Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:01 27.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Неспокоен съннови  
Автор sagitario (непознат)
Публикувано18.03.11 11:57



Здравейте, мами!
Дъщеря ми е на три години, но от около 9 месеца насам започна да спи неспокойно, буди се нощно време в различни часове и не може да заспи отново дълго време, понякога повече от час, час и половина. Не се случва всяка вечер, но доста често. Забелязала съм, че има връзка с пълнолунието, не знам, може и да си внушавам, но при пълнулуние става определено по-неспокойна. Преди това спеше по 12 часа на денонощие и не сме имали такива проблеми. Тази промяна съвпадна и с промяна в характера. Казват, че било детски пубертет и че отминавало. Също така, престана да спи наобяд. Това предполага, че би трябвало да спи добре нощно време, но уви! А на мен взе много да ми тежи, тъй като системно не си доспивам

. Някой има ли подобни проблеми и ако да, да сподели има ли изобщо някакво решение.
Благодаря ви предварително.







Тема Re: Неспокоен съннови [re: sagitario]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано18.03.11 12:15



Моят син го изкара на 2 и половина - бях луднала тогава. Зависимостта от следобедния сън и нощния обаче според моите наблюдения е обратна - ако спи следобяд, заспива по-рано вечер и спи по-спокойно. Откакто започна да пропуска следобедния сън се наруши и нощния. Спи по-малко като часове, заспива по-трудно и е неспокоен. Можеш да пробваш с Дормикинд - това са хомеопатични хапченца, които ги изписват за спокоен сън. Можеш да ги даваш само в периодите, когато е по-неспокойна. Но не пречи и да направиш пълен курс в началото. При нас помогнаха!Успех!





Тема Re: Неспокоен съннови [re: mishellinna]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано18.03.11 12:48



И аз съм останала със същото впечатление - когато спи повече през деня, спи и през нощта. Чак като поотрасна - вече на 5-6 години, по-късно заспива след като е спал през деня.
След като не спи и през деня и през нощта, дали няма някаква друга причина? Например - дали не е свързано с болки в стомаха, с колики... Аз, например, имам рефлукс. Когато съм в криза и легна след като съм яла (както е при следобедния и при вечерния сън), киселини ми се връщат по хранопровода и ми е много неприятно. Затова трябва да ям по-рано, определени храни да избягвам и съм по-добре. Понеже обикновено децата на 3 години изведнъж започват да спят, поне около мен, включително и с моето беше така, се учудвам, че на 3 години се е развалил сънят на детето. Затова и търся друга причина. Моят син имаше храносмилателни проблеми ок. годинката си и много не спеше, беше нервен и пр.
Предполагам са излишни препоръките да не се дава шоколад, кола и др. енергизиращи напитки.
Ако продължи така, бих предложила по-ранно лягане, спокойни игри преди сън, създаване на специален режим и ритуали за лягане, записване на някакъв спорт за през деня, каране на колело или нещо подобно.





Тема Re: Неспокоен съннови [re: sagitario]  
Автор liari (love)
Публикувано18.03.11 14:17



Здравей,
малкия е на 2г и 2м но имаме този проблем отдавна.
Мисля, че при нас проблема е свързан със зъбите, но съм се замисляла дали няма и друга причина.Понякога се буди направо с плач, а понякога плаче много време дори без да се събуди.
При него спането е голям проблем, на 5 месеца вече спеше по 1 път на ден по 1 час и още е така, да не говорим какво става като на обяд му кажа, че е време за лягане.
И аз се надявам поне нощния сън да му е по-спокоен и това да е някаква фаза.
Аз при него, също съм забелязяла, че като е по-студено по-добре спи, като се оправи времето или лятото по-често се буди.



Тема Re: Неспокоен съннови [re: tswete]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано18.03.11 16:23



И аз съм на това мнение - ако спят следобед са много по-спокойни и спят добре през нощта.
Моята дребка много бълнува през нощта - говори си, задава дори въпроси

. Естествено това е съпроводено с въртене, с рев на моменти, но тя си спи и не се събужда.
Имаме си ритуали преди лягане, които мисля, че успокояват децата. Потърси причини, както са те посъветвали момичетата.




Тема Re: Неспокоен съннови [re: tani4ka]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано18.03.11 16:27



И аз в клуба - въпреки, че моята е на 5 г. без следобеден сън или поне почивка в 2-3 дни е нетърпима направо. Хем превъзбудена, хем само се мята, хем на сутринта става рано и е кисела.

Според моя позната, която се занимава с хомеопатия чай от лайка действал добре и успокоявал малките - не съм пробвала, но нищо не пречи да опитате.



Тема Re: Неспокоен съннови [re: sagitario]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано19.03.11 13:35







Тема Re: Неспокоен съннови [re: jana]  
Автор Ladysexy (sexy mama)
Публикувано23.03.11 17:33



да и мойто малко човече има своите неспокойни дни. ето сега ни мъчи кашлица от няколко дни и леки сополки са тръгнали... кажете какво давате за отхрачване?

you can achieve everything, if you dare to wish


Тема Re: Неспокоен съннови [re: sagitario]  
Автор Ladysexy (sexy mama)
Публикувано23.03.11 18:38



между другото сетих се, че си купих ароматични кесийки с аромат на лавандула понеже четох някъде че лавандулата била действала ползотворно на нервната система, успокоявала и спомагала за спокоен сън. Та взех аз и наслагах в гардероба и във възглавниците. Не знам дали имат ефект, не мога да определя още, но не ти пречи да пробваш. не са скъпи по 2-3 лв май нещо такова

you can achieve everything, if you dare to wish


Тема Re: Неспокоен съннови [re: Ladysexy]  
Автор World Champ ()
Публикувано23.03.11 20:11



Здравей,

моите любими детски сиропи за кашлица са Мукосолван и Синекод. Мукосолван струва около 5-6 лв, а Синекод е около 7-8 лв. И двете са без лекарско предписание, но в листовката на Мукосолван пише, че при деца под 2 г. трябва да се взима след консултация с лекар или фармацевт. Синекод пък може да се използува от 2 месечни бебенца нагоре. Тези 2 лекарства имат противоположен ефект, затова, естествено, не трябва да се дават едновременно. Мукосолван се дава за улесняване на отхрачването, което беше всъщност твоя въпрос. Но понеже може да се очаква да причини увеличение на кашлицата (поради по- лесното отхрачване), не е хубаво да се дава преди лягане, логично. Синекод пък има обратния ефект, той помага като подтиска кашлицата, ако например детето трудно спи, поради това че от носа през носоглътката се стича секрет и предизвиква кашлица, лекарството подтиска тази кашлица, за да спи по- добре детето. И от двете съм много доволна, а имам супер алергично дете. и тъй като за децата дозата е малка, цената не излиза много, защото вече 2 бутилчици ги влача 2 години... дано скоро й мине на куклата.

*****
"And let's face it- I am hotter than you!" Jacob Black, "Eclipse"



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.