Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:22 07.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Хубави книжки за лятото, а и не само  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано22.07.11 16:57



Помните ли, преди имаше подобна тема....
Провокира ме една прочетена от мен книга, чието заглавие искам да споделя..Оказа се, че и Флорчето я е чела и е меко казано очарована, както впрочем и аз. Аз съм не просто очарована, а безмълвна от това, което остана в мен след тази книга. Съжалявам, че чак сега намерих време да прочета 828 страници ...на един дъх, без дъх...при положение, че тази книга я имаме от есента вкъщи и тогава е било жизнено важно за мен да я прочета, но тогава не успях...много жалко, факт.


Обичам , книги които остават в мен, тази определено ще заеме почетното място в моята си класация. Спирам с "рекламата", защото може и някои от вас да са я чели...Намирам я за изключително полезна, човек трябва от време на време да се вгледа в себе си, а и около себе си. С една дума - препоръчвам за тези, които не са я прочели. УМНА книга.

само още един линк...


Ако имате интересни предложения с удоволоствие ще ги приема! Вие сте...

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от dessbess на 22.07.11 17:05.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от dessbess на 22.07.11 17:08.</EM></FONT></P>

Редактирано от dessbess на 22.07.11 21:56.



Тема Re: Хубави книжки за лятото, а и не самонови [re: dessbess]  
Автор flor4eee (ветеран)
Публикувано22.07.11 19:07



Книгата е наистина уникална, четох я преди няколко години, баща ми ми я даде, не можах да я оставя, буквално всяка свободна минутка четях. Много трудно мога да харесам книга след това. Мисля да си я купя за личната библиотека, определено е книга, която бих препрочитала.
Не зная дали на всички би им харесала толкова много, по-скоро предполагам, че не. Аз си имам теория, че този род книги се харесват на хора, които са от една кръвна група, от една порода, от едно тесто замесени... който трябва е разбрал какво имам предвид


Чета сега Стъкларят от Мурано, не е лоша.
На Ваня Щерева също много ми харесват книжките, чела съм Стъклен дом и Татко, аз и ангелът - на един дъх, много ме кефи стила на тая жена.
Ще се поогледам из нас да видя има ли още нещо, което бих препоръчала, че сега не се сещам.



Тема Re: Хубави книжки за лятото, а и не самонови [re: dessbess]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано22.07.11 22:03



А другите й книги чела ли си ги? Моята колежка ги четеше настървено преди две години. Тя е двойно по-възрастна от мен, но ме запали със страстта с която ми говореше за тази писателка. Убедена съм, че ще си купя всички до една и ще ги изям с кориците...само малко повечко свободно време.

Редактирано от dessbess на 22.07.11 22:04.



Тема Re: Хубави книжки за лятото, а и не самонови [re: flor4eee]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано24.07.11 17:46



Купих за баща ми "Задочни репортажи за България", том 2 на Георги Марков. Прочетох я до средата, намирам ужасно много паралели между сегашното и тогавашното време. Направо не ми се вярваше, когато още в първия репортаж открих буквално цитати от изказвания на хора по разни форуми за състоянието на обществото в момента, написани от Марков за времето преди 50 години. Като че ли соц. реализмът ми идва в повече, но все пак книгата ми харесва много, също и стила на автора :). За мен това е първа среща с подобен тип литература.
Друго, което ми харесва и чета сега е "Тиета от Агрести" на Жоржи Амаду. Аз съм му фен от преди и този роман не ме подвежда. Бих го препоръчала на хора, които харесват пространствените истории с много отклонения, обяснения, много разказ и не толкова много действие.



Тема Re: Хубави книжки за лятото, а и не самонови [re: dessbess]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано25.07.11 09:32



Аз съм чела всичките книги на Айн Ранд - тъй като пътувам с автобус до офиса имам достатъчно време да чета, а и вечер се приспивам с книга. Много интригуващо пише, дори описанията и разсъжденията й не досаждат, а напротив - карат те да се замислиш.

Иначе напоследък прочетох: Като гореща вода за шоколад - Лаура Ескивел, Аномалия - Людмила Филипова, С дъх на кафе - Антъни Капела, Божията формула - Жозе Родригес душ Сантос.




Тема Re: Хубави книжки за лятото, а и не самонови [re: dessbess]  
Автор пayлинa дeл вaлиe (член)
Публикувано25.07.11 11:01



Сега чета

, не мога да я оставя, страшно ми е увлекателна. Става дума за харема на Сюлейман Великолепни и междуособиците по време на управлението му. Описанията за живота в харема са доста добри, книгата си има художествени качества, но и историческият момент е силен.



Тема Re: Хубави книжки за лятото, а и не самонови [re: dessbess]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано26.07.11 01:07



Лелееее, кога намирате време да из4итате романи от 828 страници?!?!?

Хем работите, хем семейства гледате...
Ще си запиша някои заглавия оттук, да, заинтригувахте ме, само време за 4етене да намеря.

В БГ успях цели 2 книги да про4ета, но никоя от тях не ме грабна с пьлна сила, 4е да трьгна да ги препорь4вам.

Взехме няколко книги на Иво Инджев, критикуващ Пьрванов и бьлг.политика. Не успявам да по4на с 4етенето, но Половинков ги изяде с кориците, така 4е мисля, 4е си струват про4ита. Книгите се казват "Президент на БьГь" и "Те4на дружба".
Взехме миналата година "Бьлгарски хроники"(4 тома) от Стефан Цанев, интересен поглед в/у пьлната история на Бьлгария, но успявам да про4ета само нещо оттук-оттам.

Попаднах на една забавна книга от Димитьр Дьнеков "През джунглата на времето", която не впе4атлява с изумителен стил на писане, оба4е ли4ната на автора е интересна, попадащ като соц труженик в Ангола - в стремежа си да разгледа света и да спе4ели някой друг долар. Грабва го вьртележката от приклю4енско ежедневие и опити за оцеляване в твьрде екзоти4на обстановка. За по4итателите на нещо леко това заглавие си струва.



Тема Re: Хубави книжки за лятото, а и не самонови [re: _dexter_]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано26.07.11 01:10



Задо4ни репортажи за Бьлгария, том 2 не са ли т.нар. "Нови задо4ни репоражи за Бг-Когато 4асовниците са спрели"? Едно време ги препро4итах даже- и пьрвата, и втората книга





Тема Re: Хубави книжки за лятото, а и не самонови [re: dessbess]  
Автор flor4eee (ветеран)
Публикувано05.08.11 10:30



Момичета, някой чел ли е Лекарство против северния вятър? Много ми я хвалиха колежките, майка ми не можа да ми я донесе обаче, била изчерпана, та я чета сега на испански, не мога да я оставя.
Дес, ще чакам коментари за другите книжки на Айн Ранд, аз нищо друго нейно не съм чела.



Тема Re: Хубави книжки за лятото, а и не самонови [re: flor4eee]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано05.08.11 11:11



Аз си взех и "Химн", но първо да прочета "Изворът"






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.