Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:08 30.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Женско събеседване  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано07.03.11 10:25



Вие сте ....





Тема пиш-проблемченови [re: jana]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано07.03.11 14:11



мацки, трява да взема урина на Каролина за изследване, ама нещо не съм наясно (с Лора не съм преживяла такова удоволствие)
та купих от аптеката торбичка за момиченце и предполагам, че ще успея да се справя с лепенето, ОБАЧЕ...
- колко време трябва да стои това нещо на дупето, за да се събере достатъчно количество?!
- с торбичката ли се предава, или трябва да се пресипе в контейнерче?!
- има ли значение по кое време на денонощието се развива основното действие?!
- яла/неяла, пила/непила?!
- някакви особени тайни за по-лесно справяне с предизвикателството?!





Тема Re: пиш-проблемченови [re: incendio]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано07.03.11 14:45



Тайнството е на принципа проба-грешка :) Дай и да пие течност и лепни каквото трябва, остави я малко голичка и дано стане по-бързо. След това прелей течността в контейнерче. Щом не са ти казали изрично да е гладна или жадна няма значение това. Принципно сутрин след ставане е най-добре да се направи операцията, но при голям човек...а при бебе е трудно да уцелиш момента :)
Успех :)



Тема Re: пиш-проблемченови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор бaбa 3aйka ((бившия Заек))
Публикувано07.03.11 15:51



На нас ни казваха вечерта след като е измито детето това се залепва хубаво и на сутринта го изсипваш в чисто шишенце и занасяш в поликлиниката.



Тема Re: пиш-проблемченови [re: incendio]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано07.03.11 16:00



Ако не е стерилна урина кат осмениш памперса го лепни и проверявай чат пат, ако е стерилна сутринта на ставане го лепни и чакай, едно изпишкване е достатъчно.

Можеш да го пресипеш в бурканче ил иот онези стерилните шишенца за урина. Има и още един трик ама ще ти го напиша на лични



Тема Re: Декстърнови [re: jana]  
Автор anamari (пристрастен)
Публикувано08.03.11 06:37



За учебниците, за които питаше-това са буквари за първи клас, дъщеря ми учи по първия. Но от опит не ти препоръчвам да вземеш такъв учебник, вътре има текстчета, букви и звукови анализи. Методиката на преподаване няма как да я разбереш-има си други учебници за учителите.
За фъстъци като нашите и има други книжки-има една на Ели Логинова-Моята първа азбука и такива от сорта, по-занимателни са, със стихчета, гатанки и т. н.
А и няма много смисъл от много наблягане-в градината ще го дъвчат две години, после в първи клас пак.

Честит празник на всички.



Тема Re: Декстърнови [re: anamari]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано08.03.11 08:37



Anamari, за тази книжка ли говориш?


Аз и не искам да наблягам много, но някак си не виждам причина да спирам Яна след като иска да се занимава. Също и не виждам как ще успея да я задържам чак до първи клас, че педагози да й преподават четенето. Изобщо не става въпрос да минем целия буквар за няколко месеца, да покривам някакви нормативи или нещо такова. Искам да имам под ръка нещо лесно, нещо със срички, по което ще може да се упражнява когато и ако я хване музата за буквите. Просто до сега не съм търсила по книжарниците, мислех си, че букварът е най-подходящ за целта. Т.е. попаднах на няколко книжки, но ми се видяха грозни и непрактични, не за това, за което ми трябват на мен.
А и не е ясно още Яна на каква предучилищна ще ходи, вчера бях на родителска среща в нашата и те правят постъпки за получаване на лиценз, но не като Монтесори градина, а като обикновена. Но дори и да стане, пак не е ясно дали ще се преподава по задължителната програма на МОН или ще си е Монтесори.



Тема Re: Декстърнови [re: _dexter_]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано08.03.11 08:48



не пречи да си и вземеш един буквар. Не е ясно детето точно към какво ще прояви интерес. Борис понякога проявяваше желание да се занимава, но основно с книжки за четене - примерно за Франклин или някакви други, но когато се опитах да го занимавам по буквара на кака му, не му беше интересно. На колежката пък момиченцето много си харесваше буквара.





Тема Re: пиш-проблемченови [re: jana]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано08.03.11 12:13



стана работата - събрах 4-5 мл. само, но лаборантката каза, че е достатъчно...





Тема Re: Женско събеседваненови [re: jana]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано08.03.11 15:59



Девойки, трябва да дам отчет за моя избран ден от месец март. Да припомня, че си избрах рожденната дата, т.е 04.03. Там където бях времето беше - слънчево, топло и много приятно. Дано и годината да ми е такава ;)



Тема Re: Женско събеседваненови [re: Nasinda]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано08.03.11 16:07



Като теб





Тема Re: Женско събеседваненови [re: Nasinda]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано08.03.11 22:53



Ха дано, Нас!





