Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:29 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Спам  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано13.04.11 12:04



Вие сте.







Тема Re: Спамнови [re: surfline]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано13.04.11 12:15



Деси, бзо оздравяване на Анюта.

Концерта беше в Мюнхен, 2008 г., турнето на Lost Highway

Редактирано от surfline на 13.04.11 12:16.



Тема Яне,нови [re: surfline]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано13.04.11 18:16



кога е тържеството?!
имам подобна в Сф при майка - прегърни ме с копченца, така че можеш да я преравиш за да стане на Ния - ще я помоля да я потърси тази седмица...



Тема Re: Яне,нови [re: incendio]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано14.04.11 09:00



Ох Светле ще ме спасиш ... остави всичко друго ами освен тази поличка трябва да са с бели бодита по телцето с дълъг ръкав, кърпа на вратлето, бял чорапогащтник и лачени официални обувки ..... какво е това чудо незнам ..... за един ден ще се хвърлят ей така пари за ....





Тема Re: Яне,нови [re: incendio]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано14.04.11 09:02



май месец е





Тема Re: Яне,нови [re: jana]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано14.04.11 09:13



От театъра не можеш ли да вземеш под наем нещо? То си е грехота да даваш пари за едно обличане.........




Тема Re: Яне,нови [re: tani4ka]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано14.04.11 09:16



таничка, под наем излизат като да си ги купиш нови



Тема Re: Яне,нови [re: incendio]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано14.04.11 09:26



В краен случай може да куп яплат и да ушия набързо поне това е лесно. Айде ние добре ами момченцата от тяхната група - със зелени, червени или бели вратовръзки, бели ризи, черни панталони и официални обувки





Тема Re: Яне,нови [re: jana]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано14.04.11 09:38



имаше едно тържество на Боби в детската за Евросъюза, някакви височайши посещения. Не знам на какъв принцип са избирали децата участници в програмата (а имаше и от всички групи), но той милият беше останал с впечатлението, че не е избран, защото няма черен панталон и бяла риза.

. Много мъчно ми стана тогава. И в първия уикенд след това тържество отидохме и му купих риза, панталон и някаква вратовръзка от магазин за мъжки костюми. 60лв оставихме, но поне зададеше ли се тържество бяхме винаги готови. Само в годините му отпусках панталона, че той иначе си е все кльощав



Тема Re: Яне,нови [re: jana]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано14.04.11 10:29



Какво ще е това тържество, че така трябва да са издокарани?
На Тоби в училището ще има фестивал също май месец, трябваше да му купувам зелен чоропогащник и тениска (ще е жаба човека). В чудо се видях с тоя чоропогащник, даже се свързах с майките на другите "жаби", а накрая се оказа, че не сме си превели както трябва испанския термин и трябвало клинче, което е по-лесно за намиране

Вярно, женско, ама намерих.
Тая сутрин беше супер странно времето при нас. Една мъгла... Тоби вика защо е такова... мръсно навън? Като се загледах, видях че всъщност вали дъжд, но супер, супер ситен. Докато оставя Тоби в училище, за 2-3 мин. се беше прояснило.



Тема Re: Яне,нови [re: flor4eee]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано14.04.11 10:45



Ами незнам какъв ще е точно концерта, но рецетиращите момиченца трябва да са така облечени. Ния я избират за първи път да рецетира, досега заради логопедичните проблеми все си седеше като фон отзад с танцуващите, но сега ще вземе дейно участие и е развълнувана ....
Иначе днес ние се събудихме със снежна покривка





Тема Re: Яне,нови [re: jana]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано14.04.11 11:04



Как снежна покривка бе?! Погледнах сега в дира, че било 2 градуса... Не ви ли тресяха жеги по едно време?! Това време съвсем се побърка





Тема Re: Яне,нови [re: flor4eee]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано14.04.11 11:24



едно време ... сега сутринта Ния става и вика - Мамо ура ще мога да прав яснежен човек .... Викам какви ги говориш, поглеждам и .......... извадих отново зимните дрехи, сутринта тук беше 0 градуса





Тема Re: Яне,нови [re: jana]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано14.04.11 11:35



Ужас, снежен човек април месец!





Тема Re: Яне,нови [re: flor4eee]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано14.04.11 11:38



като нямахме по Коледа да имам за Великден поне



Тема Re: Яне,нови [re: jana]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано14.04.11 14:07



Въх, не съм вярвала , че ще го напиша това ама да ви поканя на гости в ДЕ да се постоплите?





Тема Re: Яне,нови [re: jana]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано14.04.11 14:10



Децата искаха днес да ходят с шейна на градина






Тема Re: Яне,нови [re: tani4ka]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано14.04.11 14:27



Снощи бях в една кръчма и чакахме с един приятел да спре дъжда, за да си ходим. Поглеждам по едно време през прозореца, а то вали сняг, все едно бяла перелина се разстилаше, едри парцали. Такъв сняг не съм виждала да вали дори и през зимата



Тема Re: Спамнови [re: surfline]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано14.04.11 14:50



А тази новина видяхте ли я?


Не вярвам да ви изненадва...
За разминаването с оригинала имам ли4ни впе4тления за козметика и перилни препарати, по-конкретно кремовете на Нивеа и за разтворимото нес-кафе. В Бг нес-кафето ми е много гор4иво, може и да са го напаснали с бьлгарския вкус.



