Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:50 06.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Я пак се пробвайте по любимата ми част  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано26.06.11 10:05



Нали знаете, че много обичам да питам коя от 2 злини бихте избрали

.
Ама то е донякъде защото самата аз се чудя по въпроса и не мога да реша. Не че ми се налага де, слава Богу. Представете си, че трябва да избирате от следните 2, съвсем реално възможни, дори и малко крайни варианта на мъже:

1. Мъж, който обича и много го бива да се грижи за децата. Знаете, че на 100% можете да разчитате на него, винаги е готов да помогне за децата, гледа ги по добре от вас самата, приготвя закуска, стяга сутрин за детска или училище, чете приказки и уроци, играе навън с тях, къпе, мие зъби и слага вечер в леглото със съоветния ритуал, мисли за всичко .... и изобщо всичко каквото се налага без да грам да роптае. Освен това готви и за тях и за вас, чисти, домакинства и изобщо перфектната детегледачка и домашна помощница в едно. Обаче пък не го бива да печели пари. Редовно остава без работа по стечения на обстоятелствата, а като работи работи за 300лв и с това се изчерпват възможностите му. Демек издръжката на семейството е изцяло във ваши ръце.

2. Др вариант е старовремски мъж, който си мисли, че трябва да си върши само мъжката работа - да поправя кранчета, да премести пералнята от т.А в т. Б и т.н. мъжки занимавки и разбира се да издържа семейството и да задовлява всичките финансови нужди без да се налага жената да мисли за това.
Обаче.... не ще да пипне нищо за децата. Оставил цялата работа на вас, детегледачката и дом. помощница, които е наел да ви помагат и разбира се печели достатъчно пари за да задоволи всичките ви прищевки. Сега ако се налага спешно да закара детето в бърза помощ ще го направи ама никак няма да му е приятно и така ще го направи че следващия път ще предпочетете сама да си свършите работата. Вие разбира се не сте вързана за къщата и децата, защото винаги може да ги оставите на помощниците и спокойно и на работа можете да си ходите ако ви влече. Хубавото или лошото в случая е, че ако речете да идете на почивка с децата, мъжът ви продължава да не помага и ако не вземете бавачката с вас просто трябва да забравите да усетите нещо позитивно от почивката. Примерно докато мъжо се излежава блажено на плажа или си плува в морето, вие гоните деца по плажа или се борите с истериите им като не искат да излизат от водата. Всичко това с деца разбира се е съвсем нормално, но когато сте САМ с всички проблеми и задължения почва да граничи с ужас. Но пък хубавото на всичкото е, че като имате бавачка с вас спокойно можете да оставите вечер децата с нея и да се забавлявате с любимия цяла нощ.

Та... кой вариант бихте избрали




Тема Hahahaнови [re: jensen-110062]  
Автор Deern (ღ)
Публикувано26.06.11 11:47



коя от 2 злини бихте избрали
Мъжът е ли равно на "злина"?!





Струва ми се че сценария е прекалено черно-бял.

Аз предпочитам мъж, който може да се справи със собствените си ежедневни битовизми и е социално-компетентен ( за да може да е адекватен с децата и всичко около тях и с мен самата)

Такъв мъж има възможност за проява ако има еквивалентна жена до себе си.
Това става ако не му се отключват мъжките инстинкти да "отглежда" жената. Защото в днешно време на този век се получава ситуация с мъж - банкомат с много ограничени човешки функции.


Така че аз съм "ЗА" адекватен партньор, който да не бъде тотално изстискван главно в определени аспекти. Когато отговорността е разпределена, нещата са доста по-хуманни.


п.п. Аз оставям децата сами да си правят закуска и да седят колкото искат в морето.
Всяко дете на 3-4 години може да маже само филия. И когато децата усещат че имат достатъчно поле на изява, могат да боравят доста по-разумно с това.
( изключвам екстремните ситуации на стачка или народна демонстрация когато са сърдити )



Тема Re: Hahahaнови [re: Deern]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано26.06.11 12:33



не отговори на въпроса. А не питам кой какъв мъж иска по принцип, кое е идеалът му за мъж а кой от тия двамата би предпочел




Тема Re: Я пак се пробвайте по любимата ми частнови [re: jensen-110062]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано26.06.11 15:40



Ако имам само тези две "алтернативи" ще съм самотна майка.



Тема Re: Я пак се пробвайте по любимата ми частнови [re: jensen-110062]  
Автор пayлинa дeл вaлиe (член)
Публикувано26.06.11 16:34



Избирам вариант 2, тъй като след 2-3 кроса сама по плажа с децата и последващи хммм разговори, ще си преосмисли поведението





Тема Re: Hahahaнови [re: jensen-110062]  
Автор Deern (ღ)
Публикувано26.06.11 20:07



А не питам кой какъв мъж иска по принцип, кое е идеалът му за мъж а кой от тия двамата би предпочел


Toва, което си описала е далеч от идеала на тукчетящите.

Но да речем, че ситуацията е хипотетична и няма други мъже, освен самоп тези 2 типа.

Тогава избирам този, който може да работи, а аз ще гледам децата.


Мисля че и като едностранна майка ще съм точно толкова добра, колкото той- като професионалист в работата си. Но тогава ще имам и други очаквания във връзката ни.



Тема По тази логиканови [re: пayлинa дeл вaлиe]  
Автор Deern (ღ)
Публикувано26.06.11 20:44



и той може да те прати на неговата работа, за да "си преосмислиш поведението"



Ако такъв мъж, който е единствен работещ,се занимава доброволно с децата , е ок, но ако това му се налага по причина- некапацитетна майка, тогава не е ок.


Аз също като работя няколко часа вповече и имам малко повече стрес, но изкарвам и повече пари, вечер никой и нищо не може да ме накара доброволно да се ангажирам.

Добре че не го правя, откакто имам дете



Тема Re: Я пак се пробвайте по любимата ми частнови [re: jensen-110062]  
Автор flor4eee (ветеран)
Публикувано26.06.11 21:48



Не се казва в задачата към кой мъж аджеба имам някакви чувства... Или туй няма значение, търся си само детегледачка ли, какво? Защо ми се налага да избирам между тез двамата? Май и аз ще съм самотна майка, като Сърфчето.



Тема Re: Я пак се пробвайте по любимата ми частнови [re: surfline]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано27.06.11 05:43



Хахаха, точно това си мислях и аз





Тема Re: По тази логиканови [re: Deern]  
Автор пayлинa дeл вaлиe (член)
Публикувано27.06.11 09:30



Никъде не може да ме прати, защото моята работа е не по-малко натоварена от неговата. Въпросът не е до капацитет, а да са равнопоставени нещата. Имаш дете - полагаш грижи за него. И на мен ми е приятно да се излегна на плажа и да си чета или да пия бира на басейна.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.