Тема Защо децатанови [re: jana]  
Автор пayлинa дeл вaлиe (член)
Публикувано09.03.11 09:08



дори съвсем малките като Теди - 1 г., се хипнотизират от рекламите по ТВ? По принцип не проявява никакъв интерес какво се излъчва на екрана, но като почне реклама зарязва всякаква друга дейност и погледът му се приковава върху телевизора

Необяснимо ми е



Тема Re: Защо децатанови [re: пayлинa дeл вaлиe]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано09.03.11 09:18



Знам ли, но наистина всички деца се облъчват по време на рекламите - може би е шаренко, весело, музика, смях ......



Тема Re: Защо децатанови [re: пayлинa дeл вaлиe]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано09.03.11 09:24



И аз не знам, но е факт. И са буквално хипнотизирани. Чувала съм, че вмъквали някакъв допълнителен кадър, но дали е вярно - не знам.




Тема Re: Женско събеседваненови [re: Nasinda]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано09.03.11 10:12



Пожелавам ти го, аз съм се спряла на 23-ти март.



Тема Re: Женско събеседваненови [re: jana]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано09.03.11 11:03



Момичета преди време се писа за специалисти УНГ, имам спомен че Цветето беше водила май синът си при такъв в Транспротна болница. Ако е удобно телефон и име може и на бележки. В случаят става въпрос обаче за възрастен.



Тема Re: Защо децатанови [re: tani4ka]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано09.03.11 12:00



и моите са така - шарено, лъскаво, бързо се върти и звука е по-силен - мамата я хваща лудост, а с мъжа ми се шегуваме, че започва "сериала на децата"



Тема Re: Женско събеседваненови [re: jana]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано09.03.11 16:19



Подкрепям Яна - като теб!
Момичета, видяхме се с Наси и с Аля (с Аля за съжаление за много малко)... толкова са нежнички едни такива и двечките... душици.
Дано да ти е наистина много хубава годината, Наси!



Тема Re: Защо децатанови [re: incendio]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано09.03.11 16:20



Тоби май е от изключенията, не съм забелязала да проявява по-голям интерес към рекламите.



Тема Re: Женско събеседваненови [re: flor4eee]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано09.03.11 16:31



Ох миличка благодаря ти....Нали знаеш, винаги сте добре дошли ;)



Тема Re: Защо децатанови [re: flor4eee]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано09.03.11 22:35



И аз не съм забелязала моето 4ове4е да проявява интерес към рекламите (ако се слу4и изобщо да види такива, 4е телевизия много-много не гледаме в негово присьствие).
Ина4е рекламата е интересна, защото е кратка, пъстра, съпътствана от много и бързи картини, липсва монотонност, като развята 4ервена кърпа е.



Тема Re: Женско събеседваненови [re: Nasinda]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано09.03.11 22:38



Ха, а моят избран от мен мартенски ден отмина - тук бе мра4но, ветровито, дори на моменти дъждовно време.

Казвам на мъжа си > Ето, тази година ще съм много сербез, дори ще пофу4а отвреме-навреме.



Тема Re: Защо децатанови [re: -Randi-]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано10.03.11 10:06



Моля Наско за дистанционното на ТВ, за да превключа, защото дават реклама...отговор:
Не, това не е реклама, реклама е когато викат мобилтел, мобилтел...





Тема Re: Честит имен ден, Галя!нови [re: jana]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано10.03.11 12:32



Галя, да ти е живо и здраво името и да го носиш дълги години!

Весел празник!




Тема Re: Защо децатанови [re: -Randi-]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано10.03.11 13:08



И ситната никога не се е заглеждала по рекламите.
Иначе като засече между тях филмчетата с

замръзва направо пред ТВто.
Виж радио рекламите ги слуша - особено като сме в колата и като започне да крещи "БАЙЕЕЕЕРН ДРАААЙ" или нещо подобно и ме хващат съвсем леко така лудите.



Тема Re: Женско събеседваненови [re: Nasinda]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано10.03.11 13:12



Аз си бях избрала 5. Март - много хубаво беше. Слънце, топло. 45 мин. кибичхме на слънце на един мост да ядем сладолед. Дай Боже цялата година така - хем събота, хем слънце, хем сладолед

.



Тема Re: Честит имен ден, Галя!нови [re: tani4ka]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано10.03.11 13:33



Благодаря ти! Но аз не празнувам днес.