Тема Re: Спамнови [re: -Randi-]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано14.04.11 15:31



Точно за тази статия четох в друга тема и последното мнение е на Сърфчето, та искам да я питам...Сърф, кажи ми какви домати хапвате у дома? Bio на Алди? Защото каквито и да съм яла на гости на сестра ми са все безвкусни. Дресинг на салата се ползва, че да добие що-годе някакъв вкус. Ест. не става дума само за доматите....не ми е вкусно, пластмаса. Докато тук правя страхотна шопска салата, даже в София от магазин не съм купувала толкова хубави домати /испански/. Точно като едно време - вкусни, топят се в устата...Не трябва дресинг, ползвам само сол, олио и оцет. Другото е ирландски краставици, сирене Фета, англ. лук, българска печена чушка от буркан/консерва. Интернационална салата, обаче ...майко мила, унижожавам от раз. Страхотия, вкус като едно време на село при баба.


Въпроса ми е защо така се случва?



Тема Re: Спамнови [re: нeмиpницa]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано14.04.11 15:56



Това за продуктите е ясно отдавна. По този повод затова тормозя Тами да ми купува немска козметика, защото тук качеството на продуктите е под всякаква критика, което е много тъжно





Тема Re: Спамнови [re: Nasinda]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано14.04.11 15:59



За козметиката и аз съм чувала, макар че никога не съм забелязвала разлика... Всъщност, съмнявам се, че бих забелязала разлика, дори и такава да е налице, освен ако не е нещо фрапиращо.
За испанските домати - тук пък страшно трудно се намират вкусни домати. Тия от супермаркетите не стават. Виж, в малките квартални плод-зеленчуци, които са рядкост, може и да се намерят свестни. Ама чак такива, каквито Нем ги описва, не са.



Тема Re: Спамнови [re: -Randi-]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано14.04.11 16:12



да, вчера го четох. Нямам лични наблюдения, но съм чувала от хора ползващи продукти от вън, че са различни



Тема Re: Спамнови [re: -Randi-]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано14.04.11 16:15



е хайде здрасти... а да ви кажа ли за шампоаните на Л,Ореал

за фантата за праховете на перзил и ариел... за зехтина... оооох... хич да не започвам... представете си, щом за БГ има такава голяма разлика, за какво става дума в африка...



Тема Re: Спамнови [re: flor4eee]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано14.04.11 16:26



флори, нямате ли си пазари?!
и в ПТ доматите във веригите не ставаха за нищо - дървени и гадни, обаче в неделя (в нашия град) правеха пазар и там идваха много баби и дядовци, които предлагаха техни градински "истински" продукти - домати, краставици, маслини, салати, ягоди и т.нт... чушките бяха голям хит - ако отидеш след 8,30 няма да намериш нормални чушки - само от огромните, които зареждаха и веригите... а бите продаваха нищожно по-висока цена, но вкуса беше несравним...

за козметиката можеш да си направиш експеримент с която й да е марка шампоан - вземи си един от там следващия път и го пробвай заедно с един "тукашен"

в еднакви условия - водата трябва да е еднаква - да видиш що за чудо е - най-фрапиращи са Л,Ореал - elseve/еlvive



Тема Re: Спамнови [re: нeмиpницa]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано14.04.11 16:26



Нем, аз сьм яла в Немско и вкусни домати- и не, не са непременно био, както и вкусните са били обикновено от Италия или... Холандия. Разбира се, не могат да се сравнят с истинския домат, скьсан директно от двора, но не сьм сьгласна , 4е вси4ко прясно и доматено тук има вкус на пластмаса. Преди месец имахме бьлг.роднини у нас на гости и те останаха много доволни именно от доматите.


Вьпрос на кьсмет.

Редактирано от -Randi- на 14.04.11 16:26.



Тема Re: Яне,нови [re: surfline]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано14.04.11 16:31



Внимавай какво си пожелаваааааш





Тема Re: Спамнови [re: incendio]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано14.04.11 16:34



Виж, за тия пазари не бях се сещала от много време. Има май, едно време като живеех в града ми беше наблизо, сега нямам. Ама пък нали съм шофьор вече, знаеш ли, може и да се вдигна някой път


Аз междудругото за шампоаните имам точно обратните наблюдения, сега се сетих. За Лореал не знам, че не ми харесват така или иначе. Но в БГ ползвах много Herbal Essencies, най-любимият ми беше, тук просто не е същия. Изобщо, не мога да си намеря свестен шампоан тук и това е. Ползвах много и Фруктис на Гарниер, ми и той не е същия. Може пък и от водата да е.



Тема Re: Спамнови [re: flor4eee]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано14.04.11 16:34



За испанските плодове и зелен4уци през последните години 4есто се раздуваше, 4е са прекалено напомпани с нитрати или други химии. Имаше скандал с испанските мандарини, после с домати, после с друго...

Аз ползвам кремовете на Нивеа от доста години и ми се е налагало да купувам от тях в Бг и на момента усещах разликата, намазвайки рьцете ми, нямаше я типи4ната мазнота

, с която сьм свикнала. По принцип трудно си намирам "моят" крем за рьце, след толкова години така и не си намерих друг крем за тях, който да ме удовлетвори с ка4ествата си. От този крем нося и на леля ми.
Майка ми пьк мькне захарин на този или онзи- не само заради по-високата цена на този в Бг, ами уж продаваният в Бг нагар4ал леко.

Редактирано от -Randi- на 14.04.11 16:35.



