Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:28 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Япониянови  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано16.03.11 16:53



Голяма трагедия и се очертава още по-голяма да става.
Много ми е тъжно за тези хора - никой не заслужава да му се изсипят на главата толкова катаклизми.
Интересно ми е, понеже прочетох в диа, че софиянци изкупуват йод от аптеките някой от вас или вашите познати направил ли го е или става дума , ъгейн, за поредната медиина-паника?



Тема Re: Япония [re: surfline]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано16.03.11 17:45



Тами всичко е фалшива паника. Въпреки, че явно има и такива дето на своя глава са решили да пият йод и да дават и на децата си ;)

Спомням си, когато гръмна Чернобил, баща ми ни нарами и газ в планината - всяка вечер ни мажеха ходилата с йод и ни даваха и да пием. Странното, е че там би трябвало радиацията да е най-голяма....ама....



Тема Re: Япониянови [re: surfline]  
Автор snich (top4o)
Публикувано16.03.11 21:52



За първи път чувам,че се купува масово йод

Честно казано и по медиите не съм забелязала някаква паника да се всява.Сигурна съм,че не биха пропуснали подобна сензация като опастността от радиация А и чух,че се пиело червено вино против радиация



Тема Re: Япониянови [re: surfline]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано16.03.11 22:53



Ох, замислила съм се от няколко дни с какво мога да помогна. Даже си мислех, че можем да приемем някое семейство в къщи. Но таткото ни разубеди заради бебето. А и в България повечето семейства имат къщи, вили и пр. имоти, в които може да се живее, а не се ползват постоянно. Вика, ако ще ги приемаме, да ги пратим поне във Варна, да са на самостоятелно

... Смешно, ама ми е страшно тъжно. Засега реших да вкарам малко пари в сметката, която пуснаха за целта. Като знам колко имоти има неупотребявани в България. Толкова сме далеч. Ако имат пари и възможност да стигнат до тук, по-добре тук да преживеят евентуални по-тежки радиационни натоварвания... Изглежда ужасно това, което се случва...



Тема Re: Япониянови [re: surfline]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано16.03.11 23:06



всеки ден си поплаквам по малко... особено когато гледам новините... горките хора... много ми е мъчно когато гледам интервютата...

сърф, това за йода ми се струва мнооого смешно... не познавам никой, който да си е купил специално или да ползва...
реално, радиационните облаци имат да минат 2 океана и 2 континента, преди да стигнат до нас... не се съмнявам, че ще стигне някаква част, но не мисля, че ще е толкова страшно...



Тема Re: Япониянови [re: surfline]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано17.03.11 08:37



Пробваха журналистите да направят сензация от евентуалното радиоактивно замърсяване, но не им се получи. Преди 2 вечери по новините даваха репортажи от Бургас - как някакви хора чули, че над Бургас минал радиоактивен облак и е спешно да се купува йод. Но това е толкова безумно, че никакво раздуване не помага. Въпреки това 10 минути светила на науката обясняваха как сме много далеч от Япония и до нас няма да достигне нищо.
Ох, и аз си поплаквам тайничко като гледам хората дето се опитват да спасят децата си..... Но за пореден път се видя, че няма такава нация като японската - такава дисциплина и организираност, липса на паника и ексцесии. Дошло им е до главата, ще го преживеят и ще си стъпят на крака, сигурна съм, само дано, дано се размине това с ядрените им централи....



Тема Re: Япониянови [re: surfline]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано17.03.11 09:03



много страшно ми изглежда всичко, но наистина японците са друга нация и се справят в тази страшна ситуация.



Тема Re: Япониянови [re: galia71]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано17.03.11 10:49



Аз, да си призная, изобщо не съм наясно какво точно се случва, продължавам да не пускам телевизора у нас.
Но нещо ми направи впечатление... пускахме разни съболезнователни мейли на японските ни клиенти. Отговорите им бяха.... как да кажа, изключително мъжки - сполетяло ни е нещастие, ще се оправим и продължаваме напред.



Тема Re: Япониянови [re: surfline]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано17.03.11 11:47



Много много ми е мъчно за горките хора - гледам по тв новините и им се въхищавам как мъжки приемат сполетялото ги нещастие.



За йод - чух от журналистите, ама паника в София не забелязвам.

И аз си спомням за Чернобил - бяхме на 24-ти май на манифестация - имаше ги по онова време . После си хапнахме на корем салати и зелении, в които имало най-много радиация. И се търкаляхме на село в мократа от дъжда трева.....И що йод изпихме с брат ми....Не знам дали е помогнал или е навредил, но сега едва ли бих дала на своя глава на децата си.




Тема Re: Япониянови [re: tani4ka]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано17.03.11 13:01



И ние бяхме на въпросната манифестация, ама май беше още за 1ви май. После сме си яли салати и т.н. А на манифестацията и дъжд ни валя. Нашите така и нищо не разбраха и ние не сме пили йод. По-късно баща ми научи от брат си, който работеше във военното министерство, че те са крили децата си, че не са ги изкарвали навън, нищо не са яли от България, всичко са купували и носили от западна Европа. И са си мълчали, дори на брат си не се е обадил, за да не стане паника, разбирате ли... За да могат на спокойствие висшите кръгове (а и не само висшите) да си осигуряват мирно битие и да не ги занимават с въпроси и притеснения простосмъртните... Това е едно от нещата, заради които най-мразя бившия соц режим...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.