Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:59 25.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Хранене!нови  
Автор Shmatka ()
Публикувано21.04.11 20:24



Здравеите мами! Моите мом4енца станаха на 21 месеца и проблемите с храненето запо4наха. Нищо не им харесва, мляко не пият (поне ядат кисело..), ако им дам ще живеят на вода и солети! Даите сьвет, идеи...вашите деца какво хапват и по колко? Аз все се притеснявам да не са гладни, дали си набавят нужните неща от храната и т.н. Бладодаря предваритено, Мая



Тема Re: Хранене!нови [re: Shmatka]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано21.04.11 21:40



Това изобщо не трябва да те притеснява моята дъщеря на 8 месеца твърдо отказа всякакъв вид мляко освен кисело, за прясно не искаше и да чуе и така до втората си годинка. Тогава почна с корнфлейкса и покрай него минаваше и прясното, сега без прясно мляко не може така, че не се притеснявай вкусовете им се променят непрекъснато. Гладни ме съмнява, че ще останат, те са близо на 2 годинки имат периоди на неядене и на нормално ядене. Моята от малка е супер злояда и яде определени неща само, но пак оцелява и си върви нормално за възрастта





Тема Re: Хранене!нови [re: Shmatka]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано22.04.11 22:07



не се притеснявай - как са на килограми?!
ако не са кожа и кости изобщо не ги мисли - нищо им няма на дечицата - може да ги мъчат зъбки - на голямата когато и растяха кътници не можеше никаква сила на земята да я накара да хапне каквото й да било...
и още нещо - солетите, зрънчото и бисквитите НЕ са храна - дори почерпките по площадките може да им стигнат за наяждане... също така добрия режим (ритуал) на хранене много помага - т.е. всеки ден по едно и също време да се хранят, а изключение само в наистина краен случай...
може също да се дължи на промяната във времето - в по-топлото всички ядем по-малко...





Тема Re: Хранене!нови [re: Shmatka]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано25.04.11 23:23



И ние сме от групата на странно хранещите се деца, не сте сами в неволята!

Синьт ми се храни изклю4ително избирателно, не остава гладен, оба4е като цяло все още не проявява интерес кьм нашата храна. Бих ти предложила да се примириш сьс ситуацията, да приемеш положението такова, каквото е, да предлагаш нова храна, но да не настояваш. Наистина ли се хранят единствено с кис.мляко, солети и вода? Какво друго попада в списька на любимите храни?



Тема Re: Хранене!нови [re: Shmatka]  
Автор Shmatka ()
Публикувано26.04.11 01:16



Хапват и други неща - плодове, зелен4уци, сирене, и т.н. но с готвеното много сме зле. Особенно Каи само като види например готвен спанак и отказва да го опита даже. Ари-то по хапва, но по принцип едното като са занаяти и другото следва.



Тема Re: Хранене!нови [re: -Randi-]  
Автор Shmatka ()
Публикувано26.04.11 01:19



Ранди, то твоето мом4енце по4ти колкото моите маимунки! Вие как се справяте?



Тема Re: Хранене!нови [re: incendio]  
Автор Shmatka ()
Публикувано26.04.11 01:21



Долу-горе са добре на кг. Ари е 14 кг, а Каи ми е щур4ето - 12 кг.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Shmatka на 26.04.11 01:21.</EM></FONT></P>

Редактирано от Shmatka на 26.04.11 01:22.



Тема Re: Хранене!нови [re: jana]  
Автор Shmatka ()
Публикувано26.04.11 01:25



И лекаря така казва, но аз много се дразня например като наготвя нещо вкусно и полезно, а те не искат да го опитат и пак карат на сухо.



Тема Re: Хранене!нови [re: Shmatka]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано26.04.11 07:31



Саша от малка си хапва супер, но от скоро започна да ми прари номерца и неиска дадени неща, да кажем преди ядеше пьлнени чушки без проблем обираше пльнката като за световно, сега от скоро плаче и иска "бяло" оризче

, а и сьщо кьм дадени неща като боб, леща, грах...направо си слага рьчичките на устата и отказва да ги опита даже, но супички и такива неща яде без проблем...
Всяко дете си е различно, а печени картофи или нещо от сорта хапват ли?
Саша ми е 14кг сьщо, и немога да кажа, че е дребна тьй че до колкото прочетох по-горе и твойте са в тези килограми, не мисля, че има от какво да се притесняваш.
Много са различни бебешките каши от нашите манджи, Саша като бебе обожаваше пюре от тиквичка (жьлта) сега неиска тиквичка под никакьв вариант, няма пьржена, няма варена, няма нищо . И аз така се дразня някога като сготвя, а тя неиска, но и те са хора като нас и дадени неща не им харесват. Надявам се да се оправите скоро и да започнат да пробват нови готвени неща.



Тема Re: Хранене!нови [re: bggal]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано26.04.11 08:22



Яна е 13 кила, а не я намирам за слаба

. И аз да кажа, че децата си променят вкусовете постоянно. Опитването на нова храна у нас е почти мисия невъзможна, освен ако не е нещо с шоколад , нещо боклукчаво или пържено. Това да види спанак на манджа и да иска да го пробва - абсурд!!! Преди ядеше ориз и гъби, сега не иска да вкуси нито едното, нито другото. Понеже ми писна с капризи за храната, съм я оставила. За новите неща не я карам, ама хич - понякога като не е принудена, пробва (веднъж яде пържени калмари, само защото баща й й каза, че не са за нея). В повечето случаи не й харесва, но поне е решила да пробва. Аз лично не съм намерила начин да я накарам да яде нещо, което не иска.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.