Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:14 16.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Мъжете ви къпят ли децатанови  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано24.01.12 07:25



Моят мъж ги къпе, защото те не дават аз да ги къпя, понеже, забележете, им влиза вода в очите. Някой сеща ли се защо при мен им влиза вода в очите, а при него не. Отговорът е един - защото той просто не им мие очите.
Бесна съм на този човек. От 6 год има деца и още не се е научил да ги къпе (и не само това), въпреки непрекъснатите ми обяснения. Вече аз ги поемем. Край, нека пищят колко си искат.
Този човек ги слага в едно корито,маже ги със сапун, измие им главите (почти без вода, видях го как леко облива с вода, но отвътре косата си е суха. Маца шампаон и после пак отмива само с душа без да пипне с пръстенца. Аз се чудя що миришат толкова силно на шампоан и сапун след баня, а то щото той просто не ги отмивал) и ги оставя да си играят 10 мин в коритото с надеждата, че водата САМА ще ги отмие. Дупетата пак така ги мие - маже сапун и НЕ ОТМИВА. Надява се като седнат да се отмият от самосебе си. В резултат - излизат не само с половината мърсотия на себе си, ами и с химически препарат. Излизали са от баня с черни ръце и крака. И това не го научи, че трябва да ползва вода и ръцете си, а не да маже със сапун и да излиза.
Вие забелязалои ли сте вашите мъже как мият децата - нормално или са същите олигофрени? Такова па малоумие да му се не види не съм предполагала дори, че може да съществува. Всички ми викат: Дай му шанс, ще се научи.
Знаех, че няма да се научи НИКОГА да гледа деца ама реших един път да послушам и аз хората. Е - сбърках. 6 години стигат - да го духа. Явно не всичко се учи на тоа свет. Ще си ги гледам аз ако ще да пукна от гърч. Ама и на него няма да му хареса.
И да, май повечето хора (тези около мен поне) са олигофрени - в клюкарската продължавам




Тема Re: Мъжете ви къпят ли децатанови [re: jensen-110062]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано24.01.12 09:53



Да, мъж ми къпе Яна, от както се е родила. Доволна съм, а ако не съм - и аз като теб мога да си я къпя сама

. Но той по принцип добре се грижи за детето, с малки забележки, разбира се :))). Като му кажа какво трябва да се промени - взима от дума. Даже преди няколко дни имахме сериозен разговор как трябва да влиза повече в ролята на лошото ченге, че напоследък само аз бях такава и положението беше започнало да излиза извън контрол. Е, не му се получава съвсем, не може много да налага спазването на правилата, но се старае от сърце :). Никой не се ражда научен на каквото и да било, за повечето неща трябва да се полагат усилия и мисъл, да се търси информация, да се извлича опит от грешките. Включително и за родителството. Смятам, че инстинктите в тази посока са по-скоро стереотип от нашето детство - възпитаваме си децата както ние сме били възпитавани :). Доста работа си трябва, за да се промени това, ако е нужно или неработещо :).



Тема Re: Мъжете ви къпят ли децатанови [re: jensen-110062]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано24.01.12 10:52



Моят мъж докато живеехме заедно къпеше Аля основно. Много добре се справя като цяло с нея, само дето е много мекушав и до ден днешен Аля като е при него е разпасена команда и като дойде при мен се стяга каиша. Но при всяко друго положение е на шест нямам никакви забележки. От минала година Аля сама си се къпе и това й доставя максимално удоволствие. Резултата като я прегледам след къпането е страхотен



...Продавам разкошно червено вино...

Тема Re: Мъжете ви къпят ли децатанови [re: _dexter_]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано24.01.12 11:19



това значи ли, че щем не умее да изкъпе децата значи и себе си не къпе добре? В неговия случай ти гарантирам, че не. За себе си полага перфектни грижи. Явно е неуважение и пренебрежение към децата. А точно това е трудното да научи. Вече не вярвам на оправдания от рода Аз си мислех....
Не си го мислел след като самият ти не ставаш под душа и да чакаш сам да измие, а сам си действаш.
Мисля че 6 години търпение е прекалено дълго. Време е тия деца да почнат най-после да излизат изкъпани от банята.




Тема Re: Мъжете ви къпят ли децатанови [re: Nasinda]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано24.01.12 11:21



Явно има и бащи майки. Моят мъж не е от тях. Па май и баша не е. Вече се чудя какъв е




Тема Re: Мъжете ви къпят ли децатанови [re: jensen-110062]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано26.01.12 15:38



Кьпе го - да, редовно, даже пове4е се престарава от мен. Малкият пьк редовно предпо4ита мен, но гледаме татито да е по-4есто на линия в банята.

Не преврьщайте темата за банята в междупартньорски конфликт- едно е да изкьпеш едно дете, друго е три. Може би трябва да се редувате, за да не ти е трьн в о4ите- един ден той ще е на пост в банята, друг ден- ти.



Тема Re: Мъжете ви къпят ли децатанови [re: -Randi-]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано26.01.12 21:58



аз искам да къпя децата ама те реват за баща си и затова все той ги къпе. Ама вече ще реват, щото ми писна от тъпотията му.




Тема Re: Мъжете ви къпят ли децатанови [re: jensen-110062]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано28.01.12 20:31



Май си му насъбрала и се чудиш за какво да му се накараш ...


Иначе нашият татко я къпе, или къпеше, нещо напоследък Ния не иска мъжката му компания и все мен вика, къпането било женска работа. Иначе чат пат когато не я мързи много я оставям сама да се къпа, отнема около 30 мин за миене на д..пе само, но пък й е кеф голям ... с коса се мие за около час



Тема Re: Мъжете ви къпят ли децата [re: jana]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано28.01.12 23:37



Е ти не би ли ядосала на мъжа ти ако така къпе детето години наред и му правиш забележи непрекъснато, а той си продължава в същия дух. Иначе себе си знае как да окъпе ама детето не знае. Май е не иска, а не не знае. Сега ще ми кажеш: Ами къпи си ги ти, къпането е женска работа.
На мен това ми е пределно ясно. Хубавото на това че му давах толкова мноог дълго време шансове е, че го опознах по-добре какво представлява като човек, колко му пука за децата и много други неща. Разочаровах се, но по-добре така отколкото цял живот да си живея в заблуда.




Тема Re: Мъжете ви къпят ли децата [re: jensen-110062]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано29.01.12 11:34



Ми честно казано като те слушам по-добре да си живееш в заблуда. Сега като разбра що за човек е какво правиш, освен да се нервиш??? Напусни го като не ти е на сърце и му се дразниш ....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.