Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:25 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Привет! Long time no see и въпрос за помпите?нови  
Автор Eлф (Indian)
Публикувано02.02.12 15:35



Привет на всички мамчета от близко и далече. Минаха има-няма 8 години и ето, че пак сме на линия... чакащи новото чудо :)
Имам едно бързо въпросче към всички с опит в кърменето и използването на помпи за кърма. Гледам сайтовете и се чудя:
1. Как да съм сигурна, че ако кърмя ще ми трябва помпа? и
2. Медела или Авент?

Моля, споделете опита си, ще ми бъде полезно да си припомня. За съжаление преди 8 години в България, популярността на кърменето тъкмо навлизаше и нямаше толкова голям съпорт, но този път съм твърдо решена да не се отказвам и много искам мисията да успее.

Иначе как сте? Някои от старите майчета има ли на лице? А с новите ще се радвам да се запознаем :))


Due date: 14/04/2012

Мам, покочей ми джакета!


Тема Re: Привет! Long time no see и въпрос за помпите?нови [re: Eлф]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано03.02.12 12:25



Елф, 4естито за бременността- скоро с едно прекрасно бебо4е да се похвалиш!!! И аз сьм в отбора на о4акващите, ама има още време до финала.

С пьрвото ми дете имах опит с помпи- Медела е най-доброто измежду помпите, макар 4е има разлика от модел до модел. Аз бих препорь4ала помпа само при проблеми с кьрменето- ако детето си го кьрмиш на поискване, няма нужда от помпа- ако гьрдите са напрегнати, може да го облек4аваш на рька.

Ти май не живееше в Бг или се бьркам(поглеждам в този клуб от доста години ве4е). Защо питам ли- защото в Немско при несгоди с кьрменето се изписва рецепта от лекар, с която се взема помпа под наем от аптека. Тогава ползвах именно такава на Медела, но не каква да е , а направо за професионално "издояване", някакво 4удо на техниката, но ако трьгнеш да си я купуваш, е много скьпа- близо 900 евро май, затова и се дава под наем. Тьй като все опирах до нея и наемането й струваше нещо си на месец, реших накрая да си взема моя, но по-ниськ клас, пак на Медела. Какво се оказа- по ред при4ини по4ти не се наложи да я ползвам.





Тема Re: Привет! Long time no see и въпрос за помпите?нови [re: -Randi-]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано03.02.12 14:25



Алохаааа ... айде по-често да си сред нас .. целувам те



Тема Re: Привет! Long time no see и въпрос за помпите?нови [re: Eлф]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано03.02.12 21:26



Добре сме, и ние чакаме ново дребно . Що се отнася до помпите, аз сьм за Медела, даже изобщо бих казала иска ли питане, според мен Медела е Номер 1 за всичко отнасящо се с кьрмене, абсолютно всичко тяхно харесвам, кремове, сутиени...! След кьрмене на Саша за 14 месеца от Медела сьм най-доволна. Каквото и друго да пробвах, останах разочарована.




Тема Re: Привет! Long time no see и въпрос за помпите?нови [re: -Randi-]  
Автор Eлф (Indian)
Публикувано04.02.12 09:18



Привет Ранди,

Да, не съм в бг. Живея в Англия от години и от части проблема е в това, че пазара е залят от невероятно голям избор и в зависимост от финансовите възможности всеки си хвали каквото е могъл да си позволи/купи... Гледам на Амазон например помпата на Авент няма много отзиви, даже една беше оставила 1 звезда, защото била много шумна, а те точно това парадират в рекламата й, че била тиха. :) Медела от друга страна има много повече ревюта, но за сметка на това пък и негативните са повече от тези на Авент и това ме обърква.

Що се отнася до болниците, да, там има професионални помпи, които можеш да наемеш за вкъщи, но за тях пък нямам абсолютно никакви мнения. Като цяло тук маи се поддържа идеята за кърмене на поискване, а не режим и в доста от случeите помпи като че ли не се използват, а майките по бебешките групи са толкова отчаяни да си говорят за социалния си живот, че последното нещо което обсъждат са дребни неща, като кърменето



Мам, покочей ми джакета!

Редактирано от Eлф на 04.02.12 09:21.



Тема Re: Привет! Long time no see и въпрос за помпите?нови [re: bggal]  
Автор Eлф (Indian)
Публикувано04.02.12 09:20



Хей bggal,

Moля, пусни линк към модела който си ползвала?

Дани

Мам, покочей ми джакета!


Тема Re: Привет! Long time no see и въпрос за помпите?нови [re: Eлф]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано04.02.12 16:16



Елф, проф.помпи на Медела са прекрасни, няма какво да се 4удиш- това е най-доброто, което може да се ползва. Работят на двуфазна система- пьрво дразнят леко и нежно зьрното по подобие на бебето и когато се появи пьрвата капка, минава6 на изстискващ режим. Има разли4на сила на изпомпване, изцеждането с тях е песен!
Помпата, която си купих е

, сьщо с двуфазно дразнене на зьрното- оба4е не бях 4ак толкова вьзхитена от нея, както от професионалната- тя ме беше разглезила ве4е. Имах 4увството, 4е не мога да изцедя толкова, колко с професионалната, то и гьрдите ми ве4е не бяха така пьлни, де4ко ве4е беше по-голям, когато я купих.
Така 4е , не купувай пьрво, а из4акай. Само от болницата ли се изписват при вас или може по-кьсно гинеколога да ти я изпише?



Тема Re: Привет! Long time no see и въпрос за помпите?нови [re: Eлф]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано04.02.12 22:55




Привет!
Няма как да си сигурна, че ще имаш нужда, по - добре изчакай да видиш какво ще се случи с лактацията. При мен, например, помпите се оказаха излишни - няма свръхпроизводство, няма напрежение, дори понякога не ми достига.
Имам няколко, а се оказаха безполезни.
Когато съм опитвала да стимулирам и да цедя - количеството е абсолютно нищожно, но - когато детето дърпа - източва много по - качествено.



Тема Re: Привет! Long time no see и въпрос за помпите?нови [re: Eлф]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано18.02.12 01:48



Като гледам, Ранди ти е отговорила вече и е много права, кьсмет!




Тема Re: Привет! Long time no see и въпрос за помпите?нови [re: impulce]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано18.02.12 15:43



Аз преди 5 години си бях взела в болницата помпа на Авент. Още там ме накараха да си я прибера и ме предупредиха, че ако наистина желая да кърмя да забравя за помпи. След това вкъщи съм пробвала да се цедя 2-3 пъти, но така и без успех, нещо не я схванах технологията! След кърмене съм се доизцеждала ръчно...пак по съвет от болницата.., но доколкото да си доизпразня гърдата...
Лека бременност!






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.