Тема Re: Спамнови [re: incendio]  
Автор flor4eee (ветеран)
Публикувано14.04.11 16:40



Чужбинските мами, да ви питам, като стана въпрос за козметика. Интересно ми е, при вас има ли разнообразие... Не говоря за скъпа, маркова козметика, говоря за среден клас козметика, която се продава в супермаркетите. Все още не мога да спра да се учудвам на липсата на разнообразие тук. За шампоани, душ-гелове и пр. иде реч (душ-геловете са ми голяма мъка). Примерно, в Карфур в БГ има сигурно 20 разновидности душ-гел Фа, при нас има 4-5...





Тема Re: Яне,нови [re: jana]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано14.04.11 16:42



Оф, писнали са ми с тези претенциии!


Аз тая година добре минах, защото рокличките си бяха градински реквизит и само с крила и цвички, които пък бях купила за балета...но много се издразних, защото ми искаха червена корона - дала съм сигурно 15 лв за материали, направих й корона един път, и накрая на тържеството не беше с нея. Попитах учителките и отговорът беше, че другите майки не били направили и затова всички пеперуди били само с пипалца. Познайте друг път дали ще се вихря...
Сега се сещам, сестра ми като беше в подготве и я избрали за прием на френския посланик. Нашто едно такова кльощаво, сигурно и 40 кила нямаше, та дядо ми й ши специално костюм...в магазините нямаше такива размери за деца - пубери..



Тема Re: Спамнови [re: flor4eee]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано14.04.11 16:45



аз от доста време ползвам Пантен против накъсване и съм доволна



Тема Re: Спамнови [re: -Randi-]  
Автор flor4eee (ветеран)
Публикувано14.04.11 16:47



Аз знам, че точно Аликанте се води известен уж производител на домати, повечето от които отиват за износ.
Виж, към портокали, мандарини, грейпфрути, лимони нямам никакви забележки.
Извън темата, ама... сега са нацъфтели точно лимоните и портокалите, някаква разкошотийка е по улиците, така хубаво ухае...



Тема Re: Спамнови [re: flor4eee]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано14.04.11 16:49



За Фа не сьм следила, козметика в Бг по4ти не купувам(само , ако сьм на зор), така 4е не следя кое как е, не сьм правила сравнения.



Тема Re: Спамнови [re: galia71]  
Автор flor4eee (ветеран)
Публикувано14.04.11 16:49



Точно Пантен и Лореал хич не ми действат добре, става ми една такава хвърчаща косата, като перушина си я усещам.



Тема Re: Спамнови [re: flor4eee]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано14.04.11 16:50



Снимка, моля.





Тема Re: Спамнови [re: -Randi-]  
Автор flor4eee (ветеран)
Публикувано14.04.11 16:52



Това с Фа-то беше съвсем примерно, в смисъл не съм ги броила

. Аз съм леко вманиачена на тема душ-гелове, та това ми прави впечатление, дори и да не търся в момента. Просто щандовете с душ-гелово в бг супермаркетите са в пъти по-големи от тукашните. Тук са някъде набутани между шампоаните, дори не са на отделен щанд, не може да ги намери човек



Тема Re: Спамнови [re: flor4eee]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано14.04.11 16:56



Наистина не ми е правило впе4атление, аз в Бг по супермаркети много-много не ходя. В Немско купувам такива обикновено от вериги като ДМ и там разнообразие има, но не мога да направя сравнението с Бг.
Да не би испанците да не са по4итатели на душ-геловете?



Редактирано от -Randi- на 14.04.11 16:56.



Тема Re: Спамнови [re: surfline]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано14.04.11 16:59



Предложиха ми да посписвам от време на време за едни вестник...Много се чудя...хем боли...хем сърби...ама съм обещала за един път поне...





Тема Re: Спамнови [re: flor4eee]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано14.04.11 17:02



а да вземеш да поснимаш и ние да им се порадвама малко





Тема Re: Спамнови [re: -Randi-]  
Автор flor4eee (ветеран)
Публикувано14.04.11 17:02



Няма снимки

Те само миришат през оградите, не се виждат. Толкова се чудих отначало какво ухае така познато...



Тема Re: Спамнови [re: -Randi-]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано14.04.11 17:03



Сестра ми тук 4 дена се тъпка със салата и таратор, мусака, кюфтета и пр. Не я знам откъде пазарува, тя нали доскоро през година бе в нов град. Тези домати дето ги споменах от магазина били специален сорт /питах чичко Гугъл - Vine Tomatoes/, затуй са от вкусните явно. Но аз не ходя по магазините, имам си мъж за тази работа. Само в Boots влизам, за да си пазаря козметика. Има си всички познати марки, като Ремедиум са баш 1:1. Не съм правила сравнение за козметиката, т.к. водата в София не е като водата тук. Тази е варовита като варненската, но не чак толкова...Пък и въздуха тук е друг и това също влияе. Т.е. в София е мръсен, тук е по-влажен.





Тема Re: Спамнови [re: dessbess]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано14.04.11 17:03



във връзка с историята или нещо друго





Тема Re: Спамнови [re: galia71]  
Автор flor4eee (ветеран)
Публикувано14.04.11 17:05



Давай, какво се чудиш, имаш страхотен стил на писане според мен!



Тема Re: Спамнови [re: -Randi-]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано14.04.11 17:07



Я да питам аз един глупав въпрос:
Продуктите в ДМ от немско ли идват или са си от българските?



Тема Re: Спамнови [re: galia71]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано14.04.11 17:11



ахъм





Тема Re: Спамнови [re: flor4eee]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано14.04.11 17:12



Оф, явно само аз си страдам от някви комплекси, имам чувството , че нищо не мога да измисля, а всеки ми повтаря , че не е така...