Тема ъъъ... патица?!нови [re: jana]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано10.03.11 14:59



хубавици, ненадейно се оказах собственичка на (така, като гледам) доста тлъста домашна патица, която нямам никаква идея какво да правя...


някоя от вас да е готвила такова чудо и да има някаква прилична рецепта, която няма да ми отнеме 2 дни за да сготвя (както повечето рецепти, които намерих в нета)




Тема Re: ъъъ... патица?!нови [re: incendio]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано10.03.11 15:42



Ох каква супа става...и се сещам за патица със зеле...но не знам как я предпочиташ. Просто щомв е домашна ще и трябва повече време за приготвяне/печене.



Тема Re: ъъъ... патица?!нови [re: incendio]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано10.03.11 15:54



Патица със зеле
Продукти:4 парчета патешко месо, 1/ зелка, 50 гр. сланина, 2 с.л. олио, 1 глава лук, 1 морков, 1 с.л. краве масло, магданоз, черен пипер, сол. Запържваме в олиото нарязаната на ситно сланина, настъргания морков и нарязания на ситно лук. Прибавяме магданоза и изсипваме сместа в тавичка. Нареждаме отгоре патешкото месо предварително посолено и поръсено с черен пипер. Наливаме малко вода и печем. Нарязваме зелето и го задушаваме с кравето масло и малко вода. Поднасяме патицата със задушеното зеле.

Патица с домати и ориз
4 парчета патешко месо, 1 глава лук, 1 морков,парче целина, 50 гр. сланина, 2 с.л. олио, 50 гр. гъби,8 домата, 200 гр. ориз, 40 гр. краве масло, 4 с.л. настърган кашкавал, магданоз, черен пипер, сол. Запържваме ситно нарязания лук, магданоз, морков, целина и сланина. Посоляваме и поръсваме с черен пипер патешкото месо и печем. Заливаме с обелените и настъргани домати, добавяме нарязаните гъби и задушаваме под капак. Запържваме ориза в маслото, добавяме гореща вода, посоляваме и задушаваме до омекване. Поднасяме патицата с ъс задушения ориз, като поръсваме всяка порция с лъжица настърган кашкавал.

И разбира се патица по пекински
1 патица (около 2 кг),
2-3 супени лъжци шери или вермут,
1 чаена лъжичка сол,
14 малки глави лук,
24 палачинки (направени само от вода и брашно)

Продукти за соса за мариноване:
6 резенчета джинджифил (или 20 г на прах),
2 стръка праз, 1.5 л вода,
3 супени лъжици мед,
2 супени лъжици соев сос

Продукти за соса:
3 супени лъжици сос,
1 супена лъжица вода,
2 чаени лъжички захар,
2 чаени лъжички сусамово олио

Приготвяне:
Патицата се измива, почиства и се оставя да се отцеди 2-3 часа (много е важно патицата да е напълно суха, за тази цел може да се използва вентилатор). Поставя се в железен или керамичен съд, залива се с гореща вода и се вари, докато побелее. Изважда се и отново се изсушава, а вътрешността се намазва със сол и алкохол. Патицата се слага в соса за мариноване, след което се поставя отново да ври, като трябва да е покрита напълно с течността и няколко пъти да се обръща. Изважда се и отново се суши. Кожата трябва да е напълно суха.

Фурната се нагрява до 175 градуса. Патицата се поставя на желязна скара, а под скарата се слага съд с вода така, че да не докосва повърхността й. Пече се около 1 и половин часа, след което се обръща и се пече още половин час. Патицата се пече, докато добие червеникаво кафяв цвят. Така кожата става особено хрупкава. След това месото се отделя от костите и се нарязва на тънки плоски парчета, които лесно да могат да се подредят така, че да се получи първоначалната форма на патицата. Късовете месо се нареждат в кръгла, плоска чиния. Поднася се заедно с палачинките, зелените пера на праза и предварително приготвения сос. Перата на зеления лук се потапят в соса и заедно с няколко парченца от патешкото месо се слагат в палачинката, която се сгъва на четири подобно на европейските палачинки и ...



Тема Re: ъъъ... патица?!нови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано10.03.11 18:50



не е лошо да я свариш предварително в тенджера под налягане. От опит с домашна пуйка на по-малко от година знам, че на домашните животни трябва мнооого варене.



