Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:02 19.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Женско събеседваненови  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано07.03.11 10:25



Вие сте ....





Тема пиш-проблемченови [re: jana]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано07.03.11 14:11



мацки, трява да взема урина на Каролина за изследване, ама нещо не съм наясно (с Лора не съм преживяла такова удоволствие)
та купих от аптеката торбичка за момиченце и предполагам, че ще успея да се справя с лепенето, ОБАЧЕ...
- колко време трябва да стои това нещо на дупето, за да се събере достатъчно количество?!
- с торбичката ли се предава, или трябва да се пресипе в контейнерче?!
- има ли значение по кое време на денонощието се развива основното действие?!
- яла/неяла, пила/непила?!
- някакви особени тайни за по-лесно справяне с предизвикателството?!





Тема Re: пиш-проблемченови [re: incendio]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано07.03.11 14:45



Тайнството е на принципа проба-грешка :) Дай и да пие течност и лепни каквото трябва, остави я малко голичка и дано стане по-бързо. След това прелей течността в контейнерче. Щом не са ти казали изрично да е гладна или жадна няма значение това. Принципно сутрин след ставане е най-добре да се направи операцията, но при голям човек...а при бебе е трудно да уцелиш момента :)
Успех :)



Тема Re: пиш-проблемченови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор бaбa 3aйka ((бившия Заек))
Публикувано07.03.11 15:51



На нас ни казваха вечерта след като е измито детето това се залепва хубаво и на сутринта го изсипваш в чисто шишенце и занасяш в поликлиниката.



Тема Re: пиш-проблемченови [re: incendio]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано07.03.11 16:00



Ако не е стерилна урина кат осмениш памперса го лепни и проверявай чат пат, ако е стерилна сутринта на ставане го лепни и чакай, едно изпишкване е достатъчно.

Можеш да го пресипеш в бурканче ил иот онези стерилните шишенца за урина. Има и още един трик ама ще ти го напиша на лични



Тема Re: Декстърнови [re: jana]  
Автор anamari (пристрастен)
Публикувано08.03.11 06:37



За учебниците, за които питаше-това са буквари за първи клас, дъщеря ми учи по първия. Но от опит не ти препоръчвам да вземеш такъв учебник, вътре има текстчета, букви и звукови анализи. Методиката на преподаване няма как да я разбереш-има си други учебници за учителите.
За фъстъци като нашите и има други книжки-има една на Ели Логинова-Моята първа азбука и такива от сорта, по-занимателни са, със стихчета, гатанки и т. н.
А и няма много смисъл от много наблягане-в градината ще го дъвчат две години, после в първи клас пак.

Честит празник на всички.



Тема Re: Декстърнови [re: anamari]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано08.03.11 08:37



Anamari, за тази книжка ли говориш?


Аз и не искам да наблягам много, но някак си не виждам причина да спирам Яна след като иска да се занимава. Също и не виждам как ще успея да я задържам чак до първи клас, че педагози да й преподават четенето. Изобщо не става въпрос да минем целия буквар за няколко месеца, да покривам някакви нормативи или нещо такова. Искам да имам под ръка нещо лесно, нещо със срички, по което ще може да се упражнява когато и ако я хване музата за буквите. Просто до сега не съм търсила по книжарниците, мислех си, че букварът е най-подходящ за целта. Т.е. попаднах на няколко книжки, но ми се видяха грозни и непрактични, не за това, за което ми трябват на мен.
А и не е ясно още Яна на каква предучилищна ще ходи, вчера бях на родителска среща в нашата и те правят постъпки за получаване на лиценз, но не като Монтесори градина, а като обикновена. Но дори и да стане, пак не е ясно дали ще се преподава по задължителната програма на МОН или ще си е Монтесори.



Тема Re: Декстърнови [re: _dexter_]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано08.03.11 08:48



не пречи да си и вземеш един буквар. Не е ясно детето точно към какво ще прояви интерес. Борис понякога проявяваше желание да се занимава, но основно с книжки за четене - примерно за Франклин или някакви други, но когато се опитах да го занимавам по буквара на кака му, не му беше интересно. На колежката пък момиченцето много си харесваше буквара.





Тема Re: пиш-проблемченови [re: jana]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано08.03.11 12:13



стана работата - събрах 4-5 мл. само, но лаборантката каза, че е достатъчно...





Тема Re: Женско събеседваненови [re: jana]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано08.03.11 15:59



Девойки, трябва да дам отчет за моя избран ден от месец март. Да припомня, че си избрах рожденната дата, т.е 04.03. Там където бях времето беше - слънчево, топло и много приятно. Дано и годината да ми е такава ;)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.