Тема Re: Спамнови [re: dessbess]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано14.04.11 17:15



Сега съм тотално запленена от един художник Станислав Доспевски, ето Зори ако чете, да каже кой е той!

Първият наш с академично образование, прекрасен е! По принцип се ровя из връзките му с Левски и нашите софийски първенци, на така задълбах, че май и ще напиша нещо..



Тема Re: Спамнови [re: dessbess]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано14.04.11 17:15



Непременно пробвай, от проба глава не боли :))! Абсолютно съм сигурна, че ще се справиш и даже много ще ти хареса

!



Тема Re: Спамнови [re: _dexter_]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано14.04.11 17:24




Чичо му е Захари Зограф...
Извинявайте , че ви занимавам с тия неща, но наистина съм мноого силно впечатлена от целия им род - големи творци!



Тема Re: Спамнови [re: dessbess]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано14.04.11 17:25



пиши и според мен имаш потенциал





Тема Re: Спамнови [re: dessbess]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано14.04.11 18:58



Пиши, но от опит мога да ти кажа няколко неща. Първо, отнема много време, което никога не се заплаща подобаващо. Второ, започването винаги ми е трудно, затова последните години започнах да не пиша уводи, а директно да си пиша каквото искам да кажа, а после пиша увод, след заключението. И трето, за да пишеш, трябва да четеш. Т.е., ако си като мен, покрай малкия бебан и работата, хич и не чета никакви книги. По-трудно се пише. Четенето разписва.
Това са моите правила за писане. Иначе е приятно, дори и никой от познатите ти да не го чете (както става обикновено при мен със специализираните статии). Обаче един път ми публикуваха в едно бебешко списание писмо, което много си харесвах. Ей, що екземпляри накупих и раздадох... Със сигурност, спечелиха от мен повече бройки, отколкото читатели...


И да кажеш къде ще се публиква, за да следим. Аз също съм се интересувала от Захари Зограф (покрай някакъв въпрос в Стани богат) и така разбрах и за другите изтъкнати представители от неговия род. Но не съм изпадала в подробности. Така че, ще ми е много интересно да прочета повече.



Тема Re: Спамнови [re: tswete]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано14.04.11 20:21



На мен ми е полезно това с четенето, защото се припокрива с работата ми почти на 80 процента...Няма да го правя за пари, не само, защото не съм си го поставяла за цел, а и защото още не съм написала нищо...

, пък и знам, че хонорарите са символични. Ако и като напиша ще ви кажа, вестникът е всекидневник.
Отделно на мен ми е много интересно да си чета, в бач не съм особено много ангажирана и има време да си крада часове дори...
Абе, каквото стане...обещала съм поне 1 път, пък дали ще го пуснат...
А аз навремето също имам публикации...хахахаха. Едната беше във вестник Диалог и съдържанието й беше майко мила....срещу фенките на Майкъл Джексън...хахахахахах. много беше....емоционално...сега постфактум започнах да му харесвам песние...
Абе голям прелом настъпи и в работата ми,у откакто си смених ресора и се махнах от оная гадина, направо цъфтя...Срещам се с интересни хора, научавам много нови неща, не е зле, ама никак. Дори за първи път от много време насам се радвам, че имам точно такова образование. Скоро може и да се пусна в Стани богат!...хехехехе
Зографският род е мноого голям, дори и днес има изтъкнати издънки. Те поставят началото и на Самоковската школа. Техните икони са в най-известните манастири и църкви в Атон и цяла България - Рилския, Бачковския и т.н. , а Станислав , може би благодарение да образованието си навън, е един направо ренесансов творец....разглеждах му едни рисунки на ръце, крака...почувствах се отново в Синкстинската капела...
Интересно ще ми е, ако Зори чете това, дали ще се включи...с нея живот и здраве през октомври ще се видим в Пазарджик.

Редактирано от dessbess на 14.04.11 20:24.



Тема Re: Спамнови [re: dessbess]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано14.04.11 20:30



На мен много голямо впечатление ми беше направило, че цялата школа се е развивала в Самоков, в сърцето на шоплука...
Айде, дано Зори се включи.





Тема Re: Спамнови [re: flor4eee]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано14.04.11 22:10



на мен пък всякаква козметика на шварцкопф, вкл. гарние ми действа адски зле...





Тема Re: Спамнови [re: flor4eee]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано14.04.11 22:17



ееееееех... спомени...





Тема Re: Спамнови [re: flor4eee]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано14.04.11 22:21



и в ПТ беше така - аз най-много се чудех на бебешките пюрета - как може тук да има 10-12 марки, а там 2 - всяко нещо си има причина де... за пюретата се оказа, че не могат да им покрият стандарта дори тези на хипп



Тема Re: Спамнови [re: dessbess]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано14.04.11 22:22



и какво точно има да се чудиш





Тема Re: Спамнови [re: нeмиpницa]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано14.04.11 23:08



Нем, ядем домати от седмичния пазар - местни производители идват в сряда и събота и така. Има един щанд с био - предимно от тях купувам нещата, които не се белят, зелените салати и ягоди. Другите, който се мият много, белят и т.н. си взимам от нормалните сергии. Плюсовете в този случай са, че ядеш нещо, което има вкус на нещо. Минусите - през януари домати нЕма. И ягоди и череши. Като по комунистическо време

. Кльопачката е това, което расте в градини и оранжерии - криви краставици, рехави салатко, малки доматчета...ама са хрупкави и вкусни.



Тема Re: Спамнови [re: surfline]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано15.04.11 03:23



Викаш, Сърф, всичко дето не е по ISO, а?