Тема Re: ъъъ... патица?!нови [re: jana]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано11.03.11 00:35



яне, много ти благодаря


тая пекинската мисля да я пробвам, когато тръгнат на училище, че такава лесна и бърза рецепта рядко се среща



Тема Re: Честит имен ден, Галя!нови [re: galia71]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано11.03.11 10:41



Така ли, извинявай, видях, че имен ден има Галя






Тема Re: ъъъ... патица?!нови [re: incendio]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано11.03.11 10:43



Аз я правя с кисело зеле в глинен гювеч - нищо не правя предварително, слагам патицата и нарязаното кисело зеле, малко бекон и я пека във фурната поне 4 часа.




Тема Re: Честит имен ден, Галя!нови [re: tani4ka]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано11.03.11 11:00



нищо де, няма от къде да знаеш

.



Тема Re: Женско събеседваненови [re: jana]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано15.03.11 16:15



Да се оплача, че вчера ме скъсаха на шофьорския изпит


Най-странното е, че целия уикенд се притеснявах, а на изпита бях спокойна и хич не се разочаровах от себе си като ме скъсаха, както очаквах



Тема Re: Женско събеседваненови [re: flor4eee]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано15.03.11 16:20



на теорията ли те скъсаха?!



Тема Re: Женско събеседваненови [re: incendio]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано15.03.11 16:27



Не, на кормуване.



Тема Re: Женско събеседваненови [re: flor4eee]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано15.03.11 18:02



гадно... колко часа още трябва да вземеш за да се явиш пак?!



Тема Re: Женско събеседваненови [re: incendio]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано15.03.11 18:13



Не е задължително да карам още преди да ида пак на изпит. Та другия понеделник пак съм там, стискайте палци.



Тема Re: Женско събеседваненови [re: flor4eee]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано15.03.11 21:30



Стискаме ....





Тема Re: Женско събеседваненови [re: flor4eee]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано15.03.11 22:03



стискам палци, флори





Тема Re: Женско събеседваненови [re: flor4eee]  
Автор snich (top4o)
Публикувано15.03.11 22:16



Стискам и аз !



Тема Re: Женско събеседваненови [re: flor4eee]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано16.03.11 08:50



другия път повече късмет и успех





Тема Re: Женско събеседваненови [re: flor4eee]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано16.03.11 10:59



И от мен.





Тема Re: Женско събеседваненови [re: flor4eee]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано16.03.11 11:20



Важното е, че си го приела нормално!

Стискам палци втория път да мине успешно!





Тема Re: Женско събеседваненови [re: mishellinna]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано16.03.11 12:36



Момичета, вчера бях на зъболекар.
Имам четири миниатюрни кариеса на четирите мъдреци и зъболекаря каза, че би било по-добре директно да ги вадим. Аз си признавам, че ми е странно да се вадят зъби, които не ме притесняват по никакъв начин. Пуснах в гугъл "мъдрец" и се начетох на страшни истории, та съм се наплаших. Как ви се вижда на вас - да ги махам ли или да си стоят? Вие имате ли си ги? Зъболекаря страшно се учуди, че съм "с всичките си зъби" все още, та оставам с впечатлението, че май е по-нормално да се махат?!



Тема Re: Женско събеседваненови [re: mishellinna]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано16.03.11 12:37



Благодаря за палците, девойки!



Тема Re: Женско събеседваненови [re: flor4eee]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано16.03.11 12:57



На мен преди 6 години ми извадиха единия с операция - не сикам да допълвам и аз страшните истории за вадене на мъдреци

. Но май е нормално да се вадят - миналия път като бях на зъболекар и на мен ми откриха кариес на единия. Съветът беше направо да го вадя, да не се занимавам да го пломбирам, защото мъдреците не вършели никаква работа, трудно се почиствали и лесно се разваляли. Е, не съм отишла още да ми го извадят, за сега не ми създава проблеми, ще чакам още. Май ме държи споменът за предишния път



Тема Re: Женско събеседваненови [re: _dexter_]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано16.03.11 13:18



Оф, ужас. Аз за двата се съгласих да ги извадят, защото единия наистина расте на криво, израснал е до средата и от време на време понаболява (съвсем леко), явно когато расте. На него просто няма как да се направи пломба. Горния над него трябвало също да се извади, защото долния като се извадел, по метода на пасивното не-знам-какво-си, горния щял да се опита да се опре долу и да тръгне да си излиза сам. Според зъболекаря няма да е кой знае какъв проблем да се извадят.
За другите два се чудя, дали да оправям пломбите или да вадя, за сега съм казала, че предпочитам да ми направят пломби.
А операция кога се налага, не е ли примерно когато не може да пробие венеца или нещо такова?



