Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:41 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Nintendo pocket gameнови  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано31.05.11 22:36



Предполагам всички знаете тези джобните конзоли Nintendo дето струват една камара пари (една камара да се дадат за дете което след 5 мин може да я е строшило или загубило).
Та тези игри тук са голям хит от доста време и вече цялата детска градина имат. ОК ама те си ги носят и в детската и играят и моите деца реват за същото. Но аз виждам как др деца си пазят нещата, не ги трошат и не ги губят,а моите квото и да занесат в детската се връщат без него - или изгубено, или строшено или си хвърлил белезниците на някакво дърво или....
От една страна съм наясно че не са дорасли за такива скъпи играчки, но от друга вече цяла година ми реват всеки ден буквално. Жал ми е за тях щото хич не върви всички да имат а те да нямат и реших сега лятото за рождените дни да им взема. Ама от сега си представям кво ще стане като им забраня да ги носят в детската. И съм изпаднала в стрес и потрес направо. Яд ме е на тъпите даскалки че разрешават децата да си носят конзолите в детската ама може ли да се преборя с тях и с всички останали родители, които са си презадоволили децата и няма да разберат изобщо за кво иде реч.
Чудех се в БГ разпространени ли са тези играчки сред децата в детската градина, купили ли сте на вашите деца и давате ли им ги за детската градина и като цяло какво смятете по въпроса със харченето на толкова много пари за малки деца които не могат да ги пазят. Всъщност и чужбинските мами могат да изкажат впечатления от техните чужбини, ще ми е интересно
Мъжът ми не искаше да им купува и го разбирам ама дори да не беше се навил аз щах да им взема щото ми е жал да гледкат и да цедят лиги. Па не сме ние най бедните да му се не види и можем да си позволим да им купим.
Четох обява за втора ръка и се облещих. Някаква майка продава конзолата на дъщеря си на половин цена и още 60 игри, които продава почти за без пари, а иначе е дала холяди за тях понеже скъпата и щерка сега е решила че иска новата 3DS конзола (която тук струва около 650 лв). Само на мен ли този вид родители (а те са почти всички датски родители) ми изглеждат малоумни идиоти или....




Тема Re: Nintendo pocket gameнови [re: jensen-110062]  
Автор Deern (ღ)
Публикувано31.05.11 23:45



Здрасти Ники,

нещата въобще не са до парите. Моята дъщеря има покет игра, на която играе само по път (на почивка) и почти никога вкъщи. За вкъщи има ТВ-конзола.

Детето на моя приятелка играеше вкъщи и започна да получава тикове на лицето. Водили са го на лекар и е установено че това се получава от играта, защото детето се напряга да гледа в малкия екран и към това идва и въодушевлението с което играят.


Така че ако взимаш каквато и да е игра, въведи някакъв план кога и как ще се играе.



Тема стига бенови [re: Deern]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано31.05.11 23:57



чак пък тикове. За такова не бях чувала.
Смърт ми е като знам какви манияци са на игри. И моите имат ТВ конзола ама най много на компютър играят.
А за парите - ако си пазят нещата е ОК, не е кой знае колко скъпо. Ама предчувстам че при моите диванета ще излезе десеторно цялото капиталовложение щото са големи разсипници и нищо не заслужават. Ама айде от мен да мине... за кой ли път.... После сигурно ще ме е яд както винаги щото са небрагодарни и не оценяват




Тема Re: стига бенови [re: jensen-110062]  
Автор Deern (ღ)
Публикувано01.06.11 00:05



Да, без съмнение е инвестиция. Все пак те са още малки и всяко иска да има еднакви с другите неща, а ти имаш всичко по 3 на листата.


А защо не започнеш да им купуваш най-бленуваните неща за заслуги?

Аз така правя, а за празници купувам по листа със желания.

Но определено съм на мнение, че медиите и подобни игри не бива да се играят безразборно. Дори при мен са метод за наказание. Последно се ядосах за математиката в училище и младша отнесе 1,5 месец без ТВ. Даже не мрънка, поне прави смислени неща от време на време

.



Тема Re: Nintendo pocket gameнови [re: jensen-110062]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано01.06.11 00:23



О, Никифин...що с нов ник?

За нашата детска градина в БГ съм сигурна, че няма, но за 2-3 клас в училищата май вече е разпространено. Кумовете се оплакаха като ни идваха на гости за Великден. Накупиха 10 игри от тук. Синът ми има PSP, но надали някой ще му позволи да го носи в градина/училище. Те и мобилен не дават. Всички познати деца имат Nintendo или PSP, но не е кой знае какво. Чак пък истерия? Като го подгъна да чете по 6 книжки на ден+домашно да пише не се сеща за тази игра. Ето я поляната, дивее и бяга....Взимам я играта само уикенда, ако искам да пия кафе спокойно и да се видя с дружки. Сега ще я взема в самолета, че 4 часа ще издивее...Имат си децата и wii. И?



