Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:48 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: Спамнови [re: flor4eee]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано15.04.11 13:30



Без да съм привърженик на теориите за конспирация, макар последните дни една приятелка да ме залива с тях

, ето на какво попаднах за флуора:

Стратегът на тази чудовищна и безпрецедентна манипулация бил евреинът Едуард Бернайс, племенник на небезизвестния Зигмунд Фройд. Бернайс, известен още като "баща на връзките с обществеността", се проявил като пионер и сатанински гений при приложението на чичовите си теории в областта на рекламата и правителствената пропаганда. Флуоридационната кампания била едно от неговите най-успешни и дълготрайни постижения. Преди това в книгата си "Пропаганда" (1928 г.) той обяснява механизма, чрез който се контролира човешкият ум и общественото мнение. Ето какво пише в нея: "Ако можете да влияете на лидерите на групите, със или без тяхното сътрудничество, вие автоматично повлиявате и групите, над които те господстват... Тези, които манипулират невидимите механизми на обществото, представляват невидимото правителство, Което е всъщност истинската властваща сила в нашата страна (САЩ-бел.авт.)... Нашите умове се шаблонират, нашите вкусове се формират, нашите идеи ни се внушават от хора, за които никога дори не сме чували..."
И така, само за броени дни под влиянието на пропагандата на Бернайс общественото мнение е насочено в "правилната посока" и флуоридите, продавани и известни между другото като най-силната отрова за плъхове(!), се превръщат в здравословен фактор за зъбното здраве на децата!
Индустриалните гиганти ударили с един куршум два заека, и то какви - те не само че са спечелили досега милиони от продажбата на този токсичен замърсител на водните компании и на компаниите за пасти за зъби, но и същевременно са спестили много повече, защото вече не е трябвало да се занимават с въпроса за обезвреждане и безопасно складиране на флуоридите! Според някои изчисления само за една година това са около 6 млрд.USD!



Тема Re: Спамнови [re: flor4eee]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано15.04.11 13:33



Флорче, имаш ли повече инфо за тази паста, с която са намазали зъбките на Тоби? Какви са й функциите?
В последните дни тук се тиражират някакви новости за профилактиката на кариесите при децата - зъбите да се мажели с нещо като защитен крем, който да образува филм, непробиваем за бактериите. И следователно няма да се образуват кариеси. Аз съм леко резервирана, но от едни приятели разбрах, че май щяло да е задължително за децата от детските градини (може и да е поредният слух, разбира се).



Тема Re: Спамнови [re: _dexter_]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано15.04.11 13:35



Слух ще е, те зъболекар нямат в градините...а и не могат да ме задължат си мисля току така :)



Тема Re: Спамнови [re: _dexter_]  
Автор flor4eee (ветеран)
Публикувано15.04.11 13:47



Точно такова е, каквото го описваш. Жълто е, изглежда като много плътен гел, като мед например. Функциите му са точно да капсулира зъбките, така че да не са подвластни на външни влияния.
На мен също ми слагаха, понеже след две процедури по почистване на зъбен камък и оправяне на кариеси, ме болят половината зъби от лявата страна, възпалили се били нервите. При Тоби слагаха точно за да не се образуват кариеси. Е, няколко седмици след процедурата зъбите продължават да си ме болят, не мога да дъвча изобщо на нея страна. На Тоби пък му падна пломбата, това може и да няма нищо общо. Мисля да сменим зъболекаря или поне да търсим второ мнение.



Тема Re: Спамнови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано15.04.11 13:51



Това било нещо като програма за профилактика на кариеса, не че ще стане тази година или следващата - може би е някаква програма, с държавно финансиране. Говорил някакъв зъболекар в сутрешния блок на бтв, мъж ми гледал, но не обърнал внимание на конкретни мерки и срокове. А предаването било във връзка с кръгла маса по въпросите на здравето на детските зъби, миналата седмица. Даже в новините изнесоха данни как 95% от тийнейджърите били с кариеси

!



Тема Re: Спамнови [re: flor4eee]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано15.04.11 14:30



Тук също мажат тийнейджърите с такова флуоридно желе, когато се види, че постоянните зъби са порьозни или има прекалено много кариеси. Мисля един или два пъти годишно. За деца в градинска възраст не съм чувала да се ползва.
Ситната не е мазана.



Тема Re: Спамнови [re: surfline]  
Автор flor4eee (ветеран)
Публикувано15.04.11 14:34



Не знам, не знам...
Сега си търся крем за лице, проверявам постоянно в оня сайт Декстър дето го пусна... Ми то може да се откачи човек така като се заглежда прекалено много в тия нещо, всичко е вредно, токсично и пр.





Тема Re: Спамнови [re: flor4eee]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано15.04.11 14:40



Така си е, Флорче

, може да се побърка човек. На мен вече взе да ми писва, след цяла седмица, посветена на различни видове конспирации - то не бе световен заговор срещу здравето, отровна храна и козметика, разлика в стандартите за тук и за там, изчезването на Гълфстрийм и ред други подобни . Една приятелка се е заела да издири всички по-фрапиращи конспиративни теории и само ме бомбандира с такива .
Аз обаче останах приятно изненадана колко много от продуктите на Avon са с много добро и поносимо ниво на токсичност .



Тема Re: Спамнови [re: surfline]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано15.04.11 15:05



На Боби като поникнаха хубаво кътниците и ги запечати зъбарката, както те се изразяват. мажат се с нещо и после с лампата за пломби се изпичат малко



Тема повод...нови [re: surfline]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано15.04.11 15:06



... за почерпка


последните 6г. в живота на г-н Костов е предимно слънчево с незначителна облачност, благодарение на г-жа Костова, и по този случай черпи






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.