Тема Re: Женско събеседваненови [re: flor4eee]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано16.03.11 13:58



Моят растеше накриво в костта, даже почти нищо не се виждаше навън. Аз си мислех, че още не ми е израстнал :). То и по тази причина операцията се превърна в кошмар, мъдрецът беше доста голям, трябваше да се реже надълбоко........

. И както си растеше навътре, избутваше съседния зъб и ме болеше - аз всъщност за тази болка ходих, правиха ми рентгенова снимка да установят какво ми има.



Тема Re: Женско събеседваненови [re: flor4eee]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано16.03.11 14:00



Флорче, аз имам пломба на единия мъдрец! Зъболекарят ми ми препоръча да направя пломбата за, пък ако ме заболи ще го вадя! Иначе не ми се иска да го вадя! Но мойте са излязли наполовина! Вече толкова години все така си стоят!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Женско събеседваненови [re: flor4eee]  
Автор *choky* (deeper_m)
Публикувано16.03.11 16:20



Мъдреците са много гадно нещо...особено когато не са наред..

. Моите и 4-те растат на криво...т.е. не на горе, а навътре към другите зъби. Преди 8 години, болката стана нетърпима и отидох да ги вадя (само 2-та от лявата страна). Резултата беше близо 3 часа опъване и разпъната до незнам къде си уста и..парализиран от лявата страна език от упойката. Засегнали са нерв като са я слагали - показаха ми на ренгеновата снимка, че нерва ми минава съвсем там на близо.
Та.......ако не създават проблеми (малкия кариес аз лично не го считам за проблем, особено що се късае за мъдреците!!!), по-добре си прави пломби и си свиркай...Махането им не е шега работа (е, понякога протича бързо и безболезнено и без последствия след това!!!!) явно.

Стискам палци!!!!



Тема Re: Женско събеседваненови [re: flor4eee]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано16.03.11 17:12



Според немските зъболекари също трябва да се махнат -ехеее- още като се появят. На 19-20 години.
Според мен, ако не правят проблем си трябват. Най-малкото за някой мост може да се наложи да се ползват...



Тема Re: Женско събеседваненови [re: surfline]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано16.03.11 17:42



Мдааа мен това ме чака. Риска е голям да се слага мост на мъдрец ама какво да се прави.......дано поне докато събера пари не ме е заболял, че ще си ходя без зъби





Тема Пази гинови [re: flor4eee]  
Автор пayлинa дeл вaлиe (член)
Публикувано16.03.11 17:43



ако само имат кариесчета. Брат ми е зъболекар и напоследък знам, че ги вадят, само ако наистина се налага. Той ми е казвал, че са полезни зъби, особено когато се наложи за тях да се закачи мост, примерно. Аз лично имах проблем с единия мъдрец - закачаше ми бузата, но след като го мазах с едно гелче се оправи и сега съм ок.





Тема Re: Женско събеседваненови [re: flor4eee]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано16.03.11 17:43



Цвети, стискам миличка! Няма да им се даваш я - ти балканско чедо ли си или ДА!



Тема Re: Женско събеседваненови [re: surfline]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано16.03.11 21:39



Моята зъболекарка първо ми изпили там, където ми закачаха вътрешната страна на бузата, понеже растяха малко накриво. После на изпиленото се появи кариес, та направи и 2 или 3 пломби и сега си имам и 4те мъдреци. И четирите са израстнали малко навън, но не пречат на други зъби и никой не ми е предлагал да се махат. Обикновено при ваденето на зъби се разреждат всички останали, а това предразполага освен за кофти гледка, още и за парадонтоза.



Тема Мъдрецинови [re: Nasinda]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано16.03.11 22:13



Айде и аз "квалитетно " да се изкажа по въпроса!


Аз съм с 4 извадени такива. При мен проблема е пародонтита ми, и това, че там ми бяха огромни джобовете, трудно ги чистех, и се събираше яко храна и бактерии...оттам тръгваше чудо та ничие към останалите...
Аз като пълен дебил по отношение на зъби, в смисъл търпя като истинско теле много бързо се съгласих и много бързо ми ги извадиха - на два пъти по два наведнъж Виж, това последното не ти го препоръчвам, защото си боли. Няма какво да се лъжем..особено ако нещо костта не поддава става гадничко. Най-гадно е след операцията 2-3 дни. Поне при мен нищо не помагаше, нито аулини нищо..но пък ако се налага ще изтърпиш, къде ще ходиш...
Според мен, послушай зъболекаря, щом той така те съветва давай...оцелява се!
А за кормуването следващият път ще си супер, сигурна съм! Това ти го гарантира, човек все още без книжка, но съм убедена!