Тема Re: стига бенови [re: jensen-110062]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано01.06.11 09:06



Купи им, какво толкова? Като ги счупят, няма да имат и ще знаят, че като не пазят - нямат. Може да излезе и нещо възпитателно от цялата работа. Ако си сигурна, че наистина ще ги счупят или загубят, не се притеснявай толкова, че може да им навреди - за краткото време, през, което ще имат това нещо, няма да получат тикове. А ако все пак те изненадат и пазят - какво по-хубаво от това? Така като гледам - все си на печалба

- е, разбира се, ако парите не са ти проблем. Но току виж за тези пари децата научат ценен урок :). Пък и както казва Нем - като ги пуснеш да тичат по двора, едва ли ще се сещат често за играта.
Аз по моята дъщеря гледам - понякога иска някакви играчки, които е видяла. Бързо и минава, за щастие, но ако получи каквото е поискала, играе с него известно (твърде кратко) време и после го забравя. Не й е толкова важна употребата, колкото идеята да го получи, ако го е видяла някъде. Както стана с детския лап топ - 4 месеца само за него приказва, сега събира прах на един шкаф.
Тук в градините не дават да се носят играчки. Нашата уж е по-либерална, децата понякога носят, но трябва да ги държат в шкафчетата си. Такива скъпи неща не съм чула да са носили, макар да съм сигурна, че някои имат. Мои познати деца или нямат или не съм разбрала да изтерясват чак толкова :).



Тема Re: Nintendo pocket gameнови [re: jensen-110062]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано01.06.11 09:12



Няма такива филми. Че Ния мрънка за PSP, за мобилен телефон, за това, че искала да си лакира ноктите като мен .... все си намира за нещо, това не означава, че ще бъде позволено. За мен са малки на тази възраст, предпочитам с топка навън отколкото да ми виси в къщи или на маса с PSP или подобно в ръка. И без това тези деца нямат детство всичко е пред компютри и ТВ остава и в училище или в детската да се занимават с това.

Аз наистина незнам с кой акъл учителките позволяват такова нещо ... не бих го подминала с лека ръка. Какво в училище седят по чиновете в час с тях? Или в детската вместо да играят на вън на двора седят на пейката с игра ....



Тема Re: стига бенови [re: _dexter_]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано01.06.11 09:57



тук е истерия по Нинтендо ти казвам и ВСИЧКИ имат до един в детската. То това е най малкото - всяко си има или Wii или PlayStation обикновено и двете в къщи. Тия датчани са баси и консуматорите. И после реват, че не им стигнали пари да си платят наема примерно.
Ева не е много електронните игри и иска само щото всиучки имат и щото братята и реват за такова. Давид и той много не дава зор за Нинтендо. Ама Теди е направо луд за тази игра. Купили сме им ние игрите, от големите DS XL да се не кьорават много

даже иум ги показахме в шкафа и сега ще броят 8 пъти да спят и тогава е рождения ден. Днеска още не са влезли в детската и се развикаха на всички че имат Нинтендо. А ония ми ти наседали кой къде свари и играят и пушилка се вдига.
Аз лично предпочитам ако ще играят на игри да е на компютър (хем щото ще се научат да работят с комп хем щото имам 5 и има за всяко по един ). Имат и 2 ТВ конзоли V Smile които купих по изключение защото са образователни, учат бикви и числа и има смисъл от тях. Ама бързо им омръзнаха и сега търсят нови игри из нета




Тема Re: Nintendo pocket game [re: нeмиpницa]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано01.06.11 10:04



Щото дира ми сменя ника автоматично, явно NikiFin им боде очите.
Аз моите с книжки не мога да ги подгъна, не обичат да им чета на българки и стават и си заминават просто и аз си оставам сама с книжката. Бе моите с нищо се не подгъват да ти кажа. Сега тука българи организират пикник в парка за майки с малки деца и аз няма да ида щото моите на гола поляна им е скучно и ще реват през цялото време да си ходим. Искат площадка и то голяма и с много катерушки иначе не ги устройва и е рев докато не им се задоволят специалните нужди.
А това wii за мен е такава тъпотия че нема на къде. Никакъв смисъл не виждам от него и дори не е интересно. Купуват го щото е модно ама после ми се струва че не го ползват.
Виж от покет игра по има смисъл за случаите които ти си изредила примерно.
Аз още не знам ти в коя държава си, ще кажеш ли най сетне?




Тема Re: Nintendo pocket gameнови [re: jana]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано01.06.11 10:10



в детската е разрешено само до 9 часа да играят на ел игра и после им ги прибират така че не прекаляват. Дразнещото е, че моите деца гледат и искат и те. И аз не разбирам от къв зори родителите пускат децата с това на детска. На училище е същото, просто е must да имаш такова, част от интеграцията иначе оставаш в изолация. Но не мога да се боря сама с банда малоумници и на практика съм принудена да купувам на децата си това, което имат другите, колкото и безсмислено да ми се струва.
Те дори и да не реват много за нещо може вътрешно да го изживяват. Аз поне като дете никога не съм настоявала нищо, само по един път казвам, режат ме щото мислят че това е моментен каприз и аз си оставам сама с мечтите и ми е гадно. не искам и децата ми да се чувстват така, не е честно особено при положение, че нищо не ми пречи поне това да им купя. Виж, за Ferari пари едва ли ще имам.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.