Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:56 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Здравeйте, момичета.нови  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано07.06.11 10:37




Имам една питанка - мисля, че е по - скоро за този клуб, а не за диети.
Става дума за храненето и специалните режими, храните, добавките и пр.
Вие какво си похапвахте, докато бяхте бременни, а после майки?
Има страшно много изписано по темата, общо взето нищо ново на хоризонта не съм прочела досега, което да прави изключение от общовалидните правила за здравословно хранене.
На мен проблемът ми е, че не ям месо - не ми се яде въобще - при все, че бях мощна мръвкарка преди, общо взето се въздържам, поръчвам си, ако хапвам навън, но..с голям зор по - скоро.
Всички казват, че било много важно, бебето, хемоглобините и т.н. - е да де..ама като не ми се яде- все се успокоявам с вегетарианците, но дали е достатъчно?

Редактирано от impulce на 07.06.11 12:24.



Тема Re: Здравйте, момичета.нови [re: impulce]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано07.06.11 10:46



Всичко и по много...това и с двете бремености :) Но винаги имаше нещо, което отказвах да консумирам и нещо ново което ми се ядеше много. Слушай организма си. Сега е топло и без това, яж риба вместо месо :)



Тема Re: Здравйте, момичета.нови [re: impulce]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано07.06.11 10:48



Чувала съм, че ядките са успешни заместители на месото - от тях не ти ли се ядат?
Не съм придобивала никакви странни вкусове през бременността, общо взето апетитът и хранителните ми навици не се промениха.



Тема Re: Здравйте, момичета.нови [re: impulce]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано07.06.11 11:52



Че кой твърди, че трябва ежедневно да ядеш по три пържоли? Напълно остатъчно е през ден-два да хапваш парче хубаво, чисто парче месо(без много мазнини) с размерите на цигарена кутия.
Наблегни на пълнозърнестите храни, варивата, яйца(жълтък), ядки и всичко ще е наред - те са достатъчно богати на желязо и протеини. В интерес на истината организмът дори на бременната жена няма кой знае каква нужда от много место. По-важно е да има разноообразие на аминокиселини и калции - консумирай освен гореизброените храни, достатъчно количество млечни продукти и риба.
Не забравяй и пресни плодове и зеленчуци.
Лека бременност.





Тема Re: Здравйте, момичета.нови [re: _dexter_]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано07.06.11 11:57



Ядки може - но май печени ми се услаждат повече от препоръчителните сурови.


Да, аз също нямам някакви драстични промени, освен с месото - нямам свръхапетити, или внезапни изблици за нещо в 3,50 през ноща, в които мъжът трябва да скочи през глава и да обиколи цялото кралство - за да открие заветното блюдо..мисля, че това са по - скоро някакви градски легенди или леко глезотии.



Тема Re: Здравйте, момичета.нови [re: surfline]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано07.06.11 12:01



Мерси и аз разчитам на това.


Засега менюто е - филия някаква, може и закуска малко тесто,ама..задължително кашкавал и сирене много, кисело мляко и плодове или зеленчуци, стискам сокове.
Общо взето май само на това карам, от седмица на седмица по някое месо - от самосебе си спряха да ми се ядат разни джънкове, безалкохолни, цигари и пр.
Сладко не обичам по принцип.
Не пия нищо по - специално, не са ми казали, не взимам и добавки.
Като цяло се чувствам в прекрасна форма, но все се питам дали правя достатъчно.



Тема Re: Здравйте, момичета.нови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано07.06.11 12:03




Е, аз по много не мога - става ми тежко и тромаво. Прекаля ли, вгадява ми се, може би по -натам ще да дойде голямият глад - засега се въздържам, просто не изпитвам потребност от повече храна, даже май с по - малко от преди се чувствам по - добре..



Тема Re: Здравйте, момичета.нови [re: impulce]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано07.06.11 12:07



Не се тревожи, правиш достатъчно

! Слушай тялото си, както са ти казали и другите, и няма да сбъркаш. Лека бременност :))!



Тема Re: Здравйте, момичета.нови [re: impulce]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано07.06.11 12:09



Ти си егати образцовата бременна

- на мен ми се ядяха само пици, хот дог и кола. И само от тях не ми се гадеше.



Тема Re: Здравйте, момичета.нови [re: surfline]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано07.06.11 12:27




Избирателна пропускливост.

На мен не ми става зле, ако някой не беше казал, че съм бременна и не се подувах с тези темпове, май нямаше да разбера..
Мисля да си хапвам както досега, пък каквото - такова..късмет. Мерси.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.