Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:47 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема На раздумка  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано15.06.11 10:51



"Ако трети ден не ви се работи, значи е сряда."







Тема Декс ...нови [re: surfline]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано15.06.11 11:02



може и да си права, но аз лично се дразня безумно много защоот тя отива на дъното на "хранителната верига" и тов авечно отстъпване, вечно отдръпване з авсяко едно нещо ме подлудява защоот детето си седи в 6-та глуха и спокойно може да бъде "набита" от някое 3-4г ....



Тема Re: Декс ...нови [re: jana]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано15.06.11 12:14



По-добре да се пази, а не да бие. Не знам. Аз сега имам подобен проблем....гледам баш Стефан да избягва персоната, и да не си играе с нея.

За любителките....



Не излиза като снимка, пробвах.

Редактирано от нeмиpницa на 15.06.11 12:20.



Тема Re: Декс ...нови [re: jana]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано15.06.11 12:18



Аля е по същия начин, горката обяснява как не трябва да я обиждат, да я бият и т.н и сама си страда, защото аз отказвам да се намесвам. Няма цял живот да съм й до дупето.
Но друго ме притеснява в нея. Когато се събираме голяма компания и децата на познатите ми не са толкова толерантни и възпитани, тя си играе с тях и става като тях, т. е решава, че тяхното поведение е правилно и забравя за всичко дето съм я учила

Случвало се е да има сцени на тръшкане, на отговаряне - направо ме изумавя. В този момент и аз се чудя какво да й кажа.....



Тема Re: Декс ...нови [re: Nasinda]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано15.06.11 13:10



Ох, девойки, ама и вие сте едни - ако някой ви посегне на вас или ви дръпне чантата най-неочаквано какво ще направите? Шамари? 100 м. спринт а ла Бен Джонсън? Карате? Едва ли. то докато се завъртиш и нещата ти вече са отнесени. Най-логичната реакция е да се развикате.
Научете ги тези деца да пищят. Силно, истерично, настойчиво. Насърчавайте ги в това - така и така го умеят, сега им е време да започнат и да го използват.
Симона също се дърпа и нито посяга, нито отвръща - не го и очаквам> вкъщи нито се бием, нито се обучаваме да се бием, защото всеки, който бие трябва да си има едно на ум, че някога ще се намери някой, който се бие по-добре от него и тогава...Ми не искам да се стига точно до това "тогава". За това и с моето дете от доста време насам се учим да крещи - и си нямате идея колко ефикасно е това. Първо, че до сега 3/4 от майките, които обикновено нехаят като видят, че едно дете пищи до тяхното скачат. Ама СКАЧАТ. И второ, че повечето деца така се стряскат, че сами оставят каквото са награбили и моето дете не се налага да се забива в 10та глуха.





Тема Re: Декс ...нови [re: surfline]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано15.06.11 13:27



Не ми е идвало на ум за пищенето, честно :))! Но ми харесва, щом действа :).
А за копиране на поведение - и Яна е така, копира от деца, които са по-големи от нея или по-агресивни. Или от които тя по някаква причина смята, че са авторитети. Предполагам, че е нормално на тази, пък и на всякаква възраст. Децата ще си решават как да се държат в групата, дали искат да са като другите, или да се открояват. На нас ни остава да обясняваме.... :))



Тема Re: Декс ...нови [re: _dexter_]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано15.06.11 13:35



О, Декс, помага и още как - пробвай и ти да видиш

. Някой ти дърпа последният десерт под носа в стола на работата ти надаваш крясък в С-мажор в ухото му и той връща веднага толумбите. Та същото и на детската площадка - няма дете, на което да му е приятно друго до него да му вика в ухото. Или в крайна сметка "недобросъвестната" родителка се размърдва преди отрочето да стане кандидат за слухово апаратче.
За комирането, ами нормално е и още как. На кой техните не са му казвали "Ти нещо хубаво в училище кога ще научиш?", а?
Мисля си, че е важно всеки родител да се концентрира в основните ценности, които са важни за него, а останалото само ще се оталожи с времето. Все някога ще им дойде на ум, че да плюе от кревата по главата на братовчед си или да маже с лютеница чантата на стринка си не е чак толкова "cool".



Тема Re: Декс ...нови [re: jana]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано15.06.11 14:49



И Боби е такъв, чак се притеснявам как ще се справя с децата в училище. В градината имаше доста побойници в групата им - за 4 години само един път е посегнал на дете.






Тема Re: Декс ...нови [re: Nasinda]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано15.06.11 16:28



В този момент и аз се чудя какво да й кажа.....

Освен обясненията, понякога се е случвало да търпи наказания, ако подведен от някой лош пример е правил глупости.



Тема Re: Декс ...нови [re: tani4ka]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано15.06.11 17:54



Ама да ти кажа в детскат атака ги учат, поне в нашата е така. Даже с учителката съм говорила, че миналата година видяла свое учениче вече 3 клас с майка му и кто се заговорили, майката се оплакала, че в училище детето му посягали и то понеже било учено да не го прави ... търпяло ..... в нашата група няма нито 1 непослушно или буйно дете. Учителките са възхитени как за първи път виждат такива деца събрани на едно място, няма обиди, няма бой, е чат пат някоя и друга беля, но като цяло децата били много сплотени и винаги заедно играели.
Сърфче да ти кажа аз от малка съм научена първа да не посягам, но ударят ли ме ..... налитам много е освен ако не е някой 200 кг малоумник с оръжие в ръка естествено.
Нас дребната също копира от заобикалящите я деца с които игра ев момента и ако е малко по-палаво детето тя попива част от държанието, а самото щураче съответно става няколко степени по-кротко






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.