И тук има съботни пазари, но не съм ходила. Не знам защо.
Дес, няма какво да се каниш и помайваш....Ще се радваме да прочетем нещо твое!



Тема Re: Яне,нови [re: dessbess]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано15.04.11 08:59



Оооо ние минахме през това с крилца, коронки и прочие, пър вата година купувах костюм на заек ... всяка година нещо ново се очертава



Тема Re: Спамнови [re: dessbess]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано15.04.11 09:19



радвай се на всички възможностти, които имаш

да пишеш, да четеш, да се срещаш с хора. И двамата с мъжа ми имаме недостиг на време точно за четене, а искам толкова неща да прочета

Даже не успявам да се информирам и с всичко свързано с работата ми.



Тема Re: Спамнови [re: incendio]  
Автор flor4eee (ветеран)
Публикувано15.04.11 10:35



Някой път така ми домъчнява за българската пролет и изобщо за природата. Друг път си викам и тука не е лошо.
Обаче, нямам действащ фотоапарат. Миналата година си взех нещо съвсем компактно, Тоби го изтърва и вече почти не работи. На телефона камерата трябва да е доста добра, но не мога да си сваля снимките, трябва програма, а в пакета с телефона няма диск с програмата... Мъка.



Тема Re: Спамнови [re: flor4eee]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано15.04.11 10:49



Вчера пътувах от Варна до Силистра. Никога не бях ходила по тези места и съм очарована! През цялото време валя дъжд, но това изобщо не разваляше гледката - полята с поникнало жито, в любимия ми пролетен нюанс на свежо зелено :)). Или кафявото на незасетите ниви, тук там цъфнали дървета - бели и розови. Напълни ми се душата

! И никъде покрай пътя нямаше боклуци, найлони, хартии и др. подобни гадости.
За съжаление не си бях взела фотоапарата, за което се разкайвах поне 100 пъти , но беше командировка и ми се стори неуместно.... Следващият път няма да допусна подобна грешка, но изпуснах момента с тези красоти!



Тема Re: Спамнови [re: _dexter_]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано15.04.11 11:02



колко ни трябва, за да ни се напълни душата

. Ние пък в събота като ходихме да приберем Борис и излязохме на разходка въпреки ужасния вятър. Поникналите нивя бяха като зелено море от силния вятър. Красота. Баири.

Иво го снима на клипче



Тема Re: Спамнови [re: Nasinda]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано15.04.11 11:28



Наси, освен продуктите от собствената им марка, всичко останало е Мейд фор иист. Поне за момента

.

Та, понеже снощи ми се изключи нещо нета без време да си кажа - ахм, има разлика в продуктите - цвят, мирис, консистенция. Вкл. малките Данончета, пюретата ХИП, Персил, Ариел, всички изброени по-горе шампоани освен Уош енд Гоу - той ми се стори еднакъв, кремовете на Нивеа, паста за зъби Блендамед. Не намирам разлика между декоративната козметика на Мейбълин, Лореал, Астор и съм голям фен на българските линии Лейди Джой, Рефан, сладоледите Рафи, малките кроасани на 7 дейс и ...сладоледеното кисело мляко. Т.е. във всяка страна има заложени определени изисквания и стандарти, които производителите(поне големите) са длъжни да покриват. Ако кока-кола използва захароза в ДЕ и глюкоза в БГ, това е само и единствено, защото едната страна има определени стандарти за едни продукти, а другата не. Когато нашите хора приемат ЕУ стандартите и Ариел не може да си продава праховете с по-ниско количество активни вещества ще започнат да продават "европейският" прах и у нас. Ама кофтито е, че ако се приемат тези стандарти безкрайно много "вносители" ще изгърмят...За момента в БГ политическата картина, погледната отвън с две прости очи на 30+ годишна жена, показва, че колкото и Бат Бобо и Цоко да обясняват, че българите са им по-мили явно нямат интерес да променят дори на милимунда стандарти, които не са променяни от 45 г. и с това наистина да докажат, че българите са им мили...За сметка на това ловят бандити, за да ги пускат пак и пак...Кофти тръпка, ама това е поне моето мнение по темата.



Тема Re: Спамнови [re: Nasinda]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано15.04.11 11:35



Наси, спокойно не ме тормозиш, а и не си единствената. Сърфов се бъзика, че като тръгваме към София куфарът ми изглежда все едно съм ограбила някоя дрогерия - 7 пасти, 5 шампоана, 5 л. течен Ариел ...

...На връщане пък мъкна Рефанският пилинг за тяло, че всичките ми познати тук луднаха по него...а бе екшън си е да има човек две къщи.



Тема Re: Спамнови [re: surfline]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано15.04.11 11:52



ще вземеш да ме заинтригуваш с Лейди Джой и Рефан. Аз много малко бълг. козметика съм ползвала

, освен кремове за ръце.



Тема Re: Спамнови [re: surfline]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано15.04.11 11:53



За съжаление не си сама в мнението си за Бате Бойко и кръжеца около него

. Вече не си правя труда да им слушам глупостите, но случайно от фейсбука видях съвета на премиера към българите за борба с високите цени - да си гледаме сами картофи . Мисля, че няма какво повече да добавя към темата, коментарът ме остави безмълвна до следващите избори!



Тема Re: Спамнови [re: _dexter_]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано15.04.11 12:07



някой от изказванията с му меко казано несериозни



Тема Re: Спамнови [re: galia71]  
Автор flor4eee (ветеран)
Публикувано15.04.11 12:17



Аз все съм си мислила, че Рефан не са бг. Иначе харесвам много една серия ELEA от българските. И продуктите на Билка също не са лоши.



