Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:12 27.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Тема Re: На разговорка...нови [re: flor4eee]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано30.03.11 15:52







Тема Re: На разговорка...нови [re: _dexter_]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано30.03.11 23:45



благодаря

в събота ще се разходя до там да видя какво ще си харесам остава и интерес да има...



Тема Re: Конюнктивит - може би?нови [re: tswete]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано30.03.11 23:54



цвете, не я плаши така...
може да е било запрашено, може да е влязла песачинка, мигличка, мъх, влакно и т.нт, които да не могат да се видят веднага...
очите наистина не са шега-работа и точно затова не е добре да се слагат антибиотични капки за щяло и нещяло...

декс, първото нещо с което промиваш око е физиологичен р-р... от там нататък сребърна вода и останалото по реда...



Тема Re: Смешканови [re: surfline]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано31.03.11 10:29







Тема Re: Смешканови [re: flor4eee]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано31.03.11 10:54







Тема Re: На разговорка...нови [re: surfline]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано31.03.11 15:53



Я кажете как се справяте с желанието на детето си винаги да печели? Започнахме да играем игри в къщи - "не се сърди човече", "memory", морски шах, но Яна ужасно много се сърди, ако тя не е победител. Плаче, иска да преиграваме играта, наглася зарчето - изобщо става голям театър. Аз много-много не се цермоня, играя по правилата, пък който спечели. Но баща й и баба й постоянно й отстъпват, за да може тя винаги да е спечелила. Не смятам, че така е редно, но пред перспективата да й слушам хленченето и да се ядосвам от това, предпочитам да й пускам аванта

. Как да я научим да приема загубата? Или още е малка за такива житейски уроци?



Тема Re: На разговорка...нови [re: _dexter_]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано31.03.11 16:39



също играем по-правилата и когато се сърди му обяснявам, че това е късмет и няма за какво да се сърди. Когато пък победи почвам да се вайкам как ме е победил и разигравам някакви смешни работи. И го питам сега да рева ли



А всяко дете иска да побеждава, да му се отстъпва, да получава каквото иска и то на момента. Но аз не подавам много, защото като порасне този му опит ще по поднесе лоша шега. Ще общува и играе не с мама, тате, баба или кака, а с другите деца.



Тема Re: На разговорка...нови [re: _dexter_]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано31.03.11 16:47



Не сме почнали да играем подобни игри вкъщи, но се състезаваме от време на време кой ще се облече първи, кой ще си обуе първи обувките и пр. И понеже ми е удобно той винаги да е първи, до сега не се бях замисляла чак толкова. Оня ден обаче настана голяма драма, защото аз излязох първа от банята, оставих Тоби да си поиграе малко във ваната, след което той истеряса, че съм била спечелила, т.е. първа съм си облякла пижамата, при положение, че дори не сме се състезавали. Опитах да му обясня, че не винаги може да е първи и че няма нищо лошо в това, но не зная доколко схвана нещо. Не отстъпих, в смисъл не се съблякох, за да може той да се облече първи и да спечели, видя ми се абсурдно, просто го оставих да се насърди.
Снощи сцената за малко да се повтори, но реших да го предупредя, че щом излизам първа от банята, е нормално да се облека първа, да не се сърди. При което той пожела да излезе на минутата, лиши се от 5-те минути допълнително плискане във ваната, което му отпускам, за да може да спечели...
С една дума, Декс, не зная нито дали е рано за подобни уроци, нито как да ги научим да приемат загубата... Но предполагам, че няма да стане ако постоянно отстъпваме само и само мир да има.



Тема Re: На разговорка...нови [re: _dexter_]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано31.03.11 17:18



От няколко дни и у нас стават такива мелодрами. Снощи даже разхвърля всички рибки, защото страшно се ядоса. Аз не отстъпвам никога - ако е загубил, загубил е! Ако започне да се тръшка го наказвам и 2 дни не играем повече на тази игра /или на каквато и да било, зависи от ситуацията/. Но иначе включвам допълнителни игри като например, който спечели /или загуби - зависи колко често губи в съответната/ трябва да обикаля с другия играч апартамента на конче, или да търси останалите на "сляпа баба" или жмичка! Каквото ми дойде наум, само и само да го разсея. Така извъртам нещата, че аз да съм кончето или с две думи на мен да ми е търсене после, но аванта в играта не давам ИЗвъобще





Редактирано от mishellinna на 31.03.11 17:19.



Тема Re: На разговорка...нови [re: _dexter_]  
Автор Solar Wind (нередовна :)))
Публикувано31.03.11 19:11



Зависи от играта. Ако играем на "Не се се сърди човече" играем по правилата и който спечели, сърди се, обясняваме, ако трябва и прекъсваме играта. Имаме една отборна игра у дома, на нея също се стреми да вкара състезателност и пак се налага да се обясняваме. Общо взето, обяснения и пак обяснения .....
На шах, понеже постоянно обяснявам, карам го да гледа ходове на различни фигури как и какво ще стане, подсказвам МНОГО и печели той. Това ще е до време обаче, искам да го стимулирам да хареса играта, а ако постоянно губи се страхувам, че ще го загубя.
Общо взето игрите със зарове се играят по правилата и не се допускат нерагламентирани хвърляния

.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.