Тема Re: Мъдрецинови [re: dessbess]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано16.03.11 22:48



И хора с книжка, късани на кормуване един път, пък сега спокойно каращи, ще потвърдят. Споко, ще си вземеш изпита. Понякога Господ изчаква, когато си готова...



Тема Re: Женско събеседваненови [re: flor4eee]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано16.03.11 23:09



аз моите ще отида да ми ги махнати да ми сложат брекети долу - заради мъдреците долните ми зъби приличат на капан за мишки





Тема Re: Женско събеседваненови [re: flor4eee]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано17.03.11 10:40



Крив мъдрец ми е създавал толкова болка. Венеца се качваше отгоре и ходех да ми го режат...имам един изваден мъдрец, май са излишни зъби, поне от това което съм чела. Но пък, ако не пречат по-добре направи пломбите.



Тема Re: Мъдрецинови [re: tswete]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано17.03.11 10:45



Благодаря за споделения опит с мъдреците.
Двата, за които няма причина да се вадят, ще си ги държа, ще ми направят пломбите и до там.
Долния десен наистина е бая накриво, та за него съм съгласна да се извади. Първо, че е абсурд да се направи плобма, и второ, че не се знае дали няма да направи някоя поразия в бъдеще. Само остана да се чудя за горния десен, дали и него да го вадя, или да си направя пломбата. Според зъболекаря той сам щял да тръгне да си излиза, аз лично за първи път чувам нещо подобно, но както стана ясно, съм доста боса в тази материя.

А шофьорския изпит... беше забавно. Имах късмета да попадна на най-известния изпитващ, който къса наред, според статистиката пуска има-няма 5%. Хубавото е, че видях, че не е толкова страшно, колкото си мислех и шанса в понеделник да попадна на същия изпитващ е минимален.



Тема Re: Женско събеседваненови [re: flor4eee]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано17.03.11 11:49



Аз имам изваден 1 мъдрец, защото беше с кариес. Другите са ми порастнали наполовина. А и са развалени, пломбирани и пак ме наболяват - сигурно ще ги извадя един по един.




Тема За прясната рибанови [re: jana]  
Автор Solar Wind (нередовна :)))
Публикувано17.03.11 16:06



Търся в нет-а, но не намирам за колко време може да се съхранява прясна риба преди да се използва.

Още едно въпросче, ако я змръзя все пак (за пъстърва иде реч) ако я пека после на скара дали ще се "разпърпа" или не би трябвало да си промени структурата?

Редактирано от Solar Wind на 17.03.11 16:07.



Тема Re: Женско събеседваненови [re: flor4eee]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано17.03.11 17:07



Мъдреците са като апендикса .. не са нужни, но ако са здрави си ги държиш. Като цяло пломба на мъдрец е доста болезнено, но пък екстракция чак не е много нужна ако са малки дупчиците, нека ти направи единият зъб, ако много те боли тогава другият по-добре го махни, това е чиста хипотеза добре е все пак специалист да се види, аз само гадая

Мен единият ми е изваден - не беше прокарал дори наложи се цепене на коста и прочие, нищо не усетих въпреки че прага ми на болка е дост анисък. Вторитя сега ми прави джоб и се моля буквално на баща ми да го извади, а той все не намира време



Тема Re: Женско събеседваненови [re: flor4eee]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано17.03.11 17:07



само да вметна, че ваденето на мъдрец порастнал трае около 4 мин и не се усеща нищоооооо





Тема Re: Женско събеседваненови [re: Nasinda]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано17.03.11 17:08



Имплантат му е майката мацо





Тема Re: Женско събеседваненови [re: jana]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано17.03.11 20:20



Янче, вади го...тия джобове са бомба със закъснител...
Абе 4 минути....при мен беше повечко - да кажем 1 час за два броя, ама имаше проблеми и с костта де..Но послеееее...айде да не ви плаша. Поне може да отслабнете по неволя...

...няколко дни не съм си и помисляла да ям...



Тема Re: За прясната рибанови [re: Solar Wind]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано17.03.11 22:28



не би трябвало да си промени структурата след размразяване
гледай да я замразиш изчистена
ако е чиста в хладилник е годна около 24 - 48 часа... зависи от хладилника и начина на съхранение
не-чистената риба 10-12ч макс...
това за домашно съхранение - из магазините е друго...



Тема Re: Мъдрецинови [re: flor4eee]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано17.03.11 22:37



Флор4е, в Немско не е рядкост да те късат 1 път, познавам една мадама, която 3 пъти я скъсаха и се наложи да прави принудителна пауза след неуспешните опити, такива са правилата след толкова неуспехи. След известен период от време има право пак да се яви.
Пожелавам ти кьсмет и успех при следващото кормуване.





