Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:48 25.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема За лекарите и последиците от тяхнови  
Автор liari (love)
Публикувано29.03.11 09:34



Здравейте,

темата е провокирана от скорошна трагедия на приятелско семейство, други форуми и всички случаи на лекарски грешки от последните -примерно 6 месеца.И не на последно място личен опит(слава богу поне не с трагичен край).

Темата сигурно няма да е от най-веселите, но ако сте се сблъскали с некадърността и абсолютното безхаберие на лекарите, разкажете го. Ако някой прояви интерес и аз ще разкажа.

Само не ми казвайте "системата е такава, тя ги е направила такива" или "работят за без пари"

Няма система, която да те направи безсърдечен, безхаберен и безоговорен, ако не си такъв човек по принцип, а що се отнася до парите, всеки като започва работа знае за каква заплата ще работи ако не те устройва, не се хващаш.

Подписвахме петиций, правихме протести, нищо не се получи
ЛЕКАРИТЕ ПРОДЪЛЖАВАТ ДА УБИВАТ
Докога?



Тема Re: За лекарите и последиците от тяхнови [re: liari]  
Автор ariel$$ (стар клубар)
Публикувано30.03.11 09:31



Ами ние с мъжа ми сме медицински работници. Той е невролог, а аз съм в по-специфична област. Слава Богу вече не сме в Бг. Работим във Франция. Страхувам се, е ако започна да говоря за системата на здравеопазването в Бг, няма да се спра и никъде няма да спомена думата заплати. Това от една страна. От друга ако започна да говоря за всезнаенето на пациентите също няма да се спра. Щото не е нормално да се нападат лекарите на "Царица Йоана". Та с две думи всеки народ си заслужава това, което има.



Тема Re: За лекарите и последиците от тяхнови [re: ariel$$]  
Автор liari (love)
Публикувано30.03.11 12:00



Никъде не споменах "Царица Йоана " и лекарите там, макар, че Маджунов(конкретно) е добър пример в темата. Случайно видях родителите на Гери след случая, те не са хора в момента а просто съществуват, покъртителна гледка.
Та пак да питам(щото не съм от всезнаещите пациенти, затова си питам)
системата ли го направи безотговорен, незантересован, надменен и некадърен или просто си е такъв. Пак съм на мнение, че няма система която да ти промени личностните качества.
Както казах имам и други примери от личен опит от лекари, не ставаше въпрос за този случай, макар, че е добър пример.

Само още един въпрос към теб, защото спомена, че сте в тази система във Франция
Какво щеше да се случи там в дадения от теб пример?
Само ако имаш желание да отговориш разбира се.



Тема Re: За лекарите и последиците от тяхнови [re: liari]  
Автор ariel$$ (стар клубар)
Публикувано30.03.11 12:28



Ами спряхме да бъдем лекари тук. Превърнахме се в чиновници, дето само ни дебнат за какво да ни глобят.
Не е нормално да имам право да виждам пациента два пъти в месеца, да имам 10 направления за специалист и да слагам диагноза окомерно на базата на опита си. Не е нормално с години да не се пускат места за специализанти и да се заобикаля закона като се вземат докторанти. Не е нормално специализантите да си плащат за специализацията. Не е нормално да няма продължаващо обуение. За миналата година платихме 5000 лева за курс по ЕЕГ и доплер, а за самият курс ни трябваха здрави връзки. Клиничните пътеки за недофинансирани. Куп заболявания са извън клиничните пътеки и заприхождаваме нещо, за да можем да приемем пациента в болницата. Понеже лимитът отдавна е надвишен имаме заповед да не приемаме пациенти. Ако го приема ще си навлека гнева на шефовете, а ако не го приема и се влоши - на пациента.
И още мога! За неплащането на здравните вноски и за изразходването на средствата, за здравнака каса, за новия закон за аптеките, за картелните споразумения, за Марешки и т.н. и т.н.