Тема Re: Спамнови [re: flor4eee]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано15.04.11 12:25



Аз на Билка взимам пастата за зъби без флуор. Разбрах, че имало и детска от тази серия, пак без флуор, но за съжаление никъде не мога да я открия (поне в големите вериги супермаркети, където съм търсила). Цената й е много приемлива, в сравнение със същата паста без флуор на Чико, но явно предлагането нещо куца.



Тема Re: Спамнови [re: galia71]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано15.04.11 12:29



Всъщност това е едно от малкото му май истински сериозни изказвания - България няма производство, има прекупвачество. За съжаление имаме обаче прекалено малко пари, за да поддържаме една икономика базирана на търговия, така че не е никак лоша идеята да започнем сами да си "гледаме картофите". Поне в това отношение имаме ресурси (разбирайте ландшафт) и си мисля, че със сигурност ще се намери един добър вътрешен пазар за собствена продукция.
И ще се ядат пак домати, а не турски магарии.



Тема Re: Спамнови [re: galia71]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано15.04.11 12:30



Ако си падаш по плодови аромати Рефан ще те изненада много приятно

.



Тема Re: Спамнови [re: galia71]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано15.04.11 12:35



Рефан и аз не ги ползвам, но последният път на маникюр ми правиха пилинг с тях..захарен пилинг е някакъв, много приятно беше. Та ще трябва да си взема за тяло.



Тема Re: Спамнови [re: flor4eee]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано15.04.11 12:39



аз в думата козметика влагам тази за лице

. На Елеа съм ползвала з лице (май само това от бълг. марки), а на Билка шампоаните не са лоши.



Тема Re: Спамнови [re: surfline]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано15.04.11 12:40



значи, че пробвам





Тема Re: Спамнови [re: surfline]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано15.04.11 12:42



Не го разбрах като да насърчава производството на зеленчуци и развитието на селското стопанство, но може да се окаже, че това е имал пред вид

. Даже ми се струва, че насърчаването на земеделието му е последна грижа, като се има пред вид как се постъпва със селскостопанските производители тази година (понеже работя в такава фирма и виждам какво става).
Не смея да кажа нищо против самозодоволяването и произовдството за собствени нужди на плодове, зеленчуци, варива, защото нашето семейство много усилено се възползва точно от това (ние не купуваме почти никаква растителна храна, свекитата се грижат за това ). Но не ми се струва редно премиерът да се грижи за просперитета на народа си, като го съветва сам да си отглеждат храната. Кога ще остане време за култура, научни постижения, развитие на промишленост, производство на други блага, ако всеки тръгне сам да си сади картофи? Може и аз да съм пристрастна - всяко нещо у Бойко ме дразни изключително много



Тема Re: Спамнови [re: surfline]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано15.04.11 12:50



точно това интервю не съм го слушала, но има много неподходящи изцепки.

То преди колко неща се произвеждаха, а сега никой не иска да работи. Всеки гледа лесното. Да печели без много труд. За да е лесно трябват машини, но те струват много. И кой ще инвестира в това като печалбата е малка или несигурна. Трябва си политика за да има производство, инвестиции, но кой ще се занимае с това



Около нашите села имаше свинарници, птицеферми, краварници. Сега всичко пустее, нищо няма. Както и земите.

Нашите примерно се занимават с животновъдство, но не изкарват дори да живеят нормално.



Тема Re: Спамнови [re: _dexter_]  
Автор flor4eee (ветеран)
Публикувано15.04.11 12:54



Ох, флуор... аз тук така и не мога да намеря паста за зъби без флуор, и всички, абсолютно всички, включително и зъболекарката на Тоби, ми се чуди на акъла.
Какво му беше вредното на флуора, припомнете ми моля.



Тема Re: Спамнови [re: flor4eee]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано15.04.11 13:01



Тъкмо се засилих да ти пиша че Бочко детската с шипка е без флуор и видях, че пишеш за Тоби...дай ад ти пратиме оттук тогава :)
За флуора колкото за толкова и против. моята зъболекарка е за даването на флуор и аз на Илинаа съм давала на хапченца. Тогава не си спомням дали съм гледала пастата да има или да няма такъв.



Тема Re: Спамнови [re: flor4eee]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано15.04.11 13:05



Има доста инфо из нета, повечето са отрицателни мнения за флуора







Тема Re: Спамнови [re: galia71]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано15.04.11 13:13



Мда, май това е най-тъжното. Имаме страна като слънце, вярно една педя, но достатъчна за един достоен живот и прекалено много политици, които да ни теглят надолу и все по-надолу...





Тема Re: Спамнови [re: _dexter_]  
Автор flor4eee (ветеран)
Публикувано15.04.11 13:13



Аз хапчета и пр. не давам, но зъболекарката примерно му сложи някакъв гел с флуор. Като питах дали не е вреден, каза, че може да навреди ако го глътне, в който случай може да му раздразни стомаха, но дотам.
Прочетох и аз лекинко из Интернет, направо да се ужаси човек. Адски ми е трудно да повярвам, че при това положение е толкова широко използван флуора. Що за конспирация е това?!
Междудругото, като търся в гугъл флуор на бг, излизат основно отрицателни мнения, като го напиша на испански - положителни...



Тема Re: Спамнови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор flor4eee (ветеран)
Публикувано15.04.11 13:14



Ще купувам може би от БГ и детска паста за зъби...



