Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:04 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема за лъжите...  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано28.05.11 23:24



Как се справяте с детските лъжи?!?!?!?!

Лора напоследък се опитва да лъже

не, че й се получава, но на мен ми е много мъчно и мисля, че не реагирам по най-добрия възможен начин



Тема Re: за лъжите...нови [re: incendio]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано28.05.11 23:32



Явно сте напред с материала, Ния още не съм я хващала в крачка, но мисля, че това са нещата от живота. Рано или късно ще почне, важното е да споделя всичко с теб, да се научи за онези т.нар "добри" лъжи ... знам ли. Може би ако се научи, че ако лъже ще си носи последствията ... няма оправия с това





Тема Re: за лъжите...нови [re: incendio]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано28.05.11 23:33



Не минава ли номера с врабчето, което ти казва всичко дори когато лъже, или носа на Пинокио?



Тема Re: за лъжите...нови [re: jana]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано29.05.11 09:37



не съм пробвала - до сега се е случвало 3 пъти - всеки път обяснявам, че не трябва да се лъже, особено мама и тати...



Тема Re: за лъжите...нови [re: incendio]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано29.05.11 10:25



Аз от как обясних на моите деца, че е грозно да се лъже и да се обижда те почнаха още повече да лъжат и обиждат. Не са от децата, които си умрат да направят добро впечатление, предпочитат с лошо да привличат внимание. Животът ако не ги научи явно няма кой друг.
А и не знам кво толкова се възмущаваме, че децата лъжат при положение, че възрастните правят същото непрекъснато за кво ли не, ама разбира се предпочитат дори пред себе си да не го признаят, камо ли пред другите




Тема мислянови [re: incendio]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано29.05.11 10:38



че човек се ражда лъжец и такъв си остава. Всички лъжат по някакъв начин примерно нормално няма да кажеш на някой, че изглежда зле в дрехите си но в случая имам предвид, че съществуват хора, които лъжат за спорта - прекалени фантазьори, с мошеническа цел и т.под. Това няма как да се промени с наставления и поучения за добро и лошо, особено ако човек изобщо не държи да е добър.
Лъжите съществуват от как свят светува и като гледам и с тях ще ни завари апокалипсиса. Има неща, които човек не може да научи от наставления, а трябва сам да ги прозре.
И моите деца лъжат (по скоро фантазират непрекъснато) и съм се убедила, че това поне на този етап няма оправия.




Тема Като чета как сте блокирали,нови [re: incendio]  
Автор Deern (ღ)
Публикувано29.05.11 16:24



и мисля че това до нищо добро няма да доведе.



Какво значи "добри лъжи" или разни заплахи относно този естествен период при децата?

Преди малко бях навън с 3 деца и съседа разказа за някакъв възрастен, който заговорил едно дете на площадката ( макар че това не веднага значи нещо лошо, но все пак) Докато говорихме, синът му (1 клас) набързо съчини една кървава-хорор история, сестра му веднага му се присмя, че измисля фантази-истории Аз извадих телефона и казах че ще се обадя на полицията и той да разкаже какво е видял и момчето набързо обърна нещата на майтап


Моята дъщеря също измисля абсурдни истории, но веднага личи кои са измислица, защото когато възрастния участва в дискусия (без да отрича детския разказ), децата сами оценяват измислицата като несериозна и я разказват като такава. ( а не като лъжа).



Тема Re: за лъжите...нови [re: incendio]  
Автор snich (top4o)
Публикувано29.05.11 23:52



Инсе,преди време гледах по ТВ някакво изследване при децата.В някаква стая има една играчка.Детето влиза там с психолога.Последният показва на детето как се играе със съответната играчка и казва ,че трябва да излезе за малко,но е важно детето да не пипа играчката ,докато психолога не се върне.Повечето деца само чакаха психолога да излезе и веднага започваха да играят.Като ги питат после дали са пипали играчката казваха ,че не са.Това всъщност било нормалното поведение и не помня вече по каква линия се оказа и важно за правилното развитие


За такива лъжи ли става дума при вас ,или за фантазия?
За лъжите лек при нас няма.Хиляди пъти сме си разказвали за лъжливото овчарче,обяснявали сме,че може много да навреди на някого,че може да ни вкарат в затвора и тя да остане сама ....нищо не я трогва.Понякога съм благодарна,че има свидетели около нас
За измислиците не търся лек.Те са цветове в детството.
Знам,че двете са неразривно свързани и рано или късно,с много упорство и старание от наша страна,децата ще започнат да отделят лъжа от измислица Поне така се надявам ,де



Тема Re: за лъжите...нови [re: incendio]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано30.05.11 10:13



Яна фантазира така, че пушек се вдига. Най-вече за някакви несъществуващи нейни роднини - сестра, друг баща, друга майка, баби, дядовци - интересно как всички те са живели в Гърция преди ние (сегашните й роднини) да се родим. Къдри ги едни..... Като я питам да уточни кога е станало това - все отговаря - преди ние да се родим. Понякога обяснява и на странични хора, някои от които ме поглеждат в недоумение. Аз това не го броя за лъжа. И на нея съм обяснила, че има разлика между измислицата и лъжата - лъжа е когато измисляш нещо с цел да навредиш на някой. Не съм сигурна, че е разбрала, но е запомнила, защото вчера се опита да ми обясни как тя не лъжела, защото никой нямало да пострада

. Предполагам с времето ще схване разликата (поне се надявам). Тя по принцип като че ли се опитва да не наранява и да не натъжава хората, така че имам вяра .
Опитва се да лъже понякога - напр. казва, че баба й й позволява нещо. Гледам да не се сърдя, казвам, че това не е вярно (ако съм сигурна, разбира се - ако не - веднага се обаждам да проверя ). Чела съм, че към лъжата трябва да се подхожда спокойно, да се каже на детето, че знаем каква е истината. Да не задаваме подвеждащи въпроси, които да карат детето да се оплита в лъжите си, да се ядосва и от инат да твърди всевъзможни небивалици. Смятам да се придържам към тази линия на поведение, макар че се улавям как действам по инерция понякога - с въпросите, разследването и идеята Яна да си признае сама. Което не става, а дори и тя да си промени версията, не съм сигурна кое е истината.
Като цяло за сега не мога да кажа, че имаме проблем с лъжите, да видим до кога.



Тема Re: за лъжите...нови [re: incendio]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано30.05.11 10:14



Забравих да пусна тази статия, може да е от полза






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.