Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:16 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Женско събеседваненови [re: _dexter_]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано16.03.11 13:18



Оф, ужас. Аз за двата се съгласих да ги извадят, защото единия наистина расте на криво, израснал е до средата и от време на време понаболява (съвсем леко), явно когато расте. На него просто няма как да се направи пломба. Горния над него трябвало също да се извади, защото долния като се извадел, по метода на пасивното не-знам-какво-си, горния щял да се опита да се опре долу и да тръгне да си излиза сам. Според зъболекаря няма да е кой знае какъв проблем да се извадят.
За другите два се чудя, дали да оправям пломбите или да вадя, за сега съм казала, че предпочитам да ми направят пломби.
А операция кога се налага, не е ли примерно когато не може да пробие венеца или нещо такова?



Тема Re: Женско събеседваненови [re: flor4eee]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано16.03.11 13:58



Моят растеше накриво в костта, даже почти нищо не се виждаше навън. Аз си мислех, че още не ми е израстнал :). То и по тази причина операцията се превърна в кошмар, мъдрецът беше доста голям, трябваше да се реже надълбоко........

. И както си растеше навътре, избутваше съседния зъб и ме болеше - аз всъщност за тази болка ходих, правиха ми рентгенова снимка да установят какво ми има.



Тема Re: Женско събеседваненови [re: flor4eee]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано16.03.11 14:00



Флорче, аз имам пломба на единия мъдрец! Зъболекарят ми ми препоръча да направя пломбата за, пък ако ме заболи ще го вадя! Иначе не ми се иска да го вадя! Но мойте са излязли наполовина! Вече толкова години все така си стоят!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Женско събеседваненови [re: flor4eee]  
Автор *choky* (deeper_m)
Публикувано16.03.11 16:20



Мъдреците са много гадно нещо...особено когато не са наред..

. Моите и 4-те растат на криво...т.е. не на горе, а навътре към другите зъби. Преди 8 години, болката стана нетърпима и отидох да ги вадя (само 2-та от лявата страна). Резултата беше близо 3 часа опъване и разпъната до незнам къде си уста и..парализиран от лявата страна език от упойката. Засегнали са нерв като са я слагали - показаха ми на ренгеновата снимка, че нерва ми минава съвсем там на близо.
Та.......ако не създават проблеми (малкия кариес аз лично не го считам за проблем, особено що се късае за мъдреците!!!), по-добре си прави пломби и си свиркай...Махането им не е шега работа (е, понякога протича бързо и безболезнено и без последствия след това!!!!) явно.

Стискам палци!!!!



Тема Re: Женско събеседваненови [re: flor4eee]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано16.03.11 17:12



Според немските зъболекари също трябва да се махнат -ехеее- още като се появят. На 19-20 години.
Според мен, ако не правят проблем си трябват. Най-малкото за някой мост може да се наложи да се ползват...



Тема Re: Женско събеседваненови [re: surfline]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано16.03.11 17:42



Мдааа мен това ме чака. Риска е голям да се слага мост на мъдрец ама какво да се прави.......дано поне докато събера пари не ме е заболял, че ще си ходя без зъби





Тема Пази гинови [re: flor4eee]  
Автор пayлинa дeл вaлиe (член)
Публикувано16.03.11 17:43



ако само имат кариесчета. Брат ми е зъболекар и напоследък знам, че ги вадят, само ако наистина се налага. Той ми е казвал, че са полезни зъби, особено когато се наложи за тях да се закачи мост, примерно. Аз лично имах проблем с единия мъдрец - закачаше ми бузата, но след като го мазах с едно гелче се оправи и сега съм ок.





Тема Re: Женско събеседваненови [re: flor4eee]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано16.03.11 17:43



Цвети, стискам миличка! Няма да им се даваш я - ти балканско чедо ли си или ДА!



Тема Re: Женско събеседваненови [re: surfline]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано16.03.11 21:39



Моята зъболекарка първо ми изпили там, където ми закачаха вътрешната страна на бузата, понеже растяха малко накриво. После на изпиленото се появи кариес, та направи и 2 или 3 пломби и сега си имам и 4те мъдреци. И четирите са израстнали малко навън, но не пречат на други зъби и никой не ми е предлагал да се махат. Обикновено при ваденето на зъби се разреждат всички останали, а това предразполага освен за кофти гледка, още и за парадонтоза.



Тема Мъдрецинови [re: Nasinda]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано16.03.11 22:13



Айде и аз "квалитетно " да се изкажа по въпроса!


Аз съм с 4 извадени такива. При мен проблема е пародонтита ми, и това, че там ми бяха огромни джобовете, трудно ги чистех, и се събираше яко храна и бактерии...оттам тръгваше чудо та ничие към останалите...
Аз като пълен дебил по отношение на зъби, в смисъл търпя като истинско теле много бързо се съгласих и много бързо ми ги извадиха - на два пъти по два наведнъж Виж, това последното не ти го препоръчвам, защото си боли. Няма какво да се лъжем..особено ако нещо костта не поддава става гадничко. Най-гадно е след операцията 2-3 дни. Поне при мен нищо не помагаше, нито аулини нищо..но пък ако се налага ще изтърпиш, къде ще ходиш...
Според мен, послушай зъболекаря, щом той така те съветва давай...оцелява се!
А за кормуването следващият път ще си супер, сигурна съм! Това ти го гарантира, човек все още без книжка, но съм убедена!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.