Тема Re: Спамнови [re: flor4eee]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано15.04.11 13:16



Абе не знам да ти кажа, за да се случи всичко лошо според мен трябва да го кусат с лъжица тоя флуор...ама нейсе, колокото народ толкова мнения, кое от кое по-зловещи. Не помня навремето майка ми да се е чудила с флуор или без да купи паста...то пък тогава само един поморин имаше, детохич не го харесвах-нито вкус нито пяна . А като ходехме на море на пустите германци как им се пенеха пастите





Тема Re: Спамнови [re: _dexter_]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано15.04.11 13:16



Аз поне стигнах до извода, че Бат Бобо е много труден за разбиране. Или поне се надявам и радвам, че малко хора го разбират...че иначе лошо - започнат ли всички да го разбират, значи са хората са станали същите кратуни като него и Мики-Мауското му правителство...



Тема Re: Спамнови [re: surfline]  
Автор flor4eee (ветеран)
Публикувано15.04.11 13:18



Рафи ли бяха, дето имат сладоледи Милка, Баунти, Рафаело, Сникърс и пр.?



Тема Re: Спамнови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано15.04.11 13:24



Мхм, именно тия пилинги и аз разнасям насам...





Тема Re: Спамнови [re: flor4eee]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано15.04.11 13:24



ъхъ



Тема Re: Спамнови [re: flor4eee]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано15.04.11 13:30



Без да съм привърженик на теориите за конспирация, макар последните дни една приятелка да ме залива с тях

, ето на какво попаднах за флуора:

Стратегът на тази чудовищна и безпрецедентна манипулация бил евреинът Едуард Бернайс, племенник на небезизвестния Зигмунд Фройд. Бернайс, известен още като "баща на връзките с обществеността", се проявил като пионер и сатанински гений при приложението на чичовите си теории в областта на рекламата и правителствената пропаганда. Флуоридационната кампания била едно от неговите най-успешни и дълготрайни постижения. Преди това в книгата си "Пропаганда" (1928 г.) той обяснява механизма, чрез който се контролира човешкият ум и общественото мнение. Ето какво пише в нея: "Ако можете да влияете на лидерите на групите, със или без тяхното сътрудничество, вие автоматично повлиявате и групите, над които те господстват... Тези, които манипулират невидимите механизми на обществото, представляват невидимото правителство, Което е всъщност истинската властваща сила в нашата страна (САЩ-бел.авт.)... Нашите умове се шаблонират, нашите вкусове се формират, нашите идеи ни се внушават от хора, за които никога дори не сме чували..."
И така, само за броени дни под влиянието на пропагандата на Бернайс общественото мнение е насочено в "правилната посока" и флуоридите, продавани и известни между другото като най-силната отрова за плъхове(!), се превръщат в здравословен фактор за зъбното здраве на децата!
Индустриалните гиганти ударили с един куршум два заека, и то какви - те не само че са спечелили досега милиони от продажбата на този токсичен замърсител на водните компании и на компаниите за пасти за зъби, но и същевременно са спестили много повече, защото вече не е трябвало да се занимават с въпроса за обезвреждане и безопасно складиране на флуоридите! Според някои изчисления само за една година това са около 6 млрд.USD!



Тема Re: Спамнови [re: flor4eee]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано15.04.11 13:33



Флорче, имаш ли повече инфо за тази паста, с която са намазали зъбките на Тоби? Какви са й функциите?
В последните дни тук се тиражират някакви новости за профилактиката на кариесите при децата - зъбите да се мажели с нещо като защитен крем, който да образува филм, непробиваем за бактериите. И следователно няма да се образуват кариеси. Аз съм леко резервирана, но от едни приятели разбрах, че май щяло да е задължително за децата от детските градини (може и да е поредният слух, разбира се).



Тема Re: Спамнови [re: _dexter_]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано15.04.11 13:35



Слух ще е, те зъболекар нямат в градините...а и не могат да ме задължат си мисля току така :)



Тема Re: Спамнови [re: _dexter_]  
Автор flor4eee (ветеран)
Публикувано15.04.11 13:47



Точно такова е, каквото го описваш. Жълто е, изглежда като много плътен гел, като мед например. Функциите му са точно да капсулира зъбките, така че да не са подвластни на външни влияния.
На мен също ми слагаха, понеже след две процедури по почистване на зъбен камък и оправяне на кариеси, ме болят половината зъби от лявата страна, възпалили се били нервите. При Тоби слагаха точно за да не се образуват кариеси. Е, няколко седмици след процедурата зъбите продължават да си ме болят, не мога да дъвча изобщо на нея страна. На Тоби пък му падна пломбата, това може и да няма нищо общо. Мисля да сменим зъболекаря или поне да търсим второ мнение.



Тема Re: Спамнови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано15.04.11 13:51



Това било нещо като програма за профилактика на кариеса, не че ще стане тази година или следващата - може би е някаква програма, с държавно финансиране. Говорил някакъв зъболекар в сутрешния блок на бтв, мъж ми гледал, но не обърнал внимание на конкретни мерки и срокове. А предаването било във връзка с кръгла маса по въпросите на здравето на детските зъби, миналата седмица. Даже в новините изнесоха данни как 95% от тийнейджърите били с кариеси

!



Тема Re: Спамнови [re: flor4eee]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано15.04.11 14:30



Тук също мажат тийнейджърите с такова флуоридно желе, когато се види, че постоянните зъби са порьозни или има прекалено много кариеси. Мисля един или два пъти годишно. За деца в градинска възраст не съм чувала да се ползва.
Ситната не е мазана.



