Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:18 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Ваксина срещу варицеланови  
Автор Tochkova (любопитна)
Публикувано30.03.11 11:01



Здравейте,
да ви питам какво ви е мнението за ваксината срещу варицела. Въпреки, че не се продава в България, аз лично клоня към слагането й на детето. Страшно много ме е страх от шарките, а пък специално за варицелата знам, че се заразяваш впоследствие и от вируса на Херпес Зостер... Моля споделете





Тема Re: Ваксина срещу варицела [re: Tochkova]  
Автор World Champ ()
Публикувано30.03.11 11:48



Аз също я дадох на моята принцеса, но чак като тя стана на 3. В някои държави им ги бият задължително заедно с комбинираната за другите шарки, но аз не обичам да давам много ваксини наведнъж. В БГ тази ваксина май я няма (или поне преди 6 месеца я нямаше, аз като търсих). В малко европейски страни я има. Наистина който е боледувал от варицела като малък, като порасне има вероятност да развие shingles, но далеч не всеки го развива. Така че това според мен не е толкова страшно.

*****
"And let's face it- I am hotter than you!" Jacob Black, "Eclipse"


Тема Re: Ваксина срещу варицеланови [re: World Champ]  
Автор liari (love)
Публикувано30.03.11 15:31



Можеш ли да ми дадеш малко информация за "shingles", в какво се изразява и само тези които са карали варицела ли са застрашени?
Благодаря



Тема Re: Ваксина срещу варицеланови [re: Tochkova]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано30.03.11 16:21



Не бих дала тази ваксина. Предпочитам да си изкара шарките. Стефан е бил болен от варицела и скарлатина преди 2 години, точно като бях бременна с Никола. Предпочитам шарката пред ваксината.



Тема Re: Ваксина срещу варицеланови [re: нeмиpницa]  
Автор Tochkova (любопитна)
Публикувано30.03.11 16:49



Добре, ама какви са доводите ти или става въпрос за вътрешно усещане и предпочитание





Тема Re: Ваксина срещу варицеланови [re: Tochkova]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано30.03.11 16:57



Всеки има право да си дупчи детето както намери за добре. Аз не си падам много по ваксините. Затова допълнителни такива не бия. Другото е, че много добре помня моята варицела на 4 г и не е чак толкова страшно. Синчето по-лесно изкара и двете от обикновена хрема, лепна ги в ДГ. Но колкото по-рано, толкова по-добре.



Тема Re: Ваксина срещу варицеланови [re: liari]  
Автор World Champ ()
Публикувано30.03.11 18:13



Ами когато някой е карал варицела като дете, вирусът на Varicella Zoster остава в нервите в спящо състояние. Но много години по- късно (обикновено след 60-те) може да се активира и да причини shingles (не знам как е на БГ). Ако някой не е карал варицела и като пораснал се срещне с вируса, е много по- вероятно да се разболее от варицела, отколкото от shingles. Shingles се проявява с обрив, който е болезнен. При преминаването на обрива обаче при някои хора остава невралгия- болка, която се дължи на болестта.

*****
"And let's face it- I am hotter than you!" Jacob Black, "Eclipse"


Тема Re: Ваксина срещу варицеланови [re: World Champ]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано30.03.11 20:44



За тази цел си има кръвен тест, за да се види нивото на антитела.



Тема Re: Ваксина срещу варицеланови [re: нeмиpницa]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано30.03.11 21:22



И аз не бих била такава ваксина, не я смятам за жизнено важна. Всичко прекалено според мен не е на хубаво...
Есента една колежка имаше херпес зостер, близо на 60 г. е, два месеца беше в болнични...
Аз пък знам, че който не е карал варицела може да се разболее от херпес зостер.



Тема Re: Ваксина срещу варицеланови [re: dessbess]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано30.03.11 22:53



Аз четох на няколко пъти и ако правилно съм разбрала, може да се разболее всеки, който е имал контакт с болен от варицела. А пък боледувалите вече от варицела, могат да се разболеят и от Херпес Зостер, ако такъв вирус е останал някъде в гръбначния им мозък. Май дори и без контакт. Гадно е, но не е нещо фатално.
Аз също съм против всякакви допълнителни ваксини. Варицелата е болест, но няма сериозни странични ефекти. Не повече от някоя друга. И, със сигурност, по-малко от останалите шарки.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.