фолио и децата реват и аз така да им правя щото гледат от другите ама аз мисля, че алуминят е вреден и затова с найлонче, не че е много по-полезно, ама хартията за сандвичи заема много място, така е най-добре за мен.
Рязането на парченца за мен е префирия, пък и децата не искат нарязани.
Не можеш да сравняваш твоето дете с моите. Не само щото моите са 3 и са малки, а и щото съм забелязала, че твоето дете по начало си е лесно за гледане. И аз правя закуска сутрин понякога, но стресът ми е прекалено голям. Моите деца не искат (не че не могат) сами да се обличат, и ако искам да идат на време на детска и на училище всичко ние с баща им трябва да свършим за да можеш после да си ходим по нашите си задачи и да функционира ежедневието.
Разбира се, че ще ям остатъци - те са толквоа много че ако не ги ям половината храна ще заминава на болкука - а аз уважавам храната и труда си достатъчно за да не го изхвърлям на боклука.
Едва ли ще разбреш кво ти говоря, щото си от типа, които си мислят че те и техните деца са еталон и който не е като тях е ненормален. Но ако беше тук, свидетел на обстановката, дори ти щеше да ме разбереш, освен че щеше да научиш че има много различни неща на тоа свет, които ти не си била забелязала, защото може би не си пожелала.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.