Тема Re: Спамнови [re: surfline]  
Автор flor4eee (ветеран)
Публикувано15.04.11 14:34



Не знам, не знам...
Сега си търся крем за лице, проверявам постоянно в оня сайт Декстър дето го пусна... Ми то може да се откачи човек така като се заглежда прекалено много в тия нещо, всичко е вредно, токсично и пр.





Тема Re: Спамнови [re: flor4eee]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано15.04.11 14:40



Така си е, Флорче

, може да се побърка човек. На мен вече взе да ми писва, след цяла седмица, посветена на различни видове конспирации - то не бе световен заговор срещу здравето, отровна храна и козметика, разлика в стандартите за тук и за там, изчезването на Гълфстрийм и ред други подобни . Една приятелка се е заела да издири всички по-фрапиращи конспиративни теории и само ме бомбандира с такива .
Аз обаче останах приятно изненадана колко много от продуктите на Avon са с много добро и поносимо ниво на токсичност .



Тема Re: Спамнови [re: surfline]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано15.04.11 15:05



На Боби като поникнаха хубаво кътниците и ги запечати зъбарката, както те се изразяват. мажат се с нещо и после с лампата за пломби се изпичат малко



Тема повод...нови [re: surfline]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано15.04.11 15:06



... за почерпка


последните 6г. в живота на г-н Костов е предимно слънчево с незначителна облачност, благодарение на г-жа Костова, и по този случай черпи





Тема Re: повод...нови [re: incendio]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано15.04.11 15:08



Да му е честито на г-н Костов, все така да му е слънчево и безоблачно

! Поздрави и за госпожата :))))))))!



Тема Re: Спамнови [re: flor4eee]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано15.04.11 15:08



флори, вече не дават дискове с телефоните - всичко се тегли от интернет - влизаш в сайта на фирмата и си теглиш каквото ти трябва





Тема Re: повод...нови [re: incendio]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано15.04.11 15:56



ама хубава почерпка, явно г-н Костов заслужава

Дългииии години да сте щастливи и да се обичате



Тема Re: повод...нови [re: incendio]  
Автор Solar Wind (нередовна :)))
Публикувано15.04.11 16:30



Честито на семейство Костови!

Мир и любов!



Тема Re: повод...нови [re: _dexter_]  
Автор flor4eee (ветеран)
Публикувано15.04.11 16:47



"Да му е честито на г-н Костов, все така да му е слънчево и безоблачно ! Поздрави и за госпожата :))))))))!"

Взе ми думите от устата! Честито ви!



Тема Re: Спамнови [re: incendio]  
Автор flor4eee (ветеран)
Публикувано15.04.11 16:50



оф, знаех си а така мразя да се ровя в нета и да тегля, ужас ми е ... аз вкъщи всъщност компютър почти не пускам.



Тема Re: повод...нови [re: incendio]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано15.04.11 17:10



Охо, честито Костови. Много да се слушате

.



Тема Re: повод...нови [re: incendio]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано15.04.11 20:15



Айде, да сте живи и здрави. Леко и безоблачно и нататък, чаровно и романтично също...





Тема Re: повод...нови [re: tswete]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано16.04.11 14:44



Господин Костов определно е случил на жена!

Чести празник!



Тема И аз имам поводнови [re: dessbess]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано16.04.11 14:48



Днес се навършват 5 години без цигарен дим!










Тема Re: И аз имам поводнови [re: dessbess]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано16.04.11 15:28



Но за сметка на това с много шоколад и сладолед

!
Само така, продължавай за още пет !



Тема Re: И аз имам поводнови [re: dessbess]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано16.04.11 16:27



поне тези неща са по-вкусни от цигарите, макар и не най-добрата храна





Тема Re: повод...нови [re: incendio]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано16.04.11 19:23



Честит празник семейство Костови :) Формулата за щастие си я знаете, само продължаавйте да я спазвате;)



Тема Re: И аз имам поводнови [re: dessbess]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано16.04.11 19:44



Дес, 4естита петилетка без цигарен дим - бравос, машалла !





Тема Re: повод...нови [re: incendio]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано16.04.11 19:46



Все така безметежно, младо семейство

, правете и за в бьдеще любов, а не война!



Тема храна в самолетанови [re: surfline]  
Автор lDetect (непознат)
Публикувано16.04.11 22:53



утре летим за БГ и искам да взема за децата малко храна от нас, която те обичат, а и не ми се изхвърля. Чудех се дали ще ни пуснат с храна от вкъщи в самолета. Става дума примерно за краставица, питки, снакс...



Тема Re: Спамнови [re: flor4eee]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано17.04.11 00:30



Оплюването на флуора е май "нова мода" в Бг, на такива те4ения хвьрлям само по половин око(ухо). Предполагам, 4е когато се прекали с дозата флуорът става вреден, но това не се отнася само до него.
Тук, кьдето сме, се изписват до 2-годишна вьзраст хап4енца с витамин Д+флуор, моят син все още ги полу4ава. Пьрвата му паста за зьби я взех именно от тази гледна то4ка без флуор, но сега минахме на друга, която е сьвместима с хомеопатия, без ментол, но пьк е с флуор. Няма угодия зна4и.

И все пак сьм дале4 от мисьлта, 4е ще предозирам детИто.

Флор4е, струва ми се странно, 4е при вас няма пасти без флуор...



Тема Re: храна в самолетанови [re: lDetect]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано17.04.11 00:33



За сухи храни мисля, 4е няма да има проблем. Ако оба4е храната е в буркан4ета(в полуте4ен вид), тогава няма да допуснат тя да бьде пренесена в рь4ния багаж.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.