P.S. Да не си помислиш, е във Франция няма лекарски грешки, и че не се прикриват.
P.S.S. Миналата седмица се прибрах в Бг и макар да имах огромен багаж не си хванах такси. Познай защо!



Тема Re: За лекарите и последиците от тяхнови [re: liari]  
Автор ariel$$ (стар клубар)
Публикувано30.03.11 12:44



Пропуснах да ти разкажа още нещо за френската практика.
Ако имаш родител с инсулт да кажем, който е на легло и ти работиш, няма никакъв шанс да ти го дадат на отглеждане вкъщи. Виж, ако си пенсионерка - може, но ако не можеш да го обгрежваш, на него му се търси подходящо място. Това място е някакъв хоспис, който не е никак евтин. Взима се пенсията и каквото не достига, ти го плащаш, защото си дъщеря и си отговорна. Ако работиш за около 1500-1600 евро държавата благосклонно ти отпуска заем, който буквално те заробва. Та не можеш да си представиш колко хора се молят за вратичка да влизат и излизат в болницата и най-вече да си умрат в нея. Мъжът ми постоянно пиши смъртни актове, а миналия ден се наложи да извади бай пас щото беше дежурен по отделение, а няма как да се кремира човека с бай пас.



Тема Re: За лекарите и последиците от тяхнови [re: ariel$$]  
Автор liari (love)
Публикувано30.03.11 12:56



Това което си написала, не отговаря на въпроса ми
Какво е наказанието за лекар, за който се докаже, че е убил човек?

Това, как спят спокойно тези хора е друг въпрос и тук и там и където и да е си е до човек(ако изобщо и така могат да се нарекат)



Тема Re:а що се отнася за GPтанови [re: ariel$$]  
Автор liari (love)
Публикувано30.03.11 13:00



съгласна съм, че не могат да направят много и са с вързани ръце.

Не става дума за тях, а за прехвалените СПЕЦИЯЛИСТИ, без значение, как си се докопал до тях.



Тема Re: За лекарите и последиците от тяхнови [re: liari]  
Автор ariel$$ (стар клубар)
Публикувано30.03.11 13:05



Обвинението беше, че са безхаберни и немарливи, а според мене просто системата им позволява толкова квалификация.
Не коментирам липсата на техника и работата с подръчни средства и остаряла апаратура, която не ти позволява да се справиш с усложнения.

Никак не се отказвам от думите си, че нацията заслужава това, което има.



Тема Re: За лекарите и последиците от тяхнови [re: ariel$$]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано30.03.11 13:17



Не съм съгласна, че заслужавам това, което описваш. Нито аз, нито семейството ми. Няма да коментирам, че чинно си плащаме максималните здравни осигуровки, че ходим само по частни лекари и слава Богу, все още сме здрави. Не съм съгласна с общото квалифициране на българския лекар. НО не съм и съгласна некадърните и неграмотните от тях да ме квалифицират, че ги получавам, защото ги заслужавам. Защото аз нито съм некадърна, нито съм изостанала в новостите на професията си. А за тази работа получавам далеч по-малко от един лекар. Затова ми се налага да работя допълнително, но не ми пречи да продължавам най-съвестно да си изпълнявам задълженията към университета.
Така че - тия оправдания, че получаваме това, което заслужаваме - си ги запазете! Едва ли във Франция упражнявате по същия стар навик работата си.
Единственият ни проблем е, че сме твърде търпеливи, а тия, дето са активни или търсят дивиденти (политически/икономически) или са твърде неграмотни, за да поставят разумни и обосновани искания!
И, честно казано, не разбрах тия писания за смъртните актове... А и професията ти всъщност не разбрах.
Трудно, а и неправилно е, да се говори от името на всички лекари. Има достатъчно добри лекари, които все още оцеляват в здравната система на България. Те да са живи!



Тема Re: За лекарите и последиците от тяхнови [re: tswete]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано30.03.11 13:31



Даваш пари за осигуровки, същевременно даваш пари за частен доктор... защо? Нямаш доверие на другите?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.