Тема Re: За прясната рибанови [re: incendio]  
Автор Solar Wind (нередовна :)))
Публикувано18.03.11 08:55



Благодаря ти!



Тема Re: Женско събеседваненови [re: jana]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано18.03.11 10:11



Ох душо, ако си намеря и спонсор за този имплант ще бъде супер



Тема Re: Женско събеседваненови [re: dessbess]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано18.03.11 12:26



Стига бе, хора... Моят зъболекар не каза за такива "екстри". Останах с впечатлението, че ще ги извади и до там...



Тема Re: Мъдрецинови [re: -Randi-]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано21.03.11 16:05



Благодаря за стиснатите палци, резултатът е налице - взех си изпита!
Карах 100 пъти по-зле от предния път, но случих на изпитващ





Тема Re: Мъдрецинови [re: flor4eee]  
Автор Solar Wind (нередовна :)))
Публикувано21.03.11 16:10



Честитооооооо!


Спокойно и безаварийно шофиране ти желая!



Тема Re: Мъдрецинови [re: flor4eee]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано21.03.11 17:38



браво!
леко и безаварийно ползване на книжката, и да се търкаляш само по хубави пътища





Тема Re: Мъдрецинови [re: flor4eee]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано21.03.11 22:36



Флор4е, бравоооо !!! Леко и приятно шофиране оттук нататък !





Тема Re: Мъдрецинови [re: flor4eee]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано22.03.11 08:50



Честито, Цвети! Безаварийно шофиране.



Тема Re: Мъдрецинови [re: galia71]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано22.03.11 10:38



Браво Цвети! Айде честито и от мен. Бавничко в началото и да ти спори шофирането!



Тема Re: Женско събеседваненови [re: jana]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано22.03.11 11:24



Янче, баткото ми се оплака от зъб днес сутринта. Той е почти на 7 г. Може ли на лични да ми дадеш координати на майка ти. Много се притеснявам да не попадна на невнимателен зъболекар. Във Варна имаме много добър стоматолог. Направи му две пломби зимата без никакъв проблем. Търпеше човекът, много добре се разбираха с докторката. Притеснявам се да не се уплаши сега и да не иска да ходи повече. Цяла седмица го няма нашия татко и ние с бебето сме сами. Дано да отшуми и да не го заболи твърде много, но не искам да се бавя и ще ми трябва добър детски стоматолог. Дано да е сравнително удобно от нас с кола, за да успея с бебето да се занесем всички

... Много ще съм ти благодарна за координати и препоръка.



Тема Re: Мъдрецинови [re: flor4eee]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано22.03.11 11:39



Браво и честито!!!
Сега има ли какво да караш, защото само книжка...нали знаеш не прави шофьора. :)



Тема Re: Мъдрецинови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано22.03.11 12:33



Благодаря за поздравленията! Пожелавам си и аз безаварийно каране!
Ала-балке, има, да, едно Фордче Ка, което хем е мъничко и ми е супер уютно и удобно, хем е старичко и очукано, така че няма да му треперя да не го одраскам


Предполагам в началото ще ми е супер странно да карам сама, но се надявам да се оправя, пътя от нас до офиса не е толкова много.



Тема Re: Мъдрецинови [re: flor4eee]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано22.03.11 13:30



А, екстра, да не те мисля тогава ;) Безаварийно ти пожелавам и съм сигурна, че при вас шофирането е далеч по-спокойно от това в София примерно :)



Тема Дайте идея за подарък за 6г. диваненови [re: jana]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано22.03.11 13:44



което има всичко ...........

Рожденият ден на дребната наближава и буквално се шашнах като бях в Джъмбо и Хиполенда .... оттам всичко си имаме, от рекламите по картоон-а също .. дайте идеи, с пъзели сме препълнени, с книги да не говоря ....



Тема Re: Дайте идея за подарък за 6г. диваненови [re: jana]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано22.03.11 14:54



А тя няма ли желания

? Яна вчера ме накара да напиша писмо на Дядо Коледа - от сега!!!! Щяла да си го скрие и да си го пази до Коледа, иска колело, детски компютър и мече!
Абонамент за любимо списание например. Някоя рокля на принцеса, по-хубавичка :)



Тема Re: Дайте идея за подарък за 6г. диваненови [re: jana]  
Автор Solar Wind (нередовна :)))
Публикувано22.03.11 15:35



Ролери - това беше нашия подарък за младежа тази година и е очарован

.



