Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:08 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема На чаша горещо кафенови  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано17.04.11 09:49





Ваш ред ...



Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: jana]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано17.04.11 14:01



Продължение от старата тема.
Не бих казала, че е "нова мода" отказването от флуора. В този форум това сме го коментирали да не кажа всяка година в последните 5-6. Във Варна майките протестираха, петиции писаха да не са дава флуорно мляко на децата в ДГ, т.к. и във водата за битови нужди се влага доп. флуор. Имам познати мами от Варна с белези на зъбите от пренасищане. Мъжът ми и той има такива петънца, от Бургас е. Обеца ми е на ухото.
Вчера на скайпа свекито ми показва, че била купила на Стефан паста Ненедент за деца над 4 г с малинов? вкус. Нали я чакам за празниците тук и съм я затрупала с поръчки. В Ирландия има хомеопатично дружество, има и аптеки, но примерно общодостъпните продукти на Boiron не се продават/внасят. Върнах я да заменя пастата с такава под 4 г и да е без флуор. Поспорихме на колко години бил Стефан, а аз държа да се мие с тази паста, т.к. той други не понася. Пък и е без флуор. Няма кариесче на зъбите, преди да тръгнем ходихме на преглед. Всеки сам си решава и си носи последствията.

Янче, приготвихте ли багажа? Искаме снимки с Ния в кабина на Виенското колело





Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: нeмиpницa]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано17.04.11 14:25



Абе, аз знам ,4е това е много дискутирана тема през последните години, 4ета тук и там, все пак това е сравнително ново те4ение в май4инските форуми.

Нем, едно е да се добавя флуор в млякото и водата, нещо сьвсем друго е да го има в пастата за зьби, кьдето е коли4еството му е в норми. Затова и писах, 4е флуорьт, а и не само той, при прека4ване на една граница, може да стане и вреден.

Редактирано от -Randi- на 17.04.11 15:05.



Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: -Randi-]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано17.04.11 15:25



Ако го има в пастата за зъби + водата за пиене от чешмата (Варна) или минерална/изворна вода от туба (виж етикета) + (хапчета по препоръка за зъболекар) + флуорното мляко в ДГ (Варна) = доста над допустимите /уж/ граници. Кой следи колко вода/мляко/хапчета са изпити на ден? Никой.

Не зная колко е "ново" това течение, със сигурност от преди раждането на Стефан /5 1/2 г/ го знам. Под "ново" разбирам последната 1-2 г.

Има анкета е Капитал: Колко често посещавате музеи и галерии в България?





Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: нeмиpницa]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано17.04.11 16:40



Така сумирано е много, но колко от тях са факт? В края на краищата млякото в ДГ флуорирано ли е ?
Току-що погледнах бутилката минерална вода у нас, няма флуор. За 4ешмяната не зная, нямам представа.
Всеки си преценява колко и какво да дава, аз писах най-ве4е за флуора в детските пасти, оттам нататьк трябва да се прецени каква е дневната доза на флуор за едно дете, за да се направи равносметка дали флуорьт е в пове4е или не.

Редактирано от -Randi- на 17.04.11 16:41.



Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: нeмиpницa]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано17.04.11 18:12



Ооо непременно. Багажа не съм го и почвала, но на преден план е рожденият й ден, та като отмине ще почвам и багажерийте





Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: jana]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано17.04.11 19:33



Ох, и мен ме чака РД на Ники + годишнина от сватбата + гости от БГ 6 бр. + Стефан е във ваканция 2 седмици = яко тичане и нерви





Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: нeмиpницa]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано17.04.11 21:24



Относно статията...ми не се учудвам , ама въобще!
Сравненията на нашите с чужбинските галерии и музеи...не ми се коментира. При
чината не е само в начина на предлагане на нещото или информацията за него. Да, до голяма степен зависи и от дизайнерите, но в бг те са много малко като фирми, занимаващи се с "обзавеждане" на музеи и затова в повечето случай изглеждат еднотипно.
Друга причина е и закостенелите мисления на хора, отдавна прехвърлили пенсия, които продължават на векуват на местенцата си! А и дъщо порочната практика да се излагат копия, вместо оригинали!

Повсеместно! или пък така омразните ми макро фотографии...
Надявам се след време нещата лека полека да се попроменят.
В Банята, където се надявам да се премести и нашят музей преди да се пенсионирам сега тече изложба на АЛФа банк "Парите говорят". Някой ходи ли да я види? Аз не успях заради варицелата, но в деня на откриването имаше около 20 млади хора, които подреждаха и ангажираха..подозирам, че е станала хубава изложба.
А вие ходихте ли да видите мечките на площад Св. Неделя? Прекрасни са!

Редактирано от dessbess на 17.04.11 21:26.



Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: нeмиpницa]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано18.04.11 00:33



Дойдоха ми формичките за курабии - голям заек и по-малко пиленце.

Дайте някоя речептичка за великденски курабийки?
Купих си и от тези за декорацията, но сладкарска боя не взех, нещо ми се досвиди.. Сега даже ме е яд.
Алабалке, според теб как ще стане по ефектно с боя или с белтък. то е ясно как де, оф много ме е яд...
А, и ако ги направя във вторник или сряда до неделя нищо им няма, нали?
Ето я декорацията:




Тема Re: На чаша горещо кафенови [re: dessbess]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано18.04.11 01:07



за Великденски сладки. От теб показаните такива имам на Др.Йоткер. Малко зор в началото, но съм ги ползвала само за надписи. Все още за украса не ми се е налагало.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.