Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:34 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Детски кошмари  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано21.06.11 12:52



Как седи въпроса с тях при вас?
Ния от известно време сънува доста често кошмари и чат пат идва посред нощите в нашето легло. Не е каприз, не е и от желание да спи при нас в това съм сигурна. Нищо не е променяно, ежедневието й е доста разнообразно и предимно игри без страхове или негативни емоции. Ако има нещо тя си казва веднага всичко. В началото се случваше 1 път на една-две седмици. В последно време са през една-две вечери, има случаи и всяка вечер .... не плаче, просто става и идва да се гушне. Легне ли при мен веднага заспива съвсем спокойно.

Като я питам сънувала зомби или дух ... откъде ги е чула незнам, от малка има интерес за смъртта и какво става след това, но й е обяснено в съвсем доколкото е възможно розови краски ситуацията ... Как се справяте вие? Подминавате ли ги? Да се задълбавам или е моментно състояние? ....



Тема hmнови [re: jana]  
Автор Deern (ღ)
Публикувано21.06.11 20:06



Смъртта по пронцип не плаши децата, поне тези , които познавам.Моята дъщеря свободно говори за това и няма кошмари, бих казала че е съвсем обикновена тема.


Но когато беше на почти 3 години имаше кошмари известно време, но те бяха веднага след автомобилна катастрофа ( с лека операция и няколко дни в болница). Никога не съм можела да си представя реално какви травми може да има една катастрофа

не си спомням точно колко време продължиха, но бяха чести и това трае със седмици (няколко месеца).



Друг случай съм наблюдавала за дузина дни при друго дете, но не мога да знам причината за тези кошмари. По принцип детето има много стресираща среда. И бих казала че повече ходи насън, отколкото да се стряска и събужда. Но това мисля че значително бързо даде съвсем малко положителен ефект след непрестанни опити всеки да си гледа своите неща и да не стресира другарчето.


Възможно е да е моментно състояние



Тема Re: Детски кошмаринови [re: jana]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано22.06.11 10:04



И на Борис му се е случвало да сънува кошмари, идва при нас, гушва се и заспива - точно като Ния. На сутринта ми разказва какво е сънувал, но честно казано не си спомням сега

Предполагам, че фантазията му е доста развита и това го кара да си представя разни странни същества.
Предполагам, че и при вас е моментна ситуация. Аз не обръщам особено внимание на тези кошмари, защото са много редки. И като знам, че и аз понякога сънувам ужасни неща, които не са провокирани от ежедневието - просто не се задълбочавам. Виж, ако Борис сънува всяка нощ кошмари със сигурност бих потърсила причината.




Тема Re: Детски кошмаринови [re: jana]  
Автор snich (top4o)
Публикувано22.06.11 10:22



Ренета имаше такъв период и решихме проблема с мрежа за сънища. Закачихме й звънче и я окачихме ритуално над леглото. Предварително й обясних,че тази мрежа пропуска само хубавите сънища,а лошите улавя и ако случайно някой й се изплъзне звънчето звънва и събужда спящия.
Вероятно част от проблема е в това,че детето започва да се страхува да не сънува отново кошмар,започва постоянно със страх да мисли за това и отново го предизвиква.
Пробвай с мрежата .... в гуглето има снимки,ако не знаеш какво представлява.Продават ги в магазините за сувенирчета.



Тема Re: Детски кошмаринови [re: jana]  
Автор пayлинa дeл вaлиe (член)
Публикувано22.06.11 13:05



Като малка сънувах много кошмари. По сто пъти преди лягане питах майка ми Нали няма да сънувам лошите сънища! Определено ми действаше добре, когато тя ме уверяваше спокойно, че ще сънувам приятни сънища. Как си играя с някоя приятелка примерно или животинче, или че сме отишли на някое хубаво място.





Тема Re: Детски кошмаринови [re: snich]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано22.06.11 14:40



Идеята е перфектна, има такъв тип Капани за сънища .... продават ги навсякъде като сувенири .... много благодаря ще я пробвам. Да тя наистина преди да заспи започва да се плаши, че ще сънува кошмари и почва едни черни мисли .....






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.