Тема Re: Дайте идея за подарък за 6г. диваненови [re: Solar Wind]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано22.03.11 15:58



Сърфката ни донесе на миналият рд





Тема Re: Мъдрецинови [re: flor4eee]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано22.03.11 19:52



Сигурна бях!!!! БРАВО! Хайде сега, подкарвай лимузината и да не ти пука вече от градския транспорт

Леко и безаварийно ти желая!





Тема Re: Дайте идея за подарък за 6г. диваненови [re: jana]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано22.03.11 22:08



ами заведете я в дисниленд


или някой подобен парк по-наблизо... в турция има 2-3 и съм чувала само добри отзиви... единия май беше аквапарк...

Редактирано от incendio на 22.03.11 22:10.



Тема Re: Дайте идея за подарък за 6г. диваненови [re: incendio]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано22.03.11 22:27



Ако проявява интерес към творчеството и приложните изкуства

- защо не й вземете разни джаджи от магазин "Слънчоглед"?

Има много яки детски комплекти, също бои за керамика, абе какво ли не...Аз лично там задоволявам неизживените си детски потребности, страхотно място!. Материали за картички, шаблони, макети, печати...страхотия...



Тема Re: Дайте идея за подарък за 6г. диваненови [re: incendio]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано23.03.11 09:32



хехехе много ще ни излезе този подарък, а за Турско тая година ще пропуснем като се им ав предвид, че всички туристи от Тунис и Египет ще са там за нас няма да има мястооо





Тема Re: Дайте идея за подарък за 6г. диваненови [re: dessbess]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано23.03.11 09:33



Страхотни са, знам го сайта, но като се им апредвид, че баща ми по хоби си е художник, а Ния е пръв помощник хаха ... ще ги разгледам





Тема Re: Дайте идея за подарък за 6г. диваненови [re: jana]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано24.03.11 08:33



Ако си няма - колело. Вече е на възраст, в която тази дейност - карането на колело е доста препочитана навън.



Тема Re: Дайте идея за подарък за 6г. диваненови [re: galia71]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано24.03.11 09:14



Миналата година счупихме касичката й и ТЯ си купи .... абе мъката е голяма





Тема Re: Дайте идея за подарък за 6г. диваненови [re: jana]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано24.03.11 09:22



Верно ви е трудно, а и ако бяхте помислили преди 9 месецза сега можеше да и подарите" едно братче или сестриче :)))
Абонамент за някакво момичешко списание дали би и бил интересен, това може да е част от подаръка, защото децата се радват на нещо моментно подарено според мен.



Тема Re: Дайте идея за подарък за 6г. диваненови [re: jana]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано24.03.11 09:36



LEGO??? Поне ние сега сме на тази тема. Тази седмица в КОМСЕД в Скай сити има промоция - намаление 40% на всички стоки там. Имаше една масичка с 2 отделения в нея - за вода и за пясък. Може да моделира нещо...




Тема Re: Дайте идея за подарък за 6г. диваненови [re: tani4ka]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано24.03.11 11:04



Продължава ли намалението??? Петък, собати и неделя всичко беше намалено с 50%...не питайте народа как купуваше





Тема Re: Дайте идея за подарък за 6г. диваненови [re: tani4ka]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано24.03.11 11:05



И аз си мислех това, но тя е зарината от наследство от брат ми, а и ням амного голям интерес ....





Тема Re: Дайте идея за подарък за 6г. диваненови [re: jana]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано24.03.11 11:06



Засега се спряхме на танцувално килимче, че тя си обича музиката и танците и една шевна машина за апликиране на дрехи, чанти и прочие ..... поне ще е нещо съвсем ново за нея





Тема Re: Дайте идея за подарък за 6г. диваненови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано24.03.11 11:35



Продължава, да. До утре всичко е с 40%, другата седмица е с 30% и така до 10%. Аз заради Легото се изкефих, защото такива пари не ми се даваха....
И си давам сметка каква надценка слагат, за да могат да си позволят такова намаление...




Тема Re: Дайте идея за подарък за 6г. диваненови [re: jana]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано24.03.11 11:36



Много идейно!






Тема Re: Дайте идея за подарък за 6г. диваненови [re: jana]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано24.03.11 13:19



Яни, дай линк за това танцувално килимче моля те!



Тема Re: Дайте идея за подарък за 6г. диваненови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано24.03.11 13:50



Мерси за инфото. До Скай Ситито съм, а я се случи на тримесечие да мина и то да платя ТВ или интернет, или снимки да дам. Но се възползвах. В неделя сме на РД и купих едно Лего






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.